Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα δεν την κανεις ΟΤΑ ναι :p

 

να ρωτησω τα υπολοιπα παιδια... σε σας την εβγαλε ΟΤΑ η ελεγε οπως στον φιλο απο δω να συνδεθει στο πισι ?

 

Τι είναι ΟΤΑ? :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στις ενημερ λογισμικου υπαρχει κ μια ενημερωση Ν8- Λογισμικο συσκευης απ. εκδοσης. 011.012 κ γραφει απο κατω "χρηση υπολ προς ενημ."

αν το κανω επειδη ειναι παραεισαγωγης θα χαθουν τα ελληνικα δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Οτα ειναι over the air μεσω wifi

 

ναι:(:( ...

 

κ θα τσαντιστω πολυ γιατι στην wind με δουλευαν για 2η φορα (μου το αλλαξαν με doa) οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χαθουν κ ας ειναι απο ουγγαρια..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα έχεις με το ραδιο ; χθες άκουγα για πάνω απο μια ωρα και δεν παρατήρησα κάτι ...με έβαλες σε σκέψεις τώρα να το ξαναδοκιμασω :worry:

 

εχει προβλημα με τους σταθμους.οταν αλλαζεις σταθμους κολλαει ολο το κινητο.

εχει αναφερθει και απο αλλους χρηστες πιο παλια.

δεν το εχουν ολοι ομως.στο φοτουμ της νοκια λενε οτι παιζει να προερχεται απο το rds.

και αναρωτιεμαι για να το εχουν κιαλλοι θα ειναι θεμα software λογικα.

αμα φλασαρω παιζει να στρωσει η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε καλύτερα βρε.. Αφού το μετέτρεψες κιόλας δεν παίζει να μην το βλέπει..

 

Μα με τίποτα όμως. Ψάχνω, ξαναψάχνω, έκανα επανεκκίνηση, να ανανεώσει τη λίστα, τίποτα. Μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση, ο ήχος είναι στοιχειωμένος! :lol: :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εχει προβλημα με τους σταθμους.οταν αλλαζεις σταθμους κολλαει ολο το κινητο.

εχει αναφερθει και απο αλλους χρηστες πιο παλια.

δεν το εχουν ολοι ομως.στο φοτουμ της νοκια λενε οτι παιζει να προερχεται απο το rds.

και αναρωτιεμαι για να το εχουν κιαλλοι θα ειναι θεμα software λογικα.

αμα φλασαρω παιζει να στρωσει η οχι?

 

μαλιστα προχθες που ακουγα ραδιο δεν μου εκανε κατι τετοιο ολα λειτουργούσαν κανονικα...θα το ξαναδω ομως τωρα που το ειπες..νομιζω οτι παρομοιο προβλημα υπηρχε και στο 5800...και δεν ειμαι σιγουρος αν το διορθώσανε...:worry:

παιδια κατι αλλο οσοι εχετε προβλημα με τον τρανσμιτερ και δεν μπορειτε να βρειτε συχνοτητα ειδικα εσεις που ειστε αθηνα...απλα βγαλτε την κεραια απο το αμαξι;)

το δοκιμασα σημερα και λειτουργει κανονικοτατα....

τελος βρηκα ακομη ενα μπαγκ νομιζω..πολλες φορες οταν παω να δω μια αναπάντητη απο τις κλησεις μου κτλ το κινητο κανει restart...και αυτο πρεπει να το δουν λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ με την σειρά μου κάποιες ερωτήσεις για το Nokia N8...

Από ήχο πώς είναι? Συγκριτικά με το 5800 για παράδειγμα...

Κ όσον αφορά τα sms, υπάρχει ορισμένος χώρος που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για μηνύματα [πχ φτάνει μέχρι ένα ορισμένο αριθμό εισερχόμενων/εξερχόμενων μηνυμάτων και έπειτα σβήνονται τ παλαιότερα ή ζητήτε να σβήσεις εσύ για να δεχθείς άλλα] ή μπορείς να έχεις όσα χωράει η μνήμη του [δηλαδή φαντάζομαι να μη χρειαστούν να σβηστούν καθόλου]? Μήπως γνωρίζει κάποιος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Love all. Trust a few. Do wrong to none.

