Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελπίζω να διορθώσουν το old tv bug ...

 

αν σε χαροποιει εμενα τελικα ποτε μου το κανει και ποτε οχι....δεν ειναι σταθερο...παντα σε στοκ και εγω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν σε χαροποιει εμενα τελικα ποτε μου το κανει και ποτε οχι....δεν ειναι σταθερο...παντα σε στοκ και εγω

 

9020 ή 9023 ?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Βρίσκομαι σε αναζήτηση BT handsfree το οποίο θα ήθελα να φορτίζει μέσω θύρας micro USB (άρα τα Nokia πχ απορρίπτονται δυστυχώς ή ευτυχώς). Έχετε βολευτεί με κάποιο ώστε να το προτείνετε;

 

Plantronics. είχα δυο. πολύ ευχαριστημένος.

αυτό που έχω τώρα συνδέεται με δυο συσκευές ταυτόχρονα

http://www.jr.com/plantronics/pe/PLT_M50/

 

έχει καταργηθεί από οτι είδα

αλλά σίγουρα θα βρεις κάτι αξιόλογο να σου κάνει

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

εχω καποιες αποριες.

εχω διαβασει οτι πολλοι το βραδυ ενεργοποιουν στο τηλεφωνο την λειτουργεια πτησης.αυτο γινετε για εξοικονομηση της μπαταριας?

αν σε παρουν η σου στειλουν μηνυμα το δεχετε η απλα ειναι ον αλλα δεν κανει καμια λειτουργεια?

το ξυπνητήρι δουλευει?

και ειδα απο την καταναλωση στην μπαταρια οτι μου τρωει πολυ το mediaserver ακομα και το βραδυ.απο οτι καταλαβαινω απο το εικονιδιο πρεπει να ειναι του συστηματος .ειναι λογικο?

να πω οτι ειμαι μαμα χωρις ρουτ

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγές θα φέρει η 4.1.2?

 

http://www.androidpolice.com/2012/10/10/getting-to-know-android-4-1-2-a-location-settings-revamp-on-demand-bug-reports-smoother-button-glows-and-more/

 

εχω καποιες αποριες.

εχω διαβασει οτι πολλοι το βραδυ ενεργοποιουν στο τηλεφωνο την λειτουργεια πτησης.αυτο γινετε για εξοικονομηση της μπαταριας?

αν σε παρουν η σου στειλουν μηνυμα το δεχετε η απλα ειναι ον αλλα δεν κανει καμια λειτουργεια?

το ξυπνητήρι δουλευει?

και ειδα απο την καταναλωση στην μπαταρια οτι μου τρωει πολυ το mediaserver ακομα και το βραδυ.απο οτι καταλαβαινω απο το εικονιδιο πρεπει να ειναι του συστηματος .ειναι λογικο?

να πω οτι ειμαι μαμα χωρις ρουτ

 

Και για εξοικονόμηση μπαταρίας και για να μην με ξυπνάνε :)

Δεν δέχεται μηνύματα ούτε κλήσεις σε flight mode

Το ξυπνητηρι δουλεύει κανονικά

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

εχω καποιες αποριες.

εχω διαβασει οτι πολλοι το βραδυ ενεργοποιουν στο τηλεφωνο την λειτουργεια πτησης.αυτο γινετε για εξοικονομηση της μπαταριας?

αν σε παρουν η σου στειλουν μηνυμα το δεχετε η απλα ειναι ον αλλα δεν κανει καμια λειτουργεια?

το ξυπνητήρι δουλευει?

και ειδα απο την καταναλωση στην μπαταρια οτι μου τρωει πολυ το mediaserver ακομα και το βραδυ.απο οτι καταλαβαινω απο το εικονιδιο πρεπει να ειναι του συστηματος .ειναι λογικο?

να πω οτι ειμαι μαμα χωρις ρουτ

οτι σου ειπε ο φιλος δημητρης.. Απλα αν το εχεις κλειστο το ξυπνητηρι δεν λειτουργει. ;) τωρα για το media server που λες ειναι του λειτουργικου... Μηπως εχεις καποιο βιντεο σε αναμονη ή κανα τραγουδι;; Και κατι αλλο.. Που πας χωρις ροοτ;;; :p Για ελα στο θεμα τροποποιησεις να δεις τι πρραγματικα κανει το κινητο σου... :)

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

οτι σου ειπε ο φιλος δημητρης.. Απλα αν το εχεις κλειστο το ξυπνητηρι δεν λειτουργει. ;) τωρα για το media server που λες ειναι του λειτουργικου... Μηπως εχεις καποιο βιντεο σε αναμονη ή κανα τραγουδι;; Και κατι αλλο.. Που πας χωρις ροοτ;;; :p Για ελα στο θεμα τροποποιησεις να δεις τι πρραγματικα κανει το κινητο σου... :)

 

εχω το playerpro και μονο το wiget του στην επιφανεια με καποιο τραγουδι σε αναμονη?

