Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που με ξενίζει ως τώρα (λίγο νωρίς να το κρίνω συγκριτικά με το desire, που ήταν μια άριστη συσκευή) είναι ότι δεν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Φυσικά μπορώ να κατεβάσω κάποιο, δεν είναι εκεί το θέμα, αλλά μια και είχα εξοικειωθεί στην ταμπλέτα μου με το samsung πληκτρολόγιο (που διαθέτει ελληνικό) περίμενα να το βρω και αυτό στο S, κάτι που δεν συμβαίνει. Πάντως θεωρώ παράδοξο να έχει γίνει εξελληνισμός του λειτουργικού, που είναι ένας άλφα κόπος και εργασία, και να μην έχουν κάτσει οι προγραμματιστές να φτιάξουν ένα ελληνικό πληκτρολόγιο... Κοτζάμ λειτουργικό, από εκεί ξεκινάς νομίζω.

Ερώτηση: Το ICS έρχεται με ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Γράφω απλά για να τονίσω οτι συμφωνώ απόλυτα με το σκεπτικό σου - ασχετα αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα με τα πληκτρολόγια που μπορείς να κατεβάσεις δωρεαν από το market. Και φυσικά η μεγαλύτερη απογοήτευση έρχεται από την ICS που αν και major update, από οτι λένε οι κατοχοι Galaxy Nexus, δεν εμπλουτίστηκε με καινούργια εθνικά πληκτρολόγια...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, δυστυχώς για εμάς η Google μας έχει κάπως κ*****νους στο θέμα πληκτρολόγιο. Να 'ναι καλά η Cyanogen team που σκέφτεται για εμάς. Ακόμη και στο ICS δεν υπάρχει πληκτρολόγιο με Ελληνικά εξ' αρχής. Πάλι καλά ένας άξιος συμforumίτης μας έδωσε την λύση!!!
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Sorry αν έχει απαντηθεί ξανά :( Έχω ένα θέμα που με ενοχλεί αρκετά στο κινητάκι..Κάποιες φορές ενώ το ξεκλειδώνω (και μπορεί να πατάω το κουμπί μείωσης της έντασης κατα λάθος) μου κάνει αρχικά μία δόνηση, καθυστερεί τραγικά για 2-3 δευτερόλεπτα να ανοίξει την όποια εφαρμογή/περιήγηση κλπ και μετά κάνει τρεις δονήσεις μαζί..Ξερεί κανείς τί είναι αυτό? :(
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι γιατί πατάς και τα κουμπιά της έντασης πριν το ξεκλειδώσεις και το "κολλάς" ουσιαστικά. Και εμένα συμβαίνει αρκετές φορές αυτό :P...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα , ενω στο google calender εχω περασμενα γενεθλια των επαφων μου, στο κινητο μου δεν τα συγχρονιζει στο ημερολογιο ,ενω φαινοντε κανονικα στις επαφες.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά ένας άξιος συμforumίτης μας έδωσε την λύση!!!
εννοείς στο αρχικό μήνυμα του θρεντ ή κάπου αλλού;

 

Και με την ευκαιρία: Γιατί βάζοντας το ics keyboard δεν το βρίσκω; Στην ταμπλέτα ->«επιλογή πληκτρολογίου εισόδου». Εδώ το έχω ενεργοποιημένο με ελληνικά και αγγλικά, αλλά εξακολουθώ να βλέπω μόνο το προεγκατεστημένο πληκτρολόγιο της μαμάς.

Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες! :) Ιδου http://twitter.com/#!/googlenexus/status/147783081426817024και η επίσημη ενημέρωση από το twitter. Λέτε να το προλάβουμε χριστουγεννιάτικο δώρο???

Δίνει και ένα χρησιμο link για το τι θα βρούμε στην μετάβαση στη νεα εποχή http://support.google.com/ics/nexus/bin/answer.py?hl=en&answer=2371340&topic=2371276&ctx=topic

Cross your fingers guys!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε ήδη!!!! Ίσως να είμαι και ο πρώτος. Γύρισα σε stock ROM μόνο για να δώ αν θα μου έχει έρθει. Θα χάσω δεδομένα και root;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε ήδη!!!! Ίσως να είμαι και ο πρώτος. Γύρισα σε stock ROM μόνο για να δώ αν θα μου έχει έρθει. Θα χάσω δεδομένα και root;

