Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kαλησπερα. ξερει κανεις πως κανω αποσυνδεση του λογαριασμου μου απο το play store? στις ρυθμισεις δεν βρισκω πουθενα κατι τετοιο:confused:

Πρέπει να κάνεις κατάργηση του λογαριασμού Google από τις ρυθμίσεις -> λογαριασμοί και συγχρονισμός απ'όσο ξέρω.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ.

 

ΕΧΩ ΤΟ SAMSUNG GALAXY Y DUOS GT-S6102 ME ANDROID 2.3.6 , ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ RESET ,

ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΟΛΕΣ!!! ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ , ΚΑΙ ΤΟ PLAY STORE.

 

H ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ROOT , ΕΚΑΝΑ ΞΑΝΑ , UPDATE ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ , ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΜΗ Η ΛΥΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω σχόλιο στο στορ για κάποια εφαρμογή το σχόλιο μένει εκεί που το έγραψα καιας πατάω αποστολή. Ακόμα και μετα αποό ακιρο να γυρίσω το σχόλιο παραμένει εκεί. Αν θέλω να ξανστείλω πρέεπ να γράψω πάνω από αυτό που ήδη υπάρχει. Σε κάθε περίπτωση όταν πατάω αποστολή το σχόλιο παραμένει εκεί και δεν εξαφανίζεται να φανεί ότι έφυγε. Έτσι κάνει; είναι νορμάλ;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει πως κατεβάζω εφαρμογες από Play και μέσω Data?? προσπαθω να κατεβασω και μου δείχνει στην μπαρα του download ότι ψάχνει για wifi (??)..

 

Εχω Xiaomi Redmi 3 PRO (MIUI 7) με προεγκατεστημένο το Play store από Vickmall.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κουτά κόλπα της miui...

λοιπόν, πας στα downloads, πατάς τις 3 τελίτσες, πας settings και εκεί που λέει download size limit, το κάνεις unlimited

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες δε μπορώ να εγκαταστήσω το forum runner. Ξέρω πως είναι πολύ παλιά εφαρμογή αλλά το χρειάζομαι για ένα συγκεκριμένο site. Το κουλό είναι πως την προηγούμενη εβδομάδα στο format την είχα εγκαταστήσει. Τη Δευτέρα έβαλα πάλι την N preview 3 και δεν κατέβαινε. Μετά από λίγο έβαλα την Dirty Unicorns και σήμερα την CM13. Το ίδιο αποτέλεσμα. Ξεκινούσε και ύστερα από μερικά δευτερόλεπτα χανόταν και το σήμα της λήψης από την μπάρα. Φυσικά κολλούσε και όλη τη λίστα κατεβάσματος. Είναι και κάποιες άλλες εφαρμογές τόσο παλιές αλλά ΟΚ.

 

Όλα αυτά σε Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κατέβασα σε Nexus 5 και paranoid.

Το χρησιμοποιώ ελάχιστα, μόνο για το moto.gr

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δεκαπέντε μέρες έχω ένα πρόβλημα.

Όταν πάω να αναβαθμίσω ή να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή ξεκινάει να κατεβάζει την εφαρμογή και μόλις πάει στο 100% σταματάει εκεί χωρίς να κάνει τίποτα και χωρίς να ξεκινάει η εγκατάσταση. Για να γίνει η εγκατάσταση πρέπει να παω στις εφαρμογές μου, να βρω το play store, να πατήσω force close και μετά μόλις ανοίξω πάλι το play store ξεκιναει κανονικά η εγκατάσταση. Έκανα clear cache και clear data αλλά κάνει το ίδιο. Ξέρει κάποιος τι φταίει ή ποια είναι η λύση;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα με το ram leak στο marshmallow με update εντός του Ιουλίου. Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο επειδή βλέπω ότι το moto g μου αρχίζει να τα παίζει.

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μία κάρτα από lidl, δεν μου έδωσε το ταμείο τις οδηγίες. Μου έδωσε το χαρτί που βγάζει η ταμειακη και προσπαθώ να περάσω το serial number και δεν το δέχεται. Κάποια βοήθεια;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε ολους :) Σημερα μετα απο καιρο πηγα να αγορασω μια εφαρμογη απο το play store.Ειχα περασμενο απο παλιοτερα τον paypal λογαριασμο μου στο google payments.Πηγα να κανω πληρωμη μεσω paypal και με εβγαλε σφαλμα δοκιμαστε να αφαιρεσετε τον λογαριασμο και να τον ξαναπροσθεσετε.Ε τον καταργησα και οταν πηγα να τον προσθεσω με ειχε επιλογη μονο για καρτα.Εχουν καταργησει το paypal για τους ελληνες;

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους :) Σημερα μετα απο καιρο πηγα να αγορασω μια εφαρμογη απο το play store.Ειχα περασμενο απο παλιοτερα τον paypal λογαριασμο μου στο google payments.Πηγα να κανω πληρωμη μεσω paypal και με εβγαλε σφαλμα δοκιμαστε να αφαιρεσετε τον λογαριασμο και να τον ξαναπροσθεσετε.Ε τον καταργησα και οταν πηγα να τον προσθεσω με ειχε επιλογη μονο για καρτα.Εχουν καταργησει το paypal για τους ελληνες;

