Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλά παρατήρησα οτι και το viber που έβγαλε συμβατή έκδοση με jelly bean έπρεπε να το ανοίξω για να πάρω μήνυμα και το άσχετο imdb ακόμα ενώ έχει ειδοποιήσεις δεν τις εμφανίζει. Και λέω μήπως εφαρμογή του λειτουργικού τις μπλοκάρει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η jelly bean για πρώτη φορά έχει επιλογή για να απενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Δες μήπως για κάποιο λόγο είναι ξετσεκαρισμενο σε αυτές τις εφαρμογές που αναφέρεις

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος πως μπορω να κανω την εφαρμογη svox greek να λεει τα ονοματα οσων με καλουν???ευχαριστω...

 

γνωριζει καποιος πως μπορω να κανω την εφαρμογη svox greek να λεει τα ονοματα οσων με καλουν???ευχαριστω...

 

οπως επισης και το announcify??? please help...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω 4.0.4 android και αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα Mms. Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες της πρώτης σελίδας, αλλά δεν μπορώ να στείλω mms. Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ widgetsoid για γρήγορη πρόσβαση σε διάφορες επιλογές. Μία από αυτές ήταν το να ανοιγοκλείνω τα 3g data. Με την αναβάθμιση σε 4.1 κάτι άλλαξε (στο API?) και με βγάζει σε άλλη οθόνη. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες εφαρμογές αλλά φαντάζομαι ότι θα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο.

Υπάρχει workaround;

 

Μάλλον την ίδια απορία έχουμε rama.. Χρησιμοποιούσε τον 2G/3G διακόπτη που έχει και που όταν το πατούσα για ενεργοποίηση με πήγαινε κατευθείαν στην οθόνη Mobile Netwroks όπου εκεί έπαιζε με 2G/3G. Τώρα με την 4.1 με πάει στο Wireless & Networks και πρέπει να κάνω άλλο ένα βήμα για να πάω στο Mobile Netwroks.. Κρίμα γιατί ήταν βολικό buttonάκι.. Ίσως το διορθώσει σε κανά update το widgetsoid..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την ίδια απορία έχουμε rama.. Χρησιμοποιούσε τον 2G/3G διακόπτη που έχει και που όταν το πατούσα για ενεργοποίηση με πήγαινε κατευθείαν στην οθόνη Mobile Netwroks όπου εκεί έπαιζε με 2G/3G. Τώρα με την 4.1 με πάει στο Wireless & Networks και πρέπει να κάνω άλλο ένα βήμα για να πάω στο Mobile Netwroks.. Κρίμα γιατί ήταν βολικό buttonάκι.. Ίσως το διορθώσει σε κανά update το widgetsoid..

 

Δεν το είχα προσέξει ότι σε πάει από το Mobile Networks. Κάτι γίνεται έτσι. Έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ και το shortcut από το drawer, αλλά το single tap είναι μακράν.

Link to comment
Share on other sites

Twitter ναι, Facebook οπότε θυμάται. Δεν έχει να κάνει με το λειτουργικό όμως αλλά με το ποτέ θα βγάλουν οι developers των εφαρμογών αυτών, απόλυτα συμβατές εκδόσεις. Ειδικά του Facebook, όπου τα σχόλια των χρηστών είναι σε όλες τις εκδόσεις του, επιεικώς φριχτά...(γι'αυτό και το ξηλωσα πάλι μετά από μια γρήγορη δοκιμή)

 

και εβαλες καποιο αλλο? γιατι ουτε εγω ειμαι ευχαριστημενος με την επισημη εφαρμογη,υπαρχει καποια αλλη καλυτερη για fb?

