Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ και δε νομίζω να οφείλεται στο swype αλλά σε κάποια άλλη εγκατεστημένη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wwoooww μετά από μια επανεκκίνηση δούλεψε.Πραγματικά τεράστια βελτίωση στην αναζήτηση.Ευχαριστώ.

 

Με το πρόβλημα που έχω από τότε που πέρασα το swype και όταν κλείνω το κινητό και το ξανανοίγω όταν κλειδώνω την οθόνη κλειδώνει κανονικά αλλά δεν δείχνει το ρολόι που έχω βάλει και συνεχίζει να δείχνει την αρχική οθόνη.Μετά από αρκετές ώρες στρώνει και κλειδώνει κανονικά.Τι θα κάνω?Είναι κάποιο bug και θα πρέπει να περιμένω την PR1.1 μπας και λυθεί?

 

μηπως εχεις εγκατεστημενο το N-desk ?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις εγκατεστημενο το N-desk ?

 

Ναι το είχα εγκατεστημένο...πριν λίγο το απεγκατέστησα αλλά πάλι το ίδιο μου κάνει.

Τώρα θα το περάσω ξανά στην έκδοση 2.3 απλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι αυτό άρχισε να το κάνει από τότε που πέρασα το swype. :wacko:

 

 

Να σας ρωτήσω κάτι...έβαλα το PhoNetInfo όπως μου είχε πει ένας φίλος από εδώ μέσα για να τσεκάρω τον επεξεργαστή γιατί με άλλα προγράμματα τον έβλεπα στα 192 MHz...Ανοίγω τo PhoNetInfo και λέει: CPU architecture ARM4 και από κάτω CPU Speed 192 MHz!!!!

Edited by kostas023
Link to comment
Share on other sites

η ARM CPUs υποστηρίζουν speedstep τεχνολογία.

Το ότι το τρέχον ρολόι είναι στα χ Μhz δε σημαίνει ότι δε φτάνει στα y Mhz. Αλλάζει ανάλογα με τη χρήση του από το OS.

Γενικά,ο 689Mhz είναι πολύ καλός για Symbian 3. Λίγο τo prefetching να διορθώσουν και πραγματικά θα πάει το κινητό άψογα :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nokia will soon release the PR1.1 firmware update for its latest Symbian^3 handset N8 which will bring minor improvements and some UI changes but the big one would be the PR 2.0 update which is expected to come in February 2010.

 

http://how2i.com/743/nokia-n8-symbian3-caught-running-pr2-0-beta-firmware-video

Link to comment
Share on other sites

η ARM CPUs υποστηρίζουν speedstep τεχνολογία.

Το ότι το τρέχον ρολόι είναι στα χ Μhz δε σημαίνει ότι δε φτάνει στα y Mhz. Αλλάζει ανάλογα με τη χρήση του από το OS.

Γενικά,ο 689Mhz είναι πολύ καλός για Symbian 3. Λίγο τo prefetching να διορθώσουν και πραγματικά θα πάει το κινητό άψογα :)

 

Μα αυτό λέω...δεν είναι 689 MHz αλλά 192!!!και αντί να λέει ARM11 λέει ARM4!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι λέει 192Mhz δεν σημαίνει ότι είναι και τόσο. Πολλές από αυτές τις εφαρμογές δεν "καταλαβαίνουν" σωστά την ταχύτητα του επεξεργαστή και μάλλον ούτε τον τύπο του επεξεργαστή. Αυτό συνέβαινε και σε παλιότερα κινητά με symbian.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Nokia will soon release the PR1.1 firmware update for its latest Symbian^3 handset N8 which will bring minor improvements and some UI changes but the big one would be the PR 2.0 update which is expected to come in February 2010.

 

http://how2i.com/743/nokia-n8-symbian3-caught-running-pr2-0-beta-firmware-video

 

γνωριζεις αν με αυτο το firmware το hard reset θα ναι εφικτο?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το ότι λέει 192Mhz δεν σημαίνει ότι είναι και τόσο. Πολλές από αυτές τις εφαρμογές δεν "καταλαβαίνουν" σωστά την ταχύτητα του επεξεργαστή και μάλλον ούτε τον τύπο του επεξεργαστή. Αυτό συνέβαινε και σε παλιότερα κινητά με symbian.

