Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσαμπα πραμα λεμε.!! Πρεπει να στειλουμε κανα γνωστο διακοπες εκει για να μας το φερει!!!! :)

Επειδη λεω να αφησω την νοκια και να παω προς android μερια , μ ενδιαφερει η συσκευη αλλα δεν εχω δει καμια φορα απο κοντα ουτε το προηγουμενο ουτε καποιο αλλο android phone (desire, galaxy κτλ). Σαν ογκος με ποιο συγκρινεται? Για να ξερω τι θα παρω. Μην το παραγγειλω και μου ρθει καμια γκουμουτσα και ψαχνομαι:O

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα πραμα λεμε.!! Πρεπει να στειλουμε κανα γνωστο διακοπες εκει για να μας το φερει!!!! :)

Επειδη λεω να αφησω την νοκια και να παω προς android μερια , μ ενδιαφερει η συσκευη αλλα δεν εχω δει καμια φορα απο κοντα ουτε το προηγουμενο ουτε καποιο αλλο android phone (desire, galaxy κτλ). Σαν ογκος με ποιο συγκρινεται? Για να ξερω τι θα παρω. Μην το παραγγειλω και μου ρθει καμια γκουμουτσα και ψαχνομαι:O

 

σαν ογκος ειναι περιπου σαν το galaxy

ενα κλικ μεγαλυτερο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τωρα που βρηκα μεσων να δουμε τι λεει και η διαθεσιμοτητα περιμενω να φτασει και να μου πει τι παιζει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

για ελληνικα firmwares κτλ δεν πρεπει να πολυνιαζεστε ετσι?
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καθολου φιλε μου , αυτο ειναι τακτοποιημενο ηδη μολις βαλεις καρτα σιμ την αναγνωριζει και τσουπ να τα ελληνικα και στο μενου και στο πληκτρολογιο :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

σαν ογκος ειναι περιπου σαν το galaxy

ενα κλικ μεγαλυτερο

 

μαλλον σαν το desire HD ειναι αλλα εχει πολυ πιο ομορφο σχημα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου φιλε μου , αυτο ειναι τακτοποιημενο ηδη μολις βαλεις καρτα σιμ την αναγνωριζει και τσουπ να τα ελληνικα και στο μενου και στο πληκτρολογιο :)
Στανταρ ρε συ?....στα forum αρκετοι ευρωπαιοι ρωτανε τι γλωσσες εχει το menu του nexus s που διατιθεται στην αμερικη.Οκ σιγουρα θα δουλευει με ελληνικη sim αλλα αυτο για ελληνικη γλωσσα και menu δεν το γνωριζω....αυτο που ξερω παντως για το nexus one οσοι το αγορασαν απο αμερικη και δεν το εκαναν root μπορουσαν να κανουν κανονικα τα επισημα firm updata OTA αλλιως οσοι το εκαναν root τα εβαζαν χερατα μιας και κυκλοφορουσαν στο δικτυο πριν τα βγαλει η google ''στον αερα''.

 

Μπορούμε να το παρουμε από ebay Unlocked ? ;)
Ολα στο ebay unlocked πωλουνται....και επισης ζητας στον πωλητη να στο στειλουν σαν gift για να γλυτωσεις το τελωνειο.

 

Τσαμπα πραμα λεμε.!! Πρεπει να στειλουμε κανα γνωστο διακοπες εκει για να μας το φερει!!!! :)

Επειδη λεω να αφησω την νοκια και να παω προς android μερια , μ ενδιαφερει η συσκευη αλλα δεν εχω δει καμια φορα απο κοντα ουτε το προηγουμενο ουτε καποιο αλλο android phone (desire, galaxy κτλ). Σαν ογκος με ποιο συγκρινεται? Για να ξερω τι θα παρω. Μην το παραγγειλω και μου ρθει καμια γκουμουτσα και ψαχνομαι:O

Για την ακριβεια ειναι ελαχιστα πιο μικρο και μαζεμενο απο το Galaxy S αλλα με ελαχιστα μεγαλυτερο βαρος και παχος.:p

 

http://images.anandtech.com/doci/4059/NS-5024_575px.jpg

 

Galaxy:125 mm (4.92")/64.2 mm (2.53")/9.91 mm (0.39")/117 grams (4.16 oz)

Nexus:123.9 mm (4.88")/63.0 mm (2.48")/10.88 mm (0.43")/129 grams (4.6 oz)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει το live wallpaper απο το nexus s, Μολις εγινε exported.

