Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα το ανοιξα με το notepad (αντι για τον emeditor), και κατω δεξια εχει option για encoding

Με unicode & utf-8 δουλεψε!

Με ANSI οχι!!

Ετσι ακριβως εκανα και γω.

Μια ερωτηση, η γραμματοσειρα αλλαζει?

 

Eγω παντως γιαυτο πηρα Νοκια, για την υποστηριξη που εχει στα κινητα της! Αντε να συνεχισει ετσι!

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την πρωτη φορα που θα ανοιξεις τα ελληνικα, στα δειχνει κανονικα?

Ακομα και ετσι εμενα δεν δουλεψε :(

 

Use system font στα options του X-Plore και μετα Save as Unicode

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας το απόγευμα έκανα την αναβάθμιση για το video μέσα από το κινητό και την έκανε κατευθείαν μετά έκανα επανεκκίνηση το κινητό και μέχρι τώρα όσες φορες πάει και ανοίγω την ενημέρωση λογισμικού δεν κάνει αναζήτηση ενώ είμαι συνδεμένος με wifi ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας το απόγευμα έκανα την αναβάθμιση για το video μέσα από το κινητό και την έκανε κατευθείαν μετά έκανα επανεκκίνηση το κινητό και μέχρι τώρα όσες φορες πάει και ανοίγω την ενημέρωση λογισμικού δεν κάνει αναζήτηση ενώ είμαι συνδεμένος με wifi ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

εμενα δεν τη βρισκει με τπτ. νομιζω μετα απο την τελευταια που διακοπηκε στη μεση οτι κατι παιζει και δε μου βρισκει καμμια πλεον. μαλλον παω για format

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μέσω ΟΤΑ; Κι εμένα αυτό μου έγραφε. Έχω από το απόγευμα που προσπαθούσα, που ήμουν εκτός σπιτιού, και δεν κατάφερα να το κάνω να την κατεβάσει. Μόνο μέσω OVI Suite μπόρεσα, μόλις μπήκα σπίτι.

 

OTA....τι σημαίνει αυτό ρε παιδιά?

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κατι. Από την PR1.1 λειπει το uda file. Τι παιζει ? Ήθελα να κανω μια cooked version με την 1.1 και τα ελληνικα της 1 αλλα μιας και λειπει αυτο το αρχειο το ψιλοφοβαμαι. Απο την 1 κρατησα τα

 

RM-596_011.012_07.01_Balkans_79.92_prd.rofs2.fpsx

RM-596_011.012_329.01_GR_CV_79.92_prd.rofs3.fpsx

 

και απο την 1.1 εβαλα

 

RM-596_013.015_79.92_prd.core.fpsx

RM596_0599000_013.015_005_signature.bin

RM596_0599000_013.015_005.vpl

RM596_0599000_013.015_005.dcp

 

Να τα flasharw με το phoenix? Επισης στο phoenix πατας software update οχι refurbished ε ?

 

Μια αλλη ερωτησουλα το n8 μου ειναι branded cosmote.Το εκανα hard reset και λεω να βαλω την εκδοση unbranded.Τα updates θα συνεχιζω να τα περνω μεσω cosmote ε?μιας και απ'οτι ειδα το product code δε μπορω να το αλλαξω προς το παρον ουτε με το phoenix ουτε με το nemesis.

 

Σε περιπτωση που βαλω την cooked εκδοση τα updates μπορω να τα κανω κανονικα ή χρειαζονται φλασαρισμα και πρωτα refurbished. Αποτι ειδα δεν υποστηριζεται και το downgrade στο flasharisma ε?

 

To mass memory content τι ρολο βαραει ? Ειναι αναγκαιο?Γiατι η εκδοση firmware απο 300mb παει στα 1.2?Εχει τα Qt?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

Edited by Sankaku
I'll attract the enemy with my human call.... I'm so wasted, I'm so wasted!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπλέκετε με φλασαρίσματα κτλ. δε μπορώ να καταλάβω, σε μια δυο 3?? μέρες θα έχει βγει κανονικά και ούτε ρίσκα ούτε τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος με ρωτησε prive γιατι να προτιμησει το N8 σε σχεση με αλλα smartphone (οπως το Galaxy)! Θα πω και εδω αυτους τους λογους, τους οποιους θεωρω οτι θα πρεπει να λαβει καποιος υπ΄οψιν για την αγορα του εν λογω κινητου, αν ειναι προτεραιοτητες γι΄αυτον.

1) Καμερα. Εχοντας δοκιμασει αρκετα καμεροφωνα, αυτο διαπρεπει και αφηνει πισω πολλα! Μοναδικη παραφωνια τα κοκκινα ματια που δεν ειναι τοσο συνηθες φαινομενο σε αλλα κινητα του ειδους (οπως το Pixon)! Και κορυφαιο βιντεο με την πολυ σημαντικη για εμενα στερεοφωνικη ηχογραφηση που υπαρχει σε ελαχιστα κινητα!

