Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα απο αμερικη μερια δεν θα ειναι πιο φθηνο?
Το εγραψα πιο πανω....400 ευρω και unlocked....βαζεις την sim σου και εισαι αρχοντας.Τσαμπα πραμα.Αλλα πρεπει να εχεις γνωστο να στο φερει....γιατι ακομα και στο ebay θα το πουλανε λιγο πιο φθηνα απ οτι θα πουλιεται ευρωπη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι που να βρουμε γνωστο στην Αμερικη? Ειναι και μακρια για να παμε:wacko: Ας κυκλοφορησει και καπου θα βρουμε να το παρουμε. Αν οχι τις πρωτες μερες, μετα απο κανα μηνα . Λογικα αργοτερα δεν θα πεσει και λιγο η τιμη του?
Link to comment
Share on other sites

Για οσους προτεινετε παντως αγορα απο Αμερικες κλπ να τονιζετε οτι το κινητο ΔΕΝ θα εχει εγγυηση. Προσωπικα εχω καταληξει πλεον οτι το να εχει εγγυηση το κινητο σου ειναι πιο βασικο ακομα και απο το να εχει καλη καμερα. Μικρη η πιθανοτητα να σπασει ο διαολος το ποδαρι του, αλλα αν το σπασει η διαδικασια που ακολουθει χωρις εγυυηση δεν ειναι καθολου ευχαριστη.

 

Οσο για τα υπολοιπα, λογικο να εχει τσιμπημενη τιμη, την οποια τσιμπημενη τιμη εννοειται οτι θα εχει και εδω μολις φτασει (μεσα στις γιορτες κιολας οτι πρεπει). Γνωμη μου οποιος ψαχνεται για συσκευη να περιμενει ως το πραγματικα επομενο galaxy s (ισως το καλοκαιρακι να εχουμε κατι) η οποιαδηποτε αλλη επομενης γενιας συσκευη ανακοινωσουν HTC,apple κλπ. Αν θελει συσκευη ΤΩΡΑ, το galaxy s ειναι πλεον value for money μπροστα στο nexus s, χωρις flash στην καμερα βεβαια και χωρις (επισημο) gingerbread.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εχει να χρειαστει τηλεφωνο μου service απο τοτε που ειχα το diamond προ wm εποχης παλι καλα , το παιδι εχει ενα ξαδερφακι εξω αμερικα και θα του φερει δυο και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εχει να χρειαστει τηλεφωνο μου service απο τοτε που ειχα το diamond προ wm εποχης παλι καλα , το παιδι εχει ενα ξαδερφακι εξω αμερικα και θα του φερει δυο και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα

 

Στη θεση σου αν το επαιρνα απο USA (που δεν θα το επαιρνα αλλα τεσπα) θα ημουν απο πριν αποφασισμενος να μην προχωρησω σε κανενος ειδους πειραγμα/flashing/mod. Στο λεω γιατι οπως ειναι φυσικο δεν περιμενουμε το nexus s να μεινει εξω απο το χορο του hacking...Χαμος θα γινει μολις κυκλοφορησει...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου αν το επαιρνα απο USA (που δεν θα το επαιρνα αλλα τεσπα) θα ημουν απο πριν αποφασισμενος να μην προχωρησω σε κανενος ειδους πειραγμα/flashing/mod. Στο λεω γιατι οπως ειναι φυσικο δεν περιμενουμε το nexus s να μεινει εξω απο το χορο του hacking...Χαμος θα γινει μολις κυκλοφορησει...

 

Μα νομίζω πως αν το brickάρεις και εγγύηση να έχεις δεν μπορείς να την εκμεταλευτείς. Κάνω λάθος? (Εκτός αν τους πεις πως έπεσε το ρεύμα την ώρα που έκανες επίσημο update?:rolleyes:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οχι απλα οταν κανεις το ροοτ με οτι αυτο συνεπαγεται χανεις την εγγυηση αλλα μπορεις να το επαναφερεις οποτε ουτε γατα ουτε ζημια

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα στους Σπυρους (ασχετο αλλα σαν κερκυραιος πολυ σχετικο)

 

 

παιδες....

