Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιαααα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα...ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!:)

δεν λειτουργεί ο κοσμος έτσι και sorry για το ύφος μου......

ο μισος κοσμος(ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΒΑΛΑ) δεν ξερει καν οτι η νοκια η η οποιαδήποτε νοκια θα βγαλει windows η δεν ξερω εγω τι....

παιδια ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΛΙΓΟ Ε Λ Ε Ο Σ......:rolleyes:

εχετε ενα κινητο που κανει παπαδες ......ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ!!!!!!

ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΕΟΣ.....

σημερα μου κόλλησαν τα windows στο pc......στην δουλεια το βραδυ παω στον κομπιουτερά μας εκει και του λεω το και το....μου λεει δωσμου στικακι να σου δωσω το κρακ...κτλ κτλ του λεω δεν εχω....αλλα εχω το n8....οταν απο το στικακι του περασαμε το κρακ στο κινητο μου εμεινε με το στομα ανοιχτο....!!!!:):):)

να μην μιλησω για τις Photos(θεε μου οπου και αν παω οτι και αν τραβηξω ολα ειναι για κορνιζα!!!!!!!!!!!!!!!!)...

να μην μιλησω οτι πριν απο λιγο ημουν στον κολλητό μου και ακουγαμε το νεο single της lady gaga απο το ραδιακι του.....και ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ "ΜΑΜΗΣΤΕ" ΤΗΝ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΝΟΚΙΑ...!!!

ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ....:)

 

 

 

βγαλε την κεραια απο το αμαξι(αν μπορεις) και θα παιξει καμπανα...!!!!!!

 

Ρε συ,τα είπαμε ξανα αυτα. Είναι όντως παρα πολύ καλό,ίσως το καλύτερο απ'τα πολλά κινητά που είχα, γι'αυτό και θέλω να το βλέπω για καιρό στα πάνω του. Δυστυχώς το πρόβλημα είναι ότι η προσοχή των developers θα στρέφεται σταδιακά στο καινούργιο,εκεί θα υφίσταται κυρίως η εγκατάλειψη,τη nοkia να μας εγκαταλείψει δε το φοβάμαι τόσο. Είναι λυπηρή όμως και μόνο η σκέψη της πιθανότητας,λίγο καιρό μετά την κυκλοφορία του Ν8. Χάλια το νέο single :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ εξηγήστε μου κάτι.

 

Δηλαδή αν κάνω hard reset και χάσω τις Qt libraries μπορώ να το συνδέσω στο OVI Suite και να κατεβάσω την PR 1.1 μαζί με QT έτσι ώστε να αποφύγω να φλασάρω το κινητό όπως περιγράφεται στην πρώτη σελίδα; απλώς μπορώ να επαγκαταστήσω το λειτουργικό όπωε υπάρχει επιλογή όταν ψάχνεις για αναβαθμίσεις; Την Pr 1.1 την έχω περάσει ΟΤΑ. Ευχαριστώ.

 

Οχι ακριβώς. Αν έχεις περάσει την PR1.1 με το Ovi Suite και κάνεις Hard reset δε θα έχεις πρόβλημα.

 

μπορεί η PR3 να είναι αντί για Symbian4/Maemo

 

Δε νομίζω να παίζει αυτό (η αλλαγή UI).

Μπορεί σαν χρήστης να μη μου αρέσει το νέο UI, γιατί πολύ απλά δεν είναι αυτό που αγόρασα.

Εξάλου αν θες νεο UI υπάρχουν προγράμματα που αλλάζουν τη home screen.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα διοτι εχει πολυ καλη καμερα και πολυ καλο βιντεο, gps που μαμαει χαρτες τσαμπα για ολο τον κοσμο,οθονη που βλεπω στον ηλιο ποιος με παιρνει.

πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. (πριν ειχα το ι8910 και το σατιο.)

σε 2 χρονια που θα το βαρεθω θα το δωσω στη γυναικα μου (τωρα εχει το σατιο) που της αρεσει πολυ, και με το καλο θα δω τι θα παρω τοτε.(αν εχει βγει κατι καλο).

