Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Η συγκεκριμένη δε ξέρω αν κλείνει απο πάνω και ίσως είναι επίφοβο να σου φύγει το κινητό)

Δεν κλείνει απο πάνω αλλά είναι τόσο σφιχτή που δε βγαίνει με τίποτα. Απο μέσα είναι μαλακό δέρμα που δε γρατσουναει...

 

 

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους .... Ειμαι και εγω ενας nexusakias εδω και μια εβδομαδα και εχω κολησει λιγο με την καμερα... Ρε παιδια δεν κανει ζοομ η εγω ειμαι τοσο ασχετος που δεν το βρισκω ???? και αν δεν κανει διορθωνετε με καμια εφαρμογη ??

 

Δεν είσαι τόσο άσχετος όπως λες ! ΟΥΤΕ zoom έχει, ούτε τραβάει 720p video.

Και τα δύο θα έπρεπε να ήταν αυτονόητα σε ένα τέτοιο κινητό αλλά δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους .... Ειμαι και εγω ενας nexusakias εδω και μια εβδομαδα και εχω κολησει λιγο με την καμερα... Ρε παιδια δεν κανει ζοομ η εγω ειμαι τοσο ασχετος που δεν το βρισκω ???? και αν δεν κανει διορθωνετε με καμια εφαρμογη ??

 

Δεν έχει zoom και αν θες την γνώμη μου, η επιλογή της Google με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο! Εδώ στην φωτογραφική μηχανή η πρωτη δουλειά είναι η απενεργοποίηση του digital zoom(=παραμόρφωση), πόσο μάλλον σε κινητό που είναι σε κάθε περίπτωση κατώτερων δυνατοτήτων, τι να μας προσφέρει?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν καλή εφαρμογή? Στα σημεία που καμπυλώνει το κινητό? Μας έψησες άγριο τώρα γιατί πολύ μαυρίλα στο κινητό! Άσε που μερικοί το περνάνε για iphone (και μου τη σπάει)!

 

Έχουν ΑΡΙΣΤΗ εφαρμογή, ακόμα και στα καμπύλα τμήματα. Κι εγώ διατηρούσα τις επιφυλάξεις μου αλλά το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικότατο!

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όταν scrollάρεις σε μια λίστα και φτάνεις στο τέρμα της, αλλά εσύ συνεχίσεις να προσπαθείς να scrollάρεις με το δάχτυλο, τότε το τελευταίο στοιχείο της λίστας παίρνει ένα κίτρινο χρώμα σα να ξεθωριάζει η οθόνη. Το κάνει και σε σας?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε haki, απλά μου φάνηκε κάπως έντονο και ανησύχησα..

Είχα κρατήσει back up τις επαφές μου από ένα SE Xperia X10 mini pro με το MyPhoneExplorer. Πάω να κάνω Restore το Backup στο Nexus και με προειδοποιεί ότι το Backup ήταν από άλλη συσκευή και ότι μπορεί αν υπάρξουν προβλήματα. Να συνεχίσω?

 

Κατέβασα το Multiling για πληκτρολόγιο. Πρέπει να κατεβάσω και κάτι άλλο να γράφω ελληνικά?

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατέβασα το Multiling για πληκτρολόγιο. Πρέπει να κατεβάσω και κάτι άλλο να γράφω ελληνικά?

 

https://market.android.com/details?id=klye.plugin.el&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Κατέβασα το Multiling για πληκτρολόγιο. Πρέπει να κατεβάσω και κάτι άλλο να γράφω ελληνικά?

 

Ναι, το plugin greek. Θα το βρεις στο market ή από τις αρχικές ρυμίσεις του multiling στο 3ο βήμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το plugin greek. Θα το βρεις στο market ή από τις αρχικές ρυμίσεις του multiling στο 3ο βήμα...

 

Γιατι δεν γράφεις με το πληκτρολογιο του android? Το ιδιο ειναι.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα Ελληνικά! Θα το ψάξω καλύτερα.. Για τις επαφές που θέλω να τις περάσω με το MyPhoneExplorer που έγραψα και πιο πάνω, έχει κανείς ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Το νεο market μολις το κατεβασα (ακομη δεν το δοκιμασα)

 

http://www.engadget.com/2011/07/12/google-updating-android-market-app-on-phones-adding-movies-and/

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Με εβαλες σε εξοδα!:lol::lol: Παρηγγειλα την Tokyo skin..

