Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω βάση αυτοκινήτου οικονομική αλλά την θέλω για να στερεώνω το τηλ και να καταγράφω βίντεο μέσω torque pro οπότε η πλάτη πρέπει να έχει τρύπα στην κάμερα. Εχετε να προτείνετε κάποια;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψάχνω βάση αυτοκινήτου οικονομική αλλά την θέλω για να στερεώνω το τηλ και να καταγράφω βίντεο μέσω torque pro οπότε η πλάτη πρέπει να έχει τρύπα στην κάμερα. Εχετε να προτείνετε κάποια;

 

Την έχω 1,5 χρόνο, από Γερμανία, μέσο ebay, είναι απόλυτα λειτουργική, στα 18.00 € τότε κ δώρο φορτιστής αυτοκινήτου. Εάν βρω τον πωλητή, διότι πάει καιρός, θα βάλω και link [ATTACH]29771[/ATTACH]

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Την έχω 1,5 χρόνο, από Γερμανία, μέσο ebay, είναι απόλυτα λειτουργική, στα 18.00 € τότε κ δώρο φορτιστής αυτοκινήτου. Εάν βρω τον πωλητή, διότι πάει καιρός, θα βάλω και link [ATTACH]29771[/ATTACH]

 

Εδώ είσαι http://www.ebay.de/itm/KFZ-Halter-f-Samsung-Google-Nexus-S-i9023-i9020-Lader-/360386664108

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Η slimbean 4.2 είναι jellybean 4.2.1? Αν ναι φλασαρε αυτά τα gapps http://fitsnugly.euroskank.com/?rom=cm10&device=gapps.

Και γιατί να την κανείς εφαρμογή συστήματος; Ας την έκανες απλή εγκατάσταση ως εφαρμογή χρηστή, σαν όλες που κατεβάζουμε απο το play store. Βάλε το apk στην sd και κάνε άπλα εγκατάσταση. Για να την κανείς system app πρέπει να αλλάξεις και τα permissions.

Κατεβαζω το apk και του κανω εγκατασταση αλλα λεει μ λεει οτι απετυχε οπως κ ενα αλλο email που βρισκω απτο aptoide. Μηπως γτ εχω 4.2 και δεν κανει; Μηπως αυτα τα apk ειναι για 4,1 μονο;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω το apk και του κανω εγκατασταση αλλα λεει μ λεει οτι απετυχε οπως κ ενα αλλο email που βρισκω απτο aptoide. Μηπως γτ εχω 4.2 και δεν κανει; Μηπως αυτα τα apk ειναι για 4,1 μονο;;

Φλασαρε τα gapps που σου είπα για να είσαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Επειδή δεν παρακολουθώ το νήμα, μιας και την συσκευή δεν την έχω εγω αλλά ένας φίλος και αύριο θα δοκιμάσουμε για πρώτη φορά να το κάνουμε root μαζί μιας και μόνος του δεν το κατάφερε... , θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Υπάρχει καποιο λινκ με οδηγό για όσο το δυνατόν "πιο εύκολο" root; Είναι στην έκδοση 4.1.2! Έκανα μία αναζήτηση στο νήμα αλλά ψιλομπερδεύτηκα. Θα ήθελα root απλό χωρίς ξεκλείδωμα boot loader. Εκτός αν είναι απαραίτητη προυπόθεση να τον ξεκλειδώσουμε για να γίνει root. ( Δεν θέλει να περάσει custom rom).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή δεν παρακολουθώ το νήμα, μιας και την συσκευή δεν την έχω εγω αλλά ένας φίλος και αύριο θα δοκιμάσουμε για πρώτη φορά να το κάνουμε root μαζί μιας και μόνος του δεν το κατάφερε... , θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Υπάρχει καποιο λινκ με οδηγό για όσο το δυνατόν "πιο εύκολο" root; Είναι στην έκδοση 4.1.2! Έκανα μία αναζήτηση στο νήμα αλλά ψιλομπερδεύτηκα. Θα ήθελα root απλό χωρίς ξεκλείδωμα boot loader. Εκτός αν είναι απαραίτητη προυπόθεση να τον ξεκλειδώσουμε για να γίνει root. ( Δεν θέλει να περάσει custom rom).