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε η καταστροφή (για κάποιους). Εγώ δεν το βλέπω έτσι (όχι πως δεν χαλάστηκα).

Διαβάζω για το τέλος της Nokia και άλλα τέτοια. Εγώ λέω πως "τελειώνει" όποιος δεν προσαρμόζεται στην εποχή του. Καλώς ή κακώς το λειτουργικό δεν προσέλκυε κόσμο και η μάχη έδειχνε (ή ήταν) χαμένη. Η Νόκια (αυτός ο κολοσσός) δεν "ταμπουρώθηκε" σε ένα τελειωμένο λειτουργικό αλλά προσπαθεί να κάνει το "μεγάλο κόλπο". Αν πιάσει, μόνο ο χρόνος θα δείξει. Σίγουρα όμως κάτι ξέρουν περισσότερο από εμένα τον απλό χρήστη. Έχω εμπιστοσύνη στην Νόκια και πιστεύω (και εύχομαι) να δικαιωθεί.

Είμαι σίγουρος πως δεν θα εγκαταλείψει το symbian μιας και αυτό θα σήμανε και απώλεια πελατών (και μάλιστα φανατικών). Δεν θα ρίξει βέβαια το ίδιο βάρος.

Καλή επιτυχία Nokia.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να το πάρω και το βρήκα στο play247.gr 399ε. Δεν ξέρω αν είναι Ελληνικό, αλλά αν δεν είναι πειράζει; Τι επιπτώσεις θα έχει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Οι χθεσινές εξελίξεις μπορεί να δυσαρέστησαν πολύ κόσμο όμως αυτό που ενδιαφέρει εμάς είναι πως αυτό επηρεάζει την πορεία και την υποστήριξη του Ν8. Αν προσέξατε, οι της εταιρίας δηλώσαν ότι το symbian θα συνεχίσει να είναι η κύρια πλατφόρμα της Nokia, θα συνεχίσει να παρουσιάζει νέα μοντέλα και να υποστηρίζει τα αυτά που έχουν κυκλοφορήσει με συνεχής αναβαθμίσεις.

 

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, όσον αφορά τα πράγματα για το Ν8, όλα είναι θετικά. Θα πάρουμε επιτέλους εφαρμογές που πριν έπρεπε να πληρώσουμε ή δεν είχαμε καθόλου όπως είναι η πλήρη έκδοση του office όπου είναι και ο πρώτος καρπός της συνεργασίας. Η εφαρμογή αυτή κόστιζε μέχρι χθες 20-25 ευρώ και τώρα την έχουμε όλοι εντελώς δωρεάν.

 

Αυτές είναι οι κινήσεις που μετράνε. Σε αυτά πρέπει να δίνουμε βαρύτητα. Όταν η Nokia έδωσε σε όλους δωρεάν απεριόριστη πλοήγηση, ήταν ότι σημαντικότερο και έξυπνο έχει κάνει τα τελευταία χρόνια. Αν τώρα δούμε χρήσιμες εφαρμογές να μας δίνονται δωρεάν, νομίζω ότι μόνο κερδισμένοι μπορούμε να είμαστε από την συγκεκριμένη συνεργασία.

 

Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις του Ν8, νομίζω δεν τίθεται θέμα. Είμαι 100% σίγουρος ότι θα της πάρουμε και η συσκευή θα υποστηριχθεί πλήρως σε βάθος χρόνου. Και δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο από αυτό το μήνυμα το οποίο περικλύει όλη την ουσία της ύπαρξης του Ν8.

 

μια ερωτιση παιδια να κανω.πριν λιγο περασα μεσω nokia beta lambs,την εφαρμογη diagnostics.και ποιο κατω λεει αυτο (Παρακαλώ σημειώστε ότι το app πρέπει να εγκατασταθεί στο C: drive ).εγω την εγκατεστησα στην καρτα μου.εκανα μ.......;διοτι μου δουλευει κατα τα αλλα!στην μνημη του τηλεφωνου που ειναι το c drive;

Δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα που εγκατέστησες την εφαρμογή στην κάρτα. Ίσως στην εσωτερική μνήμη κάνει καλύτερη ανάκτηση των πληροφοριών. Αν θέλεις, το βγάζεις και το ξαναπερνάς στο C (αυτό είναι η μνήμη τηλεφώνου και το Ε είναι η μαζική μνήμη 16GB).

