Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην αργούν οι επόμενες αναβαθμίσεις θα κάνεις sw update με phoenix χρησιμοποιώντας το balkans ή το greek cv product code και οχι με ΟΤΑ. 100% debranding αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει αφού δε μπορείς να αλλάξεις product code, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις refurbish με το Phoenix έτσι ώστε να ξεφορτωθείς τα μενού της Cosmote, χρησιμοποιώντας το balkans ή το greece cv και αν θες να αναβαθμίζεις απο τους πρώτους, software update με Phoenix. Στην περίπτωση του SW update φαίνετε οτι είναι πιο γρήγορο το balkans, μπορείς φυσικά αν είσαι ανυπόμονος να κάνεις sw update με το balkans και μετά ξανά με το greek cv μόλις βγεί, απο τη στιγμή που έχεις Phoenix κάνεις οτι θές.

 

τελικα το έκανα το flashing μέσω navi και phoenix στο greek cv product code, εβαλα τα αρχεία από το navi και είδε σαν product code το 059F053 και έκανα refurbish. Για να μείνω up to date πρέπει να κάνω μέσω Phoenix software update με αυτό τον κωδικό με το firmware που έχω περασμένο στον φάκελο;

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεχρι και στη νοκια λεει πωσ η 013.016 πλεον ειναι διαθεσημη αλλα με κωδικο προιοντοσ 057F059 εδεν υπαρχει ακομα, μας εχει βγαλει την πιστη αυτο το update , και να πω ειναι κανενα σημαντικο,,! απο οτι εχω ακουσει οσοι το βαλαν δεν παρατηρησαν και τρομερες αλλαγες,, αμα η νοκια εχει κανει τοσο καιρο για να βγαλει αυτο το "μικροσκοπικο" firmware τοτε για το pr2.0 θα μας κανει να "γεννησουμε" οποτε δεν ασχολουμαι αλλο ασ κανει οτι θελει. πλεον βαρεθηκα να περιμενω,,,
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να γινει η αναβαθμιση OTA η ενωμενος στο ovi?

ελληνικο τηλεφωνο εχω.

 

Kαλημερα αφου εχεις Ελληνικο στο ovi δεν υπαρχει προβλημα...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να γινει η αναβαθμιση OTA η ενωμενος στο ovi?

ελληνικο τηλεφωνο εχω.

 

Οπως σου λεει ο φιλος δεν υπαρχει διαφορα. κατσε να ερθει πρωτα:lol:

Link to comment
Share on other sites

'Εμένα έπαιξε το 16GB Flash Drive της Transcend, 20€ είχα δώσει και επιτέλους δουλεύει'

Καλημέρα, υπήρχε πρόβλημα στο να διαβάζει εξωτερικά usb? γιατι μια φορά που το δικίμασα δούλεψε άψογα..

Link to comment
Share on other sites

'Εμένα έπαιξε το 16GB Flash Drive της Transcend, 20€ είχα δώσει και επιτέλους δουλεύει'

Καλημέρα, υπήρχε πρόβλημα στο να διαβάζει εξωτερικά usb? γιατι μια φορά που το δικίμασα δούλεψε άψογα..

 

κατα κανονα δεν αντιμετωπιζει προβλημα. ετυχε στον σπυρο αλλα με την αναβαθμιση λυθηκε. οτι και να του εχω βαλει το αναγνωριζει

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το

 

059F047: N8-00 RM-596 Country Variant Greece GR Dark Grey V1

διαθεσιμο μεσω ovi? γιατι ΟΤΑ που μολις δοκιμασα μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση. :-)

Link to comment
Share on other sites

διαθεσιμο μεσω ovi? γιατι ΟΤΑ που μολις δοκιμασα μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση. :-)

 

επιβεβαιωνω οτι ΟΤΑ δεν υπαρχει ακομα ειτε με ενημερωση λογισμικου ειτε με *#0000#

 

μπορει καποιος να δει αν ειναι διαθεσιμο μεσω ovisuite?