τωρα για ρουτ το ξερω οτι μαλλον ειμαι απο τους λιγους που ειμαι μαμα και να πω την αληθεια επειδη διαβαζω 1000 πραγματα διαφορετικα δεν ξερω τι να κατεβασω ποιο αρχειο κλπ.ασε που η διαδικασια μου φαινετε κοματι δυσκολη ενω ενα ταμπλετ που εχω το εχω περασει 4-5 φορες αλλες ρομ....

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!! Έχω ένα προβληματάκι με το κινητό! Λοιπόν, ακούστε πως έχει η κατάσταση (και επειδή δεν μπορώ να διαθέσω τόση ώρα να διαβάσω όλο το φορουμ - εξάλλου το κινητό είναι του αδερφού μου)! Έχω το Galaxy Nexus S (S-LCD έκδοση) και το έκανα roοt όταν ήταν στην έκδοση 2.3.6! Ωστόσο ο αδερφός μου έκανε τα updates και βρίσκετε πλέον στην έκδοση 4.1, όμως δεν είναι root! Προσπάθησα να το κάνω ξανά με τον τρόπο που έκανα στην 2.3.6 που βρήκα στο XDA αλλά μάταια! Η εφαρμογή Superuser για κάποιο λόγο έχει μείνει όμως, αλλά το κινητό δεν είναι root! Θέλω λοιπόν πληροφορίες για το τι πρέπει να γίνει και πως αν είναι εφικτό!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Κανείς που να γνωρίζει?? :worry:

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να γνωρίζει?? :worry:

 

Το galaxy nexus s δεν υπάρχει....

Εσύ εννοείς το nexus s προφανώς αφού μιλάς για έκδοση 2.3.6.

 

Λοιπόν η εφαρμογή superuser δεν δουλεύει προφανώς γιατί θες να κάνεις root πρώτα....

Η εφαρμογή απλά διαχειρίζεται τις εφαρμογές που θέλουν πρόσβαση root....

 

Λοιπόν θα πρέπει ακολουθήσεις κάτι σαν αυτό για να κάνεις root....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1007782

Πρώτα βγάλε την εφαρμογή superuser από το κινητό....

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να γνωρίζει?? :worry:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1784497 Λοιπον μπαινεις εκει που σου εστειλα.. Κατεβαζεις το αρχειο το πρωτο που ειναι τα 4.1 και μετα πας πιο κατω και κατεβαζεις το αρχειο για ροοτ. Μπαινεις σε recovery mode (αν δεν εχεις κατεβασε το rom manager και flashare μια να κανεις την δουλεια σου).. Κανε εγκατασταση το πρωτο αρχειο και μετα στα καπακια οταν τελειωσει το δευτερο αρχειο και εισαι ετοιμος.. :) αν βρεις προβλημα στειλε..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμο πια και επίσημα το factory image της 4.1.2 για το αθανατο κινητο μας...! Καποιος με unlocked bootloader ή που να μην...φοβαται το wipe για να αναβαθμισει και να μας πει εντυπωσεις?? https://developers.google.com/android/nexus/images

Moderators πάντως στο xda υποστηριζουν οτι ο stock recovery της JellyBean θα επιτρεπει την manual εγκατασταση του update package, σε αντιθεση με οσα ζησαμε με την recovery της ICS και τα αντιστοιχα errors, επιβαλλοντας ειτε factory image installation (+ full wipe...) ή αναμονη για την OTA αναβαθμιση

Ιδωμεν!

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντίο το επόμενο κινητό μου είναι Android, θα είναι σίγουρα Nexus

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Το galaxy nexus s δεν υπάρχει....

Εσύ εννοείς το nexus s προφανώς αφού μιλάς για έκδοση 2.3.6.