θα το βρειτε εδω :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=872923

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καθολου φιλε μου , αυτο ειναι τακτοποιημενο ηδη μολις βαλεις καρτα σιμ την αναγνωριζει και τσουπ να τα ελληνικα και στο μενου και στο πληκτρολογιο :)

 

Μιλάς σοβαρά???

Πως γίνεται αυτό?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μαλλον σαν το desire HD ειναι αλλα εχει πολυ πιο ομορφο σχημα....

 

Τωρα με χαλασες! Πριν λιγο ειδα το desire και λεω αν ειναι σαν και αυτο ειμαστε μια χαρα. Παραδιπλα ειχε και το hd το οποιο μου φανηκε ...σαν tablet!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς σοβαρά???

Πως γίνεται αυτό?

Τι πως γινεται φιλε μου τα ανδροειδη το εχουν σαν ρυθμιση ξερω γω παντως αν αλλαξει τωρα κατι δεν νομιζω

 

Φιλε μου αρκει μια αναζητηση στο ιντερνετ για να βρεις την απαντηση σου περι μεγεθων

Εδω διαστασεις του νεξους 123.9 x 63 x 10.9 mm

Και εδω του desire 123 x 68 x 11.8 mm

Edited by Spireto_2158

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Πιο ομορφο απο το galaxy s, αλλα με τα ιδια σαπια πλαστικα.

Δεν καταλαβαινω τι εχουν στο μυαλο τους οταν σχεδιαζουν ενα κινητο και γνωριζουν πολυ καλα οτι ο παραγοντας "χαμηλο βαρος" μπορει να ελεγχθει με πολυ πιο σοβαρα υλικα.

Τελος παντων, τα πραγματα ειναι απλα. Προκειται για ενα galaxy s, με ελαχιστες διαφοροποιησεις, που σε 2-3 μηνες θα εχει outdated specs, αλλα... who cares.

Θα εχει το προνομιο των εγκαιρων αναβαθμισεων και το clean look ενος αυθεντικου android. Για μενα αυτο ειναι απο τα σημαντικοτερα χαρακτηριστικα του.

Θα περασει ενα απο τα χερια μου, για σκοπους παρουσιασης, σε λιγες ημερες (θα καθυστερησει λιγο περισσοτερο τελικα), οποτε και θα μεταφερω τις εντυπωσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Τι πως γινεται φιλε μου τα ανδροειδη το εχουν σαν ρυθμιση ξερω γω παντως αν αλλαξει τωρα κατι δεν νομιζω

 

Φιλε μου αρκει μια αναζητηση στο ιντερνετ για να βρεις την απαντηση σου περι μεγεθων

Εδω διαστασεις του νεξους 123.9 x 63 x 10.9 mm

Και εδω του desire 123 x 68 x 11.8 mm

 

Δηλαδή άμα το galaxy το είχα πάρει από Αμερικη και του έβαζα κάρτα cosmote, θα είχε ελληνικό μενού και τα σχετικά???:lol::lol:

 

Δεν νομίζω...:)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα απο σω ξερω τα ελληνικα υπαρχουν ενσωματωμενα στα ανδροειδη τωρα αν αλλαζει κατι στα αμερικανικα δεν ξερω αλλα δεν νομιζω κιολασ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα απο σω ξερω τα ελληνικα υπαρχουν ενσωματωμενα στα ανδροειδη τωρα αν αλλαζει κατι στα αμερικανικα δεν ξερω αλλα δεν νομιζω κιολασ

 

βασικά είμαι 100% σίγουρος ότι τα ελληνικά δεν υπάρχουν σε όλα τα firmware τόσο στο μενού όσο και στο πληκτρολόγιο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πιο ομορφο απο το galaxy s, αλλα με τα ιδια σαπια πλαστικα.