Άντε βρε παιδιά, απαντήστε και εγώ ενδιαφέρομαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή δεν παρακολουθώ το νήμα, μιας και την συσκευή δεν την έχω εγω αλλά ένας φίλος και αύριο θα δοκιμάσουμε για πρώτη φορά να το κάνουμε root μαζί μιας και μόνος του δεν το κατάφερε... , θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Υπάρχει καποιο λινκ με οδηγό για όσο το δυνατόν "πιο εύκολο" root; Είναι στην έκδοση 4.1.2! Έκανα μία αναζήτηση στο νήμα αλλά ψιλομπερδεύτηκα. Θα ήθελα root απλό χωρίς ξεκλείδωμα boot loader. Εκτός αν είναι απαραίτητη προυπόθεση να τον ξεκλειδώσουμε για να γίνει root. ( Δεν θέλει να περάσει custom rom).

Σε λάθος νήμα είσαι. Ελα στο τροποποιησεις/βελτιώσεις για το nexus s. Εκεί συζηταμε για root, rom κτλ. Πρός το παρόν πάρε 2 links

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1984858

http://nexusshacks.com/nexus-s-root/how-to-root-nexus-s-or-nexus-s-4g-on-ics-or-gingerbread/

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας παιδια, δεν δουλευουν οι ηχοι στο ξυπνητηρι, το απεγκατεστησα και το ξαναπερασα αλλα τιποτα, κατεβασα αλλα 2 προγραμματα αλλα τιποτα. Την πρωτη φορα δουλεψαν κανονικα αλλα μετα τιποτα.Φυσικα στις ρυθμησεις οι ηχοι ειναι στο μεγιστο

 

ακομα παρατηρησα οτι δεν ακουγονται και οι ηχοι(οταν παω να επιλεξω καποιον) απο τις επιλογες των προγραμματων

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια βοηθεια το πρωι σημερα πατησα να ανοιξω το τηλεφωνο και αυτο το μονο που κανει ειναι ανοιγει για λιγο το λογοτυπο της google και μετα το σημα χ του τηλεφωνου nexus s black και μετα απο λιγο επαναλαβανει το ιδιο δηλαδη google και μετα λογοτυπο NEXUS S

X . ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΒΗΝΕΙ .ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΜΕΣΩ KIES ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΝΑΚΤΗΣΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΛΑΘΟΣ!!!!ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΚΤΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ!!!!!:!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

οταν παταμε το κουμπι του ακουστικου για να γραψουμε ενα τηλεφωνο και να κανουμε κληση δεν εμφανιζει το ονομα αν ειναι περασμενο στον καταλογο.το κανει και σε αλλους αυτο η ετσι ειναι?ειμαι μαμα ακομα χωρις ρομ και ξεκλειδωμα
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

οταν παταμε το κουμπι του ακουστικου για να γραψουμε ενα τηλεφωνο και να κανουμε κληση δεν εμφανιζει το ονομα αν ειναι περασμενο στον καταλογο.το κανει και σε αλλους αυτο η ετσι ειναι?ειμαι μαμα ακομα χωρις ρομ και ξεκλειδωμα
στην μαμα ρομ δεν το κανει αυτο που ζητας..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! εδώ και 2 μήνες περίπου έχω ένα πρόβλημα με το Nexus S μου, κάποιες φορές μετά από restarts πριν μου φορτώσει την αρχική οθόνη μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο το βλέπετε στην φωτογραφία που επισυνάπτω. Πατάω ΟΚ και το κινητό λειτουργεί κανονικά σε όλα. Του έκανα factory reset, το ξαναμοντάρω στα μέτρα μου και τώρα πάλι τα ίδια! Να επισημάνω ότι τα πάντα στο κινητό είναι Official. Στην ουσία δεν είναι και τόσο πρόβλημα αφού δεν επηρεάζει τη λειτουργία του αλλά γιατί το κάνει?? Έχει ακόμα 3 μήνες εγγύηση..να το πάω να το δουν?
Link to comment
Share on other sites

έχει γεμίσει η εσωτερική μνημη απ οτι καταλαβαίνω.

αν θέλεις διέγραψε κάτι και δες αν συνεχιζει να στο βγαζει

Link to comment
Share on other sites

έχει γεμίσει η εσωτερική μνημη απ οτι καταλαβαίνω.