If you love something let it go free. If it doesn't come back, you never had it. If it comes back, love it forever.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα προχθες που ακουγα ραδιο δεν μου εκανε κατι τετοιο ολα λειτουργούσαν κανονικα...θα το ξαναδω ομως τωρα που το ειπες..νομιζω οτι παρομοιο προβλημα υπηρχε και στο 5800...και δεν ειμαι σιγουρος αν το διορθώσανε...:worry:

παιδια κατι αλλο οσοι εχετε προβλημα με τον τρανσμιτερ και δεν μπορειτε να βρειτε συχνοτητα ειδικα εσεις που ειστε αθηνα...απλα βγαλτε την κεραια απο το αμαξι;)

το δοκιμασα σημερα και λειτουργει κανονικοτατα....

τελος βρηκα ακομη ενα μπαγκ νομιζω..πολλες φορες οταν παω να δω μια αναπάντητη απο τις κλησεις μου κτλ το κινητο κανει restart...και αυτο πρεπει να το δουν λιγο...

 

λοιπον δοκιμασα 2 πραγματα για να δω αν θα στρωσει.

εκανα πρωτα hard format.(με επιγνωση οτι θα χαθουν πολλα, οπως και εγινε)

βαζω ραδιο κανω μια γυρα στους σταθμους και κολλησε.δεν εστρωσε ουτε με φορματ.

οποτε πηγα στη δευτερη λυση...φλασαρισμα.

ολα πηγαν καλα κατα τη διαδικασια (παρεπιπτοντως να ευχαριστησω τον φιλο για τον αριστο οδηγο φλασαρισματος)

ολα επανηλθαν κανονικα και χαρτες και ολα.

και τωρα ακουω ραδιο...μεχρι στιγμησ που γραφω δεν εχει κολλησει.λες να στρωσε?

Link to comment
Share on other sites

στα μηνυματα αποθηκευει οσο χωρα η μνημη που επιλεγεις... καλυτερα βεβαια να βαλεις την εσωτερικη γιατι ολα τα αρχεια ερχονται σαν μηνυμα και αν πχ στειλεις καμια ταινια ισως να κολλησει στα μισα...

 

εχει τετοια επιλογη το n8 και δεν την πηρα χαμπαρι....??:blink:

νομιζα οτι δεν υπηρχε κατι τετοιο..αυτοματα το κινητο χρησιμοποιεί την εσωτερικη μνημη...sorry αν κανω λαθος....

 

λοιπον δοκιμασα 2 πραγματα για να δω αν θα στρωσει.

εκανα πρωτα hard format.(με επιγνωση οτι θα χαθουν πολλα, οπως και εγινε)

βαζω ραδιο κανω μια γυρα στους σταθμους και κολλησε.δεν εστρωσε ουτε με φορματ.

οποτε πηγα στη δευτερη λυση...φλασαρισμα.

ολα πηγαν καλα κατα τη διαδικασια (παρεπιπτοντως να ευχαριστησω τον φιλο για τον αριστο οδηγο φλασαρισματος)

ολα επανηλθαν κανονικα και χαρτες και ολα.

και τωρα ακουω ραδιο...μεχρι στιγμησ που γραφω δεν εχει κολλησει.λες να στρωσε?

 

 

να δουμε φιλε μακαρι..και το δικο μου ηταν γερμανικο και το φλασαρα με τον φοίνικα για ελληνικα.....

τεσπα δεν βαζω το χερι μου στην φωτια θα το ξαναδοκιμασω και θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Luisana76 δεν νομιζω να υπαρχει για την ωρα επιλογη για το που θα αποθηκευσεις τα μυνηματα......τα βαζει το κινητο αυτοματα..(στην εσωτερικη αν δεν κανω λαθος δεν ειμαι σιγουρος...)

οσο για τον ηχο για μενα ειναι τελειος απο τα ακουστικα και πολυ καλος και απο το ηχειο.....