Δεν καταλαβαινω τι εχουν στο μυαλο τους οταν σχεδιαζουν ενα κινητο και γνωριζουν πολυ καλα οτι ο παραγοντας "χαμηλο βαρος" μπορει να ελεγχθει με πολυ πιο σοβαρα υλικα.

Τελος παντων, τα πραγματα ειναι απλα. Προκειται για ενα galaxy s, με ελαχιστες διαφοροποιησεις, που σε 2-3 μηνες θα εχει outdated specs, αλλα... who cares.

Θα εχει το προνομιο των εγκαιρων αναβαθμισεων και το clean look ενος αυθεντικου android. Για μενα αυτο ειναι απο τα σημαντικοτερα χαρακτηριστικα του.

Θα περασει ενα απο τα χερια μου, για σκοπους παρουσιασης, σε λιγες ημερες (θα καθυστερησει λιγο περισσοτερο τελικα), οποτε και θα μεταφερω τις εντυπωσεις μου.

 

οσον αφορα τα υλικα θα διαφωνισω...

προτιμω ενα κινητο σαν το Νεξους S με το πλαστικο του καπακι που χωρις θηκη να μπορω να το ακουμπαω οπου θελω και να το χαιρομαι,γνωριζοντας οτι με ενα μικρο κοστος 20Ε μπορω να του παρω ενα καινουριο καπακι.

Ξερεις ποσα μηλα εχουν δωσει για σπασμενα καπακια και οθονες απο το 4αρι και μετα;

Χιλιες φορες το Νεξους.

 

Απο εκει και περα τα outdated specs δεν με απασχολουν καθολου.

Το κινητο μου αρεσει παρα πολυ σαν σχημα.Φαινεται εργονομικοτατο και ευχρηστο.

Υποστηριξη να του δωσουν πρεπει ,και μια καλη ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εφαρμογη που να κανει συγχρονισμο το κινητο σε pc/mac με την data μας.

Τοσο δυσκολο ειναι;

 

Απο εκει και περα 1000000 φορες vanilla Android και single core παρα custom android,10 πυρηνες αλλα υποστηριξη καμμια ή στην καλητερη αργη...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τα υλικα θα διαφωνισω...

προτιμω ενα κινητο σαν το Νεξους S με το πλαστικο του καπακι που χωρις θηκη να μπορω να το ακουμπαω οπου θελω και να το χαιρομαι,γνωριζοντας οτι με ενα μικρο κοστος 20Ε μπορω να του παρω ενα καινουριο καπακι.

Ξερεις ποσα μηλα εχουν δωσει για σπασμενα καπακια και οθονες απο το 4αρι και μετα;

Χιλιες φορες το Νεξους.

 

Απο εκει και περα τα outdated specs δεν με απασχολουν καθολου.

Το κινητο μου αρεσει παρα πολυ σαν σχημα.Φαινεται εργονομικοτατο και ευχρηστο.

Υποστηριξη να του δωσουν πρεπει ,και μια καλη ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εφαρμογη που να κανει συγχρονισμο το κινητο σε pc/mac με την data μας.

Τοσο δυσκολο ειναι;

 

Απο εκει και περα 1000000 φορες vanilla Android και single core παρα custom android,10 πυρηνες αλλα υποστηριξη καμμια ή στην καλητερη αργη...

 

Για vanilla Android και specs συμφωνω.

Αλλα κι εγω με τη σειρα μου διαφωνω με την αποψη: "... βαλτε της πλακας υλικα, σαν αυτα που παιζει ο ανηψιος μου στην αυλη, για να μην τα χαλασουμε και να ειναι αναλωσιμα".

