Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει περασει κανενας ταινια 'η κανενα βιντεακι και αν ναι σε τι καταληξη?

Εγω οτι και να περασω μου λεει να το μετρατρεψει 'η απλα να το περασει αλλα δεν θα μπορω να το δω.

Τελικα για ταινιες δεν ισχυει αυτος ο οδηγος?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255276

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει περασει κανενας ταινια 'η κανενα βιντεακι και αν ναι σε τι καταληξη?

Εγω οτι και να περασω μου λεει να το μετρατρεψει 'η απλα να το περασει αλλα δεν θα μπορω να το δω.

Τελικα για ταινιες δεν ισχυει αυτος ο οδηγος?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255276

 

κανε τη μετατροπη που λεει και θα δουλευει κανοιακ το video> δεν ξερω τι χρησιμοποιει για να το κανει αλλα δουλευει

 

Λογικά πρέπει να είναι αυτά μια και δεν έχω βάλει κάποια εκτός από αυτά που δόθηκαν μέσα από την ενημέρωση λογισμικού

midnight aqua-copper-line-silver

 

οκ και αυτα τα εχω περασμενα. Αυτο που αναφερθηκε με τη μαυρη οθονη κατα τη φορτιση εμενα δε το κανει. Οταν το φορτιζω (ακομα με κλειστο το κινητο) βλεπω αυτο που εβλεπα εξαρχης. ασπρη οθονη οτνα την ακουμπας και το 10% κολλημενο εκει με τις μπαρες να ανεβοκατεβαινουν μεχρι να φορτισει

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα . Το χα εκφρασει και πριν 3-4 ημερες αλλα θα θελα να μου πειτε, επειδη απο οτι βλεπω ΚΑΝΕΙΣ σας δεν εχει αναλογο προβλημα.

 

Το social networks widget το δουλευετε ολοι κανονικα? Σε εμενα, το χα στην αρχικη οθονη και δουλευε κανονικοτατα , εκανε κανονικα τα refresh του και οποτε ηθελα να μπω στο facebook πχ. εμπαινε κανονικα. Μετα απο 1-2 μερες(ΙΣΩΣ μετα το update των εφαρμογων που βγηκε -1000 κατι kb- ) το widget συνεχισε να κανει refresh κανονικα αλλα οποτε πηγαινα να μπω στο facebook μεσω του widget μου βγαζε message : please re-instal social networks in your device. Το κανα αυτο αλλα ΤΠΤ ποτε .. Οσες φορες και αν το δοκιμασα. Θα εκανα hard reset για να το δοκιμασω να το διορθωσω ετσι αλλα απο οσο ξερω θα αντιμετωπισω προβλημα σε καποια θεματα που λειπουν απο το On line software.

 

Να περιμενω το Pr1.1 και να κανω hard reset τοτε η κατι αλλο?

 

ευχαριστω!

 

και ενα bug που παρατηρισα , ειχα βαλει ξυπνητηρι και το χα κλειστο ενω το φορτιζα. Ως συνηθως δεν ξυπνουσα ενω αυτο βαρουσε απειρες φορες και οταν σηκωθηκα, η οθονη ηταν κολλημενη στην αφυπνηση ταδε ωρα (με επιλογεw αναβολη-ενταξει). Το αποσυνδεσα απο την φορτιση και επιχειρησα να πατησω το ενταξει η το αναβολη. Τιποτα. Μετα δοκιμασα να το ανοιξω. Παλι τιποτα. Εν τελη υστερα απο παρα πολλες προσπαθειες και πολυ μεγαλο και παρατεταμενο πατημα του Power αναψε. Οποτε αν σας τυχει, απλα το power για πολλα seconds. :ninja:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει κανενας ταινια 'η κανενα βιντεακι και αν ναι σε τι καταληξη?

Εγω οτι και να περασω μου λεει να το μετρατρεψει 'η απλα να το περασει αλλα δεν θα μπορω να το δω.

Τελικα για ταινιες δεν ισχυει αυτος ο οδηγος?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255276

XviD (h264 & libxvid), DivX, mp4 και FLV παίζουν χωρίς πρόβλημα. WMV παίζει με προβλήματα. MOV και MPG καθόλου. Απ' ότι θυμάμαι στις δοκιμές που έκανα, καλύτερα τα πήγε το DivX γιατί έδωσε και μικρότερο όγκο αρχείου χωρίς να υστερεί σε ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

WMV παίζει με προβλήματα,

Εγω παντως εβαλα κατι βιντεο avi και τα μετετρεψε σε wmv, γενικα οτι και να εβαζα μου τα μετετρεπε. Δεν με απασχολει αν τα μετατρεπει αλλα αν βαλω μια ταινια δεν μπορω να περιμενω 1ωρα για να την μετατρεψει.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