 

Ναι αλλά όσους ρώτησα μου είπαν να δοκιμάσω με αυτήν την εφαρμογή επειδή είναι η πιο αξιόπιστη και πάντα βρίσκει τα ακριβές δεδομένα για όλο το hardware του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όσους ρώτησα μου είπαν να δοκιμάσω με αυτήν την εφαρμογή επειδή είναι η πιο αξιόπιστη και πάντα βρίσκει τα ακριβές δεδομένα για όλο το hardware του κινητού.

Γενικά δίνει αξιόπιστες πληροφορίες αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ίσως να μην "μπορεί" να διαβάσει τις σωστές πληροφορίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δίνει αξιόπιστες πληροφορίες αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση ίσως να μην "μπορεί" να διαβάσει τις σωστές πληροφορίες.

 

Ή τις διαβάζει σωστά απλά η Nokia ρυθμίζει την συχνότητα του επεξεργαστή και την ανεβάζει σε κάθε firmware για να φαίνεται ότι το λειτουργικό αναβαθμίζεται και γίνεται όλο και πιο γρήγορο...γιατί στο pr1.1 λένε ότι το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο από πριν.....!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλες μου τις ταινίες τις περνάω μέσω μαζικής αποθήκευσης και δεν εδώ αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

.

Ευχαριστω που με ξυπνησες γιατι τοσο καιρο μου εβγαζε το OVI Suite και δεν ειχα ψαξει για μαζικη αποθηκευση.

Link to comment
Share on other sites

Ή τις διαβάζει σωστά απλά η Nokia ρυθμίζει την συχνότητα του επεξεργαστή και την ανεβάζει σε κάθε firmware για να φαίνεται ότι το λειτουργικό αναβαθμίζεται και γίνεται όλο και πιο γρήγορο...γιατί στο pr1.1 λένε ότι το κινητό είναι πολύ πιο γρήγορο από πριν.....!!!

Σιγά μην κάνει αυτό σε κάθε αναβάθμιση η nokia. Καταρχήν σπάνια επεμβαίνει στον συγχρονισμό του επεξεργαστή μέσω κάποιας αναβάθμισης, τελευταία φορά που το έκανε ήταν στο 5800 αλλά και πάλι δεν φάνηκε και τόσο η διαφορά. Δεύτερον ποτέ μια συσκευή δεν γίνεται πιο γρήγορη επειδή απλά ανεβάζεις τα Mhz του επεξεργαστή. Χρειάζονται και άλλα πράγματα για να γίνει πιο γρήγορο ένα λειτουργικό. Ο επεξεργαστής του Ν8 είναι 680 MHz, τώρα αν θα ανεβάσει τον συγχρονισμό σε μελλοντική αναβάθμιση δεν το γνωρίζω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

- Υπαρχει τροπος να κανω associate τα λινκς του youtube με καποιο application? (πχ το xinozu)???

 

- Μπορω να φτιαξω playlist με τραγουδια απο ενα directory? Οταν παω να φτιαξω λιστα, μου λεει να επιλεξω τραγουδια απο 10 φακελους ενω τα εχω ηδη χωρισμενα ανα φακελο!???

 

- Οταν ανοιγω το application για τις φωτογραφιες, μου δειχνει μεσα και ολα τα video (τα εχω στο F:\myvideos) Υπαρχει τροπος να ψαχνει μονο σε ενα φακελο ή να κανουμε exclude οσους δεν θελουμε να ψαχνει???

Edited by SubeRip

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

 

Να σας ρωτήσω κάτι...έβαλα το PhoNetInfo όπως μου είχε πει ένας φίλος από εδώ μέσα για να τσεκάρω τον επεξεργαστή γιατί με άλλα προγράμματα τον έβλεπα στα 192 MHz...Ανοίγω τo PhoNetInfo και λέει: CPU architecture ARM4 και από κάτω CPU Speed 192 MHz!!!!

