Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμη ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω γνήσιο φορτιστή για nexus s συμβατό στην χώρα μας (μόνο τον φορτιστή) :worry:

 

Τι εννοεί ο ποιητής ;

Όλοι οι micro usb φορτιστές κάνουνε ακόμα και από νοκια

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοεί ο ποιητής ;

Όλοι οι micro usb φορτιστές κάνουνε ακόμα και από νοκια

 

Ο ποιητής εννοεί άπλα γνήσιο sumsung αυτόν που περιέχουν τα gt-9023 nexus s μοντελάκια ...

 

και HTC κάνουν όπως είπαν και παραπάνω αλλά θέλω γνήσιο ξέρει κανείς κάτι κάπου... όχι κινέζικα από e-bay γνήσιο με συμβατότητα με τις Ελληνικές πρίζες μας...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ο ποιητής εννοεί άπλα γνήσιο sumsung αυτόν που περιέχουν τα gt-9023 nexus s μοντελάκια ...

 

και HTC κάνουν όπως είπαν και παραπάνω αλλά θέλω γνήσιο ξέρει κανείς κάτι κάπου... όχι κινέζικα από e-bay γνήσιο με συμβατότητα με τις Ελληνικές πρίζες μας...:cool:

 

Η γνήσια συσκευασία του I9023 που πήρα από πλαίσιο έχει τον φορτιστή του samsung και ξεχωριστό καλώδιο για το pc.Φαντάζομαι στο πλαίσιο θα βρείς

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

1) Παιδιά έχει ανοίξει κανείς την σελίδα του zoo.gr με το nexus s του;

Γίνεται να παίζεις παιχνίδια κ.τ.λ.π.;

 

2) Ακόμα έχει χρησιμοποιήσει κανείς το [ total recall ] στο nexus s να μας πει αν δουλεύει εντάξει ... ;

 

3) Ακόμα πως μπορούμε να περνάμε δικές μας λέξεις στο λεξικό του κινητού και να μας βγάζει μετά τις λέξεις σαν προτεινόμενες ; To gt-9020 δεν έχει υποστήριξη Ελληνικών στα keyboards με ποιο keyboard θα κάνω την δουλεία αυτή...

 

Υ.Γ.Sorry για τις πολλές ερωτήσεις ... όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

 

Ευχαριστώ πολύ,

Edited by hackertom
Link to comment
Share on other sites

1) Παιδιά έχει ανοίξει κανείς την σελίδα του zoo.gr με το nexus s του;

Γίνεται να παίζεις παιχνίδια κ.τ.λ.π.;

 

2) Ακόμα έχει χρησιμοποιήσει κανείς το [ total recall ] στο nexus s να μας πει αν δουλεύει εντάξει ... ;

 

3) Ακόμα πως μπορούμε να περνάμε δικές μας λέξεις στο λεξικό του κινητού και να μας βγάζει μετά τις λέξεις σαν προτεινόμενες ; To gt-9020 δεν έχει υποστήριξη Ελληνικών στα keyboards με ποιο keyboard θα κάνω την δουλεία αυτή...

 

Υ.Γ.Sorry για τις πολλές ερωτήσεις ... όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

3) multiling keyboard απο το market .Κατεβαζεις και το add in ελληνικα και αγγλικα και εισαι ετοιμος

 

 

1) και 2) γιατί δεν το δοκιμάζεις?

 

 

Για τους 160 χαρακτήρες, εννοείς το όριο για τα sms?Αν ναι, αυτό ρυθμίζεται από το messaging>settings>text message limit

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

3) multiling keyboard απο το market .Κατεβαζεις και το add in ελληνικα και αγγλικα και εισαι ετοιμος

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

Γράφει 160 χαρακτήρες :

 

για το

1)

2)

Καμιά απάντηση έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για τους 160 χαρακτήρες, εννοείς το όριο για τα sms?Αν ναι, αυτό ρυθμίζεται από το messaging>settings>text message limit

 

Αυτό κάνει άλλο πράγμα. Έχει να κάνει με το σύνολο των μηνυμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνει άλλο πράγμα. Έχει να κάνει με το σύνολο των μηνυμάτων.

 

Σωστός. Λάθος μου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms η σίγουρη λύση λέγεται handcent sms.
Παιδια, ριξτε μια ματια και στο Go sms. Πλεον εχει και ελληνικο μενου και υποστηριξη 160 ελληνικων χαρακτηρων. Για μενα πολυ καλυτερο απο το handcent sms, πιστευω το εχει ξεπερασει αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

 

1) και 2) γιατί δεν το δοκιμάζεις?

 

 

Δεν τα δοκιμάζω γιατί δεν έχω στα χέρια μου ακόμα το κινητό το περιμένω αυτές τις μέρες... Κανείς δεν έχει μπει στην περιέργεια να τα δοκιμάσει...; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ριξτε μια ματια και στο Go sms. Πλεον εχει και ελληνικο μενου και υποστηριξη 160 ελληνικων χαρακτηρων. Για μενα πολυ καλυτερο απο το handcent sms, πιστευω το εχει ξεπερασει αρκετα.

