Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα είμαι και εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος ενός Nexus S. Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να βγάλω την δόνηση από την οθόνη κλειδώματος;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορω να πω οτι με προβληματιζει το γεγονος οτι μεσα απο το HTC Wildfire εχουν συγχρονιστει κανονικα τα Συμβαντα - ημερολογιακες ενημερωσεις και στο Samsung πραγματικα Δεν εχει περασει Ουτε ενα γεγονος ,φυσικα αυτα μεσα απο το Facebook ειναι οι πηγες που τα αντλει.

 

Στην stock rom έχει αφαιρεθεί ο συγχρονισμός με το facebook.

 

http://www.androidguys.com/2011/02/23/google-drops-facebook-sync-nexus/

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω και αλλες ερωτησεις.

 

1. εχει μια εφαρμογη navigation, δουλευει αυτη στην Ελλαδα; γιατι συνεχεια μου λεει οτι το Google Maps Navigation is not yet available in this location.

αν οχι, ποια εφαρμογη για gps χρησιμοποιούμε ;

 

2. για αγορες απο το μαρκετ μονο μεσω πιστωτικης γινεται ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκεφτικα να μοιραστώ και εγω τη σοφία μου :lol: μετα απο ένα μήνα μαζί με το nexus. Γενικά ειναι παρα πολυ καλο αλλα με κάποια μικρά προβληματακια-ελλείψεις.

1)Μερικές φορές οταν έχω εισερχομενες κλήσεις κολλάει και δεν μπορώ να απαντήσω

Μια λύση να πατησω το power button 2 φορές και μετα ξεκολαει.

2)Ο browser ειναι ΠΟΛΥ laggy σε περίπλοκες σελιδες με ή χωρις flash ενεργοποιημενο. Γι αυτο χρισιμοποιω opera mobile 11 που πετάει ακόμη και με flash always enabled (νομίζω λογω hardware acceleration).

3)Έλλειψη ελληνικού πληκτρολογιου.Λύση: multiling και μάλιστα μέσα απο τις ρυθμισεις του επέλεξα μεγάλα πλήκτρα και εκλεισα τα predictions-suggestions γιατί με καθυστερούσαν στην πληκτρολογηση SMS -email και μάλιστα παραλίγο να προκαλέσουν και παρεξήγηση :O

4)Ο video player παίζει ελάχιστους τύπους video αλλα ευτυχώς υπάρχει ο εκπληκτικός dice player που παίζει τα ΠΆΝΤΑ μεχρι 720p με ελληνικούς υποτιτλους και μάλιστα με hardware acceleration.

5)Τέλος το ραδιόφωνο έχει αναπληρώσει πλήρως το tune in radio!

 

Επίσης για όσους ζηλεύουν το ribbon του web os υπάρχει το wave launcher(δεν ειναι launcher) που λειτουργεί τέλεια στο nexus s (χρησιμοποιεί τα gesture areas) και προσθέτει αυτη ακριβώς τη λειτουργία.

Συγνώμη άμα κουρασα με το μεγάλο post :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. εχει μια εφαρμογη navigation, δουλευει αυτη στην Ελλαδα; γιατι συνεχεια μου λεει οτι το Google Maps Navigation is not yet available in this location.

αν οχι, ποια εφαρμογη για gps χρησιμοποιούμε ;

 

2. για αγορες απο το μαρκετ μονο μεσω πιστωτικης γινεται ;

 

1. Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

2. Και για το market εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω την original βαση αυτοκινητου για το nexus s http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/ECS-V1A3BEGSTA μηπως γνωριζει κανενας κανενα μαγαζι στην ελλαδα που να την εχει ?
Link to comment
Share on other sites

Στην stock rom έχει αφαιρεθεί ο συγχρονισμός με το facebook.

 

http://www.androidguys.com/2011/02/23/google-drops-facebook-sync-nexus/

 

οποτε οπως το θετεις Δεν εχουμε λυσει σε αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκεφτικα να μοιραστώ και εγω τη σοφία μου :lol: μετα απο ένα μήνα μαζί με το nexus. Γενικά ειναι παρα πολυ καλο αλλα με κάποια μικρά προβληματακια-ελλείψεις.

1)Μερικές φορές οταν έχω εισερχομενες κλήσεις κολλάει και δεν μπορώ να απαντήσω

Μια λύση να πατησω το power button 2 φορές και μετα ξεκολαει.

2)Ο browser ειναι ΠΟΛΥ laggy σε περίπλοκες σελιδες με ή χωρις flash ενεργοποιημενο. Γι αυτο χρισιμοποιω opera mobile 11 που πετάει ακόμη και με flash always enabled (νομίζω λογω hardware acceleration).