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να το πάρω και το βρήκα στο play247.gr 399ε. Δεν ξέρω αν είναι Ελληνικό, αλλά αν δεν είναι πειράζει; Τι επιπτώσεις θα έχει αυτό;

Καμία αρκεί η συσκευή να προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά ώστε να έχεις εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπεία. Αν δεν έχει ελληνικά τα περνάς πολύ εύκολα μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά, οι κινέζοι λένε, κακά νεα - καλά νέα ποιος ξέρει..τα πράγματα πρέπει να εξελιχθούν για να δούμε, τίποτα δεν είναι στατικό, ειδιακά στην εποχή μας, που είναι εποχή αλλαγών.. Δεν μας ανήκει η εταιρία, είμαστε καταναλωτές απλά, και ελπίζουμε να δούμε βήματα μπροστά και θετικά στον ανταγωνισμό για το καλύτερο προιόν, σίγουρα είναι σοκ, και μπορεί να είναι -οτιδήποτε- νίκη η καταστροφή - για την νοκια, ας είμαστε πάντως ανοιχτοί..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω ότι τα πράγματα είναι θετικά.Έχουμε το καλύτερο smartphone που κυκλοφορεί τον τελευταίο καιρό με τις καλύτερες δυνατότητες και χαρακτηριστικά και ένα νέο λειτουργικό Symbian φτιαγμένο από την αρχή (γι'αυτό και υπάρχουν προβλήματα ακόμη).

Η Nokia ότι κι αν κάνει δεν θα παρατήσει έτσι τις παλιές συσκευές γιατί ξέρει πως αν τις παρατήσει θα την παρατήσει κι ο κόσμος και δεν την συμφέρει.

Μπορεί να χαλαστήκαμε που θα συνεργαστεί με την Microsoft και θα χρησιμοποιήσει το WP7 στις συσκευές της αλλά το Symbian Foundation έχει δικό του προσωπικό που και δουλεύει αποκλειστικά για το λογισμικό που κρατάμε στα χέρια μας.Αυτή τη στιγμή έχει κλείσει και θα επιστρέψει τον άλλο μήνα ανανεωμένο...εκεί θα τα δούμε όλα πιστεύω.

Μεθαύριο είναι το MWC οπού θα μάθουμε τι θα γίνει τελικά με Nokia και Microsoft και θα δούμε τι θα κάνει η Nokia στο μέλλον.Λογικά θα μας πουν πότε θα έρθει και η PR2.0....θέλω να πιστεύω πως θα μας την δώσουν σύντομα.

Τέλος που ξέρετε,ίσως αυτή η συνεργασία βοηθήσει την Nokia δίνοντας της την ευκαιρία να έχει όλες τις εφαρμογές των WP7 στα Symbian κινητά ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς το λειτουργικό δεν προσέλκυε κόσμο και η μάχη έδειχνε (ή ήταν) χαμένη. Η Νόκια (αυτός ο κολοσσός) δεν "ταμπουρώθηκε" σε ένα τελειωμένο λειτουργικό αλλά προσπαθεί να κάνει το "μεγάλο κόλπο".

 

Μήπως να θυμηθούμε ότι το Symbian είναι το πρώτο παγκοσμίως σε νούμερα και το WP7 χωρίς καν καταγεγραμμένο ποσοστό και με ενδείξεις μερικής ως πλήρους αποτυχίας;

 

που ξέρετε,ίσως αυτή η συνεργασία βοηθήσει την Nokia δίνοντας της την ευκαιρία να έχει όλες τις εφαρμογές των WP7 στα Symbian κινητά ;)

 

Τεχνικά αδύνατον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω ότι τα πράγματα είναι θετικά.Έχουμε το καλύτερο smartphone που κυκλοφορεί τον τελευταίο καιρό με τις καλύτερες δυνατότητες και χαρακτηριστικά και ένα νέο λειτουργικό Symbian φτιαγμένο από την αρχή (γι'αυτό και υπάρχουν προβλήματα ακόμη).

