Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το gps εχετε βρει καλυτερο?

Ελα ντε... γενικα το κινητο σε gps, camera, video ειναι απο τα καλυτερα (αν οχι το καλυτερο), απο ιντερνετ ειναι απλα καλο (αν και η νοκια εχει πει οτι με τις αναβαθμισεις θα γινει καλυτερο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσχετο. Οι Qt τι είναι ακριβώς ρε παιδιά??

 

---> http://qt.nokia.com/ :google:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Οι Qt τι είναι ακριβώς ρε παιδιά??

Οι βιβλιοθήκες της Qt είναι απαραίτητες για να τρέξουν κάποιες εφαρμογές που τις χρησιμοποιούν. Για κάποιον περίεργο λόγο χάνονται όταν κάνεις hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Οι βιβλιοθήκες της Qt είναι απαραίτητες για να τρέξουν κάποιες εφαρμογές που τις χρησιμοποιούν. Για κάποιον περίεργο λόγο χάνονται όταν κάνεις hard reset.

 

Και σε μενα γιατι δεν χαθηκαν πχ...; Μετα την 1.1 υπαρχει ακομα τετοιο προβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω προβλημα με την καινουρια version του Ν8 εκανα αναβθμιση και μου αλλαξε την γλωσσα και δεν εχει ελληνικα τωρα

μπορω να κανω κατι για να αλλαξει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε στο 106.00 fm

 

 

 

και εν κινησει;

 

Και εν κινησει ναι. Δοκιμασε 100.7 και 102.0.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε προβλήματα μετά από hard reset: Solving Nokia N8 hard reset simplest possible way

 

καλησπερα. υπαρχει κι ενα "κολπο" για να μην εχουμε προβληματα μετα απο hard reset που εχουνε γραψει στο dailymobile αλλα ειναι για cfw :)

 

i found a way to save hack (installserver.exe) after hard reset with *#7370# code.you

will find excludelist.txt in c/private/100059C9 folder.this file is responsible for files

which must not be removed after hard reset with the code.if you open it,you will find paths to qt

libraries as well,that's why they don't disappear when you hard reset with *#7370#.so to save your

hack,just add path to installserver.exe location,so you'll get c:/sys/bin/installserver.exe.save

file and you are done.don't need to reflash now to hack your device after hard reset with code

NOTE: this trick will not work if you hard reset with buttons method

 

βαζουμε οποιο path θελουμε και δεν χανουμε τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια ειμε και γω κατοχοσ ν8 ειμε απο κυπρο καταπληχτικο κινητο εχουμαι ενα προβλημα ομοσ εδο εμεισ η νοκια δεν εχει τον χαρτη τησ κυπρου γιατι ακουσον ακουσον η τουρκοι δεν επητρεπουν στην νοκια να ενεργοπια τον χαρτη λογο κατεχομεων και αλλον συμφεροντων!!!!!

 

Βάλε sygic που έχει και κύπρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Που μπορώ να βρώ τις χρήσιμες πληροφορίες για τη συσκευή μας μαζεμένες κάπου στο forum, για να μην ζαλίζω με άσκοπες ερωτήσεις. Ξέρετε εννοώ βασικά πράγματα για έναν αρχάριο της συσκευής. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει, θα διαβάσεις προσεκτικά τον οδηγό Symbian^3 Platform FAQ. Αν εξακολουθείς να έχεις απορίες, χρησιμοποιείς την αναζήτηση στο κατάλληλο θέμα γιατί υπάρχει πιθανότητα το ερώτημά σου να έχει ήδη συζητηθεί και να έχει δωθεί απάντηση.

 

Ότι άλλο χρειαστείς, ρωτάς, στο κατάλληλο πάντα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τις ρυθμίσεις θα τις βρεις στο Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Platform FAQ -> Ρυθμίσεις σημείων πρόσβασης για λήψη/αποστολή MMS και πρόσβαση στο Διαδίκτυο.

 

 

Θελω και εγω να ρωτησω κατι παρομοιο.

ενω οι ρυθμισεις του internet ειναι ενταξει, οταν προσπαθω να μπω στην πλοηγηση

το τηλεφωνο προσπαθει να συνδεθει στο ιντερνετ μεσω cosmote internet, αλλα μου βγαζει μυνημα οτι η συνδεση απετυχε. μετα προσπαθει να συνδεθει μεσω cosmote GPRS και βγαινει το ιδιο μυνημα.