και ενα bug που παρατηρισα , ειχα βαλει ξυπνητηρι και το χα κλειστο ενω το φορτιζα. Ως συνηθως δεν ξυπνουσα ενω αυτο βαρουσε απειρες φορες και οταν σηκωθηκα, η οθονη ηταν κολλημενη στην αφυπνηση ταδε ωρα (με επιλογεw αναβολη-ενταξει). Το αποσυνδεσα απο την φορτιση και επιχειρησα να πατησω το ενταξει η το αναβολη. Τιποτα. Μετα δοκιμασα να το ανοιξω. Παλι τιποτα. Εν τελη υστερα απο παρα πολλες προσπαθειες και πολυ μεγαλο και παρατεταμενο πατημα του Power αναψε. Οποτε αν σας τυχει, απλα το power για πολλα seconds. :ninja:

 

το εχω πάθει και εγω αυτο...

Link to comment
Share on other sites

το midnight εχει προβλημα.κολλαει το τηλέφωνο. το απεγκατέστησα και γλύτωσα. το έχει αναφέρει και άλλος φίλος παλαότερα

 

μήπως φταίει το ότι δεν έχουν εγκατασταθεί στην μνήμη τηλεφώνου;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εβαλα κατι βιντεο avi και τα μετετρεψε σε wmv, γενικα οτι και να εβαζα μου τα μετετρεπε. Δεν με απασχολει αν τα μετατρεπει αλλα αν βαλω μια ταινια δεν μπορω να περιμενω 1ωρα για να την μετατρεψει.:ninja:

εγώ τα έβαλα μέσα χωρις μετατροπη και παίζουν μια χαρα. πάτα όχι στην μετατροπή και δες.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους είσθε και το δικό μου. Το περίμενα σε μαύρο αλλά τελικά είσθε σε ασημί και το πήρα.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Τις αναβαθμίσεις δεν μου τις έβγαζε ασύρματα μέσω OTA "Over The Air" με τίποτα όσο και αν προσπάθησα !!! και έτσι τις πέρασα τελικά μέσω του Nokia Ovi Suite χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το Nokia PC Suite αναφέρει ότι ΔΕΝ το υποστηρίζει !!!

1.Έχω επιλέξει προφύλαξη οθόνης / μεγάλο ρολόι και βλέπω ότι μένει μονίμως φωτισμένο. Υπάρχει πρόβλημα ή έτσι είναι?

2.Πώς μπορώ να μεταφέρω τα αγαπημένα μου από το ovi maps άλλου Nokia στο N8 !!!

 

:D

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το Nokia PC Suite αναφέρει ότι ΔΕΝ το υποστηρίζει !!!

1.Έχω επιλέξει προφύλαξη οθόνης / μεγάλο ρολόι και βλέπω ότι μένει μονίμως φωτισμένο. Υπάρχει πρόβλημα ή έτσι είναι?

2.Πώς μπορώ να μεταφέρω τα αγαπημένα μου από το ovi maps άλλου Nokia στο N8 !!!

 

:D

 

1) Είναι το screensaver απενεργοποιησε το απλά.

2) Αν ρωτάς αυτο που νομίζω θα πάς στο παλιό σου κινητό στις "Θέσεις" , επιλογή όλων , αποστολή με bluetooth στο Ν8. 1 μηνύμα θα σου έρθει με όλα τα αγαπημένα poi μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή το widget της αναζήτησης μετά την ενημέρωση εφαρμογών 1.0 που κάναμε δεν λειτουργεί? :/
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή το widget της αναζήτησης μετά την ενημέρωση εφαρμογών 1.0 που κάναμε δεν λειτουργεί? :/

 

λειτουργει σε εμενα γιαξανακοιτα τη συνδεση σου στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος και εγώ από χθες του n8 :D. δεν πρόλαβα να τσεκάρω πολλά ακόμα πράγματα αλλα γενικά τα πάει καλά. το μονο μου πρόβλημα είναι με τον "μαμισιο"

browser σέρνεται δεν μπορείς να κανεις καθόλου μα

καθόλου πλοήγηση. ξέρει κανεις μήπως θέλει κάποιες

ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

λειτουργει σε εμενα γιαξανακοιτα τη συνδεση σου στο ιντερνετ

 

Εδώ δεν ψάχνει στο περιεχόμενό μου θα ψάξει και στο ίντερνετ? :p

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος και εγώ από χθες του n8 :D. δεν πρόλαβα να τσεκάρω πολλά ακόμα πράγματα αλλα γενικά τα πάει καλά. το μονο μου πρόβλημα είναι με τον "μαμισιο"

browser σέρνεται δεν μπορείς να κανεις καθόλου μα

καθόλου πλοήγηση. ξέρει κανεις μήπως θέλει κάποιες

ρυθμίσεις?