Η Nokia ότι κι αν κάνει δεν θα παρατήσει έτσι τις παλιές συσκευές γιατί ξέρει πως αν τις παρατήσει θα την παρατήσει κι ο κόσμος και δεν την συμφέρει.

Μπορεί να χαλαστήκαμε που θα συνεργαστεί με την Microsoft και θα χρησιμοποιήσει το WP7 στις συσκευές της αλλά το Symbian Foundation έχει δικό του προσωπικό που και δουλεύει αποκλειστικά για το λογισμικό που κρατάμε στα χέρια μας.Αυτή τη στιγμή έχει κλείσει και θα επιστρέψει τον άλλο μήνα ανανεωμένο...εκεί θα τα δούμε όλα πιστεύω.

Μεθαύριο είναι το MWC οπού θα μάθουμε τι θα γίνει τελικά με Nokia και Microsoft και θα δούμε τι θα κάνει η Nokia στο μέλλον.Λογικά θα μας πουν πότε θα έρθει και η PR2.0....θέλω να πιστεύω πως θα μας την δώσουν σύντομα.

Τέλος που ξέρετε,ίσως αυτή η συνεργασία βοηθήσει την Nokia δίνοντας της την ευκαιρία να έχει όλες τις εφαρμογές των WP7 στα Symbian κινητά ;)

Μην ονειρεύεστε. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και χθες ο Elop δεν έκρυψε τις προθέσεις του. Το Symbian πάει για ευθανασία. Απλά αυτό θα γίνει σταδιακά σε 2 χρόνια. Εφαρμογές των WP δεν πρόκειται να δούμε στο Symbian, γιατί είναι θέμα των developers να τις μεταφέρουν, όχι του Elop ή του Ballmer. Αλλά και δεν έχουν εφαρμογές αυτή τη στιγμή τα WP, το Symbian έχει πολύ περισσότερες.

Η ουσία είναι μία και δεν αλλάζει όσο και αν θέλουμε να την ωραιοποιήσουμε. Η Nokia χθες αυτοκτόνησε. Σχεδόν εξαγοράστηκε από τη Microsoft, και στο μέλλον αυτό θα γίνει ακόμη πιο φανερό. Είναι κρίμα, αλλά η εταιρεία δεν έχει πολύ μέλλον μπροστά της, εκτός... αν ξυπνήσουν αύριο οι μέτοχοι και διώξουν αυτό το σκυλάκι του Ballmer που έβαλαν για CEO. Είναι προφανές ότι ο Elop εξυπηρετεί τα συμφέροντα της Microsoft και όχι της Nokia.

 

To N8 εξακολουθεί να είναι το καλύτερο κινητό της αγοράς, όμως θα είναι και το τελευταίο για τη Nokia. Είμαι ακόμη ενθουσιασμένος μαζί του και θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ, όμως όταν θα έρθει ο καιρός να το αλλάξω δεν πρόκειται να κοιτάξω καν στη Nokia. Λυπάμαι που το λέω, αλλά η εταιρεία αυτή δεν υπάρχει πια όπως την ξέραμε. Είναι πλέον ένας κοινός συναρμολογητής τηλεφώνων, όπως η LG.

Beware of the Steves...

Jobs, Ballmer, Elop :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μην ονειρεύεστε. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και χθες ο Elop δεν έκρυψε τις προθέσεις του. Το Symbian πάει για ευθανασία. Απλά αυτό θα γίνει σταδιακά σε 2 χρόνια. Εφαρμογές των WP δεν πρόκειται να δούμε στο Symbian, γιατί είναι θέμα των developers να τις μεταφέρουν, όχι του Elop ή του Ballmer. Αλλά και δεν έχουν εφαρμογές αυτή τη στιγμή τα WP, το Symbian έχει πολύ περισσότερες.

