Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι εγώ σήμερα κοίταξα την κίνηση αγορών και διαπίστωσα μεγάλη απόκλιση. Ειχα βάλει 50euro, έκανα αγορές για 20,64 και το υπόλοιπο είναι 15,81. ενώ θα έπρεπε να είναι 29,36. Άρα που πήγαν τα 13,55 euro ??? H απάντηση θα δοθεί προφανώς από την τράπεζα την ΔΕΥΤΕΡΑ...!!!

 

Εγω εστειλα mail αν δεν απαντησου θα τους παρω τηλ....

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι εγώ σήμερα κοίταξα την κίνηση αγορών και διαπίστωσα μεγάλη απόκλιση. Ειχα βάλει 50euro, έκανα αγορές για 20,64 και το υπόλοιπο είναι 15,81. ενώ θα έπρεπε να είναι 29,36. Άρα που πήγαν τα 13,55 euro ??? H απάντηση θα δοθεί προφανώς από την τράπεζα την ΔΕΥΤΕΡΑ...!!!

 

Μήπως οι τιμές ήταν σε δολάρια στο μαρκετ λόγω market enabler;

Edited by Villis

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι τιμές ήταν σε δολάρια στο μαρκετ λόγω market enabler;

 

Υπάρχει και σε euro η τιμή...!!! άλλωστε το χαρτί της τράπεζας αναγραφή τα ποσά της αγοράς.....!!!;)

 

http://s1.directupload.net/images/110605/bxmsuvek.png

Edited by zxr

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

αν η τιμή ήταν σε ξένο νόμισμα , το ''περίπου'' στην εφαρμογή σημαίνει ακριβώς αυτό: περίπου...!

η τράπεζα, ανάλογα με το τι χρεώνει για συναλλαγή σε ξένο νόμισμα, παίζει να σου πάρει από λίγο εώς αρκετά παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

αν η τιμή ήταν σε ξένο νόμισμα , το ''περίπου'' στην εφαρμογή σημαίνει ακριβώς αυτό: περίπου...!

η τράπεζα, ανάλογα με το τι χρεώνει για συναλλαγή σε ξένο νόμισμα, παίζει να σου πάρει από λίγο εώς αρκετά παραπάνω...

 

Βρε παλικάρια αφού παραπάνω (έγγραφο τράπεζας) γράφει τι δίνει η τράπεζα για το προϊών που αγόρασα. Όπως και να έχει θα πρέπει να γράφει το ποσό που είναι η δαπάνη της εφαρμογής. Ότι και να γράφει στο Android Market εδώ λέει το ποσό που πλήρωσα τελικά για το προϊών που αγόρασα...!!

 

Πιστεύω ότι τελικά μας χρεώνει καπια euro για την συναλλαγή ΕΞΟΔΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ τα βαπτίζουν..! Είναι σαν να βάζω χρήματα σε ένα λογαριασμό (ξένο όχι δικό μου) και η τράπεζα παίρνει προμήθεια συναλλαγής.. Συνήθως είναι από 0,50 έως και 1,00 euro.

 

Η απάντηση την Δευτέρα απο την τράπεζα......ΥΔΩΜΕΝ..!

Edited by zxr

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια αφού παραπάνω (έγγραφο τράπεζας) γράφει τι δίνει η τράπεζα για το προϊών που αγόρασα. Όπως και να έχει θα πρέπει να γράφει το ποσό που είναι η δαπάνη της εφαρμογής. Ότι και να γράφει στο Android Market εδώ λέει το ποσό που πλήρωσα τελικά για το προϊών που αγόρασα...!!

 

Πιστεύω ότι τελικά μας χρεώνει καπια euro για την συναλλαγή ΕΞΟΔΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ τα βαπτίζουν..! Είναι σαν να βάζω χρήματα σε ένα λογαριασμό (ξένο όχι δικό μου) και η τράπεζα παίρνει προμήθεια συναλλαγής.. Συνήθως είναι από 0,50 έως και 1,00 euro.

 

Η απάντηση την Δευτέρα απο την τράπεζα......ΥΔΩΜΕΝ..!

 

Σε εμένα πάντως η τράπεζα δεν παίρνει προμήθεια.Όσο λέει η εφαρμογή τόσο πληρώνω.

Edited by Villis

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εμένα με χρεώνει κανονικά.

 

αλλά έχω το εξής πρόβλημα έχω ένα pc ένα κινητό με adroid 2.1 και ένα tablet με adroid 2.2. Ξαφνικά το tablet σταμάτησε να κατεβάζει εφαρμογές από το adroid. Βάζω και στα τρία κουνώ λογαριασμό google. κατεβάζω στο pc εφαρμογές από το site του adroid και πηγαίνουν στο κινητό όχι στο tablet το ίδιο συμβαίνει όταν κατεβάζω και από το tablet. ΜΟΝΌ ΣΤΟ TABLET δεν πάνε τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

εμένα με χρεώνει κανονικά.