 

δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση εφαρμογών.

Μετά την αναβάθμιση ο browser μου φαίνεται ότι πετάει...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα με το αναλογο θεμα που ανεβασα στην προηγουμενη σελιδα για το widget social networks δεν εχει κανεις αλλος προβλημα η κανεις δεν το χρησιμοποιει?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση εφαρμογών.

Μετά την αναβάθμιση ο browser μου φαίνεται ότι πετάει...

 

δοκίμασα αλλα δεν βρίσκει καμια ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα αλλα δεν βρίσκει καμια ενημέρωση

 

εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ οταν βαζεις την ενημερωση λογισμικου. ρωταω γιατι για καποιους δεν ειναι δεδομενο

Link to comment
Share on other sites

εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ οταν βαζεις την ενημερωση λογισμικου. ρωταω γιατι για καποιους δεν ειναι δεδομενο

 

ναι φυσικά και είμαι συνδεδεμένος

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικά και είμαι συνδεδεμένος

 

κανε την αναβαθμιση μεσω υπολογιστη ovi suite. θα την βρει και θα στην βγαλει. δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο αλλα καλο ειναι να την εχεις

Link to comment
Share on other sites

κανε την αναβαθμιση μεσω υπολογιστη ovi suite. θα την βρει και θα στην βγαλει. δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο αλλα καλο ειναι να την εχεις

 

ευχαριστω θα προσπαθήσω και έτσι και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να ακουσουμε ολα τα τραγουδια που εχουμε σε ολες τις μνημες F και G πως γινεται;ακουω απο το φακελο μουσικη μονο τα τραγουδια της καρτας μνημης G οχι της F;
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το silver

Και εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Πολύ όμορφο θέμα και αναδεικνύει της δυνατότητες της οθόνης καθώς χρησιμοποιεί εκτεταμένα το μαύρο.

Λογικά πρέπει να είναι αυτά μια και δεν έχω βάλει κάποια εκτός από αυτά που δόθηκαν μέσα από την ενημέρωση λογισμικού

midnight aqua-copper-line-silver

Αυτά είναι όντως τα θέματα που περνάνε νέε υποτάξει της ενημέρωσης.

το midnight εχει προβλημα.κολλαει το τηλέφωνο. το απεγκατέστησα και γλύτωσα. το έχει αναφέρει και άλλος φίλος παλαότερα

Τι ακριβώς κόλλημα σου έχει δημιουργήσει; Γιατί το χρησιμοποιώ καιρό τώρα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ίσως το κόλλημα νέα δημιουργείται σε συνδυασμό με κάποια εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει.

Εχει περασει κανενας ταινια 'η κανενα βιντεακι και αν ναι σε τι καταληξη?

Εγω οτι και να περασω μου λεει να το μετρατρεψει 'η απλα να το περασει αλλα δεν θα μπορω να το δω.

Τελικα για ταινιες δεν ισχυει αυτος ο οδηγος?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255276

Εγώ όλες μου τις ταινίες τις περνάω μέσω μαζικής αποθήκευσης και δεν εδώ αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Είναι ιδέα μου ή το widget της αναζήτησης μετά την ενημέρωση εφαρμογών 1.0 που κάναμε δεν λειτουργεί? :/

Λειτουργεί και μάλιστα έχει βελτιωθεί σημαντικά σερ ταχύτητα. Πριν κολλούσε υπερβολικά μέχρι να ολοκληρωθεί η αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί και μάλιστα έχει βελτιωθεί σημαντικά σερ ταχύτητα. Πριν κολλούσε υπερβολικά μέχρι να ολοκληρωθεί η αναζήτηση.

 

wwoooww μετά από μια επανεκκίνηση δούλεψε.Πραγματικά τεράστια βελτίωση στην αναζήτηση.Ευχαριστώ.

 

Με το πρόβλημα που έχω από τότε που πέρασα το swype και όταν κλείνω το κινητό και το ξανανοίγω όταν κλειδώνω την οθόνη κλειδώνει κανονικά αλλά δεν δείχνει το ρολόι που έχω βάλει και συνεχίζει να δείχνει την αρχική οθόνη.Μετά από αρκετές ώρες στρώνει και κλειδώνει κανονικά.Τι θα κάνω?Είναι κάποιο bug και θα πρέπει να περιμένω την PR1.1 μπας και λυθεί?

Edited by kostas023
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...