 

 

Προφανώς έχεις βάλει παλιά έκδοση, εμένα γράφει ARM11 680Mhz αν και αυτές οι εφαρμογές δε διαβάζουν αλλα βλέπουν το μοντέλο και δίνουν τις πληροφορίες απο μια βάση κατασκευαστικών δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

αν μπορειτε να με βοηθησετε στο εξης

μου περασαν καποιο βιντεο με bluetooth και δεν μπορω να το μεταφερω στα video.

Δεν μου βγαζει επιλογη αποθηκευσης οπως στο 5800 , το μεταφερει μονο σε φακελους μηνυματων. Κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

θα πας

μενου-----εφαρμογες----γραφειο----διαχ.αρχ.----μν.μαζ.απ.--------received files

και θα επιλεξεις το βιντεακι και θα το αποθηκευσεις εκει που θες εσυ(πατωντας παρατεταμενα πανω του θα σου εμφανισει επιλογη)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν μου δουλεύουν τα ακουστηκα o ήχος μεταφέρεται αλλα δεν μπορώ να απαντήσω σε κλήση ούτε να αυξομειώσω την ένταση του ακουστικού ούτε να επιλέξω επόμενο σταθμό η τραγούδι. συμβαίνει σε κάποιον άλλο?
Link to comment
Share on other sites

κοντευουμε τελος γεναρη σε λιγο και δεν μας εχουν δωσει ακομα την αναβαθμιση και μετα λενε φεβρουαριο να δωσουν την επομενη........ειναι δυνατον???
Link to comment
Share on other sites

οπως το λεει ο γιωργος. κουμποσε το μεχρι ακουστει ενα κλικ οτι κουμπωσε αλλιως δεν εχει καλη επαφη

 

 

το κουμπώνω καλά ακούγεται το κλικ.δυο μέρες το έχω

στην αρχή "δουλεαν" σωστά και εχθές έκανα αναβάθμιση να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

κοντευουμε τελος γεναρη σε λιγο και δεν μας εχουν δωσει ακομα την αναβαθμιση και μετα λενε φεβρουαριο να δωσουν την επομενη........ειναι δυνατον???

 

φιλε αν οι πληροφοριες που διαβαζω σε αλλα φορουμς ειναι σωστες η αναβαθμιση θα ειναι σε εμας στα τελη της εβδομαδας. τωρα για τη μεγαλη 2.0 θα την εχουμε στο τελος φλεβαρη μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν οι πληροφοριες που διαβαζω σε αλλα φορουμς ειναι σωστες η αναβαθμιση θα ειναι σε εμας στα τελη της εβδομαδας. τωρα για τη μεγαλη 2.0 θα την εχουμε στο τελος φλεβαρη μαλλον.

 

Τζάμπα φλάσαρα το κινητό μου στην PR1.0 λοιπόν.

Πάντως με ένα phoenix στρώνουν τα πάντα.

Άλλο κινητό έγινε... σε ταχύτητα καμία σχέση!:!:

Λέω να περάσω ΟΤΑ την ΡR1.1 και μετά με Phoenix στην PR2.0. λέτε το ΟΤΑ να διαφέρει σημαντικά από το κανονικό flashing;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν οι πληροφοριες που διαβαζω σε αλλα φορουμς ειναι σωστες η αναβαθμιση θα ειναι σε εμας στα τελη της εβδομαδας. τωρα για τη μεγαλη 2.0 θα την εχουμε στο τελος φλεβαρη μαλλον.

 

καλα αυτα τα βλεπω κι εγω.....γι αυτο ειπα τελος γεναρη....

για να δουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα φλάσαρα το κινητό μου στην PR1.0 λοιπόν.

Πάντως με ένα phoenix στρώνουν τα πάντα.

Άλλο κινητό έγινε... σε ταχύτητα καμία σχέση!:!:

Λέω να περάσω ΟΤΑ την ΡR1.1 και μετά με Phoenix στην PR2.0. λέτε το ΟΤΑ να διαφέρει σημαντικά από το κανονικό flashing;

 

χωρις να μου πεφτει λογος για ποιο λογο να το φλασαρεις? αφου σε λιγες μερες θα το εχουμε το 1.1 με ΟΤΑ. τωρα για το 2,0 επισης θα περιμενω με οτα.δεν ρισκαρω τιποτα φιλε μου ειναι πολλα τα 500.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...