Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε Μητρώο --> Επιλογές --> Ρυθμίσεις --> και βάλε Διάρκεια μητρώου 30 ημέρες από 1 που την έχεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά 2 ερώτησης..

 

Το φλας όταν τραβάς βίντεο είναι πολύ χαμηλό,η είναι ιδέα μου?2 ερώτηση χθες έβαλα το κινητό για να το χρησιμοποιήσω σαν ρουτερ,αλλά Δεν έκανε σύνδεση με τίποτα,μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρυθμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κράτησε μέχρι χθες το βράδυ στις 11!!!

Δηλαδή πάνω από 4 24ώρα!

Το κινητό ήταν συνέχεια ανοιχτό, και η χρήση ήταν λίγα τηλεφωνήματα την ημέρα, λίγα μηνύματα και 2-3 φωτογραφίες. Επίσης ήταν επί περίπου 24 ώρες συνδεδεμένο με bluetooth ακουστικό.

Ήρεμη χρήση δεν λέω αλλά τέτοια αυτονομία είχα πολύ πολύ καιρό να δω σε κινητό. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! :)

 

Εμένα μου δεν μου πάει ούτε 1μιση μέρα.. Οπότε κάθε βράδυ το φορτίζω. Μιλάω κανένα μισάωρο τη μερα καμια 10 σμσ στο περίπου και σύνολο μισή ώρα να βάλω Κοινωνικά δίκτυα+παιχνίδια. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εδω και 3 μερες περιπου εχω ενα μικρο προβλημα με το κινητο μου(N8):

καθε πρωι το μητρωο κλησεων ειναι σβησμενο(αναπ,ληφθ,εξερχ) μπορει καποιος να με βοηθησει;

 

ευχαριστω

 

 

 

Πήγαινε Μητρώο --> Επιλογές --> Ρυθμίσεις --> και βάλε Διάρκεια μητρώου 30 ημέρες από 1 που την έχεις

 

 

ετσι το εχω .....

LATEAM

Enjoy Your Life!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το Θέμα της Κοκκινίλας τι γίνετε,διορθώθηκε με τιν αναβάθμιση η είναι τελικά θέμα οθόνης;

 

Οχι φυσικα,δεν διορθωθηκε :)

Για να το διαπιστωσετε σε ολο του το μεγαλειο,βαλτε το Nokia Diagnostics απο Beta Labs. Αμα τρεξετε το τεστ της οθονης,εμφανιζει κοκκινο-μπλε-πρασινο για να δεις αν εχει καμμενα pixel και μετα το τεστ του γκρι χρωματος,δηλαδη διαβαθμισεις απο ανοιχτο γκρι μεχρι μαυρο σε τετραγωνα σε ολη την οθονη. Στην πανω σειρα,που ναι τα πιο σκουρα,υπαρχει κακη αποδοση,τα κοκκινιζει δηλαδη. Η προταση που σου κανει το προγραμμα,αν τυχον δε βλεπεις σωστες αποδοσεις του γκρι...revise the light settings ! Ποσο να τις αναθεωρησουμε πια τις ρυθμισεις φωτεινοτητας ;;;

Link to comment
Share on other sites

ετσι το εχω .....

Δες εδώ:

1) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3493766#post3493766

2) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410424#post3410424

 

Μπορείς επίσης να αποφύγεις τα παραπάνω κάνοντας αναβάθμιση με την νέα έκδοση λογισμικού που κυκλοφόρησε και από ότι αναφέρθηκε λύνει το πρόβλημα των συνεχών συνδέσεων σε ασύρματο δίκτυο και αντίστοιχα και του μητρώου.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με αυτά, θα ήθελα να αναφέρω κάτι που με εντυπωσίασε.

Το προηγούμενο Σάββατο φόρτισα το κινητό και το έβγαλα από την πρίζα στις 4 το απόγευμα.

Η μπαταρία κράτησε μέχρι χθες το βράδυ στις 11!!!

Δηλαδή πάνω από 4 24ώρα!

Το κινητό ήταν συνέχεια ανοιχτό, και η χρήση ήταν λίγα τηλεφωνήματα την ημέρα, λίγα μηνύματα και 2-3 φωτογραφίες. Επίσης ήταν επί περίπου 24 ώρες συνδεδεμένο με bluetooth ακουστικό.

Ήρεμη χρήση δεν λέω αλλά τέτοια αυτονομία είχα πολύ πολύ καιρό να δω σε κινητό. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! :)

 

πριν την αναβάθμιση μου εβγαζε σε φουλ φορτιση το nokia battery monitor σχεδον τρεις μερες active use. σημερα το πρωι μετα την αναβαθμιση μου εβγαλε εφταμιση μέρες. για να δουμε πως θα παει...

Link to comment
Share on other sites

πριν την αναβάθμιση μου εβγαζε σε φουλ φορτιση το nokia battery monitor σχεδον τρεις μερες active use. σημερα το πρωι μετα την αναβαθμιση μου εβγαλε εφταμιση μέρες. για να δουμε πως θα παει...