Η ουσία είναι μία και δεν αλλάζει όσο και αν θέλουμε να την ωραιοποιήσουμε. Η Nokia χθες αυτοκτόνησε. Σχεδόν εξαγοράστηκε από τη Microsoft, και στο μέλλον αυτό θα γίνει ακόμη πιο φανερό. Είναι κρίμα, αλλά η εταιρεία δεν έχει πολύ μέλλον μπροστά της, εκτός... αν ξυπνήσουν αύριο οι μέτοχοι και διώξουν αυτό το σκυλάκι του Ballmer που έβαλαν για CEO. Είναι προφανές ότι ο Elop εξυπηρετεί τα συμφέροντα της Microsoft και όχι της Nokia.

 

To N8 εξακολουθεί να είναι το καλύτερο κινητό της αγοράς, όμως θα είναι και το τελευταίο για τη Nokia. Είμαι ακόμη ενθουσιασμένος μαζί του και θα συνεχίσω να το χρησιμοποιώ, όμως όταν θα έρθει ο καιρός να το αλλάξω δεν πρόκειται να κοιτάξω καν στη Nokia. Λυπάμαι που το λέω, αλλά η εταιρεία αυτή δεν υπάρχει πια όπως την ξέραμε. Είναι πλέον ένας κοινός συναρμολογητής τηλεφώνων, όπως η LG.

 

Φίλε καθόμουν και έψαχνα διάφορα πριν λίγο για το Symbian,την συνεργασία της Nokia κτλ. και πραγματικά στεναχωρήθηκα.Πίστευα πως μετά την άρνηση της Nokia προς Android δεν θα κοιτάξει για άλλο λειτουργικό αλλά θα συνεχίσει με το δικό της και θα το κάνει καλύτερο.

Το Symbian τελικά δεν είναι έτοιμο για ευθανασία...είναι ήδη νεκρό και λυπάμαι που το λέω.

Το τελευταίο Symbian κινητό μου θα είναι το N8 και θα το κρατήσω γιατί μου αρέσει και θέλω να δω αν θα αλλάξει μετά την PR 2.0 και την PR 3.0 (αν τελικά βγει).

Μετά το N8 αποχαιρετώ την Nokia και δεν επιστρέφω.Έκανε το καλύτερο κινητό που έφτιαξε ποτέ της,πούλησε 5 εκατομμύρια συσκευές και ξαφνικά μας λέει ο Elop (που δούλευε στην Microsoft πριν έρθει στην Nokia,τυχαίο?) ότι το Symbian το αφήνει στην μοίρα του μαζί με μας που το χρησιμοποιούμε και πάει σε WP7...

Αν δεν είχε τόσες πωλήσεις το N8 ούτε θα ασχολούνταν με την PR 2.0 & 3.0.....

Καλά τα κατάφερε ο Elop, καλωσόρισες Nokia στην Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Φανατικός της Nokia δεν ήμουν ποτέ, αν και πάντα με ικανοποιούσαν σε μεγάλο βαθμό οι συσκευές της, με η χωρίς Symbian! Για εμένα τίποτα δεν άλλαξε, και μετά από ένα χρόνο, πιστεύω ότι θα έχω ένα κινητό εξίσου εξαιρετικό, όπως το αγόρασα!:)

Με το ρυθμό που αλλάζουν τα κινητά και τα λειτουργικά τους τα τελευταία 2 χρόνια, είναι γελοίο να στεναχωριόμαστε για το αν θα εγκαταλειφθεί μακροπρόθεσμα η υποστήριξη στο N8! Είδα και άλλες κορυφαίες συσκευές (π.χ. Omnia HD) που πήγαν άπατες. Γι΄αυτό τι έχετε να πείτε; Που άλλες εταιρίες κυκλοφορούν κινητά και τα αφήνουν εντελώς στην τύχη τους...και σ΄αυτούς που έχουν όρεξη για χακεριές!;)