3)Έλλειψη ελληνικού πληκτρολογιου.Λύση: multiling και μάλιστα μέσα απο τις ρυθμισεις του επέλεξα μεγάλα πλήκτρα και εκλεισα τα predictions-suggestions γιατί με καθυστερούσαν στην πληκτρολογηση SMS -email και μάλιστα παραλίγο να προκαλέσουν και παρεξήγηση :O

4)Ο video player παίζει ελάχιστους τύπους video αλλα ευτυχώς υπάρχει ο εκπληκτικός dice player που παίζει τα ΠΆΝΤΑ μεχρι 720p με ελληνικούς υποτιτλους και μάλιστα με hardware acceleration.

5)Τέλος το ραδιόφωνο έχει αναπληρώσει πλήρως το tune in radio!

 

Επίσης για όσους ζηλεύουν το ribbon του web os υπάρχει το wave launcher(δεν ειναι launcher) που λειτουργεί τέλεια στο nexus s (χρησιμοποιεί τα gesture areas) και προσθέτει αυτη ακριβώς τη λειτουργία.

Συγνώμη άμα κουρασα με το μεγάλο post :)

 

Να κανω μια ερωτηση στο 5ο θεμα σου? Ραδιοφωνο που εχει κ ΔΕΝ το εχω δει???:blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση στο 5ο θεμα σου? Ραδιοφωνο που εχει κ ΔΕΝ το εχω δει???:blink: :wacko:

 

EE ναι συγνωμη εννοουσα οτι επειδη λειπει το fm radio χρησιμοποιω το πολυ καλο tunein radio που ειναι internet radio app.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι νέος κάτοχος του Nexus (και για πρώτη φορά χρήστης Android, με ό,τι συνεπάγεται αυτό).

Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το συγχρονισμό δεδομένων από Outlook 2007. Χρησιμοποιώ το MyPhoneExplorer και έχω πετύχει να συγχρονήσω τις επαφές από το Outlook στο κινητό. Δεν μπορώ για κάποιο λόγο να κάνω το ίδιο και με το ημερολόγιο του Outlook. Κάνω κάτι λάθος;

The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω και γω το νεξους εδω και ενα μηνα και εχω μεινει απόλυτα ευχαριστημενος! Μόνο μια απορία εχω ... Πως στελνω κάποιο τραγούδι που εχω μεσα στο κινητο με bluetooth:O??? Δεν μου εμφανίζει τετοια επιλογη..:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Έχω και γω το νεξους εδω και ενα μηνα και εχω μεινει απόλυτα ευχαριστημενος! Μόνο μια απορία εχω ... Πως στελνω κάποιο τραγούδι που εχω μεσα στο κινητο με bluetooth:O??? Δεν μου εμφανίζει τετοια επιλογη..:ninja:

 

Δοκίμασε με το ES File Explorer και θα έχεις την επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι νέος κάτοχος του Nexus (και για πρώτη φορά χρήστης Android, με ό,τι συνεπάγεται αυτό).

Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το συγχρονισμό δεδομένων από Outlook 2007. Χρησιμοποιώ το MyPhoneExplorer και έχω πετύχει να συγχρονήσω τις επαφές από το Outlook στο κινητό. Δεν μπορώ για κάποιο λόγο να κάνω το ίδιο και με το ημερολόγιο του Outlook. Κάνω κάτι λάθος;

 

Δυστηχως οπως ειχα διαβασει το MyphoneExplorer Δεν το υποστηριζει το κινητο...μεσω Outlook κ εγω τις περασα αλλα Οπως λες και σε εμενα Δεν φαινονται τα συμβαντα...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αφαιρεσουμε μια η περισσοτερες απο τις αρχθκες οθονες του nexus.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το πήρα και εγώ το εργαλείο. Ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε με το συγχρονισμό των φωτογραφιών που θολώνουν??

Ακόμα να το φτιάξουν αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το nexus.

Θα ήθελα να μου απαντήσετε σε τρεις ερωτήσεις που μάλλον είναι απλές...

1. Δεν βρήκα κάτι σχετικό με MMS. (Έχω Vodafone). Θέλει σετάρισμα για voda? Και πώς;;

2. Πώς κάνω αποστολή μιας επαφής μου, με SMS?

3. Το ξυπνητήρι λειτουργεί ακόμα και αν το τηλέφωνο είναι κλειστό ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση... μπορουμε να προσθεσουμε και αλλες αρχικες οθονες στην στοκ ρομ?!

 

 

Και πραγματικα το ποογραμματακι dice player αξιζει τα λεφτα του...!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να παραθεσει το λινκ με τις αναλυτικες οδηγιες για ρουταρισμα?η αν θυμαται να γραψει την σελιδα που ηταν γραμμενο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρχές ακόμη και έχω απορίες, η μπαταρία του θνητού πόσο σας κρατούε τις πρώτες μέρες καισ πόσο τώρα με μέτρια προς το βαριά χρήση;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει υποδοχή για HDMI και νομιζώ δεν έχει TV-out γενικά. (Εκτός και αν έχει μέσω της micro-USB)
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

οκ!ευχαριστώ!!και κάτι άλλο...είστε ευχαριστημένοι απο το κινητό???γιατι ενδιαφερομαι να το αγορασω..
Google
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...