Jump to content

Apple: Έρχεται τον Απρίλιο το «iPad 2»;


mpempoulinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/apple.gif[/imgalign]Σε αντίθεση με τις φήμες που ήθελαν την Apple να κυκλοφορεί την νέα έκδοση του iPad κατά την διάρκεια της Χριστουγεννιάτικης περιόδου, μια νέα αναφορά του αναλυτή Brian Marshall της Gleacher + Company, κάνει λόγο για μια διαφορετική ημερομηνία. Σύμφωνα με τον Marshall, το iPad 2 – όπως ονομάζεται ανεπίσημα ο νέος tablet υπολογιστής της Apple – θα κάνει την εμφάνιση του στα ράφια των καταστημάτων μέσα στην νέα χρονιά, με μια πιο συγκεκριμένη ημερομηνία να τον τοποθετεί για τον ερχόμενο Απρίλιο, μαζί δηλαδή με την CDMA έκδοση του iPhone 4.

 

Όσον αφορά τα τεχνικά χαρακτηριστικά του νέου iPad, ο αναλυτής της Gleacher + Company υποστηρίζει πως δεν θα υπάρχουν ουσιαστικές αλλαγές, σε αντίθεση με ότι έκανε τον γύρο του Διαδικτύου έως και αυτή τη στιγμή, μιας και φήμες θέλουν την νέα συσκευή να είναι λεπτότερη και με μεγαλύτερης ανάλυσης οθόνη. Τουλάχιστον, οι δύο πλευρές συμφωνούν στην ενσωμάτωση μιας δεύτερης κάμερας στο εμπρόσθιο μέρος, ώστε να αξιοποιηθεί η λειτουργία FaceTime. Επίσης, οι φανατικοί gamers ίσως επωφεληθούν από την προσθήκη γυροσκόπιου, ενώ αμφιλεγόμενο είναι το αν θα αυξηθεί ο αποθηκευτικός χώρος.

 

Επιπρόσθετα, όπως αναφέρουν σε συνεντεύξεις τους οι αναλυτές Ezra Gottheyl της TBR και Brian Blair της Wedge Partners, συμφωνούν με την άποψη για το λανσάρισμα μιας μόνο συσκευής, η οποία θα λειτουργεί σε όλα τα δίκτυα του κόσμου. Δικαιολογούν την γνώμη αυτή αναφέροντας πως είναι οικονομικά ασύμφορο για την Apple να κατασκευάζει περισσότερα από ένα μοντέλα για κάθε συσκευή που παρουσιάζει. Έτσι, είναι πολύ πιθανό να δούμε ένα υβριδικό CDMA-GSM τσιπάκι, τόσο στις νέες γενιές του iPad όσο και σε αυτές του iPhone.

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 141
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεύτερη κάμερα??? εδώ δεν έχει πρώτη... Προσωπικά θεωρώ ότι θα έχει ΜΟΝΟ μπροστινή κάμερα (αν σκεφτούμε ότι είναι η μόνη εταιρία που έχει χρησιμοποιήσει τόσο ανορθόδοξα τις κάμερες -iphone 3g: no video (μόνο photos), ipod nano: μόνο video (no photos).
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν βγήκε καλά καλά το ipad1 και πάνε κι όλας στο 2 ; Χαμός :)

Συζητάγαμε με ένα φίλο που θέλει να πάρει το 1 αλλά μάλλον θα περιμένει να

πάρει το 2 μόλις δει ότι σε λίγο καιρό θα βγει το 2.Καλπάζει η τεχνολογία :D :D

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω εδω http://wiredgr.blogspot.com/2010/11/ipad-2-gsmcdma.html θα ειναι λεπτοτερο αλλα θα εχει καλυτερη τιμη, απο εκει και περα μαλλον θα ειναι πιο ολοκληρωμενο απο το πρωτο που κυκλοφορησε. Και με θυρα USB...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν βγήκε καλά καλά το ipad1 και πάνε κι όλας στο 2 ;

 

Aπριλιο βγηκε το 1, Απριλιο θα βγει και το 2....

Δεν ειναι και εντελως παραλογο το οτι βλεπουμε νεο μοντελο οταν ο ανταγωνισμος (ας πουμε το playbook) εχει δυπυρηνο...

Θα δουμε λογικα και μνημη φλας σαν του macbook air...usb...camera... εχει αρκετα να αλλαξει η apple...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπριλιο βγηκε το 1, Απριλιο θα βγει και το 2....

Δεν ειναι και εντελως παραλογο το οτι βλεπουμε νεο μοντελο οταν ο ανταγωνισμος (ας πουμε το playbook) εχει δυπυρηνο...

Θα δουμε λογικα και μνημη φλας σαν του macbook air...usb...camera... εχει αρκετα να αλλαξει η apple...

 

μακαρι!

Τις προαλλες περνωντας απο τα duty free του Ντουμπαι εβαλα τα χερια μου στις τσεπες για να μη το αγορασω!Μεχρι τον Απριλη πρεπεινα περιμενω :(

Ελπιζοντας οτι θα αξιζει περισσοτερο η δευτερη γενια!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Το ipad είναι ακόμα στη μέση της καριέρας του. Μέχρι να βγεί το επόμενο (Απρίλιο απλά ανακοινώνεται, όπως πάντα) θα ακούσουμε πάρα πολλά... Οπότε μη δίνετε σημασία σ'αυτά που γράφονται από τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι το ipad 2εκτός των άλλων,να είναι και ένα μεγάλο κινητό τηλέφωνο..