2) Κατασκευη. Πολλα smartphones (και ειδικα το Galaxy) θα ζηλευαν την στιβαροτητα αυτου του τηλεφωνου! Μεγαλο συν και η αντιχαρακτικη οθονη, που ομως μαζευει ευκολα δαχτυλιες χωρις μεμβρανη.

3) 16GB ενσωματωμενης μνημης (14 στην ουσια) χρησιμοτατα και απαραιτητα για πολλα απαιτητικα σε ογκο αρχεια (οπως τα HD βιντεο της καμερας)

Τελος, να προσθεσω το κορυφαιο σημα που δεν με εχει προδωσει και στα πιο δυσκολα μερη, και την ικανοποιητικη (για εμενα τουλαχιστον) μπαταρια που μπορει με λογικη χρηση να βγαλει 3ημερο ανετα!

Προσωπικα με ικανοποιει και το ιντερνετ, αλλα επειδη ατομα που ασχολουνται πιο πολυ, δηλωνουν δυσαρεστημενοι, θα πω απλα: δοκιμαστε το και κρινετε!;)

 

Αυτα για τον φιλο που ρωτησε και για ολους τους υποψηφιους αγοραστες! Αν σας καλυπτουν, προχωρηστε αφοβα! Το κινητο μετα τις "καλες" αναβαθμισεις, ειμαι σιγουρος οτι θα "φυσαει" και σε δυνατοτητες που (λεγεται οτι) υστερει, οπως το ιντερνετ. It's up to you guys...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπλέκετε με φλασαρίσματα κτλ. δε μπορώ να καταλάβω, σε μια δυο 3?? μέρες θα έχει βγει κανονικά και ούτε ρίσκα ούτε τπτ...

 

Αυτο ειναι το ολο ωραιο με τα gadgetakia ^_^ Ειτe ειναι psp ειναι ps3 ειτε wi ειτε ειναι μια debian ^_^ Ρωταω να μαθαινω ^_^

 

Κατι αλλο για να flasharis απότι ειδα χρειαζονται και τα mass memory content.Για την εκδοση cooked μπορω να χρισημοποιησω αυτα της 1? αλλιως που μπορω να βρω την πληρης εκδοση ?

I'll attract the enemy with my human call.... I'm so wasted, I'm so wasted!
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικη παραφωνια τα κοκκινα ματια που δεν ειναι τοσο συνηθες φαινομενο σε αλλα κινητα του ειδους (οπως το Pixon)!

Αυτο δεν λυνεται με την επεξεργασια εικονας που εχει επιλογη για τα κοκκινα ματια?

 

Το κινητο δεν εχει σχεδον κανενα μειον απλα αυτο το θεμα με την αντιθεση στα χρωματα της οθονης, που δεν ξερω αν στις νεες παρτιδες εχει λυθει.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω για όποιον ρώτησε για το Galaxy s πως και εγώ ήμουν μεταξύ των 2 κινητών. Η οθόνη του τα σπάει αλλά γνωρίζω τα symbian αρκετά χρόνια και ήταν πιστεύω ο μόνος λόγος που προτίμησα αυτή τη συσκευή. Βαριόμουνα απίστευτα να μάθω τα android και το Ν8 τα είχε όλα όσα ήθελα έτοιμα και με το παραπάνω. Πολύ καλό gps και δωρεάν. Καλύτερη κάμερα. Αν αυτά δεν σε ενδιαφέρουν δε το βρίσκω παράλογο να πας στο Galaxy και καλά θα κάνεις , καλύτερο design και οθόνη και επίσης εξίσου γρήγορο. Το Ν8 πάντως θα το άλλαζα αυτή τη στιγμή με καμιά συσκευή στην αγορά :rolleyes:

 

 

Αυτο δεν λυνεται με την επεξεργασια εικονας που εχει επιλογη για τα κοκκινα ματια?

 

Το κινητο δεν εχει σχεδον κανενα μειον απλα αυτο το θέμα με την αντιθεση στα χρωματα της οθονης, που δεν ξερω αν στις νεες παρτιδες εχει λυθει.

 

Το πήρα απο τους τελευταίους εδώ μέσα. Νέα παρτίδα της vodafone. Κανένα πρόβλημα απολύτως. (μόνο το γνωστό wifi θέμα που λύθηκε μεταφέροντας το wifi σημείο που ήθελα στις υπηρεσίες wap ως τελευταία προτεραιότητα)

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανε κι εγω την αναβαθμιση σε χρονο μηδεν. βλεοπετε το ασυρματο του γραφειου ειναι σφεντονα. ολα οκ πολυ ευχαριστο οτι πια μπορουμε να δουμε οτιδηποτε και με οποιαδηποτε μορφη απο το ν8. πολυκαλη προσθηκη. οι υποτιτλοι notepad-sava as unicode και ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

Arxegonos,

όπως εξηγεί η ΝΟΚΙΑ αυτό οφείλεται όχι σ'αυτή καθαυτή την οθόνη.