 

screenshots!!!!!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κιολας!!!!!!!!????????? Root λογικά θα χάσεις, τωρα για data δεν ξερω διότι πρόκειται για πολύυυυυυυυ major update....οπότε δεν μπορούμε να κρινουμε με βαση froyo κλπ

Να μην κοιμηθουμε δηλαδή???? :clap::yahoo::up:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ: http://img804.imageshack.us/img804/9103/16122011198.th.jpg

 

Υ.Γ.: Συγνώμη για την ανάλυση αλλά δεν είχα κάμερα πρόχειρη και είναι με κινητό...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο! Δεν πειράζει θα κάνω την "θυσεία"... Λογικά θα βγεί κάποιος τρόπος για root. Τι στο καλό. Σωστά;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν φαινεται καθαρα, η έκδοση που ηρθε είναι η 4.0.3???

Συνηθως root για νεες εκδοσεις βγαινει την επομενη μερα dont worry! Αντε να αργησει λιγο παραπανω λόγω major update...

Ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι η έκδοση είναι η 4.0.3... Άντε να δούμε τι θα γίνει αν θα περαστεί ή όχι.... Αναμένω τα τελειώσει το download και επιστρέφω με νέα!

 

Edit: Τώρα σε μισό λεπτάκι θα κάνει επανεκκίνηση για να την περάσει λογικά... Για να δούμε για να δούμε... Επαλήθευση ενημέρωσης μου λέει. 160.8MB κατέβασε.

 

Edit2: Άρχισε το πράσινο ανθρωπάκι να μου περνάει το παγωτό, για να δούμε θα το φάω ή θα λιώσει;... :P...

 

Edit3: Είμαι ο πρώτος στο forum με Ice Cream Sandwich στο Nexus S (official);

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε μεγάλες στιγμες που ζούμε τις τελευταίες μέρες...!

Ξεκλειδώθηκαν οι αναβαθμίσεις για τους χάρτες,

αγοράσαμε εφαρμογές με 10 cents

παίρνουμε πρωτοι και με διαφορά ICS

I LOVE MY NEXUS!!! :D

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περάστηκε!!! Ναι, έχω ICS στο Nexus από την Google τελικά το κινητό μου αξίζει πολλά λεφτά! Πέρνει πρώτο όλα τα Update :P..

 

Edit: Δεν χάθηκε τίποτα άλλο εκτός από το root. Ούτε αρχεία ούτε τίποτα άλλο :)...

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Congratulations man! Είσαι μαλλον και ο πρώτος πανελλήνια ίσως!! Καλή εξερεύνηση all night, πολύ χάρηκα που το ζήσαμε live!

Άντε κανένας moderator που ξέμεινε ξυπνιος να ανεβάσει στο πρωτοσέλιδο την είδηση!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

απο που το ειχες αγορασει;

 

γιατι παιζει ρολο το ΙΜΕΙ

 

ετσι ετσι!!!!!!!!

 

τελεια νεα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο το είχα πάρει με 300€ γι' αυτό και 'μένα μου φαίνεται λιγάκι περίεργο που ήρθε τόσο γρήγορα. Ο bootloader είναι ακόμη ξεκλείδωτος οπότε όλα μέλι-γάλα μέχρι το επόμενο root. Θα ανεβάσω screenshots σήμερα ή αύριο...

 

Edit: Επιτέλους και το Google Earth λειτουργεί κανονικά χωρίς να κάνεις τίποτα πρίν.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ωραια νεα βραδιατικα!!!! Καλα αυτο το κινητο ειναι πραγματικα χαρισμα εκει που εχει παει η τιμη του!!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Κρίσιμο ερώτημα που το ξεχάσαμε στο...δρομο! Δεδομένα τελικά έχασες???

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

'Οχι δεν χάθηκε τίποτα από δεδομένα ούτε καν από εφαρμογές! Το έχω γράψει και πιο πάνω αλλά με την μορφή τροποποιήσης και ήσως να μην φαίνεται καλά.

 

Edit: Και panorama mode και όλα! Να 'σαι καλά φίλε pik. μου με αναβάθμισες ουσιαστικά εσύ!!!

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εδώ: http://img804.imageshack.us/img804/9103/16122011198.th.jpg

 

Υ.Γ.: Συγνώμη για την ανάλυση αλλά δεν είχα κάμερα πρόχειρη και είναι με κινητό...

 

μεγαλη μου τιμη!!!!! καλως να το χαρεις!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...