Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα! Έχω παρατηρήσει επίσης ότι καμιά φορά και ο διακόπτης ενεργοποίησης θέλει και δεύτερο πάτημα για να ανάψει η οθόνη. Κανείς άλλος την ίδια παρατήρηση?

 

Ουτε εμενα μου εχει συμβει μεχρι τωρα.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Όταν έρχεται sms, σας ανάβει η οθόνη? Εμένα οχι, μόνο τον ήχο βγάζει..

 

Απλά έτσι δουλεύει.

 

Επίσης, είχα ανοιχτό το wifi και το απενεργοποιώ από το widget του ελέγχου ισχύος. Και τότε μου ενεργοποιεί το 3G (και φυσικά με χρέωσε γιατί δεν είχα κάποιο πακέτο ενεργοποιημένο..). Γιατί το έκανε αυτό? Παίζει ρόλο ότι είχα ενεργοποιημένο το "Data Enabled" επειδή το χρησιμοποιούσα για το Market με το wifi?

Thanks..

 

Αν δεν θέλεις να συνδέεσαι στο internet μέσω του δικτύου του παρόχου σου... απενεργοποίησε το από τις ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να συνδέεσαι στο internet μέσω του δικτύου του παρόχου σου... απενεργοποίησε το από τις ρυθμίσεις.

 

Απλά μου έκανε εντύπωση που επειδή το απενεργοποίησα από το widget (για ποιο ευκολία), μου συνδέθηκε σε 3G.. Anyway, thanks, πιο προσεκτικός άλλη φορά..

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται sms, σας ανάβει η οθόνη? Εμένα οχι, μόνο τον ήχο βγάζει.. Να φταίει το handcent sms? Επίσης, είχα ανοιχτό το wifi και το απενεργοποιώ από το widget του ελέγχου ισχύος. Και τότε μου ενεργοποιεί το 3G (και φυσικά με χρέωσε γιατί δεν είχα κάποιο πακέτο ενεργοποιημένο..). Γιατί το έκανε αυτό? Παίζει ρόλο ότι είχα ενεργοποιημένο το "Data Enabled" επειδή το χρησιμοποιούσα για το Market με το wifi?

Thanks..

 

Φίλε μου είτε ενεργοποιήσεις τα data είτε τα απενεργοποιήσεις λειτουργούν μόνο απο το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Με το wifi ανοιχτό έχεις data συνεχώς και χωρίς τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας να είναι ενεργοποιημένα.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα μπαινοντας στο πλαισιο στο ιντερνετ μου τα εβγαλε πρωτο και του εριξα μια εδω http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Nexus-S-GT-I9023FSACOS.htm και μου εκανε εντυπωση το εξησ: ''Ηχητικές εντολές

 

Το Nexus S σας ακούει! Με τις φωνητικές εντολές μπορείτε να ενεργοποιήσετε το ξυπνητήρι, να ανοίξετε τον χάρτη με τα εστιατόρια της πόλης, να βρείτε που έχετε παρκάρει το αυτοκίνητό σας, να εντοπίσετε ένα συγκεκριμένο αξιοθέατο, να στείλετε γραπτά μηνύματα, να καλέσετε αμέσως όποιο νούμερο θέλετε και να ακούσετε μουσική.'' τι σημαινει αυτο;

το εχει παρει κανενας;, μπορω δηλαδη να στελνω μυνηματα και να λεω στο κινητο και να τα γραφει μονο του; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι σημαινει αυτο;

το εχει παρει κανενας;, μπορω δηλαδη να στελνω μυνηματα και να λεω στο κινητο και να τα γραφει μονο του; .

 

Ναι... στα αγγλικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι... στα αγγλικά.

