Jump to content

[Symbian^3] Tricks & Tips


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενδιαφερων,μπορεισ να δωσεις περισοτερες πληροφοριες?

 

καλησπερα. ριξε μια ματια σε αυτο το θεμα. θα βγαλεις ακρη πιστευω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. ριξε μια ματια σε αυτο το θεμα. θα βγαλεις ακρη πιστευω :)

 

τα περασα στο uotlook αλλα πως τα συνχρονιζω στο κιν

Link to comment
Share on other sites

τα περασα στο uotlook αλλα πως τα συνχρονιζω στο κιν

 

καλησπερα. με το nokia suite. πατας sync-sync options-calendar and tasks

και μετα... δεν ξερω :lol: γιατι δεν εχω το outlook στον υπολοτιστη μου, μετα απο

φορματ :)

Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή γραμματοσειρών μήπως διορθώνεται και το πρόβλημα με τα "κινέζικα" στα τραγούδια? Αν ναι, ποια να χρησιμοποιήσω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αυτος ο οδηγος για αλλαγη γραμματοσειρας κανει και για το Ν8?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310439

 

 

--------------------------------------------------------

Γιατι δεν μπορω με τιποτα να αλλαξω την γραμματοσειρα? Επιλεγω την comic sans MS κανονικη/ κανω την αντιγραφη/ 4αντιγραφα/ μετονομασια/ τα βαζω σε 1φακελο με ονομα fonts/ τα περναω στο κινητο στον φακελο Resource/ και επανεκκινηση. Τι λαθος κανω?

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο οδηγος για αλλαγη γραμματοσειρας κανει και για το Ν8?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310439

 

Γιατι δεν μπορω με τιποτα να αλλαξω την γραμματοσειρα? Επιλεγω την comic sans MS κανονικη/ κανω την αντιγραφη/ 4αντιγραφα/ μετονομασια/ τα βαζω σε 1φακελο με ονομα fonts/ τα περναω στο κινητο στον φακελο Resource/ και επανεκκινηση. Τι λαθος κανω?

το χα δοκιμασει κι εγω στη belle, και δεν δούλευε..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω με τιποτα να αλλαξω την γραμματοσειρα? Επιλεγω την comic sans MS κανονικη/ κανω την αντιγραφη/ 4αντιγραφα/ μετονομασια/ τα βαζω σε 1φακελο με ονομα fonts/ τα περναω στο κινητο στον φακελο Resource/ και επανεκκινηση. Τι λαθος κανω?

Φιλε αλλαξε την με το nokia cooker,εαν ξερεις πως δουλευει.Ειναι η ποιο σιγουρη μεθοδος.Τα fonts βρισκονται στην rofs2-resourse.Κανε ενα update software μετα με τον φοινιξ κ τελειωσες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

για να ρωτήσω, γνωρίζει κανείς αν αυτά που γράφει το παρακάτω Link είναι εφικτά ? Προσωπικά δεν καίγομαι για 2Ghz, αλλά στο laggy E7 θα δοκίμαζα 1-1.4 να δώ πώς τραβάει και αν έχει διαφορές.

 

http://wap.asgalaxy.com/forum2_theme_707029.xhtml?tema=57

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
πως μπορώ να περάσω τις επαφές που εχω αποθήκευσει στο τηλ στην κάρτα sim μιας και άλλαξα κινητό ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις επαφές και υπάρχει επιλογή αντιγραφή στην κάρτα SIM

 

Όμως έχει όριο 150 επαφές

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia 603 και θέλω την βοήθειά σας διότι είμαι άσχετος με το παρακάτω. Φοράει την belle 2. Κατέβασα μερικά επεισόδια από μια σειρά και οι υπότιτλοι είναι σε ξεχωριστό αρχείο και όταν έχω τους ελληνικούς εμφανίζει περίεργα σύμβολα. Όταν βάζω τους αγγλικούς παίζουν μια χαρά. Κάνω κάτι λάθος; Οι υπότιτλοι έχουν την ίδια ονομασία με κατάληξη .srt.

Παλιότερα που κατέβασα μερικές ταινίες με ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους δεν είχα πρόβλημα και τους παίζει κανονικά(avi).

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia 603 και θέλω την βοήθειά σας διότι είμαι άσχετος με το παρακάτω. Φοράει την belle 2. Κατέβασα μερικά επεισόδια από μια σειρά και οι υπότιτλοι είναι σε ξεχωριστό αρχείο και όταν έχω τους ελληνικούς εμφανίζει περίεργα σύμβολα. Όταν βάζω τους αγγλικούς παίζουν μια χαρά. Κάνω κάτι λάθος; Οι υπότιτλοι έχουν την ίδια ονομασία με κατάληξη .srt.

Παλιότερα που κατέβασα μερικές ταινίες με ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους δεν είχα πρόβλημα και τους παίζει κανονικά(avi).

Οι υπότιτλοι πρέπει να είναι σε unicode αποθηκευμένοι. Το κάνεις στον υπολογιστή σου και τους ξαναπερνάς στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπότιτλοι πρέπει να είναι σε unicode αποθηκευμένοι. Το κάνεις στον υπολογιστή σου και τους ξαναπερνάς στο κινητό.

 

Ευχαριστώ πολύ! Λειτουργεί όπως πρέπει τώρα. Πάντως μου κάνεις εντύπωση που τις προάλλες σε ταξίδι 8 ωρών είδα 2 ταινίες,άκουγα μουσική 2-3 ώρες και λίγο internet και η μπαταρία είχε πέσει στο 39%. Δεν υπάρχουν αυτές οι αυτονομίες σε καινούρια κινητά πλέον.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...