 

http://www.phonearena.com/news/Android-2.3-Gingerbread-Walkthrough_id15199

 

αυτο και μονο με κανει να θελω Nexus S

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω πως αν το brickάρεις και εγγύηση να έχεις δεν μπορείς να την εκμεταλευτείς. Κάνω λάθος? (Εκτός αν τους πεις πως έπεσε το ρεύμα την ώρα που έκανες επίσημο update?:rolleyes:)

 

Οχι εχεις δικιο, αν το brickαρεις με πειραγμα εισαι εκτος εγγυησης οπως και με root οπως ειπε ο φιλος. Παρολα αυτα υπαρχει παντα η περιπτωση να μην καταλαβουν οτι το brickαρες, η μπορει να πεσεις σε ελαττωματικο hardware. Συμβαινουν και αυτα

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

για το θεμα της εγγυησης απο εισαγωμενο προιοιν στην αμερικα δε παιζουν ειναι παγκοσμια η εγγυηση το λεω καθως ειχα παρει notebook asus απο usa και μου το χαν πει στο μαγαζι οτι εχω παγκοσμια εγγυηση οποτε το ιδιο θα ισχυει λογικα και στα κινητα

εκει δεν ειναι οπως εδω οταν ψωνιζεις λες και ειναι αλλος κοσμος απλα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

για το θεμα της εγγυησης απο εισαγωμενο προιοιν στην αμερικα δε παιζουν ειναι παγκοσμια η εγγυηση το λεω καθως ειχα παρει notebook asus απο usa και μου το χαν πει στο μαγαζι οτι εχω παγκοσμια εγγυηση οποτε το ιδιο θα ισχυει λογικα και στα κινητα

εκει δεν ειναι οπως εδω οταν ψωνιζεις λες και ειναι αλλος κοσμος απλα

Παγκοσμια εγγυηση εχουμε σιγουρα,η Ελληνικες αντιπροσωπειες ομως δεν το δεχονται και αν καποιος δεν ξερει την παταει και δεν καλυπτεται αν εχει παρει κατι απο εξωτερικο....με ενα email στην εκαστοτε μητρικη εταιρεια ομως ολα φτιαχνουν και μετα μονο π@πες δεν σου παιρνουν οι εδω αντιπροσωπειες.:cool:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/Android-2.3-Gingerbread-Walkthrough_id15199

αυτο και μονο με κανει να θελω Nexus S

 

Αυτά είναι θέμα software και την 2.3 θα την πάρει σίγουρα και το Nexus One, πιθανότατα και τα περισσότερα τωρινά high end μοντέλα.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

για το θεμα της εγγυησης απο εισαγωμενο προιοιν στην αμερικα δε παιζουν ειναι παγκοσμια η εγγυηση το λεω καθως ειχα παρει notebook asus απο usa και μου το χαν πει στο μαγαζι οτι εχω παγκοσμια εγγυηση οποτε το ιδιο θα ισχυει λογικα και στα κινητα

εκει δεν ειναι οπως εδω οταν ψωνιζεις λες και ειναι αλλος κοσμος απλα

Η εγγυηση νομιζω ισχυει αν αγορασεις μονο κατι μεσα στην ευρωπαικη ενωση...αν παρεις κατι απο αμερικη θα πρεπει να τους το στειλεις πισω αν τυχον παρουσιασει προβλημα.Το θεμα ειναι οτι το μοναδικο estore που θα το διαθετει στην αμερικη δεν στελνει ευρωπη......και καπου διαβασα οτι στην αγγλια μολις φυγει το πρωτο stock θα ξαναειναι διαθεσιμο μεσα ιανουαριου με χαμηλοτερη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος θελει να παρει android,γιατι να παει σε samsung galaxy s/s2/desire hd ή οποιαδηποτε αλλη συσκευη,που ακομα και αν εχει dual core μπορει να μην τρεχει τοσο ομορφα το λειτουργικο σαν το Νεξους;

Για να μην μιλησω για τις αναβαθμισεις...

Froyo μετα απο μηνες κλπ στο προσφατο παρελθον...

 

Πιστευω πως η Σαμσουνγκ θα φτιαξει ενα τελειο κινητο και θα τρεχει καλα το 2.3 αλλα δεν νομιζω να ειναι Νεξους.

