Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

move back to phone και ξανα move to sd...τρυπες του android

 

Μετά από πολύ καθυστέρηση... Ευχαριστώ για την απάντηση!! Έτσι κάνω πλέον :up:

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο google play μου έχουν εμφανιστεί 5 καινούργιες ενημερώσεις αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκινήσω καμία από αυτές ...

Είτε τις βάλω να εγκατασταθούν μαζικά είτε μια μια μένει στο Downloading .

Δοκίμασα διαγραφή cache και διαγραφή όλης της μνήμης της εφαρμογής αλλά πάλι τα ίδια..Τι προτείνετε ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Στο google play μου έχουν εμφανιστεί 5 καινούργιες ενημερώσεις αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να ξεκινήσω καμία από αυτές ...

Είτε τις βάλω να εγκατασταθούν μαζικά είτε μια μια μένει στο Downloading .

Δοκίμασα διαγραφή cache και διαγραφή όλης της μνήμης της εφαρμογής αλλά πάλι τα ίδια..Τι προτείνετε ;

 

Κανε και ένα clear cache/data στο play μπας και στρώσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.... Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω έναν λογαριασμο google π.χ. abc@gmail.com και έχω κανονικά λογαριασμο σε android και google play και έχω αγοράσει αρκετές εφαρμογές... Υπάρχει η δυνατότητα να να αλλάξω το abc ή το gmail ολόκληρο σε def@gmail.com χωρις να χάσω τις πληρωμένες εφαρμογές και να διατηρηθούν όλα στο google play?

Φτιάχνοντας έναν καινούργιο λογαριασμό Gmail εντάξει μπορώ να μεταφέρω τις επαφές και τα μηνύματα... Για το Google Play όμως τί κάνω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση οποιος γνωριζει γιατι ενω απο το κινητο μπαινω στο google play με gmail λογαριασμο απο τον pc μου βγαζει αυτο το μην.

Δεν έχετε μεταβεί στην εφαρμογή Google Play Store (το εικονίδιο εφαρμογής με το λευκό καλάθι αγορών) στη συσκευή σας με αυτόν τον λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

[εψαξα στις υποστηριζομενες συσκευες και το μοντελο μου ηταν μεσα δηλαδη υποστηριζεται κανονικα]

 

ποσο καιρο παιδευομαι και μολις εγραψα εδω το βρηκα το προβλημα

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τα φώτα σας παρακαλώ!

Στο xperia p τής γυναίκας μου να βάλω τον δικό μου λογαριασμό στο play;Έχω αρκετές εφαρμογές αγορασμένες και δεν θέλω να τις ξαναπληρώσω.

Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με αυτό;

Μπορώ να τον βάλω, να κατεβάσω τις εφαρμογές και μετά να τον αφαιρέσω και να βάλω έναν δικό της;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τα φώτα σας παρακαλώ!

Στο xperia p τής γυναίκας μου να βάλω τον δικό μου λογαριασμό στο play;Έχω αρκετές εφαρμογές αγορασμένες και δεν θέλω να τις ξαναπληρώσω.

Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με αυτό;

Μπορώ να τον βάλω, να κατεβάσω τις εφαρμογές και μετά να τον αφαιρέσω και να βάλω έναν δικό της;

 

Να τον βάλεις και να κατεβάσεις τις εφαρμογές γίνεται. Αν τον βγάλεις όμως πιθανόν κάποιες που έχεις πληρωμένες (αν όχι όλες) δεν θα δουλεύουν. Αν αφήσεις τον δικό σου λογαριασμό ίσως θα πρέπει να ρυθμίσεις τα mail, να μην συγχρονίζονται. Αν δεν σε πειράζει μπορείς να το αφήσεις όπως έχει.

Στο play μετά μπορείς να επιλέξεις έναν από τους δύο λογαριασμούς.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πόσο fail ειναι πλέον το σύστημα με την αξιολόγηση των εφαρμογών που με το έτσι θέλω σε κάνουν να φτιάξεις google+.Οχι ρε google δε θέλω ούτε fb,ούτε google + :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει ακουστεί κάτι για το πότε και αν θα ανοίξει το play store με όλες του τις δυνατότητες στην Ελλάδα?

Πριν από λίγο χάζευα με ένα proxy το αγγλικό play store, και όπως ήμουν στην κατηγορία βιβλία, πήγα να κατεβάσω ένα που ήταν δωρεάν. Μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι το βιβλίο που επέλεξα θα είναι διαθέσιμο για download στις 20/12 και ότι θα ειδοποιηθώ με email... :ninja: Λέτε να γίνει κανένα θαύμα και να ανοίξει στις 20/12 έστω και το play books?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση, απλά πλέον μπορείς να κάνεις pre order και (ψηφιακά) βιβλία.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω μπορω να κανω μια ταπεινη ερωτηση??? ειμαι καινουργιος στο χωρο των android(λιωσιμο με ios),προσπαθω να αγορασω εφαρμογες και οταν παω να διαλεξω τροπο πληρωμης μου βγαζει μη υποστηριζομενη μεθοδος πληρωμης ενω αυτη την καρτα την χρησιμοποιω συνεχεια στο apple store...μηπως ξερει κανεις τι στον κορακα γινεται???Σας ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορω να κανω μια ταπεινη ερωτηση??? ειμαι καινουργιος στο χωρο των android(λιωσιμο με ios),προσπαθω να αγορασω εφαρμογες και οταν παω να διαλεξω τροπο πληρωμης μου βγαζει μη υποστηριζομενη μεθοδος πληρωμης ενω αυτη την καρτα την χρησιμοποιω συνεχεια στο apple store...μηπως ξερει κανεις τι στον κορακα γινεται???Σας ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Και εγώ την κάρτα που είχα (visa) στο app store χρησιμοποιώ τώρα και περίπου ένα χρόνο και στο android ,χωρίς κανένα πρόβλημα .

