Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι ουτε απο το κινητο μπορω...απο το κινητο οταν βαζω το μειλ μου μου βγαζει το εξης μνμα -

 

πρωτα οτι πρεπει να επικοινωνησει με τους διακομιστες της γκουγκλ και μετα απο λιγα λεπτα δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη.

αυτο ενδεχεται να ειναι ενα προσωρινο προβλημα η το τηλεφωνοσας ενδεχομενος να μην υποστηριζει υπηρεσιες δεδομενων.αν το προβλημα δεν λυθει,επικοινωνιστε με την εξυπηρετιση πελατων...

ξερει κανεις τι γινετε???

 

Μάλλον δεν έχεις συνδέσει το κινητό σου στο internet.. wifi..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν το εχω συνδεσει με wi-fi .δεν εχω. αλλιως δεν γινετε??εχω ιντερνετ στο κινητο μεσο βονταφον

 

Μάλλον πρέπει να βρεις wifi γιατί και το ίντερνετ της βόνταφον παίζει να μην δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να βρεις wifi γιατί και το ίντερνετ της βόνταφον παίζει να μην δουλεύει.

thx για τις απαντησεις. θα δοκιμασω και με wifi na δω τι θα γινει.η αληθεια ειναι οτι μολις παω να μπω στον λογαριασμο διακοπτετε η συνδεση δεν ξερω γιατι ........

 

sorry αν σας ζαλιζω....... αλλα δεν μπορω να καταλαβω προσπαθοντας να βρω λυση γιατι δεν μπορω να μπω στο αντροιντ μαρκετ βρηκα στις ρυθμισεις το λογαριασμοι και συγχρονισμος.απο εκει παω να προσθεσω εναν λογαριασμο της γκουγκλ κανω κανονικα την συνδεση βαζω το μειλ μου κωδικο μου βγαζει ερωτησεις ασφαλειας οροι αποδοχης τους οποιους αποδεχομαι και περιμενοντας να συνδεθει για να τελιωσει η διαδικασια μου βγαζει Παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την επικοινωνια με τους διακομιστες της γκουγκλ δοκιμαστε ξανα αργοτερα οσες φορες και να το κανω δεν μπαινει .εχει κανεις καμια λυση??δεν μπαινω απο wi-fi

μπορει να εχει καποιο προβλημα το κινητο??

μηπως ειναι θεμα της βονταφον??

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα post. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Κατ'αρχάς καλό θα είναι να μην κάνεις συνεχόμενα posts, αλλά να κάνεις τροποποίηση το προηγούμενό σου και να προσθέσεις ότι θες να προσθέσεις. Στο θέμα σου τώρα... Είσαι σίγουρος ότι είσαι συνδεδεμένος στο Internet;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα και μπηκα.....προσπαθησα να κατεβασω το google maps αλλα δεν μπορουσα δεν ισχυει λεει για την περιοχη μου η κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club my friend...

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3734889#post3734889 για μια συντομη περίληψη του τι ταλαιπωρει ΚΑΠΟΙΟΥΣ απο εμας για κακή μας τύχη...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

σε αλλαγη κινητου android (apo desire σε galaxy s plus) υπαρχει η δυνατότητα να μεταφερθούν τα saves απο παιχνίδια???

(angry birds πχ)

Ειναι εφικτό??:confused:

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

σε αλλαγη κινητου android (apo desire σε galaxy s plus) υπαρχει η δυνατότητα να μεταφερθούν τα saves απο παιχνίδια???

(angry birds πχ)

Ειναι εφικτό??:confused:

Ευχαριστώ!!!

 

Εγώ που από Χ10 πηγα σε S2 τα έχασα όλα τα saves :-(

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

σε αλλαγη κινητου android (apo desire σε galaxy s plus) υπαρχει η δυνατότητα να μεταφερθούν τα saves απο παιχνίδια???

(angry birds πχ)

Ειναι εφικτό??:confused:

Ευχαριστώ!!!

 

Αν είσαι root γίνεται εύκολα με ένα μικρό ρίσκο κάποια να μην δουλέψουν.

 

Συγκεκριμένα για το angry birds υπάρχει http://androidcommunity.com/copy-angry-birds-progress-to-multiple-devices-without-root-for-free-20110504/τρόπος ακόμα και αν δεν είσαι root

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Έχω το εξης προβλημα. Έχω το Garmin Asus A50 Nuvifone το οποιο το ειχα αγορασει απο Γερμανία. Οποτε πάω να χρησιμοποιησω προγραμματα του Android οπως twitter facebook tumblr κλπ δεν με βαζει μου λεει οτι ο κωδικος που βαζω ειναι λαθος. Ενω μεσω browser με βάζει κανονικότατα σε όλους τους λογαριασμούς. Επίσης οταν παω να μπω στο Android Market και πάω να κατεβάσω application δεν μου κατεβαίνει τίποτα. Το μόνο που γράφει είναι starting download και περιμένω για κάτι ώρες.