παιζει δυνατα και καθαρα απλα το προβλημα ειναι οτι αν το ακουμπήσεις σε "μαλακη" επιφάνεια(πχ μαξιλαρι) δεν ακουγεται καθολου......θα σε βοηθησει ομως σε αυτο μια προσοψη.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

τιποτα τζιφος φιλε freddara.κολλησε.

δεν ξερω.

θα περιμενω την 1.1 μπας και αλλιως με βλεπω σε nokia care κατι που δεν θελω αλλα δεν γινεται κιολας.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα τζιφος φιλε freddara.κολλησε.

δεν ξερω.

θα περιμενω την 1.1 μπας και αλλιως με βλεπω σε nokia care κατι που δεν θελω αλλα δεν γινεται κιολας.

 

φιλε δες λιγο το βιντεακι(ειναι τραβηγμενο απο το n900 μου:p)...

αλλαζω σταθμους συνεχεια(το δοκιμασα πανω απο 4 φορες) και δεν κολλάει το κινητο με τιποτα.....

 

περιεργα μου φαίνονται ολα αυτα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και το c6-01 απο κοντα και 2 πραγματα εχω να πω.

1. Το ηχειο του ειναι πολυ καλυτερο απο του Ν8

2. Δεν εχει το προβλημα της ''κοκκινιλας''

 

:(:mad::(

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Ειδα και το c6-01 απο κοντα και 2 πραγματα εχω να πω.

1. Το ηχειο του ειναι πολυ καλυτερο απο του Ν8

2. Δεν εχει το προβλημα της ''κοκκινιλας''

 

:(:mad::(

 

το ηχειο εννοεις ειναι πιο δυνατο...?

γιατι εγω απο του ν8 ειμαι υπερευχαριστημένος....:)

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο μια χαρα ειναι για κινητο, αρκετα δυνατο! δεν ειναι ηχοσυστημα!!!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο μια χαρα ειναι για κινητο, αρκετα δυνατο! δεν ειναι ηχοσυστημα!!!

 

Το ξερω, απλος εκανα συκγριση..Και απο ποιοτητα το c6 παιζει καλυτερα..ποιο πολλα μπασα.

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Στις ενημερ λογισμικου υπαρχει κ μια ενημερωση Ν8- Λογισμικο συσκευης απ. εκδοσης. 011.012 κ γραφει απο κατω "χρηση υπολ προς ενημ."

αν το κανω επειδη ειναι παραεισαγωγης θα χαθουν τα ελληνικα δλδ...

Σε όλα τα παραεισαγωγής που έχουν περαστεί ελληνικά, θα πρέπει όλες οι αναβαθμίσεις να γίνονται OTA και όχι από το Ovi Suite. Αν γίνει OTA, δεν χάνονται ποτέ τα ελληνικά, με το Ovi Suite, θα χαθούν.

Τι είναι ΟΤΑ? :O

ΟΤΑ σημαίνει Over The Air και είναι η διαδικασία όπου περνάς τις διαθέσιμες ενημερώσεις μέσω wi-fi ή σύνδεση του παρόχου σου και δεν απαιτείται σύνδεση με υπολογιστή. Όλα τα δεδομένα μένουν ανέπαφα.

Να κάνω και εγώ με την σειρά μου κάποιες ερωτήσεις για το Nokia N8. Από ήχο πώς είναι? Συγκριτικά με το 5800 για παράδειγμα. Και όσον αφορά τα sms, υπάρχει ορισμένος χώρος που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για μηνύματα [πχ φτάνει μέχρι ένα ορισμένο αριθμό εισερχόμενων/εξερχόμενων μηνυμάτων και έπειτα σβήνονται τ παλαιότερα ή ζητήτε να σβήσεις εσύ για να δεχθείς άλλα] ή μπορείς να έχεις όσα χωράει η μνήμη του [δηλαδή φαντάζομαι να μη χρειαστούν να σβηστούν καθόλου]? Μήπως γνωρίζει κάποιος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το ηχείο του είναι πάρα πολύ δυνατό και καθαρό. Η θέση όμως προβληματίζει γιατί αν το ακουμπήσεις σε μαλακή επιφάνεια, φιμώνεται. Τα ηχεία του 5800 είναι πολύ πιο δυνατά. Από θέμα ήχου μέσω ακουστικών, είναι καταπληκτικό.