Link to comment
Share on other sites

Στο nexus την παράτησα βασικά λόγω μεγάλης κατανάλωσης μνήμης(50~70 mb) που δεν...μας περισσεύει και συνεχίζω με το mobile site m.facebook.com που λειτουργεί καλύτερα αλλά ξεχνάς τις ειδοποιήσεις. Όσον αφορά άλλες εφαρμογές, ρίξε μια μάτια στο friendcaster, ίσως σε ικανοποιήσει αν και αυτό από όσο θυμάμαι δεν....χορταίνει Ram

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κάποιο event στο gcal με διεύθυνση. Παρατήρησα τα εξής:

α) Όταν πατάω το link από το κινητό μου ανοίγει google earth αντί για google maps. Το κακό, πέρα από προσωπικά γούστα (ναι προτιμώ gmaps) και ότι αργεί είναι ότι δεν βρίσκει και την διεύθυνση! Να σημειώσω ότι από το web gcal ανοίγει κανονικά.

β) Το goolge Now έπιασε ότι έψαχνα αυτή τη διεύθυνση και μου έβγαλε καρτέλες με την διαδρομή και χρόνους. Οκ καλό αλλά το event είναι σε 2-3 μέρες. Μπορώ να του δώσω αυτή τη πληροφορία να μη με πρίζει (και τρώει και data);

γ) Μπορώ να συνδέσω ένα contact address με ένα event address στο gcal;

Link to comment
Share on other sites

και εβαλες καποιο αλλο? γιατι ουτε εγω ειμαι ευχαριστημενος με την επισημη εφαρμογη,υπαρχει καποια αλλη καλυτερη για fb?

 

Προφανώς, υπάρχει το Friendcaster. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στο nexus την παράτησα βασικά λόγω μεγάλης κατανάλωσης μνήμης(50~70 mb) που δεν...μας περισσεύει και συνεχίζω με το mobile site m.facebook.com που λειτουργεί καλύτερα αλλά ξεχνάς τις ειδοποιήσεις. Όσον αφορά άλλες εφαρμογές, ρίξε μια μάτια στο friendcaster, ίσως σε ικανοποιήσει αν και αυτό από όσο θυμάμαι δεν....χορταίνει Ram

Ειδοποιησεις γιατι τις ξεχνας? Κανε sync το email που εχεις βαλει στο facebook στην εφαρμογη "Email" (ή αν εχεις το fb με gmail, στην εφαρμογη "Gmail") και θα σου ερχονται οι ειδοποιησεις στο email σου

Link to comment
Share on other sites

Καλός έμμεσος τρόπος, δεν είχε περάσει από το μυαλό μου Edited by sakiss

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες/όλους...

Έχω ένα Google Nexus S εδώ και ένα χρόνο περίπου και πριν λίγες ώρες ξεκίνησε να κάνει επανεκκινήσεις μόνο του χωρίς καμία αφορμή!Σβήνει και ξανανοίγει μόνο του και για να μείνει κλειστό του βγάζω την μπαταρία.

Δε μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.Αν έχει σημασία,η χρήση που του έκανα ήταν χαλαρή...facebook,mail,σερφάρισμα και καθόλου παιχνίδια...

Τί μπορεί να φταίει και τί μπορώ να κάνω από εδώ και πέρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την αναβάθμιση σε jelly η μπαταρία δεν κρατάει πάνω από μέρα κανείς το ίδιο πρόβλημα και αν έχετε κάποια λύση. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες χωρις ΤΟ 3G ενεργοποιημενο ? τι χρηση κάνεις? εμενα με data + 2g Μου βγαζει ανετα μια μερα και κάτι
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την αναβάθμιση σε jelly η μπαταρία δεν κρατάει πάνω από μέρα κανείς το ίδιο πρόβλημα και αν έχετε κάποια λύση. Ευχαριστώ

 

σε εμένα η μπαταρία είναι κομπλε. μη σου πω ότι έφτιαξε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες/όλους...

Έχω ένα Google Nexus S εδώ και ένα χρόνο περίπου και πριν λίγες ώρες ξεκίνησε να κάνει επανεκκινήσεις μόνο του χωρίς καμία αφορμή!Σβήνει και ξανανοίγει μόνο του και για να μείνει κλειστό του βγάζω την μπαταρία.

Δε μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.Αν έχει σημασία,η χρήση που του έκανα ήταν χαλαρή...facebook,mail,σερφάρισμα και καθόλου παιχνίδια...

