Jump to content

Huawei Ideos X6


Techguru
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 10 λεπτα με πηραν απο τα Saturn και μου ειπαν οτι η συσκευη ηρθε στο καταστημα τους. Τους ειχα αφησει τηλεφωνο να με ενημερωσουν οταν ερθει και το εκαναν. Δεν ξερω αν ειναι παραεισαγωγη η οχι.

 

Σε ποιο κατάστημα?

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι καλη τιμη αυτή;

Οι τιμές του Νοκια Ν8

SAR US 1.09 W/kg (head) 0.85 W/kg (body)

SAR EU 1.02 W/kg (head)

 

άρα ναι, είναι καλή τιμή SAR.

 

Λογικά σε όλα τα καταστήματα WIND. Το αν αξίζει το ZTE Skate την αναμονή, είναι που αναρωτιέμαι...

 

χμ, αυτό υποστηρίζει και wifi N που δεν έχει το Skate.

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 λεπτα με πηραν απο τα Saturn και μου ειπαν οτι η συσκευη ηρθε στο καταστημα τους. Τους ειχα αφησει τηλεφωνο να με ενημερωσουν οταν ερθει και το εκαναν. Δεν ξερω αν ειναι παραεισαγωγη η οχι.

 

Μηπως μπερδευτηκες με κανα αλλο κινητο?

 

Εγω πηρα μολις και στα τρια της αθηνας τα καταστηματα και οι δυο μου παν οτι δεν το χουν και δεν ξερουν κατι γι αυτο και ο τριτος οτι αυτο το φερνει η wind αποκλειστικα..

 

Τι ακριβως σου ειπαν εσενα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,καποιο θεματακι παιζει με το κινητο.....ψιλοκολληματα ειχα σημερα μετα απο

κανα μισαωρο τεσταρισματος...παγωσε και η οθονη 1 φορα...θερμοκρασια πανω απο το κανονικο εχω την εντυπωση...restart και εστρωσε αλλα 2 φορες....το καπακι πισω δεν κουμπωνει καλα..μαλακο δεν λεω....αλλα.....το κινητο που εχω ειναι φιλου και εχει ερθει απο εξω.

Το αγορασε το παλικαρι σε προσφατο ταξιδι και το εχω σχεδον συνεχεια στο γραφειο....για δοκιμες......

Ελπιζω τα ενχωρια να μην ειναι ετσι.......ειδωμεν......και ειχα χαρη...γμτ.........

Παιδια παρακαλω οχι pm,οτι ειναι το ποσταρω εδω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,καποιο θεματακι παιζει με το κινητο.....ψιλοκολληματα ειχα σημερα μετα απο

κανα μισαωρο τεσταρισματος...παγωσε και η οθονη 1 φορα...θερμοκρασια πανω απο το κανονικο εχω την εντυπωση...restart και εστρωσε αλλα 2 φορες....το καπακι πισω δεν κουμπωνει καλα..μαλακο δεν λεω....αλλα.....το κινητο που εχω ειναι φιλου και εχει ερθει απο εξω.

Το αγορασε το παλικαρι σε προσφατο ταξιδι και το εχω σχεδον συνεχεια στο γραφειο....για δοκιμες......

Ελπιζω τα ενχωρια να μην ειναι ετσι.......ειδωμεν......και ειχα χαρη...γμτ.........

Παιδια παρακαλω οχι pm,οτι ειναι το ποσταρω εδω.

 

Το βίντεο πως το βλέπεις;έχει παραμείνει στα 16 fps που ήταν το πρωτότυπο.αν μπορείς πες μας και για τν μπαταρία .thanks

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπερδευτηκες με κανα αλλο κινητο?

 

Εγω πηρα μολις και στα τρια της αθηνας τα καταστηματα και οι δυο μου παν οτι δεν το χουν και δεν ξερουν κατι γι αυτο και ο τριτος οτι αυτο το φερνει η wind αποκλειστικα..

 

Τι ακριβως σου ειπαν εσενα?