Προσωπικά λοιπόν, δεν θα φύγω απ΄τη Nokia (και το N8) γι΄αυτήν της την απόφαση, αλλά μόνο αν βρω κάτι που θα με καλύπτει περισσότερο από κάποια άλλη εταιρία. Και κάτι τέτοιο τώρα δεν υπάρχει, ούτε πιστεύω ότι θα υπάρξει σύντομα για εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξεφυγουμε λιγο απο το κλιμα....την pr1.1 την εχετε λαβει ολοι διοτι εγω ακομα περιμενω κ δεν εχει ερθει...:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ξεφυγουμε λιγο απο το κλιμα....την pr1.1 την εχετε λαβει ολοι διοτι εγω ακομα περιμενω κ δεν εχει ερθει...:(

 

Κι εγώ την περιμένω...έχω cosmote branded από γερμανό αγορασμένο και περιμένω ακόμη.

 

Παραθέτω από Nokia ποια product codes έχουν λάβει την 1.1 και ποια την περιμένουν.

Link to comment
Share on other sites

tarirs κουφό μου φαίνεται! Δοκίμασες όλους τους τρόπους αναβάθμισης; Ούτε OTA, ούτε με το Suite στην εμφανίζει; Τώρα πια λογικά πρέπει να την έχουν όλοι... (για τα branded μάλλον έχει αργήσει!)
Link to comment
Share on other sites

tarirs κουφό μου φαίνεται! Δοκίμασες όλους τους τρόπους αναβάθμισης; Ούτε OTA, ούτε με το Suite στην εμφανίζει; Τώρα πια λογικά πρέπει να την έχουν όλοι... (για τα branded μάλλον έχει αργήσει!)

 

ΟΤΑ εννοεις μεσα απο το κινητο?:O Απο suite δεν μου βγαζει...:mad: ειναι ελληνικο το κινητο,απο Γερμανο dark grey χρωμα...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Την PR2.0 θα την πάρουμε, εξάλλου είναι ήδη υπό ανάπτυξη, αλλά PR3.0 μην περιμένετε. Μιλάμε για πλήρη ανασχεδιασμό του UI στην PR3.0, κάτι που προφανώς δεν πρόκειται να γίνει μετά τις χθεσινές εξελίξεις. Όχι ότι είναι άσχημο και τώρα βέβαια.

Το μόνο που περίμενα προσωπικά είναι όχι το portrait qwerty keyboard της PR2.0 (το βρίσκω ελάχιστα χρήσιμο), αλλά το αντίστοιχο του Swype. Ελπίζω να μας το δώσουν και να μην παρατήσουν την εξέλιξή του μετά τα χθεσινά.

Beware of the Steves...

Jobs, Ballmer, Elop :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Την PR2.0 θα την πάρουμε, εξάλλου είναι ήδη υπό ανάπτυξη, αλλά PR3.0 μην περιμένετε. Μιλάμε για πλήρη ανασχεδιασμό του UI στην PR3.0, κάτι που προφανώς δεν πρόκειται να γίνει μετά τις χθεσινές εξελίξεις. Όχι ότι είναι άσχημο και τώρα βέβαια.

Το μόνο που περίμενα προσωπικά είναι όχι το portrait qwerty keyboard της PR2.0 (το βρίσκω ελάχιστα χρήσιμο), αλλά το αντίστοιχο του Swype. Ελπίζω να μας το δώσουν και να μην παρατήσουν την εξέλιξή του μετά τα χθεσινά.

 

κοιταξε τωρα που καταντησαμε.. Πηραμε το Ν8 απο μια εταιρεια που την εμπιστευομαστε χρονια τωρα , το πηραμε ενω το symbian^3 ηταν ολοκαινουργιο, αλλα κανεις μας δεν διστασε μπροστα σε αυτο. Ολοι σκεφτηκαμε πως οπως χρονια τωρα δεν μας παρατα αυτη η εταιρεια και μας υποστηριζει χρονια μετα τις εκδοσεις των συσκευων της, ετσι θα γινοταν και τωρα. Και φτασαμε λοιπον να λεμε παλι καλα που καποια στιγμη θα ερθει η PR2.0 και ως εκει...