 

Γιατί όχι?Πλάκα θα έχει:lol:

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Το iPad 2 θα έχει τις απαραίτητες αλλαγές που χρειάζεται να έχει, τίποτα παραπάνω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απρίλιο στην Αμερική. Ελλάδα εδώ δεν έχει έρθει το 1 ακομα... επίσημα

 

Σωστός! Το 1 τώρα πήρε Ελληνικά και, μαλλον, θα κυκλοφορίσει και επίσημα στην χώρα μας. Οπότε μην τρελαίνεστε... :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω εδω http://wiredgr.blogspot.com/2010/11/ipad-2-gsmcdma.html θα ειναι λεπτοτερο αλλα θα εχει καλυτερη τιμη, απο εκει και περα μαλλον θα ειναι πιο ολοκληρωμενο απο το πρωτο που κυκλοφορησε. Και με θυρα USB...

καλύτερη τιμή;;;; εννοείς φθηνότερο ; ούτε μία στο εκατομύριο όμως

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αργή πολυ Ακόμα κυκλοφορήσει Αλλα πιστεύω θα έχει μεγάλες βελτιώσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε εινια σωστο να το αγορασουμε τωρα?Τι να κανω να περιμενω το 2 η να παωμε τα μουτρα στο 1 ?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε εινια σωστο να το αγορασουμε τωρα?Τι να κανω να περιμενω το 2 η να παωμε τα μουτρα στο 1 ?

 

Γιατί πιστεύεις οτι το 2 θα έρθει Ελλάδα μόλις βγεί έξω? Εδώ ακόμα το 1 δεν έχει εμφανιστεί επίσημα. Αν το θές, σου χρειάζεται και σου αρέσει πάς στο 1 με τα όλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε εινια σωστο να το αγορασουμε τωρα?Τι να κανω να περιμενω το 2 η να παωμε τα μουτρα στο 1 ?

 

 

 

Mπορεις να περιμενεις μεχρι τον Απρίλη ? :D

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε εινια σωστο να το αγορασουμε τωρα?Τι να κανω να περιμενω το 2 η να παωμε τα μουτρα στο 1 ?

 

Περιμενεις εννοειται... Αλλωστε δεν ειναι κ τρομερα αυτα που κανει το ipad... Τα κανεις κ με ενα pc... Οποτε γιατι να βιαστεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λετε εινια σωστο να το αγορασουμε τωρα?Τι να κανω να περιμενω το 2 η να παωμε τα μουτρα στο 1 ?

 

Η γνώμη μου είναι να περιμένεις μέχρι να βγει το 2.Άλλωστε μέχρι τότε

θα έχουν βγει (ίσως) και άλλα και θα έχει να επιλέξεις από ακόμα μεγαλύτερη γκάμα.

Άσε που έτσι και αλλιώς θα το χρυσοπληρώσεις οπότε καλύτερα περίμενε το 2

που θα είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως εχω ενα λαπ τοπ αξιας 2900 και δεν το ανοιγο ΚΑΝ!παιζω ολη την ωρα με το iphone μου και βρισκω τρομερα κουραστικο να στηθω μπτροστα του!Σκεφτομαι λοιπον πως μ ενα ταμπλετ θα εκανα απλα καλυτερα τη δουλεια μου απο τον καναπε μου(δεν ειμαι δα και τοσο heavy user)χωρις να πρεπει να μπω στη διαδικασια!

 

Οσο για τον φιλο που αναφερεται στο ποτε θα ρθει πιο πανω...εχω καταλαβει πως αν το θες πολυ το βρισκεις αμεσως ;)Η κανω λαθος?

Βεβαια ειμαι σιγουρος πως το 2 θα αξιζει πραγματικα τα λεφτα του.....

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω εδω http://wiredgr.blogspot.com/2010/11/ipad-2-gsmcdma.html θα ειναι λεπτοτερο αλλα θα εχει καλυτερη τιμη, απο εκει και περα μαλλον θα ειναι πιο ολοκληρωμενο απο το πρωτο που κυκλοφορησε. Και με θυρα USB...

 

Ούτε λεπτότερο, ούτε φτηνότερο ζηλεύω αν θα είναι, αλλά μια USB (ή έστω SD) θύρα πολύ του λείπει. Δεν υπάρχει τρόπος χωρίς ασύρματο δίκτυο να περάσεις ένα αρχειάκι στο iPad. Η μοναδική τόσο ενοχλητική για μένα έλλειψη... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε λεπτότερο, ούτε φτηνότερο ζηλεύω αν θα είναι, αλλά μια USB (ή έστω SD) θύρα πολύ του λείπει. Δεν υπάρχει τρόπος χωρίς ασύρματο δίκτυο να περάσεις ένα αρχειάκι στο iPad. Η μοναδική τόσο ενοχλητική για μένα έλλειψη... :mad:

 

Εγώ γιατί απλά πιστεύω ότι είναι ένα μεγάλο ipod και δεν πρόκειται ποτέ να πάρει κάτι παραπάνω από ότι και το ipod; Προσθήκες καρτών SD ή USB θέλουν ξεχωριστό λογισμικό και file manager κάτι που απλά η εταιρία δεν υπάρχει περίπτωση να επιτρέψει...

Εγώ θα ήμουν πιο προσγειωμένος.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...