συμφωνω απολυτα ειναι πολυ καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

μπορω να αγορασω καπακι μπαταριας αν γρατζουνισω το OEM που εχει το κινητο;

 

Ρωταω γιατι θελω να το χρησιμοποιησω χωρις θηκη.

 

ευχαριστω!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να αγορασω καπακι μπαταριας αν γρατζουνισω το OEM που εχει το κινητο;

 

Ρωταω γιατι θελω να το χρησιμοποιησω χωρις θηκη.

 

ευχαριστω!

 

Σιγουρα θα βρεις Ελλαδα η εξωτερικο...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορω να αγορασω καπακι μπαταριας αν γρατζουνισω το OEM που εχει το κινητο;!

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?rt=nc&LH_PrefLoc=2&_nkw=nexus%20s%20battery%20cover&_dmpt=UK_Replacement_Parts_Tools&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτες κανουν για ολες τις εκδοσεις;

 

i9020 και i9023?

 

Nαι φιλε μου...Οι οθονη αλλαζει μονο στις 2 εκδοσεις...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

Ρωταω γιατι απλα ακουσα πως η εκδοση με lcd ειναι κατα τι πιο παχουλη και ελεγα αν υπαρχουν διαφορες.

 

ευχαριστω και παλι!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κατάφερα να μπερδευτώ!! Τελικά το Samsung Nexus S i9020 αγορασμένο όχι από πλαίσιο, cosmote , vodafone αλλά από το άλλο γνωστό κατάστημα: 1. Εχει ελληνικό πληκτρολόγιο;(δεν με ενδιαφέρει το μενού). 2. Εχει την AMOLED; Edited by evrorm
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε λιγο παρακατω να καταλαβετε ποσο μας κοροιδευουν στα μουτρα μας και πολλοι τους πιστευουν!

Το ενα ειναι μοντελο 020 και το αλλο 023.Ποια ειναι οπως ολοι ξερουμε η διαφορα τους;Η οθονη!Ελα ομως που και τα 2 αναφερουν lcd...

Προσοχη λοιπον οταν λεμε τη προταση "μα το βρηκα xxx τιμη στο skroutz!"...

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/09f968db643043beac0390f158b37f26/productinfo.aspx

 

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/8316/Samsung-Nexus-S-Smartphone-i9020-Google-Nexus-S-Android-2-3-OS-(Super-AMOLED)

 

@evrorm απο οπου και να το παρεις πρεπει να κατεβασεις πληκτρολογιο με ελληνικα απο μαρκετ.Ειναι θεμα gingerbread και οχι συσκευης

 

Sent from my Desire HD

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γιατο bwr.gr τους έχω στείλει e-mail να μου πούν αν είναι με S-Amoled εδώ και 5 μέρες και ακόμα μου απαντάνε...

 

Τί είναι LCD; Και τότε γιατί μου κουστάρουν μοντέλο ι9020...

 

Μάλλον θα τους πάρω και τηλ...

 

Άν πάντως δεν είναι με amoled είναι ΜΕΓΑΛΗΗΗΗΗ ΑΠΑΤΗ και ντροπή τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατο bwr.gr τους έχω στείλει e-mail να μου πούν αν είναι με S-Amoled εδώ και 5 μέρες και ακόμα μου απαντάνε...

 

Τί είναι LCD; Και τότε γιατί μου κουστάρουν μοντέλο ι9020...

 

Μάλλον θα τους πάρω και τηλ...

 

Άν πάντως δεν είναι με amoled είναι ΜΕΓΑΛΗΗΗΗΗ ΑΠΑΤΗ και ντροπή τους!!!

 

LCD (Liquid crystal display).Ειναι η οθονη που εχουν οι περισσοτερες συσκευες.Η amoled παρεχει πιο ζωηρα χρωματα και το δυνατο της σημειο ειναι το μαυρο.Με λιγα λογια ειναι πιο εντυπωσιακη απο την lcd και πιο...σπανια στα κινητα.

Δε ξερω αν ειναι απατεωνες η οχι,αλλα ο τιτλος λεει αλλα και τα χαρακτηριστικα αλλα.

Επισης αν δε κανω λαθος (ας βοηθησει ισως ο Γιαννης-athanaso77)νομιζω οτι επειδη δεν ερχεται Ελλαδα το μοντελο amoled θα πρεπει το μαγαζι να δωσει την αποδειξη-εγγυηση της εισαγωγης του (expansys πχ) για να ισχυει σιγουρα στην Ελληνικη αντιπροσωπεια της samsung...Eτσι νομιζω τουλαχιστον και συγχωρηστε με αν κανω λαθος...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα Nexus S rooted με την εφαρμογή superuser. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να το επαναφέρω. Το έχω κάνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού, αλλά δεν έγινε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...