Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με αυτά τα Google Play Services, φορτίζω χτες στο βράδυ και στις 2:00 που είχε φτάσει στο 100% βγάζω τον φορτιστή και πέφτω για ύπνο, ούτε ανοιχτά data αλλά ούτε και wifi, ξυπνάω πριν λίγο και η μπαταρία έχει πέσει στο 92% με τα services αυτά να βρίσκονται πρώτα στην λίστα έχοντας καταναλώσει το 40% αυτής. Η οθόνη να φανταστείτε ήταν στο 5%.. τι στο καλό κάνουν και καταναλώνουν τόση ενέργεια;

 

τρώνε κόλλημα.. κάνε ένα restart και θα στρώσει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω το εξής πρόβλημα. Αγορασα το Crypto Novapad D9000. Είναι ένα πάρα πολύ καλό 9'' tablet με το εξης αρνητικό ..ΔΕΝ ΕΧΕΙ GOOGLE PLAY STORE!!! Επειδή είμαι μουσικός και το θελα για την δουλειά μου το αγόρασα...και με λάθος καθοδήγηση του πωλητή των PUBLIC!!!!! Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει.. μια ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογή είναι μόνο αυτή που θέλω και δεν υπάρχει πουθενά αλλού εκτός απ το Play Store..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.camelweb.ijinglepro

 

Παρακαλώ πολύ όποιος έχει την καλή διάθεση και μπορεί ας το κατεβάσει και ας μου στείλει το APK στο mail μου info@mgsound.gr

tel. 6976672120

 

Σας ευχαριστώ θερμά!!!

κοιτα και αυτα εδω μπορεί καποιος τροπος να σε βολεψει

 

http://osarena.net/android/aguides/egkatastasi-apps-apo-to-google-play-an-i-siskevi-sas-den-to-echi.html

Link to comment
Share on other sites

τρώνε κόλλημα.. κάνε ένα restart και θα στρώσει..

 

Έκανα και έστρωσε, έτσι δείχνει τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Για να δούμε παρακάτω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και έστρωσε, έτσι δείχνει τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Για να δούμε παρακάτω.. :)

 

Θα αργήσει να στο ξανακάνει.. Γενικά υπάρχει ένα θέμα με τα Google services.. Αμφιβάλλω αν υπάρχει συσκευή που δεν έχουν κολλήσει έστω και μια φορά.. Είναι κάποια μικροπραγματα που αν λυθούν θα απογειώσουν το Android..

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια σερνεται τοσο πολυ το Play,μεσω pc με mozilla ή internet explorer?

ειναι πολυ κουραστικη η περιηγηση....

 

Και γω θέλω μια λύση σε αυτό πρόβλημα αν υπάρχει

 

σαφως καλυτερα τα πραγματα με chrome browser.

οσοι εχετε θεμα με ie&mozillla(που λογικα θα εχετε..)δοκιμαστε τον...:D

Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσει να στο ξανακάνει.. Γενικά υπάρχει ένα θέμα με τα Google services.. Αμφιβάλλω αν υπάρχει συσκευή που δεν έχουν κολλήσει έστω και μια φορά.. Είναι κάποια μικροπραγματα που αν λυθούν θα απογειώσουν το Android..

 

Κι όμως το ξανάκανε σήμερα, δύο μόλις φορτίσεις μετά! Τέλος πάντων, έκανα ξανά επανεκκίνηση και σταμάτησε, άντε να δούμε που θα πάει αυτό το χάλι..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν προβλήματα με το play store ή θέλουν να κατεβάσουν κάποια (δωρεάν και μόνο) εφαρμογή που δεν υποστηρίζεται στη χώρα ή τη συσκευή σας, δοκιμάστε αυτό το web app.

 

Απλά δίνετε το όνομα του πακέτου από το play store (π.χ. com.google.android.apps.maps) πατάτε generate link και κατεβάζετε το apk στον υπολογιστή σας.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν προβλήματα με το play store ή θέλουν να κατεβάσουν κάποια (δωρεάν και μόνο) εφαρμογή που δεν υποστηρίζεται στη χώρα ή τη συσκευή σας, δοκιμάστε αυτό το web app.

 

Απλά δίνετε το όνομα του πακέτου από το play store (π.χ. com.google.android.apps.maps) πατάτε generate link και κατεβάζετε το apk στον υπολογιστή σας.