σε ολες τις αλλες εφαρμογες ( πχ opera) το ιντερνετ συνδεεται κανονινα.

σημειωνω οτι αυτο εμφανιστηκε απο τοτε που εγινε η αναβαθμιση στο 1,1.

Μπορειτε να με βοηθησετε;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να ρωτησω κατι παρομοιο.

ενω οι ρυθμισεις του internet ειναι ενταξει, οταν προσπαθω να μπω στην πλοηγηση

το τηλεφωνο προσπαθει να συνδεθει στο ιντερνετ μεσω cosmote internet, αλλα μου βγαζει μυνημα οτι η συνδεση απετυχε. μετα προσπαθει να συνδεθει μεσω cosmote GPRS και βγαινει το ιδιο μυνημα.

σε ολες τις αλλες εφαρμογες ( πχ opera) το ιντερνετ συνδεεται κανονινα.

σημειωνω οτι αυτο εμφανιστηκε απο τοτε που εγινε η αναβαθμιση στο 1,1.

Μπορειτε να με βοηθησετε;

Ευχαριστω

 

Μπες στις ρυθμίσεις-> συνδεσιμότητα->ρυθμίσεις->προορισμοί->διαδίκτυο. επέλεξε το cosmote internet και στο "Ονομα σημ. πρόσβασης" πρέπει να γράφει μόνο internet και όχι 3g-internet. Το ίδιο έπαθα κ γω μόλις πέρασα την PR1.1

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε στο 106.00 fm

 

 

 

και εν κινησει;

 

ρε παιδια υπαρχει περίπτωση να δούμε win.mob ρε αυτή τι συσκευή?

 

 

thanx φιλε. Θα το δοκιμασω το 106 οταν οδηγω :) .

 

Ειναι πολυ νωρις και ασκοπο να συζηταμε για windows στο Ν8 μας. Ακομα δεν εχει φτιαχτει καν το λειτουργικο. Στο κατω κατω για την ωρα περιμενουμε την PR2.0 και την 3.0 (δεν νομιζω να την λαβουμε ποτε αυτην. ). Αλλα για την ωρα αυτο το ερωτημα δεν μπορει να απαντηθει μιας και δεν υπαρχει αυτο το θεμα. :)

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα n8 παραεισαγωγης απο ουγγαρια ασημι,απο wind.

Εχει περασει καποιος την 013.016 σε αντιστοιχο;

μου εχει εμφανισει καιρο την αναβαθμιση ΟΤΑ αλλα δε γινεται μεσω wind ιντερνετ.δεν μπορω να δοκιμασω μεσω ασυρματου αυτο το καιρο και θα ηθελα να ξερω τι παιζει.ολες οι αλλες αναβαθμισεις εγιναν κανονικα.

Καποιος που ξερει κατι σχετικα ας με ενημερωσει.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα n8 παραεισαγωγης απο ουγγαρια ασημι,απο wind.

Εχει περασει καποιος την 013.016 σε αντιστοιχο;

μου εχει εμφανισει καιρο την αναβαθμιση αλλα δε γινεται μεσω wind ιντερνετ.δεν μπορω να δοκιμασω μεσω ασυρματου αυτο το καιρο και θα ηθελα να ξερω τι παιζει.ολες οι αλλες αναβαθμισεις εγιναν κανονικα.

Καποιος που ξερει κατι σχετικα ας με ενημερωσει.ευχαριστω.

 

αν εχω καταλαβει σωστα μιλας για την firmware update η οποια γινεται μεσω pc . Δεν νομιζω να γινεται OTA .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει περίπτωση να δούμε win.mob ρε αυτή τι συσκευή?

 

Ούτε μία στο εκατομμύριο. Πέραν όλων των άλλων, το WP7 απαιτεί ελάχιστες προϋποθέσεις hardware που το Ν8 δεν διαθέτει.

Edited by yannis28
Link to comment
Share on other sites

Οι βιβλιοθήκες της Qt είναι απαραίτητες για να τρέξουν κάποιες εφαρμογές που τις χρησιμοποιούν. Για κάποιον περίεργο λόγο χάνονται όταν κάνεις hard reset.