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Χθες το δούλεψα λίγο στην ξαδέλφη μου και έμεινα εντυπωσιασμένος. Απογοητεύτηκα όμως όταν μου είπε πως η μπαταρία της κρατάει μόνο μια μέρα!!! Μα είναι δυνατόν ρε παιδιά; Εσάς πόσο σας κρατάει;
Link to comment
Share on other sites

tarirs και εγώ το dark grey ελληνικό έχω, και την έκανα κανονικά την Τετάρτη. Μήπως το δικό σου είναι branded cosmote? Ρωτάω επειδή είπες ότι το πήρες από τον γερμανό.

 

Και...παιδιά, γιατί το κουράζουμε το θέμα; Όποιος νοιώθει "προδομένος" από τη Nokia, μπορεί να δώσει τώρα το κινητό, που αξίζει αρκετά χρήματα ακόμα, και να πάει σε άλλη εταιρία. Και αφήστε εμάς που θα το κρατήσουμε, να το "μετανοιώσουμε"...

Αν και δεν μπορώ να καταλάβω με ποιά λογική λέτε ότι η Nokia "πρόδωσε" τον κόσμο. Εδώ κάθησε και έστησε το Symbian από την αρχή, μήπως και σώσει το λειτουργικό της από τον σκληρό ανταγωνισμό. Είδε ότι τα πράγματα δεν πηγαίνουν όπως θα ήθελε... τι θα έπρεπε να κάνει δηλαδή...να χρεωκοπήσει, για να έχουμε εμείς Symbian μια ζωή;;; Μην τα θέλουμε όλα δικά μας! Είναι απόλυτα λογικό και η εταιρία να κοιτάξει το συμφέρον της. Αυτά από εμένα, και συνεχίζουμε στη συσκευή αυτή καθαυτή...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Χθες το δούλεψα λίγο στην ξαδέλφη μου και έμεινα εντυπωσιασμένος. Απογοητεύτηκα όμως όταν μου είπε πως η μπαταρία της κρατάει μόνο μια μέρα!!! Μα είναι δυνατόν ρε παιδιά; Εσάς πόσο σας κρατάει;

 

Ναι, είναι φορές που κρατάει μία μέρα, αλλά για να κρατήσει τόσο λίγο πρέπει να το λιώσεις στη χρήση, δηλαδή πολλή ομιλία, internet, GPS, φωτογραφίες/βίντεο, ακρόαση μουσικής. Με κανονική χρήση βγάζει άνετα τουλάχιστον 2 μέρες. Αν του κάνεις πιο συντηρητική χρήση, κρατάει ακόμα περισσότερο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι φορές που κρατάει μία μέρα, αλλά για να κρατήσει τόσο λίγο πρέπει να το λιώσεις στη χρήση, δηλαδή πολλή ομιλία, internet, GPS, φωτογραφίες/βίντεο, ακρόαση μουσικής. Με κανονική χρήση βγάζει άνετα τουλάχιστον 2 μέρες. Αν του κάνεις πιο συντηρητική χρήση, κρατάει ακόμα περισσότερο.

 

χμμ.. δηλαδη κραταει 2 μερες ανοιχτο ? θελω να πω εννοειτε 2 24ωρα ? η το κλεινετε το βραδυ ? επειδη εμενα το μεγιστο που κραταει ειναι 1.5 μερα με μετρια χρηση αλλα ανοιχτο συνεχεια.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

χμμ.. δηλαδη κραταει 2 μερες ανοιχτο ? θελω να πω εννοειτε 2 24ωρα ? η το κλεινετε το βραδυ ? επειδη εμενα το μεγιστο που κραταει ειναι 1.5 μερα με μετρια χρηση αλλα ανοιχτο συνεχεια.

 

Ανάλογα. Αν το κλείσεις το βράδυ κρατάει ακόμα περισσότερο. Συνήθως όμως το βάζω σε προφίλ εκτός σύνδεσης και ενεργοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οι χθεσινές εξελίξεις μπορεί να δυσαρέστησαν πολύ κόσμο όμως αυτό που ενδιαφέρει εμάς είναι πως αυτό επηρεάζει την πορεία και την υποστήριξη του Ν8. Αν προσέξατε, οι της εταιρίας δηλώσαν ότι το symbian θα συνεχίσει να είναι η κύρια πλατφόρμα της Nokia, θα συνεχίσει να παρουσιάζει νέα μοντέλα και να υποστηρίζει τα αυτά που έχουν κυκλοφορήσει με συνεχής αναβαθμίσεις.