 

Καλό αλλά πως να μαντεψουμε το όνομα του πακέτου;

Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά πως να μαντεψουμε το όνομα του πακέτου;

 

Το url της εφαρμογής όταν είσαι στο Google Play να κάνεις επικόλληση, δουλεύει μια χαρά.:)

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά πως να μαντεψουμε το όνομα του πακέτου;

 

στο url της εφαρμογης στο playstore εχει ενα id=

μετα το = κανε copy paste οτι απομενει απο to url

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος γνώστης μπορεί να εξηγήσει τι ειναι και πως ακριβώς δουλεύει το "GoogleWallet"

Επειδή είμαι λίγο νεος.. στο Android (όχι στην ηλικία :-) ) αν μπορεί λίγο αναλυτικά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος γνώστης μπορεί να εξηγήσει τι ειναι και πως ακριβώς δουλεύει το "GoogleWallet"

Επειδή είμαι λίγο νεος.. στο Android (όχι στην ηλικία :-) ) αν μπορεί λίγο αναλυτικά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Δυστυχώς δεν προλαβαίνω αναλυτικά, αλλά στα γρήγορα είναι ένας τρόπος πληρωμών. Σκέψου το σαν paypal ή amazon payments. Στην Ελλάδα δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις (εκτός εάν έχω χάσει επεισόδια), γι' αυτό και στις ROM που συνήθως έχουμε εδώ, δεν υπάρχει σαν εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν προλαβαίνω αναλυτικά, αλλά στα γρήγορα είναι ένας τρόπος πληρωμών. Σκέψου το σαν paypal ή amazon payments. Στην Ελλάδα δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις (εκτός εάν έχω χάσει επεισόδια), γι' αυτό και στις ROM που συνήθως έχουμε εδώ, δεν υπάρχει σαν εφαρμογή.

 

 

Το χρησιμοποιείς στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος γνώστης μπορεί να εξηγήσει τι ειναι και πως ακριβώς δουλεύει το "GoogleWallet"

Επειδή είμαι λίγο νεος.. στο Android (όχι στην ηλικία :-) ) αν μπορεί λίγο αναλυτικά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

όπως λέει ο φίλος από πάνω + συνδέεις το λογαριασμό σου googlewallet με μια προπληρωμένη κάρτα που τη φορτίζεις με ότι ποσό θες

(εγώ π.χ το πολύ μέχρι 100 ευρώ),

μετά μπορείς να κάνεις αγορές από το google playstore

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Viber (μέσω του Play Store) σε Sony Ericsson Xperia Arc S, αλλά αφού βρεθεί η εφαρμογή, δεν υπάρχει η επιλογή "Εγκατάσταση", ενώ στο επάνω μέρος εμφανίζει το μήνυμα "Η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση". Αυτό συνέβαινε και με το Android 2.3.4 που είχα μέχρι τελευταία αλλά και με το 4.0.4 που έβαλα πρόσφατα, πιστεύοντας πως αυτό ήταν το πρόβλημα. Σε άλλες εφαρμογές που δοκίμασα υπάρχει η επιλογή "Εγκατάσταση" και είναι όλα o.k. Το παράξενο είναι πως σε ολόιδιο κινητό φίλου, αφού βρεθεί το Viber μέσα από το Play Store, δίνει τη δυνατότητα εγκατάστασης, χωρίς να εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα που ανέφερα.

Επίσης ένα θέμα που έχει ο φίλος με το ίδιο κινητό (Android 4.0.4) και μάλλον θα έχω κι εγώ μετά την αναβάθμιση είναι πως ενώ επιλέγει "Μόνο GSM" στην Προτιμώμενη λειτουργία δικτύου, αν απενεργοποιήσει το κινητό, την επόμενη φορά που θα το ανοίξει, θα ξαναμπεί η επιλογή "WCDMA(προτιμ.)/GSM.

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις εφαρμογών στο τηλέφωνο και βρες το Google Play και πάτα να κάνει εκκαθάριση δεδομένων και εκκαθάριση cache. Ίσως διορθώσει το πρόβλημα.

Θα πρέπει να ξανασυνδεθείς στο play store από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις εφαρμογών στο τηλέφωνο και βρες το Google Play και πάτα να κάνει εκκαθάριση δεδομένων και εκκαθάριση cache. Ίσως διορθώσει το πρόβλημα.

Θα πρέπει να ξανασυνδεθείς στο play store από την αρχή.

 

Το έκανα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω το app store από το Γερμανικό που μου δείχνει τώρα στο ελληνικό;

Έψαξα και στο Internet αλλά το μόνο που βρήκα είναι ότι είναι γνωστό bug του android και δε μπορώ να το αλλάξω.

Είναι αλήθεια αυτό;

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω το app store από το Γερμανικό που μου δείχνει τώρα στο ελληνικό;

Έψαξα και στο Internet αλλά το μόνο που βρήκα είναι ότι είναι γνωστό bug του android και δε μπορώ να το αλλάξω.

Είναι αλήθεια αυτό;

Ευχαριστώ.

 

Το amazon app store εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το google play.

 

Μήπως έχεις γλώσσα συστήματος γερμανικά; Εάν ναι, τότε δεν αλλάζει παρά μόνο με Xposed και το app settings module.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Οχι σα γλώσσα έχω τα αγγλικά. Απλα βρίσκομαι στη Γερμανία και η Sim card είναι Γερμανική.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...