 

Επειδή έχω κάνει hard reset , θα ήθελα να μου πείτε πώς μπορώ να δω εάν

τώρα υπάρχουν οι Qt στο τηλέφωνο και τι version είναι ;

Βέβαια, τα Ovi maps και Ovi Store τρέχουν (νομίζω) κανονικά ,

αλλά θα ήθελα να ελέγξω (όχι έμμεσα) αν είναι εγκατεστημένες

οι σωστές Qt libraries.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μία στο εκατομμύριο. Πέραν όλων των άλλων, το WP7 απαιτεί ελάχιστες προϋποθέσεις hardware που το Ν8 δεν διαθέτει.

 

Οντως. Ξεχασα να το πω αυτο. Αλλωστε το symbian^3 ειναι πολυ ελαφρυ, καμια σχεση με android/wp . Ειναι και ενας απο τους λογους (τους πολλους) που απορω ακομα πως το εθεσαν σε μελλοντικη ευθανασια..

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι για firmware update μιλαω. Απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να γινεται γιατι αν δε γινεται και το κανω μεσω υπολογιστη χανω ελληνικα και θελει φλασαρισμα μετα κτλ κτλ.

Εκτος αν οντως δε καταλαβα κατι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα γιατι δεν χαθηκαν πχ...; Μετα την 1.1 υπαρχει ακομα τετοιο προβλημα ;

Κι εγώ πίστευα ότι λύθηκε, αλλά σε κάποιους συνεχίζει να υπάρχει όπως φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχω αγορασει το n8 μεταχειρισμενο εδω κι 2 μερες και μολις περασα την 013.016 χαθηκε η ελληνικη γλωσσα,πιθανως το τηλ.ειναι για την ευρωπη.μηπως ξερει καποιος πως θα μπορουσα να ξαναπερασω την ελληνικη γλωσσα? Σας ευχαριστω προκαταβολικα.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.Σήμερα έβαλα μια κάρτα cosmote που είχα. Αντέγραψα όλα τα τηλέφωνα στις επαφές του τηλεφώνου και έσβησα αυτά της κάρτας sim. Στο πάνω δεξιό μέρος μου έχει ανάψει φακελάκι που λέει"μνήμη sim πλήρης" ενώ η sim είναι άδεια. Ξέρετε πως βγαίνει αυτή η ειδοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχω αγορασει το n8 μεταχειρισμενο εδω κι 2 μερες και μολις περασα την 013.016 χαθηκε η ελληνικη γλωσσα,πιθανως το τηλ.ειναι για την ευρωπη.μηπως ξερει καποιος πως θα μπορουσα να ξαναπερασω την ελληνικη γλωσσα? Σας ευχαριστω προκαταβολικα.:cry:

 

 

[imgalign]http://www.myphone.gr/gallery/data/3299/change_pc.png[/imgalign]

Οδηγός για εργοστασιακό φλασάρισμα του Ν8

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17981&d=1293973867

 

Φίλε καλορίζικο το εργαλείο μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον οδηγό για εργοστασιακό φλασάρισμα, στο βήμα 7(data package download) μόλις σου εμφανήσει το πλαίσιο κειμένου του product code (με το δικό σου product code) θα το αλλάξεις και θα βάλεις ένα απο τα ελληνικά που θα βρείς στην πρώτη σελίδα του θέματος... και μετά συνεχίζεις κανονικά Check availability και με το βήμα 8.

οτι πρόβλημα έχεις εδώ ειμαστε....

Edited by john_15
λάθος
Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχω αγορασει το n8 μεταχειρισμενο εδω κι 2 μερες και μολις περασα την 013.016 χαθηκε η ελληνικη γλωσσα,πιθανως το τηλ.ειναι για την ευρωπη.μηπως ξερει καποιος πως θα μπορουσα να ξαναπερασω την ελληνικη γλωσσα? Σας ευχαριστω προκαταβολικα.:cry:

 

Χωρίς παρεξήγηση αλλά αν κοιτάξεις 2-3 σελίδες πριν θα βρεις το θέμα αυτό καμιά 10αριά φορές..

 

Παιδιά γειά σας.Σήμερα έβαλα μια κάρτα cosmote που είχα. Αντέγραψα όλα τα τηλέφωνα στις επαφές του τηλεφώνου και έσβησα αυτά της κάρτας sim. Στο πάνω δεξιό μέρος μου έχει ανάψει φακελάκι που λέει"μνήμη sim πλήρης" ενώ η sim είναι άδεια. Ξέρετε πως βγαίνει αυτή η ειδοποίηση;

 

Δεν είναι οι επαφές της sim αλλά τα μηνύματα που έχεις στη sim. Το είχα πάθει και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...