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε νομιζω. Σε εμενα τουλαχιστον εχει η εφαρμογη επιλογη να προσθέσεις paypal κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω. Σε εμενα τουλαχιστον εχει η εφαρμογη επιλογη να προσθέσεις paypal κανονικά

Τωρα που δοκιμασα απο υπολογιστη με την εχει κανονικα την επιλογη για paypal.Οποτε ολα κομπλε,σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

θα ηθελα να ρωτήσω αν μπορω να κατεβάσω παιχνίδια χωρις να τα κάνω εγκατασταση στο κινητό μου για να τα στείλω μετα με bluetooth στο tablet του γιου μου και να τα εγκαταστήσει εκεί, γιατι δεν εχει ιντερνετ εκει που ειναι για να τα κατβασει αυτος

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

θα ηθελα να ρωτήσω αν μπορω να κατεβάσω παιχνίδια χωρις να τα κάνω εγκατασταση στο κινητό μου για να τα στείλω μετα με bluetooth στο tablet του γιου μου και να τα εγκαταστήσει εκεί, γιατι δεν εχει ιντερνετ εκει που ειναι για να τα κατβασει αυτος

 

ευχαριστω

 

Παιχνίδια επι πληρωμή;Μπορεις να ψάξεις το apk απο το παιχνίδι στο google ωστε να το κατεβάσεις εσυ να το στείλεις με bluetooth στο tablet και να το κάνει απλα εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια επι πληρωμή;Μπορεις να ψάξεις το apk απο το παιχνίδι στο google ωστε να το κατεβάσεις εσυ να το στείλεις με bluetooth στο tablet και να το κάνει απλα εγκατάσταση.

 

ευχαριστω

Όχι επι πληρωμη , αυτά τα δωρεάν, δηλδή θα βάλω το όνομα του παιχνιδιου στο google και να ψαξω να βρω το apk το οποίο αν το εχω σε μια sd μετα την βαζω στο tablet και κανω εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

θα ηθελα να ρωτήσω αν μπορω να κατεβάσω παιχνίδια χωρις να τα κάνω εγκατασταση στο κινητό μου για να τα στείλω μετα με bluetooth στο tablet του γιου μου και να τα εγκαταστήσει εκεί, γιατι δεν εχει ιντερνετ εκει που ειναι για να τα κατβασει αυτος

 

ευχαριστω

Κατέβασε τα παιχνίδια που θέλεις.Πήγαινε στον file manager που έχεις, κάνε αντίγραφα ασφαλείας και στείλτα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

Όχι επι πληρωμη , αυτά τα δωρεάν, δηλδή θα βάλω το όνομα του παιχνιδιου στο google και να ψαξω να βρω το apk το οποίο αν το εχω σε μια sd μετα την βαζω στο tablet και κανω εγκατάσταση?

Γιατί δεν του δίνεις πρόσβαση στο internet για λίγο, κάνοντας το κινητό σου φορητό σημείο προσβασης;

 

Tapatalked from my Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

Όχι επι πληρωμη , αυτά τα δωρεάν, δηλδή θα βάλω το όνομα του παιχνιδιου στο google και να ψαξω να βρω το apk το οποίο αν το εχω σε μια sd μετα την βαζω στο tablet και κανω εγκατάσταση?

 

Σωστα (10 χαρακτηρες)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μάγκες παθαίνω το εξής. Μπαίνω να κατεβάσω εφαρμογή, φτάνει η μπάρα στο 100 και μετά μπορεί να κάνει και ώρες μέχρι να την κάνει εγκατάσταση. Δεν το συζητώ για ενημερώσεις. Το ίδιο ακριβώς. Ξεκινάει με μια, φτάνει στο 100 η μπάρα, περιμένω κανένα 2ωρο, την κάνει εγκατάσταση και ύστερα πιάνει άλλη ενημέρωση. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στελνω σχολια στο play stοre παταω αποτολη αλλα παραμενει εκει στην κορυφη και δεν φαινεται να εχει φυγει. Αυτο καθιστα αδυνατη την αποστολη παραπανω απο ενα σχολια στην καθε εφαρμογη γιατι οπως φαινεται το μονο που μπορω να κανω ειναι να τροποποιησω το υπαρχον σχολιο. Τι συμβαινει; κανω κατι λαθος; ετσι γινεται;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "στέλνω σχόλια", εννοείς οτι γράφεις σχόλιο για κάποια εφαρμογή; Αν εννοείς αυτό... Λογικό δεν είναι να μην έχεις πολλές διαφορετικές απόψεις για την ίδια εφαρμογή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "στέλνω σχόλια", εννοείς οτι γράφεις σχόλιο για κάποια εφαρμογή; Αν εννοείς αυτό... Λογικό δεν είναι να μην έχεις πολλές διαφορετικές απόψεις για την ίδια εφαρμογή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όχι γιατί μια αρνητική κριτική λόγω κάποιου προβλήματος θα μπορούσε και να αλλάξει μετά από κάποια αναβάθμιση που έδωσε λύση στο πρόβλημα έτσι ώστε να μην προκαταβαλει αρνητικά κάποιον.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Γι'αυτό σε αφήνει να τροποποιήσεις και να αλλάξεις το σχόλιο σου.

Δεν βλέπω τίποτα περίεργο σ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...