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

διαθεσιμο μεσω ovi? γιατι ΟΤΑ που μολις δοκιμασα μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση. :-)

 

Ovi, Phoenix και Navifirm, μόλις το κατέβασα με Phoenix. Όπως βλεπω το rofs2 είναι το ίδιο με το Balkans firmware και το mass memory content διαφορετικό απο το v11.12 και μεγαλύτερο κατα 400ΜΒ αλλα και αυτό ίδιο με του Balkans.

 

http://img52.imageshack.us/img52/8559/capturewiz031.th.png

 

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω οτι ΟΤΑ δεν υπαρχει ακομα ειτε με ενημερωση λογισμικου ειτε με *#0000#

 

μπορει καποιος να δει αν ειναι διαθεσιμο μεσω ovisuite?

 

Διαθέσιμο μέσω ovi!!! 171MB

 

Μόλις ξεκίνησα το update

 

988

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ, ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ!

 

 

ΟΥΤΕ ΜΕΣΩ OVI SUITE ΔΕΝ ΗΡΘΕ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Link to comment
Share on other sites

Όντως , μόνο μεσω OVI προς το παρον (ελληνικές συσκευές)

 

αυτη τη στιγμη κανω αναβαθμιση μεσω ovisuite και το μονο που μπορω να πω απιστευτη ταχυτητα κατεβασματος

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα εμφανιστηκε διαθεσιμη μεσω ovi.Για τα 2 παιδια που γραψαν πιο πανω οτι δεν την βλεπουν μεσω ovi,ψαξτε το λιγο..αν εχετε ελληνικο τηλ ειναι διαθεσιμη.Μιλησα τηλεφωνικα μολις με 2 ακομα φιλους και την βλεπουν και αυτοι κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε φιλε που την ειδεσ την 059F047 διαθεσημη ? η ιδια η νοκια γραφει πωσ η τελευταια ειναι η 011.012... ο καθενασ γραφει οτι να ναι μαλλον..
Link to comment
Share on other sites

α θα μου σπασουν τα νευρα εμενα...

τι αλλο να κανω μπας και μου την βγαλει?

 

Aφου έχεις το Phoenix γιατι δε κάνεις software update απο εκεί; Σίγουρα έχεις το μαύρο;

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε φιλε που την ειδεσ την 059F047 διαθεσημη ? η ιδια η νοκια γραφει πωσ η τελευταια ειναι η 011.012... ο καθενασ γραφει οτι να ναι μαλλον..

 

ειναι διαθεσιμη γιατι μολις εκανα αναβαθμιση και περιμενω την ολοκληρωση της εγκαταστασης. ειναι λογικο να κανει τοση ωρα η ολκληρωση εγκαταστασης?

Link to comment
Share on other sites

που την ειδεσ ρε φιλε την 059F047 και τη βγαζει κανονικα??ουτε η νοκια την εχει βγαλει για το 059F047 ακομα στην 0.11 εχει μεινει ελεος....και σενα σου την βγαζει κανονικα???τι γινεται δεν μπορω να καταλαβω, αλλο λεει ο ενας αλλο ο αλλος μπαχαλο...
Link to comment
Share on other sites

που την ειδεσ ρε φιλε την 059F047 και τη βγαζει κανονικα??ουτε η νοκια την εχει βγαλει για το 059F047 ακομα στην 0.11 εχει μεινει ελεος....και σενα σου την βγαζει κανονικα???τι γινεται δεν μπορω να καταλαβω, αλλο λεει ο ενας αλλο ο αλλος μπαχαλο...

 

μολις εκανα την αναβαθμιση απο ovi suite και εχω product code 59F047 greece cv dark grey. τι να κανω ρε φιλε να πω οτι δεν την εκανα? την ψαχνω να δω τις αλλαγες

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...