 

προσωπικα θα το περιμενω να βγει Ιταλια και θα το αγορασω.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος θελει να παρει android,γιατι να παει σε samsung galaxy s/s2/desire hd ή οποιαδηποτε αλλη συσκευη,που ακομα και αν εχει dual core μπορει να μην τρεχει τοσο ομορφα το λειτουργικο σαν το Νεξους;

Για να μην μιλησω για τις αναβαθμισεις...

Froyo μετα απο μηνες κλπ στο προσφατο παρελθον...

 

Πιστευω πως η Σαμσουνγκ θα φτιαξει ενα τελειο κινητο και θα τρεχει καλα το 2.3 αλλα δεν νομιζω να ειναι Νεξους.

 

προσωπικα θα το περιμενω να βγει Ιταλια και θα το αγορασω.

Μα δεν ειναι μονο αυτο....ακομα και τα dual core μεχρι να κατακτησουν την αγορα θελουμε ακομα τουλαχιστον ενα 6μηνο....ποιος περιμενει μεχρι τοτε :pΑπλως τωρα συζηταμε αν αυτος που εχει Nexus One ή Galaxy S αν αξιζει να παει για Nexus S.Με τα οσα εχω διαβασει μεχρι στιγμης αν καποιος μπορει να το φερει απο αμερικη που πραγματικα ειναι παμφθηνο φυσικα και αξιζει η μεταβαση.....πουλας το Galaxy S ευκολα στα 300-350 ευρω και χτυπας ενα Nexus S.Το να δωσεις τα 600 ευρω που θα κοστιζει ευρωπη ειναι κοροιδια αφου πλεον βρισκεις Galaxy S στα 440e.

 

Google fires Nexus S into space !

 

 

Unboxing

 

Link to comment
Share on other sites

το σιγουρο ειναι οτι το Νεξους ειναι σαν piadina romagnola μεγαλο αλλα απο την αλλη προσωπικα σαν σχεδιο μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο το Galaxy S.

 

δεν θα το αγοραζα στα 600Ε αλλα μεχρι τα 550 πιστευω πως ναι.

Αν μη τι αλλο εχεις αμεσως updates 2.3/3.0/3.1 οποτε αξιζει σιγουρα να το αγορασει καποιος αλλα μεχρι αυτην την τιμη.

 

Οσον αφορα τα dual cores εγω να προσθεσω οτι '' η δυναμη δεν ειναι τιποτα χωρις ελεγχο... " :D

εσυ alfista μου πρεπει να το ξερεις...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παρω 500 απο αμερικα αν το βρει τελικα το παλικαρι και μου φαινεται θα ειναι το πρωτο τηλεφωνο που θα περιμενω τον διαδοχο του , και μονο στη σκεψη οτι θα εχω αμεσσοτατα updates και θα μπορω πολυ ευκολα να του αλλαξω τα ματια χωρις να περιμενω την καθε εταιρια με χαροποιουν ιδιαιτερος

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παρω 500 απο αμερικα αν το βρει τελικα το παλικαρι και μου φαινεται θα ειναι το πρωτο τηλεφωνο που θα περιμενω τον διαδοχο του , και μονο στη σκεψη οτι θα εχω αμεσσοτατα updates και θα μπορω πολυ ευκολα να του αλλαξω τα ματια χωρις να περιμενω την καθε εταιρια με χαροποιουν ιδιαιτερος

 

ποιο παλικαρι...;

:D

500 σταλμενο

:X

αυτα ειναι....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ενα παιδι απο ενα φορουμ ειχε βαλει αγγελια και το εκλεισα τωρα περιμενουμε να το βρει :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παρω 500 απο αμερικα αν το βρει τελικα το παλικαρι και μου φαινεται θα ειναι το πρωτο τηλεφωνο που θα περιμενω τον διαδοχο του , και μονο στη σκεψη οτι θα εχω αμεσσοτατα updates και θα μπορω πολυ ευκολα να του αλλαξω τα ματια χωρις να περιμενω την καθε εταιρια με χαροποιουν ιδιαιτερος
Α ειστε λεφταδες εσεις :p:)

 

O τυπος εδω εχει 6 κομματια στα 535 ευρω μαζι με τα μεταφορικα.

http://cgi.ebay.com/NEW-Google-Nexus-S-Android-Phone-Unlocked-Preorder-/110624613584?pt=Cell_Phones&hash=item19c1bda4d0#ht_2351wt_1139

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...