 

στα ελληνικα δεν γινεται; . επισης υπαρχει μια παρομοια εφαρμογη στο android market που να υπαγορευεις και να γραφει ελληνικα στα μυνηματα κειμενου ; . και αν ναι πως μπορω να την αναζητησω ; . ευχαριστω εκ των προτερων

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εχει τρεξει κανεις το quadrant advanced?το τρεχω αλλα στα σημεια που με τους διαδρομους στα γραφκα και με την γη που γυριζει τα δειχνει ολα ασπρα δεν βγαζει τα γραφικα και τα χρωματα.στo quadrant standar τα εβγαζε ολα κανονικα σαυτο οχι.αν καποος το χει τρεξει ας μου πει αν του κανει το ιδιο
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται sms, σας ανάβει η οθόνη? Εμένα οχι, μόνο τον ήχο βγάζει.. Να φταίει το handcent sms? Επίσης, είχα ανοιχτό το wifi και το απενεργοποιώ από το widget του ελέγχου ισχύος. Και τότε μου ενεργοποιεί το 3G (και φυσικά με χρέωσε γιατί δεν είχα κάποιο πακέτο ενεργοποιημένο..). Γιατί το έκανε αυτό? Παίζει ρόλο ότι είχα ενεργοποιημένο το "Data Enabled" επειδή το χρησιμοποιούσα για το Market με το wifi?

Thanks..

 

Εμένα με Go sms ανάβει και η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Που είναι καλύτερα να αποθηκεύω τις εφαρμογές? Αυτές που χρησιμοποιώ ποιο συχνά αν τις βάλω στη USB μνήμη, θα αργεί περισσότερο το κινητό να τις ανοίξει? πχ. Handcent sms, Dialer One..

Επί τη ευκαιρία, ποιο πρόγραμμα gps παίζει ικανοποιητικά? Δεδομένου ότι θέλω να το αγοράσω, ποιο να προτιμήσω? Εννοώ και από άποψη υποστήριξης, ευκολία αγοράς (από site τα παραγγέλνεις μόνο?), πόσο θα στοιχίσει περίπου..

Είναι ερωτήσεις νέοπα αλλά τις κάνω εδώ για πιο "ειδικές" απαντήσεις στο Nexus.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Που είναι καλύτερα να αποθηκεύω τις εφαρμογές? Αυτές που χρησιμοποιώ ποιο συχνά αν τις βάλω στη USB μνήμη, θα αργεί περισσότερο το κινητό να τις ανοίξει? πχ. Handcent sms, Dialer One..

Επί τη ευκαιρία, ποιο πρόγραμμα gps παίζει ικανοποιητικά? Δεδομένου ότι θέλω να το αγοράσω, ποιο να προτιμήσω? Εννοώ και από άποψη υποστήριξης, ευκολία αγοράς (από site τα παραγγέλνεις μόνο?), πόσο θα στοιχίσει περίπου..

Είναι ερωτήσεις νέοπα αλλά τις κάνω εδώ για πιο "ειδικές" απαντήσεις στο Nexus.

Thanks!

 

To Igo8 που εχω εγω "τρεχει" αψογα, επισης και το Navigon που εχω δει "τρεχει" παρα πολυ καλα, τα βρισκεις μεσα απο το Market, τιμη δεν θυμαμαι (εγω το αγορασα 30 ευρω, αλλα ηταν σε συνδυασμο με προσφορα λογω του οτι αγορασα ενα GPS) , τωρα οσο αφορα τις εφαρμογες το μονο που εχω παρατηρησει εγω οταν τρεχουν απο την εσωτερικη USB μνήμη ειναι 1ον οτι ζεσταινεται το τηλεφωνο αρκετα και 2ον οτι οταν συνδεω αποσυνδεω usb μερικες φορες το theme πχ που εχω φορτωμενο "γυρναει" στο "μαμισιο" και πρεπει να το "ξαναφορτωσω" ή μερικα widgets που εχω στην "επιφανεια" ΑΛΛΑ ειναι περασμενα στην εσωτερικη, αντι για το εικονιδιο τους εμφανιζει το πρασινο androidακι, βεβαια εαν περιμενω λιγο ξανα"ερχονται" αλλα οπως και να το κανεις ειναι λιγο εκνευριστικο...

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

είμαι βιαστικό... (το ξέρω)!

έχουμε καμία πληροφορία για το 3.2?

πότε να το περιμένουμε στο nexus? έψαξα λίγο αλλά :(.