Οπ!! Λάθος μου :P Samsung Nexus S ήθελα να γράψω!! Τέσπα τον οδηγό αυτό τον δοκίμασα, εξάλλου με αυτόν είχα κάνει root την 2.3.6 αρχικά, αλλά πλέον δεν δουλεύει!! Θα δοκιμάσω με την μέθοδο που μου πρότεινε ο Nikos_adamo και θα επανέλθω! Σας ευχαριστώ :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Οπ!! Λάθος μου :P Samsung Nexus S ήθελα να γράψω!! Τέσπα τον οδηγό αυτό τον δοκίμασα, εξάλλου με αυτόν είχα κάνει root την 2.3.6 αρχικά, αλλά πλέον δεν δουλεύει!! Θα δοκιμάσω με την μέθοδο που μου πρότεινε ο Nikos_adamo και θα επανέλθω! Σας ευχαριστώ :)
εγω αυτο εκανα οταν περασα manual την 4.1.1 και ημουν root στην 4.0.3. Ελπιζω να τα πετυχει.

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Plantronics. είχα δυο. πολύ ευχαριστημένος.

αυτό που έχω τώρα συνδέεται με δυο συσκευές ταυτόχρονα

http://www.jr.com/plantronics/pe/PLT_M50/

 

έχει καταργηθεί από οτι είδα

αλλά σίγουρα θα βρεις κάτι αξιόλογο να σου κάνει

 

Jabra BT2050 Bluetooth Headset

 

[...]the cheapest headset available that uses a Micro USB charger. link

 

Ευχαριστώ και τους δύο. :) Είμαι ακόμη λίγο διστακτικός μιας και μάλλον έχω «περίεργο» αυτί και δεν κάθονται καλά τα παραδοσιακά ακουστικά (μόνο αυτά που έχουν λαστιχάκια για να μπαίνουν τελείως μέσα, σαν το handsfree του Nexus που είχε στη συσκευασία). Θα δω τι θα κάνω διότι μιλάω αρκετά και το καλώδιο από το handsfree μου τη σπάει που μπλέκεται συνέχεια.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό έχει προεγκατεστημένο sip client? Έχω πάρει έναν αριθμό voip από Viva και θέλω να το setάρω και στο κινητό. Αλλιώς ποιόν sip client να κατεβάσω?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμο πια και επίσημα το factory image της 4.1.2 για το αθανατο κινητο μας...! Καποιος με unlocked bootloader ή που να μην...φοβαται το wipe για να αναβαθμισει και να μας πει εντυπωσεις?? https://developers.google.com/android/nexus/images

 

Καλά εγώ δεν είμαι καν root και βαριέμαι να ξαναστήνω το κινητό από την αρχή περνώντας πάλι factory image, από τους power users φίλους όμως του thread δεν είχε κανείς την περιέργεια να δοκιμάσει την επίσημη 4.1.2?? Τέτοια σιωπή πρώτη φορά μετά από διαθέσιμο update :X

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το OTA ήρθε!

 

Έκανα clear το google framework και μου το έκανε κατευθείαν. Το έκανα αναβάθμιση και όλα καλα. Θα ψάξω να δω αν φτιάχτηκαν τα bugs και ενημερώνω. Η συσκευη ήταν ελληνική απο πλαίσιο. Το έκανα μαζί με το galaxy nexus αναβάθμιση! Μια χαρά όλα. Μέχρι στιγμής δεν εχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση. Χωρις να κανω clear αλλα απλα τσεκαρα για updates και μου ανεφερε οτι εχει βγει η 4.1.2. Δεν νιωθω οτι αλλαζει κατι παντως...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση. Χωρις να κανω clear αλλα απλα τσεκαρα για updates και μου ανεφερε οτι εχει βγει η 4.1.2. Δεν νιωθω οτι αλλαζει κατι παντως...

 

Μου βγήκαν τα widget και άλλαξε το πληκτρολόγιο με την αναβάθμιση, άρα να ελπίζω οτι έφτιαξαν το θέμα με το mount/unmount. Δε μπορω να κάτσω σε pc σύντομα για να πω με σιγουριά.

 

Δεν υπάρχει επισημα πλέον το CRT tv off εφε. Συνεπώς το διόρθωσαν τελείως ή απλα έκαναν πάλι πατάτα :lol:

 

Εγω πάλι έχω την εντύπωση οτι η απόκριση βελτιώθηκε. Μπορει να ειναι και ιδέα μου, αλλα αυτήν την εντύπωση έχω απο nexus s, στο galaxy nexus δεν είδα διάφορα, συνεχίζει να ειναι πύραυλος :D

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα μέσω ΟΤΑ. (15 ΜΒ είναι) Δεν υπάρχει το CRT off κλείδωμα. Τέλος και πάει την μαμωgoogle μου μέσα.:mad:

 

Δεν έχασα καμία ρύθμιση ούτε widget.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...