 

αλλά έχω το εξής πρόβλημα έχω ένα pc ένα κινητό με adroid 2.1 και ένα tablet με adroid 2.2. Ξαφνικά το tablet σταμάτησε να κατεβάζει εφαρμογές από το adroid. Βάζω και στα τρία κουνώ λογαριασμό google. κατεβάζω στο pc εφαρμογές από το site του adroid και πηγαίνουν στο κινητό όχι στο tablet το ίδιο συμβαίνει όταν κατεβάζω και από το tablet. ΜΟΝΌ ΣΤΟ TABLET δεν πάνε τι να κάνω

 

Γιατί δεν κατεβάζεις από το ίδιο το tablet παρά πας από το π.σ ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το tablet δεν έχει market και γι'αυτό δε γίνεται; Κι αν έχει, γιατί δεν κατεβάζεις κατευθείαν από το market κι όχι από το site του;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

το tablet έχει market και μέχρι πριν 5 ημέρες κατέβαζε κανονικά τώρα αρνείται......

 

Νομίζω η έσχατη λύση είναι και η μόνη λύση. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφού φυσικά κάνεις backup οτι χρειάζεσαι.

Πάντως πριν κάνεις αυτό που σου προτείνω, πήγαινε ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> εμφάνιση όλων --> βρες το market και κάνε εκκαθάριση δεδομένων. Αν δεν λυθεί έτσι, τότε κάνε αυτό που σου είπα πρώτα.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω δοκιμάσει την εκκαθάριση μάλλον η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μένει... αλλά το ερώτημα είναι πως. Που θα βρω το αντίστοιχο menu για να το κάνω. Το tablet είναι το Flytouch 3 αν βοηθάει
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω δοκιμάσει την εκκαθάριση μάλλον η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μένει... αλλά το ερώτημα είναι πως. Που θα βρω το αντίστοιχο menu για να το κάνω. Το tablet είναι το Flytouch 3 αν βοηθάει

 

Το menu είναι οικουμενικό σε όλα τα android, ρυθμίσεις --> απόρρητο --> επαναφορά

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια αφού παραπάνω (έγγραφο τράπεζας) γράφει τι δίνει η τράπεζα για το προϊών που αγόρασα. Όπως και να έχει θα πρέπει να γράφει το ποσό που είναι η δαπάνη της εφαρμογής. Ότι και να γράφει στο Android Market εδώ λέει το ποσό που πλήρωσα τελικά για το προϊών που αγόρασα...!!

 

Πιστεύω ότι τελικά μας χρεώνει καπια euro για την συναλλαγή ΕΞΟΔΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ τα βαπτίζουν..! Είναι σαν να βάζω χρήματα σε ένα λογαριασμό (ξένο όχι δικό μου) και η τράπεζα παίρνει προμήθεια συναλλαγής.. Συνήθως είναι από 0,50 έως και 1,00 euro.

 

Η απάντηση την Δευτέρα απο την τράπεζα......ΥΔΩΜΕΝ..!

 

Τους πηρα τηλ την τραπεζα και μου ειπαν οτι τα χρηματα που μου κρατουν καθε φορα ειναι για την ασφαλεια της αγορας που κανω και οτι μετα 2 μερες θα επιστραφουν. Αντε να δουμε.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου tablet Flytouch 3 δεν υπάρχει menu ρυθμίσεις --> απόρρητο --> επαναφορά άρα από που κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Άλλα ούτε επιλογή για backup υπάρχει. Κάθε βοήθεια δέκτη.............
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου tablet Flytouch 3 δεν υπάρχει menu ρυθμίσεις --> απόρρητο --> επαναφορά άρα από που κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Άλλα ούτε επιλογή για backup υπάρχει. Κάθε βοήθεια δέκτη.............

 

Είναι στα Αγγλικά; Αν ναι τότε settings --> privacy --> factory reset

Αν πάλι δεν είναι εκει ψάξε στις ρυθμίσεις.. κάπου θα είναι δεν μπορεί. Για το backup εξαρτάται τι θες να κάνεις, σου προτείνω το Titanium backup αλλά χρειάζεται root. Κοίταξε στο market, έχει αρκετές εφαρμογές για αυτή τη συγκεκριμένη δουλειά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είχα καταχωρήσει με το που ενεργοποιήθηκαν τα paid apps στη χώρα μας την κάρτα της Alpha bank που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια για online συναλλαγές. Είναι χρεωστική, δηλαδή αν δεν έχει υπόλοιπο μέσα δε μπορείς να κανείς αγορά και έχει κανονικά και το.τριψήφιο CVC αριθμό όπως οι πιστωτικές και γινόταν δεκτή ως τώρα Paypal και λοιπά. Είχα λοιπόν ένα ποσό μέσα γύρω στα 20 ευρώ για να αγοράζω καμιά εφαρμογή που θα μου άρεσε αλλά δεν το είχα χρησιμοποιήσει ως τώρα.