Link to comment
Share on other sites

Το 3.X είναι για tablets. Περιμένουνε να βγει το ice cream τέλος του χρόνου το οποίο θα απευθύνεται και σε κινητά

 

Sent from my Nexus S

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το 3.X είναι για tablets. Περιμένουνε να βγει το ice cream τέλος του χρόνου το οποίο θα απευθύνεται και σε κινητά

 

Sent from my Nexus S

 

Ειχα την εντυπωση οτι μονο η 3.0 ηταν για ταμπλετες και οι υπολοιπες (3.χ) και για κινητα...

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειχα την εντυπωση οτι μονο η 3.0 ηταν για ταμπλετες και οι υπολοιπες (3.χ) και για κινητα...

 

Όχι, από έκδοση 4 και μετά θα είναι κοινές εκδόσεις για κινητά και tablets.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει απο εχτες το απογευμα που στο μαρκετ μου βγαζει οτι δεν εχω καμια εγκατεστημενη εφαρμογη. Συμβαινει κατι με το μαρκετ η ειναι προβλημα του δικου μου τηλεφωνου;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει απο εχτες το απογευμα που στο μαρκετ μου βγαζει οτι δεν εχω καμια εγκατεστημενη εφαρμογη. Συμβαινει κατι με το μαρκετ η ειναι προβλημα του δικου μου τηλεφωνου;

 

Δεν φταίει το market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα πρωτη φορα το κινητο μου εχει κανει 3 reboot (με αρκετη χρηση 3G internet, chat στο DB και στο MSN) χρισιμοποιω την SUPERAOSP. Χωρις να το εχω υπερχρονισει απλως εχω περασει τον netarchy 1.3.7

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το market.

Και πραγματικά δεν έφταιγε το market, γιατί σήμερα κατά τις 12 το μεσημέρι που μπήκα στο market μου τις εμφάνισε κανονικά όλες τις εφαρμογές, σαν να μην είχε προηγηθεί αυτό που περιέγραψα και μάλιστα έβγαλε και μία ενημέρωση που έγινε κανονικά.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τί είδους θήκη εννοείς? Από σιλικόνη ή TPU για προστασία από πέσιμο? Θήκη στυλ κάλτσας? Μάλλον την πρώτη εννοείς. Για την πρώτη ενδιαφέρομαι και γω από ελληνικό μαγαζί γιατί δεν έχω ξαναπαραγγείλει απο ebay/amazon. Από που πήρες αυτή που δεν κάνει?
Link to comment
Share on other sites

τελικα την βρηκα σωστη στο http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=22925

πηγα και την πηρα απο το μαρουσι σημερα και παει τελεια στο nexus s ι9023 slcd:lol:.την εχει σε μαυρο λευκο γκριζο και γαλαζιο

Edited by ellenikus
Link to comment
Share on other sites

οπως οι ρομ μπες recovery και φλασαρεις το zip κανονικα

Ωραία, ευχαριστώ πολύ. Χρειάζεται να κάνεις wipe ή όπως είναι και όλα τα δεδομένα σου παραμένουν ως έχουν. Και κάτι τελευταίο, με το nandroid backup σε κάθε rom που αλλάζω να το κάνω (μία rom έχω βάλει μέχρι τώρα) ώστε να μπορώ με restore να πάω στην προηγούμενη ή να έχω σε backup τη stock rom (όπως έκανα ήδη), ώστε αν χρειαστεί service να επιστρέψω σε αυτήν;

τελικα την βρηκα σωστη στο http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=22925

πηγα και την πηρα απο το μαρουσι σημερα και παει τελεια στο nexus s ι9023 slcd:lol:.την εχει σε μαυρο λευκο γκριζο και γαλαζιο

Σε ποιο χρώμα την πήρες; Αν μπορείς και θέλεις, βάλε μια φωτογραφία της θήκης με το κινητό για να τη δούμε. Το "παχαίνει" πολύ;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα να ταλαιπωρήσε άδικα, έτσι δουλεύει το Android. :) Δεν είναι θέμα του Nexus S μόνο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...