Τί μπορεί να φταίει και τί μπορώ να κάνω από εδώ και πέρα;

 

Φταει εφαρμογη, εχει ξαναπαντηθει και ειπωθει και σε αλλα νηματα παρομοιων συσκευων (galaxys). Θυμισου τι εβαλες και ξεκινησε να το κανει αυτο και καντο απεγκατασταση αν δε το χρησιμοποιεις. Θυμαμαι που πολλοι ειχαν θεμα με ενα ελληνικο εορτολογιο και μολις το εβγαλαν εστρωσε. Συνεπως κοιτα τα widgets, apps που εχεις μεσα τωρα.

 

Καλημέρα από την αναβάθμιση σε jelly η μπαταρία δεν κρατάει πάνω από μέρα κανείς το ίδιο πρόβλημα και αν έχετε κάποια λύση. Ευχαριστώ

 

Δε παιζει.. Εμενα μου βγαζει καλυτερα αν οχι τα ιδια απο την 4.0.4 οπως λενε και οι παραπανω.

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω 4.0.4 android και αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα Mms. Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες της πρώτης σελίδας, αλλά δεν μπορώ να στείλω mms. Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία βάλε το go master αλλα φορτιζει μόνο ως το 97% και ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατι...
Link to comment
Share on other sites

Φταει εφαρμογη, εχει ξαναπαντηθει και ειπωθει και σε αλλα νηματα παρομοιων συσκευων (galaxys). Θυμισου τι εβαλες και ξεκινησε να το κανει αυτο και καντο απεγκατασταση αν δε το χρησιμοποιεις. Θυμαμαι που πολλοι ειχαν θεμα με ενα ελληνικο εορτολογιο και μολις το εβγαλαν εστρωσε. Συνεπως κοιτα τα widgets, apps που εχεις μεσα τωρα.

 

 

 

 

Δεν είχα βάλει κάτι τον τελευταίο καιρό,μόνο για facebook και mail έμπαινα.Αλλά ακόμα κι έτσι να είναι,δεν μπορώ καν να μπω κ να κάνω την απεγκατάσταση.Δεν ανοίγει το τηλ ή μάλλον ανοίγει για ελάχιστα δευτερόλεπτα κ μετά ξανακάνει επανεκκίνηση μόνο του και ούτω καθεξής.Αν δεν του βγάλω την μπαταρία,δε θα σταματήσει να το κάνει παρά μόνο αν ξεφορτιστεί εντελώς και κλείσει.Δεν υπακούει ούτε στο πλαϊνό κουμπί που πατάμε για απενεργοποίηση.

Το πήγα εδώ στο Γερμανό που είναι το επίσημο service της Samsung στην πόλη που κάνω τώρα διακοπές.Ο υπάλληλος μου είπε ότι μάλλον χρειάζεται αναβάθμιση λογισμικού κι εκεί ίσως να οφείλεται το πρόβλημα και με ρώτησε αν θέλω να κάνουμε format.Του είπα ότι δεν έχω πρόβλημα αν είναι να ξαναλειτουργήσει,έστω κι αν χάσω φωτο ή ό,τι άλλο έχω μέσα.Πήρε μια καρφίτσα και προσπάθησε να κάνει κάτι αλλά μου είπε στο τέλος ότι ούτε format τον αφήνει να κάνει και η μόνη λύση είναι να το πάω σε κάποιο service center στην Αθήνα όταν ανέβω.Και επειδή είχα απογοητευτεί κ μου'ρχόταν να το πετάξω από το παράθυρο,με καθησύχασε λέγοντας ότι όλα τα προβλήματα φτιάχνονται,εκτός κι αν σου πέσει στη θάλασσα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το nexus s δεν γίνεται reset με καρφίτσα... Δεν υπάρχει τρύπα, στο μικρόφωνο την έχωσε?
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το nexus s δεν γίνεται reset με καρφίτσα... Δεν υπάρχει τρύπα, στο μικρόφωνο την έχωσε?

 

εχει τρυπα κατω αριστερα οπως το κοιτας ;)

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...