Εγω δε θελω να το πιανω και να τριζει σαν τρελο απο την πρωτη στιγμη που θα βγει απο το κουτι του.

Θαρρω πως την ιδια αποψη ενστερνιζονται και πολλοι αλλοι (το ενθαρρυντικο ειναι πως ολο και περισσοτεροι ανθρωποι ζητουν κατι τετοιο οσο περναει ο καιρος).

Απο την αλλη, υπαρχουν και πλαστικα υποδειγματικα, αλλα η κατασταση με αυτα του galaxy s ξεφυγε. Ηταν απαραδεκτα, χωρις καμια δοση υπερβολης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι πλαστικούρες πιστεύω ότι μας βολεύουν τέτοιες εποχές....

Και εξηγούμε... Αν η Google αποφάσιζε να κάνει μια στιβαρή κατασκευή με καλά υλικά τύπου iPhone και μετά το πούλαγε 650-700 € τι θα λέγαμε τώρα...

Βάζοντας πλαστικά, σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις ένα από τα κορυφαία τηλέφωνα σε μια ψιλο-προσιτή τιμή...

Επομένως αν καταλαβαίνω καλά την λογική τους, δίνουν έμφαση στο εσωτερικό (hardware) και στην οθόνη και μέχρι εκεί (όσον αφορά τα υλικά κατασκευής), ώστε να δώσουν στον κόσμο ένα κινητό που να πετάει και με απίστευτη και συνεχή υποστήριξη, σε κόστος αρκετά χαμηλότερο από τον ανταγωνισμό (βλ. Desire HD, iPhone κλπ).

Θέλω να πω ότι προσωπικά θα έκανα το σκόντο να πάρω ένα από τα κορυφαία αυτή τη στιγμή τηλέφωνα με 150-200€ (αν το δείτε ποσοστιαία, 150-200€ στα 600-700€ που πουλιέται ο ανταγωνισμός είναι 20-30% κάτω) λιγότερα από τον ανταγωνισμό και ας μην έχει εξωτερικά τα υλικά που έχει ο ανταγωνισμός...

Γιατί αν και η Google είχε επιλέξει καλύτερα υλικά τότε η τιμή του θα ήταν περίπου σε αυτή του Desire HD....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Για vanilla Android και specs συμφωνω.

Αλλα κι εγω με τη σειρα μου διαφωνω με την αποψη: "... βαλτε της πλακας υλικα, σαν αυτα που παιζει ο ανηψιος μου στην αυλη, για να μην τα χαλασουμε και να ειναι αναλωσιμα".

Εγω δε θελω να το πιανω και να τριζει σαν τρελο απο την πρωτη στιγμη που θα βγει απο το κουτι του.

Θαρρω πως την ιδια αποψη ενστερνιζονται και πολλοι αλλοι (το ενθαρρυντικο ειναι πως ολο και περισσοτεροι ανθρωποι ζητουν κατι τετοιο οσο περναει ο καιρος).

Απο την αλλη, υπαρχουν και πλαστικα υποδειγματικα, αλλα η κατασταση με αυτα του galaxy s ξεφυγε. Ηταν απαραδεκτα, χωρις καμια δοση υπερβολης.

 

πιστευω οτι τελικα εισαι υπερβολικος...

εχω το galaxy 3 μηνες κοντα δεν μου εχει τριξει ποτε, οσο και να το εσφιγγα...

μπορουν να το επιβεβαιωσουν ολοι οι κατοχοι το sgs ;)

ναι μεν φοραει πλαστικα, αλλα πιστευω ειναι υψηλης ποιοτητας πλαστικα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

βασικο για εμενα ειναι πρωτα η συναρμολογηση τι να τα κανεις τα αλουμινια και τα καλα πλαστικα αν δεν καθονται καλα,ας ερθει με το καλο απο california και βλεπουμε

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να αναβαθμιζεται απο την google και οχι απο την samsung

 

αυτο νομιζω οτι εννοειται :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...