Τι πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ίσως. Έχω απελπιστεί!!! :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα άλλη rom και από βιασύνη έβαλα άλλο google account από αυτό που είχα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξανακατεβάσω τα paid apps. Υπάρχει κάποια λύση πέρα από την επανεγκατάσταση όλου του τηλεφώνου από την αρχή; (factory reset)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το να αλλάξεις τον βασικό λογαριασμό του τηλεφώνου, γίνεται μόνο μέσω hard reset! Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αφού υποστηρίζονται πολλαπλοί λογαριασμοί και θελεις να αποφύγεις το hard reset, γιατί δεν προσθέτεις και αυτόν που ξέχασες??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού υποστηρίζονται πολλαπλοί λογαριασμοί και θελεις να αποφύγεις το hard reset, γιατί δεν προσθέτεις και αυτόν που ξέχασες??

 

Το πρώτο πράγμα που έκανα. Αλλά τα paid apps δεν φαίνονται διαθέσιμα ούτε έτσι.

 

Y.Γ. Μετά απο μερικές ώρες εμφανίστηκαν όλες οι free εφαρμογές που έχω βάλει. Μια paid που ψάχνω δεν την βρίσκω...Σαν να αποσύρθηκε. Περιμένω απάντηση από τον πωλητή.

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε γιατί ενώ μπορώ κανονικά να αγοράσω εφαρμογές από τον υπολογιστή τις στέλνει κανονικά στο κινητο και όλα οκ , όταν πάω να αγοράσω μια εφαρμογή απευθείας μέσα από το κινητό δεν μπορεί και μου βγάζει σφάλμα " Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της παραγγελίας σας" ?

 

Απάντηση κάποιος??

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι στο καλο γινεται με το μαρκετ;;υπαρχουν εφαρμογες που μου λεει οτι δεν ειναι συμβατες με το mini pro!ενω σε αλλους με το ιδιο κινητο τους δειχνει οτι ειναι..

Τι φταιει;;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση κάποιος??

 

Το ίδιο ακριβώς μου κάνει κι εμένα. Πριν απο ένα μήνα περίπου και όταν είχε βγει το νεο μάρκετ, έκανα εγκατάσταση το αρκ απο ένα μαγαζάκι (γιατί επίσημα δεν είχε αναβαθμιστεί) ...και τότε μου παρουσίασε το πρόβλημα. Έκανα μια κατάργηση της ενημέρωσης, γύρισα στο παλιό μάρκετ και ολα καλά. Σήμερα το πρωί μου ήρθε επίσημα η αναβάθμιση του μάρκετ και το πρόβλημα επανήλθε... :( έτσι τώρα κατεβάζω μια χαρά τις δε δωρεάν αλλά στις επί πληρωμή κολλάνε τα πράγματα

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι στο καλο γινεται με το μαρκετ;;υπαρχουν εφαρμογες που μου λεει οτι δεν ειναι συμβατες με το mini pro!ενω σε αλλους με το ιδιο κινητο τους δειχνει οτι ειναι..

Τι φταιει;;

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

Πολλές φορές φταίει και το δίκτυο (ο τηλεπικοινωνιακός σου πάροχος δηλαδή) ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλή σκέψη αλλά ουτε αυτό είναι η αιτία, δυστυχώς...εχω παραδείγματα για το αντίθετο σε ένα πρόβλημα που κοντεύω να κάνω μεταπτυχιακό...

Ενδεικτικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3734889#post3734889

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη φταιει η κοσμοτε;;;

Δεν νομιζω..γιατι στο προηγουμενο κινητο μου μια χαρα ολα ειναι συμωατα!

dbal δεν καταλαβα..:p

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι το ανεξήγητο πρόβλημα σου είναι γνωστό θέμα απο καιρό και δεν φταίει το δίκτυο σου αν και θα μπορούσε να αποτελεί μια λογική εξήγηση όπως πρότεινε ο villis

Ρίξει μια ματιά πάλι στο παλιό μου post για περισσότερα πάνω στο θέμα με παράδειγμα εμένα και το Google maps που δεν "είναι διαθέσιμο στη χώρα μου "...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι το ανεξήγητο πρόβλημα σου είναι γνωστό θέμα απο καιρό και δεν φταίει το δίκτυο σου αν και θα μπορούσε να αποτελεί μια λογική εξήγηση όπως πρότεινε ο villis

Ρίξει μια ματιά πάλι στο παλιό μου post για περισσότερα πάνω στο θέμα με παράδειγμα εμένα και το Google maps που δεν "είναι διαθέσιμο στη χώρα μου "...

 

απο,τι λες λοιπον δεν υπαρχει λυση και το μαρκετ κανει ο,τι του κατεβει..

μετα φταιει ο χρηστης που κατεβαζει σπασμενες εφαρμογες απο τα "μαγαζακια" του ιντερνετ...

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα του market όλοι τα εντοπιζουν Στις Google εφαρμογές και αυτο ήταν το πλέον απροσμενο για μένα ειδικά μετα την αγορά του Nexus...που θα πάει ομως, θα γίνουμε κι εμείς κάποτε appstore! :P

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...