αν θέλεις διέγραψε κάτι και δες αν συνεχιζει να στο βγαζει

 

όχι φίλε μου δεν είναι αυτό! ξέρω αγγλικά και το τσέκαρα... για την ακρίβεια έχει free 8,38 GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 2 χρόνια συμβίωσης με το Nexus S, οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν μακράν το πιο τίμιο smartphone που είχα ποτέ. Μού θύμισε την εποχή του Nokia 6210 που είχα κρατήσει 2,5-3 χρόνια!

 

Γράφω αυτό για να αποδώσω φόρο τιμής σε ένα άξιο κινητό, εφόσον πλέον θα μετακινηθώ προς το Nexus 4.

 

Αγαπητό Nexus S, θα μείνεις εκεί στο συρτάρι και τιμητικά θα ξυπνάς για να δοκιμαστείς και με άλλα λειτουργικά αν υπάρχει χρόνος. Σε ευχαριστώ που ήσουν πάντα εκεί, χωρίς ούτε ένα ίχνος προδοσίας.

 

:cool:

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, και εγώ σε λίγο κλείνω τα 2 χρόνια. Θα το κρατήσω το καλοκαίρι και σκέφτομαι να πάω σε nexus 5 η note 3.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, και εγώ σε λίγο κλείνω τα 2 χρόνια. Θα το κρατήσω το καλοκαίρι και σκέφτομαι να πάω σε nexus 5 η note 3.

 

μια απο τα ιδια...εχει γινει το κινητο σκυλι μου βεβαια εχω ακομα σχεδον ενα χρονο εγγυηση αλλα πιστευω οτι ηταν απο τα καλυτερα κινητα που ειχα ποτε.

μαζι με αλλα 2.

 

ακομα και σημερα ομως τα 5 βασικα πραγματα που θελω τα κανει!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! εδώ και 2 μήνες περίπου έχω ένα πρόβλημα με το Nexus S μου, κάποιες φορές μετά από restarts πριν μου φορτώσει την αρχική οθόνη μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο το βλέπετε στην φωτογραφία που επισυνάπτω. Πατάω ΟΚ και το κινητό λειτουργεί κανονικά σε όλα. Του έκανα factory reset, το ξαναμοντάρω στα μέτρα μου και τώρα πάλι τα ίδια! Να επισημάνω ότι τα πάντα στο κινητό είναι Official. Στην ουσία δεν είναι και τόσο πρόβλημα αφού δεν επηρεάζει τη λειτουργία του αλλά γιατί το κάνει?? Έχει ακόμα 3 μήνες εγγύηση..να το πάω να το δουν?

Είχα το ίδιο πρόβλημα για αρκετό καιρό με επίσης ελεύθερη μνήμη. Άρχισα να έχω υποψίες για το viber οπότε και το αφαίρεσα. Από τότε δε μου το ξανάβγαλε.

Τελικά ήταν γνωστό πρόβλημα. Δες κι εδώ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2090882

Edited by nikgl
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα για αρκετό καιρό με επίσης ελεύθερη μνήμη. Άρχισα να έχω υποψίες για το viber οπότε και το αφαίρεσα. Από τότε δε μου το ξανάβγαλε.

Τελικά ήταν γνωστό πρόβλημα. Δες κι εδώ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2090882

 

ok φιλε μου, μαλλον αυτο ηταν..εφαγε uninstall, restart, και δεν εβγαλε κατι. Σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι πηρα και εγω ενα Nexus S για δευτερη συσκευη και αναζητω ενα καλο screen protector.Δωστε τα φωτα σας παρακαλω (κριμα να μην εχει gorilla glass).
Link to comment
Share on other sites

Περιττό. 1 χρόνο δεν έχω ούτε γρατζουνιά. Κι έχει φάει και σαβούρδα.

 

Θα συμφωνησω. Απο το μηχανάκι έφυγε και δεν έπαθε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδόν 2 χρόνια είμαι πολύ ευχαριστημένος και πραγματικά είναι σκυλί ! Δεν θα το αλλάξω ακόμα, εκτός και αν βρω κάτι σε προσφορά.

Βέβαια είναι σε άψογη κατάσταση μόνο η μπαταρία τα έχει παίξει και ψάχνω αν υπάρχει άλλη εκτός της γνήσιας που να δίνει περισσότερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...