Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά έπαιξα Asphalt 6 στο κινητό με την ICS και αναρωτιέμαι αν είναι μονοπύρινο ή όχι! :P... Καλά το Hardware acceleration πραγματικά κάνει φοβερή δουλειά!
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέσα στον ενθουσιασμό του ICS χάθηκε το ερώτημά μου. Ξέρει κανείς;

Βρήκα την απάντηση: Κρατάμε πιεσμένο το σημείο γραφής και εμφανίζεται το input method όπου επιλέγουμε βέβαια το πληκτρολόγιο που μας ενδιαφέρει.

 

Άλλη λοιπόν σχετική ερώτηση: Έχει ακουστεί για τα πληκτρολόγια ότι σε κάποιες (κακόβουλες προφανώς) περιπτώσεις μπορούν να μεταφέρουν τα δεδομένα που δακτυλογραφούμε στον κατασκευαστή. Έχω εγκαταστήσει το multiling και το ics keyboard, γνωρίζουμε κάτι για την φερεγγυότητα των συγκεκριμένων;

Να προσθέσω με την ευκαιρία μια διαφορά ανάμεσα στα δύο αυτά, για όποιον ενδιαφέρεται: Το πρώτο φαίνεται πιο εύχρηστο, αφού η αλλαγή γλώσσας είναι στην spacebar. Το δεύτερο απαιτεί προσφυγή στην «μέθοδο εισαγωγής» για την αλλαγή από ελληνικά σε αγγλικά και αντιστρόφως. Για το πιο σημαντικό, που είναι οι προσφερόμενοι χαρακτήρες δεν έχω ακόμα άποψη και θα επανέλθω.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο στον Giannis_mathiou ήρθε με ΟΤΑ;

Κανένα ξόρκι για να "μας έρθει" πιο σύντομα;

Ανυπομονώ! :cry:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν ΟΤΑ και δεν έρχεται ας δοκιμάσουν να κάνουν αυτό *#*#2432546#*#* στον dialer και μετά να τσεκάρουν ξανά για αναβάθμιση. Μόλις έπεσα πάνω του στο xda...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.μια ερωτηση.εχω το κινητο αλλα ειναι της αδερφης μου.αν κανω το update,(διαβασα πιο πανω πως δεν εχει greek keyboard)υπαρχει καποιο διαθεσιμο στο market με ελληνικα για ics?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.μια ερωτηση.εχω το κινητο αλλα ειναι της αδερφης μου.αν κανω το update,(διαβασα πιο πανω πως δεν εχει greek keyboard)υπαρχει καποιο διαθεσιμο στο market με ελληνικα για ics?

ευχαριστω.

 

εκτός απο το swype ακόμα, τα άλλα νομίζω παίζουν κανονικά

 

κανονικά μου δουλεύει και το swype..

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Τι μου αρέσει:

Έχουμε και λέμε από ταχύτητα καλύτερη από Gingerbread και για όποιον έχει δοκιμασεί καλύτερη από την CM9 alpha 12 με kernel του franco στο 1.2GHz.

Το multitasking του κινητού πολύ ωραίο και τα πάντα είναι smooth. Δεν συνατάς lag ούτε για δείγμα. Το κινητό από stock Gingerbread σε stock Ice Cream Sandwich είναι πολύ πολύ πιο γρήγορο (τουλάχιστον το δικό μου).

Μου αρέσουν πολύ τα scrollable widgets και το ότι το GPS "κλειδώνει" πιο γρήγορα ακόμη και σε εσωτερικό χώρο χωρίς μεγάλες αποκλύσεις.

Στα θετικά επίσης είναι η ταχύτητα στο internet και το σήμα του WiFi που φαίνεται πιο δυνατό.

Μου αρέσει επίσης το ότι δεν συνδέεται ώς MTP δίσκος αλλά ως USB storage όπως τόσο καιρό, καθώς υπάρχει ένα θεματάκι με το MTP και το Linux που είμαι χρήστης.