 

Terrestrial,άλλαξες την οθόνη; Είδες καμία διαφορά; Εμένα μου φαίνεται ότι είναι καθαρά θέμα χειρισμού χρωμάτων από τη GPU... Το άσπρο μια χαρά το απεικονίζει.

 

Στο Nokia Discussions χρήστες amoled τονίζουν ότι είναι software problem (like HTC desire).

Είναι η πρώτη φορά που η ΝΟΚΙΑ πειραματίζεται με AMOLED + GPU.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου βγαζει 2 αρχικες οθονες κ οχι 3 μηπως εχω πειραξει κατι.... ? :X

 

Αν ξερετε πως μπορω να το διωρθωσω.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου βγαζει 2 αρχικες οθονες κ οχι 3 μηπως εχω πειραξει κατι.... ? :X

 

Αν ξερετε πως μπορω να το διωρθωσω.....

 

Απο την αναμονή πατάς,

Επιλογές

Νέα ερχική οθόνη. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανένας καινούργια αναβάθμιση για το βίντεο; Οι υπότιτλοι στα ελληνικά εμφανίζονται ως τα συνήθης αλαμπουρνέζικα. Καμιά ιδέα;
"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανένας καινούργια αναβάθμιση για το βίντεο; Οι υπότιτλοι στα ελληνικά εμφανίζονται ως τα συνήθης αλαμπουρνέζικα. Καμιά ιδέα;

 

αν διαβαζες λιγο παραπανω εχουν γραψει τα παιδια οτι πρεπει να κανεις μετατροπη σε unicode για να τους διαβασει και εχουν δωσει 2 τροπους

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπλέκετε με φλασαρίσματα κτλ. δε μπορώ να καταλάβω, σε μια δυο 3?? μέρες θα έχει βγει κανονικά και ούτε ρίσκα ούτε τπτ...

Οταν η συσκευή είναι branded Cosmote, σημαίνει οτι οι νέες εκδόσεις ενδέχεται να καθυστερούν σε εμάς.

Βέβαια για να πω την αλήθεια η συσκευή μου λειτουργεί άψογα τόσον καιρό και μάλλον άδικα τρώγομαι κι εγω να βάλω την PR1.1 με το phoenix.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Οταν η συσκευή είναι branded Cosmote, σημαίνει οτι οι νέες εκδόσεις ενδέχεται να καθυστερούν σε εμάς.

Βέβαια για να πω την αλήθεια η συσκευή μου λειτουργεί άψογα τόσον καιρό και μάλλον άδικα τρώγομαι κι εγω να βάλω την PR1.1 με το phoenix.

 

συμφωνω οτι δεν υπαρχει λογος να βιαζεσαι για μαλλον μικρες αναβαθμισεις απο τη στιγμη που η συσκευη σου δουλευει μια χαρα. κι εγω θα περιμενω την 1.1 που πιστευω οτι μεχρι την παρασκευη θα την εχουμε. παντως η αναβαθμιση του βιντεο ειναι πολυ χρησιμη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο για την υπόδειξη, λιγότερη ειρωνεία θα ήταν ακόμα καλύτερα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όσο εμείς μιλάμε για αναβαθμίσεις "ΑΣΚΟΠΕΣ" η ΝΟΚΙΑ φροντίζει να μας δίνει πραγματικές. Ευτυχισμένος χρήστης Ν8. :lol:
"Όταν μιλάς φρόντισε να λες κάτι" Kim
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο για την υπόδειξη, λιγότερη ειρωνεία θα ήταν ακόμα καλύτερα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όσο εμείς μιλάμε για αναβαθμίσεις "ΑΣΚΟΠΕΣ" η ΝΟΚΙΑ φροντίζει να μας δίνει πραγματικές. Ευτυχισμένος χρήστης Ν8. :lol:

 

δεν σε ειρωνευτικα φιλε μου σε καμμια περιπτωση αλλα μια σελιδα πισω τα παιδια εκαναν τον κοπο και μας εδωσαν τροπους. δεν εχω μαθει να ειρωνευομαι κανενα και ποτε. συμφωνω με την παρατηρηση σου περι αναβαθμισεων

Link to comment
Share on other sites

το αρχείο srt πρέπει να είναι ενσωματωμένο στο βίντεο;

 

οχι ξεχωριστο απλα να εχει το ιδιο ονομα με της ταινιας και να ειναι στον ιδιο φακελο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...