 

Στα μηνύματα μπορείς να επιλέξεις πόσα εξερχόμενα θες να αποθηκεύονται. Το όριο είναι τα 999. Στα εισερχόμενα δεν υπάρχει περιορισμός και μπορείς να κρατήσεις όσα θέλεις μέχρι να γεμίσει η μνήμη τηλεφώνου (~170ΜΒ). Πρακτικά είναι αρκετές χιλιάδες. Δεν μπορείς να αλλάξεις μνήμη χρήσης των μηνυμάτων όπως σε προηγούμενα Nokia. Αυτό όμως δεν αποτελεί πρόβλημα γιατί όλα τα εισερχόμενα αρχεία πάνε κατευθείαν στην μνήμη των 16GB με αποτέλεσμα να μην γεμίζει ποτέ η μνήμη τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, απλος εκανα συκγριση..Και απο ποιοτητα το c6 παιζει καλυτερα..ποιο πολλα μπασα.

 

ε ενταξει αμα το παμε ομως ετσι το n8 εχει καλυτερη καμερα ξενον φλας κτλ κτλ κτλ...:lol::lol::lol:

τεσπα και παλι το ξαναλεω το ηχειο ειναι απο τα καλυτερα..για μενα...

ειχα χρονια να χαρω ηχειο σε νοκια κινητο απο την εποχη του θεικου ν95....:)

(εξαιρεση το 5800 που το ειχα για πολυ λιγο...εκει απλα δεν υπαρχει συγκριση...)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ισως ειναι χαζο αυτο που θα ρωτησω, αλλα...απο που μπαινει η εξοικονομηση ενεργειας;;; Μεσα στη διαχειριση του τηλεφωνου βλεπω να υπαρχει, αλλα εχει μονο την επιλογη για ερωτηση, που την κανει οταν κοντευει να τελειωσει η μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω δεξιά την μπαταρία και στο pop-up παραθυράκι που βγαίνει επιλέγεις το εικονίδιο της μπαταρίας και μετά ενεργοποίηση εξοικονόμησης μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ισως ειναι χαζο αυτο που θα ρωτησω, αλλα...απο που μπαινει η εξοικονομηση ενεργειας;;; Μεσα στη διαχειριση του τηλεφωνου βλεπω να υπαρχει, αλλα εχει μονο την επιλογη για ερωτηση, που την κανει οταν κοντευει να τελειωσει η μπαταρια...

 

Πατάς το πλήκτρο λειτουργίας και πηγαίνεις στην κάτω-κάτω επιλογή, που είναι "Ενεργοποίηση εξοικονόμησης ενέργειας". Για να επαναφέρεις το τηλέφωνο στην κανονική λειτουργία, κάνεις το ίδιο, επιλέγοντας "Απενεργοποίηση εξοικονόμησης ενέργειας".

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το firmware 1.1 για το ν8 ειναι ηδη ετοιμο, την επομενη εβδομαδα θα μπει σε ολα τα symbian s^3 επιτελους!!!!!! http://www.symbiantweet.com/new-pr1-1-firmware-update-now-available-for-all-symbian3-devices Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

είμαι και εγω κάτοχος του N8 silver white εδώ και δύο μήνες και είμαι υπερευχαριστημένος από το σύνολο του τηλεφώνου.

Είναι cosmote branded και θελω να του περάσω το country variant gr firmware, και εδω εχω καποιες ερωτησούλες, βρηκα διάφορα navifirm και δεν ξερω ποιο ειναι το καλύτερο. το ένα για το συγκεκριμενο firmware μου εβγαλε 20 αρχεία περιπου 1400MB και το αλλο γυρο στα 7 300MB. ποιο είναι το σωστο από τα δύο; έχει σημασια αν περάσω firmware για άλλο χρώμα (πχ dark grey); ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...