Τέλος το ότι έχουμε Panorama mode και όλα τα εφέ στο βίντεο και την κάμερα γενικά είναι κάτι πολύ θετικό.

 

Τι δεν μου αρέσει:

Λοιπόν τα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχουν για άλλη μια έκδοση! Επίσης τα Ελληνικά στο μενού των ρυθμίσεων καταναλώνουν πάρα πολύ χώρο και είναι αντιαισθητική η χρήση τους.

Η φωτεινότητα που μειώθηκε όχι τραγικά, αλλά όσο να 'ναι μειώθηκε (ελπίζω να λυθεί σύντομα με κάποιο update της Google)

 

 

Αυτά προς το παρόν για αυτονομία θα επανέλθω σε μιά-δύο μέρες.

 

Για φωτογραφίες δείτε εδώ. Nexus S

 

 

Καλημερα μια ερωτηση ηθελα να κανω.με την αναβαθμηση σου βγηκανε τα εικονιδια home-back-option στην οθονη οπως τα εχει κ το galaxy nexus η οχι; δηλαδη χανεις μερος απο την οθονη σου; θελω να πω οτι στο galaxy nexus εχει τα εικονιδια πανω στην οθονη σαν μερος του ICS και ελεγα οτι αν κανω την αναβαθμιση στο google nexus θα μου τα βγαλει και σε μενα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όχι τα πλήκτρα δεν είναι σαν το Galaxy Nexus, είναι ακριβώς όπως πριν με την χρήση και την ύπαρξη μόνο των τεσσάρων κάτω πλήκτρων. Αν θές κάνε ένα κόπο και δες στο flickr πως είναι η οθόνη έχω ανεβάσει φωτογραφίες.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

αν και νωρίς ακόμα, οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές..το android φαίνεται να ωρίμασε αρκετά πλέον με αυτή του την έκδοση και σίγουρα σε συσκευές μεγαλύτερων δυνατοτήτων τα πράγματα θα είναι ακόμα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα το update. Manual download από XDA.

 

Τα πάντα παίξανε. Δεν έχασα τίποτα, το Swype παίζει κανονικότατα και το root επίσης παρέμεινε.

 

:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα :(... Ίσως επειδή έκανα μετά Wipe εγώ... Αλλά δεν ξέρω ακόμη κάποιος τρόπος για root δεν υπάρχει;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα το update. Manual download από XDA.

 

Τα πάντα παίξανε. Δεν έχασα τίποτα, το Swype παίζει κανονικότατα και το root επίσης παρέμεινε.

 

:D:D

 

Καλησπερα. Μπορεις να πεις ακριβως τα βηματα που εκανες? Ειμαι 2,3,6 στοκ με ρουτ και ξελκειδωτο bootloader.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μπορεις να πεις ακριβως τα βηματα που εκανες? Ειμαι 2,3,6 στοκ με ρουτ και ξελκειδωτο bootloader.:)

 

εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κάποιος να κοιτάξει στις διαθέσιμες γλώσσες αν συμπεριλαμβάνονται και τα Αραβικά?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κάποιος να κοιτάξει στις διαθέσιμες γλώσσες αν συμπεριλαμβάνονται και τα Αραβικά?

 

βασικά επειδή στο μενού με τις γλώσσες , τις έχει με τα δικά τους γράμματα, αν μπορείς ανέβασε πως είναι τα αραβικά..

 

 

από όσα μπορώ να καταλάβω, μαλλον δεν έχει..

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα και ειναι γαματω

Πηρα καινουργιο κινητο τσαμπα

Τέλειο

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

βασικά επειδή στο μενού με τις γλώσσες , τις έχει με τα δικά τους γράμματα, αν μπορείς ανέβασε πως είναι τα αραβικά..

 

 

από όσα μπορώ να καταλάβω, μαλλον δεν έχει..

 

Έτσι θα πρέπει να φαίνεται العربية

Αν διαβάσεις το ποστ μου απο το Nexus μάλλον όπου γράφω αραβικά δεν θα στα δείξει σωστα.

Σ αευχαριστω πάντως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...