 

Φιλε μην σκας αδικα το nokia battery monitor δεν ειναι αξιοπιστο αρκετοι εδω μεσα και εγω το ειχαμε βαλει και το βγαλαμε γιατι εδειχνε οτι ναναι γνωμη μου να το σβησεις!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για το ν8 και εχω μερικες ερωτησης ποση μνημη για εφαρμογες εχει?η καμερα καλη?εχει καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

πριν την αναβάθμιση μου εβγαζε σε φουλ φορτιση το nokia battery monitor σχεδον τρεις μερες active use. σημερα το πρωι μετα την αναβαθμιση μου εβγαλε εφταμιση μέρες. για να δουμε πως θα παει...

Είδα πάντως πολύ μεγάλη βελτίωση με το που διέγραψα τους προορισμούς για τα ασύρματα δίκτυα και σταμάτησε έτσι την προσπάθεια για σύνδεση...

να πω επισης οτι την αναβαθμιση την εκανα χτες το πρωι και σημερα μου ηρθε μνμ απο τη νοκια να κανω τη νεα αναβαθμιση

Ναι, και εμένα μου ήρθε:

"Απολαύστε τη μέγιστη απόδοση από το Nokia N8 εξασφαλίζοντας ότι έχετε το τελυεταίο λογισμικό. Κάντε ενημέρωση τώρα πατώντας Μενού>Εφαρμογές>Ενημέρ.λογ."

Υπομονή μέχρι το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να σας ρωτήσω μετά την αναβάθμιση δεν το είχα προσέξει αλλά σήμερα διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί το breathing light (παλλόμενος φωτισμός)

Στα δικά σας κινητά έτσι είναι μετά την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για το ν8 και εχω μερικες ερωτησης ποση μνημη για εφαρμογες εχει?η καμερα καλη?εχει καποιο προβλημα?

 

Η μνημη του ειναι 16gb χωρις την mmc και εκει μπορεις να βαλεις τα παντα περνει παρα πολλα!!!Η καμερα του για φωτο και βιντεο ειναι απιστευτει θα την ευχαριστηθεις!!!Τωρα οσο για καποια προβληματα κατι ιδιαιτερο δεν εχει επιγραμματικα 1-2 οι απο μονο του συνδεσεις στο wifi και καποια μικρη κοκκινηλα στο μαυρο αλλα οχι κατι σπουδαιο διαβασε απο την αρχη την ενοτητα για ποιο ολοκληρομενη αποψη!!!Γενικα ειναι τελειο οσοι το εχουν λενε τα καλυτερα!!!;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να σας ρωτήσω μετά την αναβάθμιση δεν το είχα προσέξει αλλά σήμερα διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί το breathing light (παλλόμενος φωτισμός)

Στα δικά σας κινητά έτσι είναι μετά την αναβάθμιση?

 

Φιλε μου λειτουργει μονο αν στην προφυλαξη οθονης επιλεξεις= καμμια

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για εφαρμογες 256 mb ?σας ευχαριστω

 

Η μνημη 256 mb ειναι η μνημη του κινητου η 16 gb που λεω ειναι η μνημη μαζικης αποθηκευσης και εκει καθε φορα που βαζεις μια εφαρμογη η ενα game διαλεγεις εσυ σε ποια μνημη θες να αποθηκευτει φυσικα αν δεν του βαλεις καρτα mmc θα επιλεγεις την mass memory 16gb εγω εκει εχω βαλει τα παντα apps-games!!!Καταλαβες τωρα???:)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου λειτουργει μονο αν στην προφυλαξη οθονης επιλεξεις= καμμια

 

τς...ε ρε αυτό γιατί το άλλαξαν, δεν κατάλαβα

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

 

Παιδιά, το κιν λέω να πάω να το πάρω αύριο μετά την ανακοίνωση...Με προβληματίζει η κόκκινη οθόνη.Μπορούν να μου επιβεβαιώσουν οι κάτοχοι που το αγόρασαν πρόσφατα αν το αντιμετωπίζουν???(Κοινώς αν το πρόβλημα υπάρχει και σε νέες παρτίδες?)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η μνημη 256 mb ειναι η μνημη του κινητου η 16 gb που λεω ειναι η μνημη μαζικης αποθηκευσης και εκει καθε φορα που βαζεις μια εφαρμογη η ενα game διαλεγεις εσυ σε ποια μνημη θες να αποθηκευτει φυσικα αν δεν του βαλεις καρτα mmc θα επιλεγεις την mass memory 16gb εγω εκει εχω βαλει τα παντα apps-games!!!Καταλαβες τωρα???:)

 

για να τρεξουν οχι αποθηκευση. αποθηκευση εχει 16 gb και παιρνει καρτα μεχρι 32

 

δηλαδη για εφαρμογες 256 mb ?σας ευχαριστω

Οι "αποθηκευτικοί χώροι" του Ν8 για δεδομένα, εφαρμογές, κ.τ.λ. είναι

Maximum User Storage (Εσωτερική μνήμη συσκευής) 135 MB Mass Storage Memory (Εσωτερική flash μνήμη) 16 GBSDRAM Memory (Μνήμη RAM για εκτέλεση προγραμμάτων) 256 MB. Βέβαια δεν είναι διαθέσιμα και τα 256ΜΒ για τον χρήστη, είναι γύρω στα 170ΜΒ (αν δεν κάνω λάθος).

