Jump to content

[Οδηγός] Κάντε de-brand την συσκευή σας με flashing!


darkywizard7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να αλλάξεις firmware σε όποιο κινητό θέλεις, απλά για τα περισσότερα θέλει να πληρώσεις.

 

καλως!απλα να πω οτι περασα ελληνικο firmware oxi ομως με αυτο το προγραμμα!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλως!απλα να πω οτι περασα ελληνικο firmware oxi ομως με αυτο το προγραμμα!

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίησες;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίησες;

 

Το Setool2Lite 1.11

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθω να κανω debrand με flashing αλλα στο omnius δεν μπορω να βρω τα στοιχεια που ταιριαζουν στο C905ι

 

Τα στοιχεια του κινητου...

http://ibot.x.gg/c905i/2011-01-24_193834.jpg

 

Συμφωνα με αυτα που χρειαζεται να ταιριαζουν για να κατεβασω το αρχειο,

Γινετε να δουμε πιο ταιριαζει στο c905 για να τ κατεβασω?

 

Π.Χ

W995i_1215-7995_____Generic___R1HA035__________Red____________81

---^----------^------------------^------------^-------------------------^----------------------^

Μοντέλο--Default Article-Μαμα FW--MAPP CXC VERSION--EFFECTIVE COLOR---OTP CID

 

 

Tο κινητο ηρθε απο ebay, ξεκλειδωτο αλλα χωρις ελληνικα... :/

Εστω καποιος αλλος τροπος να βαλω ελληνικα?

Mε το SEUS δοκιμασα αλλα μου λεει πως εχω ειδη την νεοτερη αναβαθμιση και δεν με αφηνει να κανω αλλη :/

 

Σκεφτομαι να χρησημοποιεισω τα εξης αρχεια

 

C905i_1205-9079_Generic_R1FA035_Red53

Και

C905i_1205-9083_Adriatic_R1FA035_Red53

 

Τα εχω κατεβασει ειδη...

Απλα κολλαω στο οτι το κινητο μου OTP CID εχει 52 οχι 53 :/

Nα συνεχισω στο Flashing λετε?

O Μονος λογος που το κανω ειναι το οτι δεν εχει Ελληνικα

 

Παιδια εφτασα εδω περα, στα τυφλα κυριολεκτικα... Ολο το απογευμα για να φτασω εδω! :P

Τουλαχιστον συμφωνα με τ στοιχεια του κινητου μου ειμαι οκ? Η γλωσσα θα αλλαξει?

 

http://img593.imageshack.us/img593/1825/fsgd.jpg

 

Ζητω συγνωμη για τα απανοτα ποστ...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ρε παιδια τι ειναι αυτο το debrand που γραφετε? sorry αλλα δε ξερω, ειναι κατι σαν update στο λογισμικο του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Branding στα κινητά τηλέφωνα ορίζεται το custom λογισμικό που έχουν οι συσκευές που πωλούνται από τους διάφορους παρόχους. Αυτό μπορεί να είναι από απλή προσθήκη λογότυπων και γραφικών, έως τροποποιήσεις στα μενού και συνήθως παλαιότερα κομμένες λειτουργίες. To debranding είναι η διαδικασία κατά την οποία περνιέται στο κινητό το με τροποποιημένο λογισμικό του κατασκευαστή του.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

έχω κολλήσει στον φάκελο FW... ΔΕΝ ΕΧΕΙ μέσα την δική μου έκδοση λογισμικού. Έχω το aino

 

boot mode: EROM

OTP CID: 53

EFFECTIVE COLOR: RED

MAPP CXC VERSION: R7BA084

CDA ARTICLE: 1227-4471

LANGUAGE PACKAGE: FRANCE (Εδώ θέλω να βάλω κάτι που να έχει τα Ελληνικά μενού. Γίνετε?)

 

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όχι φίλε μου, ο παρόν οδηγός αφορά μόνο dumb phones της SE.