Δοκίμασε να την περάσεις απο το pc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα όταν πάω να αγοράσω μια εφαρμογή, μου ζητάει τον Google κωδικό μου. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Πώς μπορώ να τον αποθηκεύσω για να μην τον ζητάει συνέχεια;
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα όταν πάω να αγοράσω μια εφαρμογή, μου ζητάει τον Google κωδικό μου. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Πώς μπορώ να τον αποθηκεύσω για να μην τον ζητάει συνέχεια;

 

Μου συνέβη κι εμένα αυτό προχθές,ενώ παλαιότερα δεν ζητούσε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη κι εμένα αυτό προχθές,ενώ παλαιότερα δεν ζητούσε.

 

Άν δεν κάνω λάθος αυτό αλλάζει από τις ρυθμίσεις του play.

Σίγουρα δεν αλλάξατε καμιά ρύθμιση;

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Καλα για να κανει καποιος σχολια σε εφαρμογες πρεπει να εισαι γραμμενος στο google+? Προβλεπω να μπαινουν πολλες μουφα εφαρμογες και να μην το περνουμε χαμπαρι αφου δεν θα διαβαζουμε τοσα σχολια οπως πριν.
Link to comment
Share on other sites

Καλα για να κανει καποιος σχολια σε εφαρμογες πρεπει να εισαι γραμμενος στο google+? Προβλεπω να μπαινουν πολλες μουφα εφαρμογες και να μην το περνουμε χαμπαρι αφου δεν θα διαβαζουμε τοσα σχολια οπως πριν.

 

όντως και εμένα δεν μου άρεσε αυτή η κίνηση.με το ζόρι να φτιάξεις λογαριασμό στο google+:mad:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια...ειμαι καινουριος στον ιστοτοπο και αν κανω κατι λαθος ας με βοηθησετε!!!λοιπον,εχω ενα προβλημα μ το κινεζικο tablet που εχω αγορασει και συγκεκριμενα με το play store..στην αρχη εμπαινε κανονικα στην αγορα και κατεβαζα εφαρμογες χωρις κανενα προβλημα!!!μετα ομως απο λιγες μερες εμπαινα στην αγορα αλλα μου ελεγε οτι δεν υπαρχει συνδεση...ειμαι κανονικα συνδεδεμενος στο ιντερνετ μεσω wifi οποτε υπαρχει συνδεση!!μπαινω κανονικα στο ιντερνετ μεσω μοζιλα ...τι προβλημα να εχει ρε παιδες?ευχαριστω εκ των προτερων:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια...ειμαι καινουριος στον ιστοτοπο και αν κανω κατι λαθος ας με βοηθησετε!!!λοιπον,εχω ενα προβλημα μ το κινεζικο tablet που εχω αγορασει και συγκεκριμενα με το play store..στην αρχη εμπαινε κανονικα στην αγορα και κατεβαζα εφαρμογες χωρις κανενα προβλημα!!!μετα ομως απο λιγες μερες εμπαινα στην αγορα αλλα μου ελεγε οτι δεν υπαρχει συνδεση...ειμαι κανονικα συνδεδεμενος στο ιντερνετ μεσω wifi οποτε υπαρχει συνδεση!!μπαινω κανονικα στο ιντερνετ μεσω μοζιλα ...τι προβλημα να εχει ρε παιδες?ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

Ποιο κινεζικο ταμπλετ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλα για να κανει καποιος σχολια σε εφαρμογες πρεπει να εισαι γραμμενος στο google+? Προβλεπω να μπαινουν πολλες μουφα εφαρμογες και να μην το περνουμε χαμπαρι αφου δεν θα διαβαζουμε τοσα σχολια οπως πριν.

 

όντως και εμένα δεν μου άρεσε αυτή η κίνηση.με το ζόρι να φτιάξεις λογαριασμό στο google+:mad:

Υπαρχουν ομως και σχολια κακης κριτικης απο χρηστες που δεν ξερουν να δουλεψουν εφαρμογες ή το τηλεφωνο τους δεν τη δουλευει καλα/σωστα. Γενικα τα σχολια μερικες φορες @@@

 

Προσωπικα δεν βαζω εφαρμογη με μεση αξιολογηση κατω απο 4.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Τέτοιο tablet δεν εχει επίσημα play store εγκατεστημένο μέσα, δεν παίρνει έγκριση εξαρχής απο την google. Μήπως το έβγαλες μονος σου? αν εχει πειραχτει θα πρέπει να το εγκαταστήσεις ξανά για να λειτουργήσει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου εγκατεστημενο το ειχε απο μονο του...εγω το μονο που εκανα ηταν ναφτιαξω gmail λογαριασμο!!!ειχα το ιδιο προβλημα πριν κατι βδομαδες!!!και επανεφερα τις εργοστασιακες ρυθμισεις και ηταν μεσα κανονικα το play store εγκατεστημενο και κατεβαζε κανονικα προγραμματα..και τωρα παλι το ιδιο!!!να πω και κατι αλλο πυ ισως σας βοηθησει...εχω κατεβασει το fb απο εκει και ουτε αυτο μπαινει....σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...