 

Υπάρχει και υποδοχή για κάρτα μνήμης microSD, οπότε ο χώρος για αποθήκευση δεδομένων, εφαρμογών αυξάνεται ακόμα πιο πολύ.

 

τς...ε ρε αυτό γιατί το άλλαξαν, δεν κατάλαβα

Η λεγόμενη αναπνοή υπήρχε από τα προηγούμενα Symbian S60 τα οποία δεν είχαν την δυνατότητα για screensaver και έτσι έπρεπε να βρεθεί ένας τρόπος για να φαίνεται ότι η συσκευή είναι σε λειτουργία και για ενημέρωση διαφόρων συμβάντων (sms, mms, emails και αναπάντητες). Από την στιγμή που στο Ν8 επέστρεψε το screen saver και επειδή το Ν8 έχει amoled οθόνη, η οποία εκπέμπει μονίμως φως, δεν υπάρχει λόγος να αναβοσβήνει και το πλήκτρο του μενού και να "φωτίζει" η οθόνη. Από την στιγμή που θα επιλέξουμε screen saver ανά πάσα στιγμή μπορούμε να δούμε ότι η συσκευή λειτουργεί όπως επίσης μπορούμε να δούμε αν υπάρχουν sms, mms, email, αναπάντητες. Σε περίπτωση που δεν θέλουμε screen saver έρχεται η διακριτική λύση της αναπνοής.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα,δεν διορθωθηκε :)

Για να το διαπιστωσετε σε ολο του το μεγαλειο,βαλτε το Nokia Diagnostics απο Beta Labs. Αμα τρεξετε το τεστ της οθονης,εμφανιζει κοκκινο-μπλε-πρασινο για να δεις αν εχει καμμενα pixel και μετα το τεστ του γκρι χρωματος,δηλαδη διαβαθμισεις απο ανοιχτο γκρι μεχρι μαυρο σε τετραγωνα σε ολη την οθονη. Στην πανω σειρα,που ναι τα πιο σκουρα,υπαρχει κακη αποδοση,τα κοκκινιζει δηλαδη. Η προταση που σου κανει το προγραμμα,αν τυχον δε βλεπεις σωστες αποδοσεις του γκρι...revise the light settings ! Ποσο να τις αναθεωρησουμε πια τις ρυθμισεις φωτεινοτητας ;;;

 

Ναι καλά, πάω για αλλαγή οθόνης στο γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το κουτι της συσκευης εχει απεξω την ασπρη ιριδιζουσα ετικετα που λεει nokia sealed ειναι σιγουρα ελληνικο?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Άρα ήταν λάθος στην προηγούμενη έκδοση? μάλιστα, κατάλαβα τώρα

Δεν ξέρω αν πριν ήταν λάθος ή όχι. Εγώ απλά το ανέφερα, γιατί είχα συσκευές με λειτουργία "αναπνοής"/screen saver και λειτουργούσαν με αυτό τον τρόπο.

 

Παιδια αν το κουτι της συσκευης εχει απεξω την ασπρη ιριδιζουσα ετικετα που λεει nokia sealed ειναι σιγουρα ελληνικο?

Κατά πάσα πιθανότητα ναι αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο. Για να σιγουρευτείς έλεγξε το με κάποιο nokia care δίνοντας τους το ΙΜΕΙ της συσκευής, το οποίο αναγράφεται έξω από το κουτί. Επίσης διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

τι σπαστικό πράγμα είναι αυτό με το wlan, 2 μέρες έκανα την αναβάθμιση και δεν είχα πρόβλημα, σήμερα όμως πάλι τα ίδια, συνδέομαι, το αποσυνδέω και στα επόμενα 10'' συνδεεται ξανά μόνο του :mad::mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι καλύτερο που δε λειτουργεί η « αναπνοή» όταν υπάρχει screen saver. Υπολογίζω ότι το φωτάκι του power καταναλώνει περισσότερη ενέργεια από την AMOLED. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν θέλουμε να μην έχουμε branded πχ της Cosmote που έχω εγώ...Αν κάνουμε reinstall firmware μέσω του Ovi Suite θα φύγει το Cosmote και θα μπει αυτό που έχουν οι περισσότεροι εδώ ή θα ξαναπεράσει της Cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι καλύτερο που δε λειτουργεί η « αναπνοή» όταν υπάρχει screen saver. Υπολογίζω ότι το φωτάκι του power καταναλώνει περισσότερη ενέργεια από την AMOLED.

Δεν καταναλώνει τίποτα, είναι μηδαμινή η κατανάλωση. Το έχουν πολλές παλιές συσκευές με Symbian S60. Και να το απενεργοποιήσετε δεν θα δείτε διαφορά στην αναμονή της συσκευής.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα δύο κομμάτια στην κορυφή και στο πάτο του τηλεφώνου

που είναι ξεχωριστά από το κυρίως σώμα της συσκευής είναι και αυτά από

αλουμίνιο;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...