 

Πριν 10 μερες πηγα και τους ειπα οτι θελω αυτο το κινητο. Φυσικα δεν το ειχαν και η κοπελα το εγραψε σε ενα τετραδιο μαζι με αλλες ζητησεις. Σημερα με πηαν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι το κινητο ηρθε και μπορω να παω να το παραλαβω. Αυτο στο saturn Σταυρουπολης

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο πως το βλέπεις;έχει παραμείνει στα 16 fps που ήταν το πρωτότυπο.αν μπορείς πες μας και για τν μπαταρία .thanks

 

Video δεν ειδα ακομα στο pc για να εκφερω σαφη αποψη,στο ιδιο το κινητο δειχνει καλο,αλλα εαν δεν μπει στο Pc......Τωρα η μπαταρια.......ετσι οπως το ζοριζω και τοσες ωρες θελει φορτωμα......μονιμα.....:)Μην περιμενεται και θαυματα παντως.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Video δεν ειδα ακομα στο pc για να εκφερω σαφη αποψη,στο ιδιο το κινητο δειχνει καλο,αλλα εαν δεν μπει στο Pc......Τωρα η μπαταρια.......ετσι οπως το ζοριζω και τοσες ωρες θελει φορτωμα......μονιμα.....:)Μην περιμενεται και θαυματα παντως.....

 

Δηλαδή απο πρώτη άποψη δεν lagarei το video

Που παίρνει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο πρώτη άποψη δεν lagarei το video

Που παίρνει;

Εαν εννοεις σπασιματα δεν ειδα πολλα,αλλα τραβηξα και ελαχιστα,οποτε δεν εδωσε

την προσοχη που επρεπε.Αυριο θα το καλυτερα.Παντως δεν δειχνει να ειναι απο τα δυνατα σημεια του η καμερα.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Video δεν ειδα ακομα στο pc για να εκφερω σαφη αποψη,στο ιδιο το κινητο δειχνει καλο,αλλα εαν δεν μπει στο Pc......Τωρα η μπαταρια.......ετσι οπως το ζοριζω και τοσες ωρες θελει φορτωμα......μονιμα.....:)Μην περιμενεται και θαυματα παντως.....

 

φίλε μου σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου γιατί άκρη δεν έχουμε βγάλει ...

θέλω να σε ρωτήσω κάτι δηλαδή για την δουλεία που κάνεις στο κιν θεωρείς ότι πάει καλά η μπαταρία δλδ αν παίζεις 1 ώρα παιχνίδια πιστεύω είναι λογικό να πέφτει η μπαταρία αισθητά ή αν το ψάχνεις πάρα πολύ ώρα..

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθα απο καταστημα..τιποτα

εντομεταξυ...

"Techblog

Χλωμό το Huawei X5 σήμερα: "Εικοσιτετράωρη απεργία πραγματοποιούν σήμερα, Μ. Τετάρτη, οι εργαζόμενοι στην ιδιωτική εταιρεία τηλεπικοινωνιών Wind σε αντίδραση κατά των μαζικών απολύσεων που προωθεί η διοίκηση."

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μονο εκεινο με το saturn αφηνει καποια αισιοδοξια...αν μπορουμε να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες για εκει
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοεις σπασιματα δεν ειδα πολλα,αλλα τραβηξα και ελαχιστα,οποτε δεν εδωσε

την προσοχη που επρεπε.Αυριο θα το καλυτερα.Παντως δεν δειχνει να ειναι απο τα δυνατα σημεια του η καμερα.

 

Καλά ότι δν είναι το ξέρουμε αλλα τουλάχιστον να δούμε αν παίρνει αξιοπρεπή video

Link to comment
Share on other sites

Μονο εκεινο με το saturn αφηνει καποια αισιοδοξια...αν μπορουμε να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες για εκει

 

μολις μιλησα με saturn εχουν μονο το u8150 και οχι το x5

Link to comment
Share on other sites

εμενα με ενδιαφερει πιο πολυ να εχει καλο σημα και να εχει καλο μικροφωνο και ηχειο. απο αυτα τι λεει? κανενας αλλος που να το αγορασε απο την wind υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Εξηγείται λοιπόν γιατί το κατάστημα που πήγα σήμερα είχε παρατημένα κλειδιά τσιγάρα χαρτιά κλπ, κλειδωμένο και ο υπάλληλος κάπου γυρνούσε...
Link to comment
Share on other sites

Σε μια wind που πηγα πριν λιγο,το καλο ειναι οτι γνωριζαν το κινητο και μου παν πως θα το φερουν σε 6-7 μερες.
Link to comment
Share on other sites

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-UNLOCKED-HUAWEI-U8800-IDEOS-X5-BLACK-MOBILE-PHONE/130508184440/item

 

παιδιά να το αγοράσω??? είναι αξιόπιστο?