 

πολυ ωραια σκινς, και εγω το tokyo εχω για το iphone4 μου. Το μονο κακο ειναι πως εχει πεσει δουλεμα απο τους συναδελφους μου λογο του φανταχτερου του στυλ :p

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια σκινς, και εγω το tokyo εχω για το iphone4 μου. Το μονο κακο ειναι πως εχει πεσει δουλεμα απο τους συναδελφους μου λογο του φανταχτερου του στυλ :p

 

Εννοεις οτι ειναι λιγο gay το skin?:p:p

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα. Το θεματάκι με το ότι καλεί και δεν ανάβει η οθόνη μου το κάνει που και που... Κανείς άλλος παθών?
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι ειναι λιγο gay το skin?:p:p

 

βρε μπας και εισαι και εσυ συναδελφος μου :worry:

 

περα απο τη πλακα, τα gelaskins ειναι απλα τελεια. Πολυ καλη ποιοτητα αυτοκολλητου και προστασια απο γρατσουνιες χωρις την αναγκη θηκης που παραμορφωνει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω....

Το κινητό στο πλαίσιο έχει 300 ευρώ....

Πριν λίγες μέρες είδα ότι το έδιναν με amoled οθόνη (στα χαρακτηριστικά που έλεγε στο πλαίσιο) και τώρα παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι δεν το είχαν ποτέ με amoled και ότι δεν το έχουν φέρει στην Ελλάδα με amoled....

Είχα διαβάσει και εγώ ότι δεν θα κυκλοφορήσει Ελλάδα με amoled, αλλά δεν ξέρω τελικά τι παίζει....

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;;;;....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι απλό... είχαν κάνει λάθος στο sites τους όσον αφορά τα χαρακτηριστικά. Όλες οι ελληνικές συσκευές (τέτοιες έχει φέρει το Πλαίσιο) έχουν slcd οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει αυτά Sony Ericsson MW600, είναι Bluetooth ακουστικά αν σε ενδιαφέρουν.

 

οχι σε bluetooth σε ενσυρματο αν εχει κατι

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό... είχαν κάνει λάθος στο sites τους όσον αφορά τα χαρακτηριστικά. Όλες οι ελληνικές συσκευές (τέτοιες έχει φέρει το Πλαίσιο) έχουν slcd οθόνη.

 

Φχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

βρε μπας και εισαι και εσυ συναδελφος μου :worry:

Χαχαχα... μπα θα ειχες προσεξει μια διαφορετικη προσεγγιση σχετικα με το skin λογο το οτι το παρεγγειλα και εγω! :p

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω....

Το κινητό στο πλαίσιο έχει 300 ευρώ....

Πριν λίγες μέρες είδα ότι το έδιναν με amoled οθόνη (στα χαρακτηριστικά που έλεγε στο πλαίσιο) και τώρα παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι δεν το είχαν ποτέ με amoled και ότι δεν το έχουν φέρει στην Ελλάδα με amoled....

Είχα διαβάσει και εγώ ότι δεν θα κυκλοφορήσει Ελλάδα με amoled, αλλά δεν ξέρω τελικά τι παίζει....

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;;;;....

 

Καλα το πλαισιο στο καταλογο του γραφει για το nexus s οτι τραβαει 720 βιντεο αλλα και οτι δεχεται καρτες micro sd!! To copy paste παει συννεφο!!!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κανά 5λεπτο με Mobile Internet σε sport-fm και in.gr και μου έφαγε περίπου 3.5 ΜΒ συνολικά! Είναι λογικό? Με το SE Xperia X10 mini pro κάτι kB έτρωγε. Φταίει ο stock browser? Μήπως επειδή το Nexus έχει και flash ενώ το X10 mini όχι? Τρώνε τόσο πολύ τα flash?
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τελικά όλος αυτό ο κόπος για το cyanogen ? Τι βλέπετε καλύτερο από την stock ROM ?

 

Εμενα μου αρεσει πολυ περισσοτερο λογω του πληθους των επιλογων οπως πχ περιστροφη ή οχι της οθονης ακομα και στην αρχικη, εαν τα εικονιδια θα περνανε αλα στυλ iphone (οριζοντια) ή το κανονικο (καθετα) και ενα σωρο αλλα οπως επισης και των διαφορων skins Που μπορεις να περασεις.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...