Το [thread=263317]Vivaz[/thread] είναι με λειτουργικό Symbian.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα προσπαθώ 3 μέρες να δοκιμάσω και tpt.....μπορεί κάποιος να με βοηθήσει έχω ένα orange sonny ericsson k800i και δη γίνετε tpt ούτε την γλώσσα δη μπορώ να την αλλάξω έκανα ακριβώς ότι λέει εκτος αν έκανα κάτι λαθάκια που δεν ξέρω από αυτά αν είναι εύκολο να με βοηθήσει να με καθοδήγηση κάποιος μέσο skype.....ευχάριστο poliii....

 

 

zogos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

1. Xperia arc, μπορεί να γίνει debrand με το omnius που αναφέρεται;

2. Υπάρχει περίπτωση να είναι hard-locked ώστε να μην μπορεί να γίνει debrand;

3. Εφόσον γίνει debrand μπορεί στη συνέχεια να γίνει unlock ο bootloader για μετέπειτα rooting;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να' σαι καλά! (για το 4)

Οπότε με ποιό τρόπο μπορεί να γίνει debrand; μόνο αν πληρώσω και πάρω την άλλη έκδοση του omnius;

Ευπρόσδεκτη κάθε ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να θέσεις το ερώτημά σου στο αντίστοιχο θέμα. Συνεχίζουμε εκεί. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα. Μπορει καποιος να με βοηθήσει να κανω debrand το spiro μου? Γιατί μου ερχέται να το σπάσω....:mad::mad::mad: Το omnius το βρίσκει, αλλά δεν υπάρχουν αρχεία για αυτό στο site του omnius......:cry: PLEASE!!!:rolleyes:
Just Do It..... YOURSELF!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
καλησπερα ξερεις κανεις καποιο τροπο να ξεκλειδωθει το w995?ειναι κλειδωμενο σε h-t mobile και φοραει cid 81 red,επισης εχω ψαξει σε πολλα σαιτ αλλα δεν μπορουν μονο με setool νομιζω γινεται αξιζει?ειναι αρκετα λεφτα παντως 1 40αρικο που με ζηταν.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερεις κανεις καποιο τροπο να ξεκλειδωθει το w995?ειναι κλειδωμενο σε h-t mobile και φοραει cid 81 red,επισης εχω ψαξει σε πολλα σαιτ αλλα δεν μπορουν μονο με setool νομιζω γινεται αξιζει?ειναι αρκετα λεφτα παντως 1 40αρικο που με ζηταν.....

 

Εχω ξεκλειδώσει ενα ELM και ενα Xperia mini με το wotanserver.Ψάξε στην Google για wotanserver Free passwords και καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκλειδώσει ενα ELM και ενα Xperia mini με το wotanserver.Ψάξε στην Google για wotanserver Free passwords και καλη επιτυχια

 

ευχαριστω το ξερω το wotanserver πολυ φτηνο και καλο για debrand και ξεκλειδωμα αλλα το cid 81 ειναι καναλι και μαλλον θελει credits και μονο setool αποτι βλεπω.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια το firmware προσθετει γλωσσες για το κινητο πχ εγω θελω να εχεις ελληνικα ενω εχει γερμανικα γαλλικα τουρκικα κλπ με το firmware μπορω να προσθεσω τα ελληνκα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το firmware προσθετει γλωσσες για το κινητο πχ εγω θελω να εχεις ελληνικα ενω εχει γερμανικα γαλλικα τουρκικα κλπ με το firmware μπορω να προσθεσω τα ελληνκα?

 

φυσικα φιλε μου μπορεις να προσθεσεις ολες τις γλωσσες με το firmware

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχω ένα θεματάκι με ένα SE Spiro W100i:

Είναι branded σε cosmote και δεν μπορώ για κανένα λόγο να το συνδέσω στον Η/Υ σε flash mode... Κάθε φορά που το προσπαθώ, φαίνεται να πάει ο Η/Υ να εγκαταστήσει τους drivers αλλά μετά από λίγο, χωρίς να έχω αφήσει το κουμπί "C" το κινητό γυρνάει σε λειτουργία πολυμέσων (αυτή η βλακεία που κάνει όταν το συνδέεις στον Η/Υ για να δεις τους αποθηκευτικούς χώρους). Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; μήπως είναι "κλείδωμα" της cosmote;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...