 

εδω το εχει στο ebay ξεκλιδωτο στα 210.90 ευρο με εξοδα αποστολης στην ελλαδα κομπλε τιμη εχει 43 κοματια διαθεσημα προχθες ειχε 50 διαθεσημα νομιζω στα 209 ευρο κομπλε τιμη με εξοδα αποστολης για ελλαδα τσιμπησε λιγο ητιμη νομιζω....:worry::worry::worry:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στη wind Αλεξανδρουπολης, τους ρωτησα αν ηρθε το κινητο και μου απαντησαν οχι. Ειπα μηπως ξερετε ποτε θα ερθει, δεν ηξεραν και μαλιστα με ρωτησαν απο που το ακουσα αυτο? Τους ειπα απο το Ιντερνετ το εμαθα και με ρωτησαν τι ειναι το Ιντερνετ?:lol:.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νεωτερα........το κινητο σε πολλα ζορια κολαει.......τουλαχιστον αυτο που εχω εγω,σε βαρια παιχνιδια ας πουμε πολλα κολληματα στην κινηση.....παλι κολλησε η οθονη σημερα,μαλλον επεσα στο γκαβοτλφν.......καντεμια το βλεπω για το service.........

Το βιντεο που τραβα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχω δει,αλλα για μια περιπτωση αναγκης ας πουμε ειναι οκ.Τι εννοω.......δεν θα τραβαγα τα παιδια μου π.χ.για να τα εχω να τα βλεπω,σε καμια περιπτωση δεν μου κανει για 720p το video.

Η φωτο ειναι καλυτερες,αλλα και εδω δεν μου κανουν για 5mpx.......

Η μπαταρια εαν βγαλει μερα καλα ειναι.........αλλα το εχω συνεχεια και το σκαλιζω,υπο κανονικες συνθηκες ανθρωπινες θα ειναι πιο καλα λογικα.Το wifi δεν μου τα λεει και πολυ καλα...........ψιλοαργει.........κατα τα αλλα δεν βλεπω κατι το σοβαρο.....Σημα οκ ενταση ηχου οκ.

 

Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικές αποψεις,και το κινητο δεν ειναι το Ελληνικο.

Ισως αυτο που ερθει εδω να ειναι πολυ καλυτερο στα παντα δεν ξερω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νεωτερα........το κινητο σε πολλα ζορια κολαει.......τουλαχιστον αυτο που εχω εγω,σε βαρια παιχνιδια ας πουμε πολλα κολληματα στην κινηση.....παλι κολλησε η οθονη σημερα,μαλλον επεσα στο γκαβοτλφν.......καντεμια το βλεπω για το service.........

Το βιντεο που τραβα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχω δει,αλλα για μια περιπτωση αναγκης ας πουμε ειναι οκ.Τι εννοω.......δεν θα τραβαγα τα παιδια μου π.χ.για να τα εχω να τα βλεπω,σε καμια περιπτωση δεν μου κανει για 720p το video.

Η φωτο ειναι καλυτερες,αλλα και εδω δεν μου κανουν για 5mpx.......

Η μπαταρια εαν βγαλει μερα καλα ειναι.........αλλα το εχω συνεχεια και το σκαλιζω,υπο κανονικες συνθηκες ανθρωπινες θα ειναι πιο καλα λογικα.Το wifi δεν μου τα λεει και πολυ καλα...........ψιλοαργει.........κατα τα αλλα δεν βλεπω κατι το σοβαρο.....Σημα οκ ενταση ηχου οκ.

 

Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικές αποψεις,και το κινητο δεν ειναι το Ελληνικο.

Ισως αυτο που ερθει εδω να ειναι πολυ καλυτερο στα παντα δεν ξερω.