 

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, όσον αφορά τα πράγματα για το Ν8, όλα είναι θετικά. Θα πάρουμε επιτέλους εφαρμογές που πριν έπρεπε να πληρώσουμε ή δεν είχαμε καθόλου όπως είναι η πλήρη έκδοση του office όπου είναι και ο πρώτος καρπός της συνεργασίας. Η εφαρμογή αυτή κόστιζε μέχρι χθες 20-25 ευρώ και τώρα την έχουμε όλοι εντελώς δωρεάν.

 

Αυτές είναι οι κινήσεις που μετράνε. Σε αυτά πρέπει να δίνουμε βαρύτητα. Όταν η Nokia έδωσε σε όλους δωρεάν απεριόριστη πλοήγηση, ήταν ότι σημαντικότερο και έξυπνο έχει κάνει τα τελευταία χρόνια. Αν τώρα δούμε χρήσιμες εφαρμογές να μας δίνονται δωρεάν, νομίζω ότι μόνο κερδισμένοι μπορούμε να είμαστε από την συγκεκριμένη συνεργασία.

 

 

 

 

Συμφωνο στα παραπάνω,δε μπορούσες να τα πεις καλύτερα..

και μάλιστα έχοντας πλέον περισσότερη εμπιστοσύνη στη Nokia και σιγουριά ότι δε πρόκειτε στα αμέσως επόμενα χρόνια να εγκαταλείψει τη πλατφόρμα symbian αντιθέτως θα έχει ακόμα καλύτερο support όπως τα δωρεάν office(τέλεια κίνηση) με έπεισαν και πλέον σκέφτομαι σοβαρά να (ξανα)αγοράσω το Ν8 πλέον στη σωστή του βάση όχι να το συγκρίνω ανούσια με άλλαίσως πιο φρέσκα UI αλλά σαν μία συσκευή που πρωτίστως είναι άριστο ΤΗΛΈΦΩΝΟ αλλα κ GPS άψογη κάμερα για snap shots και τόσα άλλα..

 

θέλω όμως αν πραγματικά γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει widget για lock της οθόνης δηλαδή πατώντας το να σβήνει(κλειδώνει)αμέσως η οθόνη μιας κ προσωπικα με βολεύει πάρα πολύ σε τατς συσκευές μου και αναγκαζόμουν να βάζω το spb shell που έχει λουκετάκη αλλά βαραίνει ανούσια τη συσκευή μόνο για αυτό..

ευχαριστώ όποιος απαντηση και τελειώνοντας να πω ότι από τώρα σκέφτομαι το παράμετροποιημένω windows phone7 by Nokia με χάρτες ovi και κορυφή κάμερα σα 2η συσκευή μου όπως κάνω τώρα π.χ. με άλλο συνδιασμό,συσκευή για τηλέφωνο με όλα τα extra βεβαίως και άλλη μία συσκευή στυλ mini pad όπως είναι το HD2 μου(η το desire HD)..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αποκλείω η νόκια να ρίξει στον κάλαθο των άχρηστων ένα λειτουργικό που το χρυσοπλήρωσε σχετικά πρόσφατα. Όσο κι αν δεν περπάτησε όπως το περίμενε. Μόνο ο χρονος θα δείξει. Προβλέπω παράλληλες εμφανίσεις και η αγορά θα αποφασίσει σε ποιο θα δώσει την ψήφο εμπιστοσύνης. Ο καταναλωτής θα "σπρώξει" το ένα ή το άλλο λειτουργικό. Για την ώρα απολαμβάνω το Ν8, τώρα μάλιστα που για άγνωστο λόγο σταμάτησαν οι επανεκκινήσεις κατά την πλοήγηση....:) Όλα τέλεια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...