Για να μην πολυλογώ λοιπόν, πηγα χθες να αγοράσω το Jenga το παιχνίδι και αφού πάτησα αγορά, μου βγάζει την κάρτα που είχα καταχωρήσει γκρίζα επιλογή και μη διαθέσιμη... Ξ ερώτηση μου λοιπόν είναι ποια κάρτα χρεωστική λειτουργεί με Google checkout δοκιμασμένα και χωρίς άλλες χρεωσεις, συνδρομές κλπ;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση μου λοιπόν είναι ποια κάρτα χρεωστική λειτουργεί με Google checkout δοκιμασμένα και χωρίς άλλες χρεωσεις, συνδρομές κλπ;

 

Σε οποιαδήποτε τράπεζα και να πας, ζήτα χρεωστική-debit κάρτα για online συναλλαγές. Θα σου βγάλουν αυτή που πρέπει.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε τράπεζα και να πας, ζήτα χρεωστική-debit κάρτα για online συναλλαγές. Θα σου βγάλουν αυτή που πρέπει.

 

Τέτοια έχω στην Alpha bank ρε παιδιά και δούλευε ως τώρα, γιατί μου τη δείχνει μη διαθέσιμη το Google checkout γκριζαρισμένη όταν πάω να αγοράσω;:mad:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια έχω στην Alpha bank ρε παιδιά και δούλευε ως τώρα, γιατί μου τη δείχνει μη διαθέσιμη το Google checkout γκριζαρισμένη όταν πάω να αγοράσω;:mad:

Νομιζω οτι δουλευει αυτη..δε ρωτας την τραπεζα καλυτερα; μηπως φταιει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις λογαριασμό στην Τράπεζα Πειραιώς, βγάζεις μόνο σου κάρτα (προπληρωμένοι) από το σπίτι μέσα σε 10 λεπτά και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις αμέσως, αρκεί να έχεις e-banking.

Μπαίνεις στο e-banking - αιτήσεις προϊόντων - Έκδοση Virtual Προπληρωμένης Κάρτας WEBUY....και ακολουθείς τα βήματα..!!! απλά στο τέλος την ενεργοποιείς και είσαι ο.κ.!!!

 

Προσωπικά δεν το κατέχω το άθλημα, αλλά με βοήθησε (ένα μωρό που έτυχε στο τηλ.;)) στο 18 28 38, η 210 32 88000 ..!!!με πήγε βήμα βήμα...!!! στράτα - στρατούλα..!! :lol:

Edited by zxr

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις λογαριασμό στην Τράπεζα Πειραιώς, βγάζεις μόνο σου κάρτα (προπληρωμένοι) από το σπίτι μέσα σε 10 λεπτά και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις αμέσως, αρκεί να έχεις e-banking.

Μπαίνεις στο e-banking- αιτήσεις προϊόντων - Έκδοση Virtual Προπληρωμένης Κάρτας WEBUY....και ακολουθείς τα βήματα..!!! απλά στο τέλος την ενεργοποιείς και είσαι ο.κ.!!!

 

Προσωπικά δεν το κατέχω το άθλημα, αλλά με βοήθησε (ένα μωρό που έτυχε στο τηλ.;)) στο 18 28 38, η 210 32 88000 ..!!!με πήγε βήμα βήμα...!!! στράτα - στρατούλα..!! :lol:

 

Δεν έχω λογαριασμό στην Πειραιώς αλλά επειδή με την Alpha δε βγάζω άκρη θα πάω να κάνω. Το θέμα είναι το εξής όμως: για να χω απλά ένα λογαριασμό με e-banking για να κάνω ακριβώς τέτοιες αγορές, θα έχω τίποτα κρατήσεις/συνδρομές;

Edited by zxr

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λογαριασμό στην Πειραιώς αλλά επειδή με την Alpha δε βγάζω άκρη θα πάω να κάνω. Το θέμα είναι το εξής όμως: για να χω απλά ένα λογαριασμό με e-banking για να κάνω ακριβώς τέτοιες αγορές, θα έχω τίποτα κρατήσεις/συνδρομές;

 

Tην φορτώνεις με χρήματα και την ξεφορτώνεις οπότε θέλεις, μέσο του λογαριασμού σου που έχεις.......δεν φορτώνεις ασπούμε 50 euro και πρέπει να τα χαλάσεις σον και καλά...! έχεις την επιλογή αν γουστάρεις να επιστρέψεις το ποσό η το υπόλοιπο, στο λογαριασμό σου...!!! κοιτά παρακάτω τη χρεώνεστε...!!! και από πότε

http://s1.directupload.net/images/110608/hrqhyuzu.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...