 

Τελικά δεν έχει ράδιο? Ο ήχος δεν "τσιρίζει'?:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχει ράδιο? Ο ήχος δεν "τσιρίζει'?:)

 

ραδιο δεν εχει. αναφερθηκε στο techblog

Link to comment
Share on other sites

Τις αμφιβολίες μου για την "ποιότητα" τις έχω και εγώ, και είμαι στο δίλλημα, να πάρω το Ν8 που το λιγουρεύομαι, παρ΄όλο που ξέρω ότι έχει και αυτό τα θέματά του ή να πάρω έναν φτηνό "Κινέζο" και να κάνω ότι μπορεί να γίνει με το ρομποτάκι, όσο κρατήσει... 160 ευρώ βγαίνει "τελική τιμή" αν ισχύει αυτό με την προσφορά του NDrive, σε σχέση με τα 375 που έχει το Νόκια...

 

Και το θέμα είναι, μία μέρα κρατάνε και τα HTC και όλα τα ανδροειδή, 1 μέρα κρατάνε και τα iPhone (τουλάχιστον μέχρι και το 3GS που ξέρω) αν τα σκίζεις στο πείραγμα... Χάλια κάμερες είχαν και έχουν ακόμα τα HTC, όπως και μέτριες οθόνες. Σε ένα κινητό τόσο φτηνό όσο το Ideos ή το Blade ή και το αναμενόμενο Skate, μπορώ να συγχωρήσω τέτοια θέματα. Σε ένα κινητό του 500άρικου, ΔΕΝ συγχωρώ τίποτα. Και για αυτό με εκνευρίζει το "περίεργο" wi-fi στο τωρινό μου Νόκια, ο χάλια Browser κλπ. Αλλα σε ένα κινητό "φτηνό" δεν περιμένεις να κάνει ότι κάνουν κινητά 3 φορές ακριβότερα. Ξέρω ότι ανοίγω "περίεργη" κουβέντα... Και δεν το κάνω για να ξεκινήσω flame war. Αλλά "κολλήματα" σε βαριές εφαρμογές ή βαριά παιχνίδια, τα περιμένουμε... 800άρης single core είναι...

 

Εμένα πιο πολύ με προβληματίζει το αν θα έχει υποστήριξη στο μέλλον, με καινούρια firmwares και τις πιο νέες εκδόσεις του android παρά οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τις αμφιβολίες μου για την "ποιότητα" τις έχω και εγώ, και είμαι στο δίλλημα, να πάρω το Ν8 που το λιγουρεύομαι, παρ΄όλο που ξέρω ότι έχει και αυτό τα θέματά του ή να πάρω έναν φτηνό "Κινέζο" και να κάνω ότι μπορεί να γίνει με το ρομποτάκι, όσο κρατήσει... 160 ευρώ βγαίνει "τελική τιμή" αν ισχύει αυτό με την προσφορά του NDrive, σε σχέση με τα 375 που έχει το Νόκια...

 

Και το θέμα είναι, μία μέρα κρατάνε και τα HTC και όλα τα ανδροειδή, 1 μέρα κρατάνε και τα iPhone (τουλάχιστον μέχρι και το 3GS που ξέρω) αν τα σκίζεις στο πείραγμα... Χάλια κάμερες είχαν και έχουν ακόμα τα HTC, όπως και μέτριες οθόνες. Σε ένα κινητό τόσο φτηνό όσο το Ideos ή το Blade ή και το αναμενόμενο Skate, μπορώ να συγχωρήσω τέτοια θέματα. Σε ένα κινητό του 500άρικου, ΔΕΝ συγχωρώ τίποτα. Και για αυτό με εκνευρίζει το "περίεργο" wi-fi στο τωρινό μου Νόκια, ο χάλια Browser κλπ. Αλλα σε ένα κινητό "φτηνό" δεν περιμένεις να κάνει ότι κάνουν κινητά 3 φορές ακριβότερα. Ξέρω ότι ανοίγω "περίεργη" κουβέντα... Και δεν το κάνω για να ξεκινήσω flame war. Αλλά "κολλήματα" σε βαριές εφαρμογές ή βαριά παιχνίδια, τα περιμένουμε... 800άρης single core είναι...

 

Εμένα πιο πολύ με προβληματίζει το αν θα έχει υποστήριξη στο μέλλον, με καινούρια firmwares και τις πιο νέες εκδόσεις του android παρά οτιδήποτε άλλο.

Μπορείτε ρε παιδιά να μου πείτε δλδ τι βαριές εφαρμογές και παιχνίδια υπάρχουν στο android γιατί το iPod που έχει 600 επεξεργαστη κ 256 ram παίζει Όλα τα παιχνίδια του app store π δεν συγκρινονται με το android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ideos X6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...