Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμάσει κάποιος την οικογενειακή βιβλιοθήκη του play store?Μπορώ δηλαδή εγώ που έχω άλλο email στο κινητό,και άλλο στο τάμπλετ μου,να τα συνδέσω και να έχω όλες τις αγορασμένες εφαρμογές του κινητού μου,στο τάμπλετ μου δωρεάν?Αν ισχύει αυτό θα είναι τέλειο!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω προσθέσει τα μέλη της οικογένειας κανονικά.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Στην Ελλάδα; πώς το έκανες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό.

Μήπως δεν κατάλαβα καλά και σε μπερδεύω;

Μιλάω για την δυνατότητα να προσθέσεις τα μέλη της οικογένειας στο play και να μοιράζεσαι τις αγορασμένες εφαρμογές σου. Σωστά;

Μια χαρά δουλεύει και γίνεται με ένα δύο κλικ

 

737d037f842aebd11de415bb8f77cd65.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό.

Μήπως δεν κατάλαβα καλά και σε μπερδεύω;

Μιλάω για την δυνατότητα να προσθέσεις τα μέλη της οικογένειας στο play και να μοιράζεσαι τις αγορασμένες εφαρμογές σου. Σωστά;

Μια χαρά δουλεύει και γίνεται με ένα δύο κλικ

 

737d037f842aebd11de415bb8f77cd65.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Πριν λίγο καιρό δεν γινόταν στην Ελλάδα. Γιαυτό μου έκανε εντύπωση. Μετά πού το έγραψες το ξαναείδα και μπορούσα πλέον να το ενεργοποιήσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πριν από λίγο καιρό δεν ίσχυε για την Ελλάδα.Αψογα!Θα κάτσω να την φτιάξω αύριο την οικογενειακή βιβλιοθήκη.Να είσαστε καλά παίδες!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό.

Μήπως δεν κατάλαβα καλά και σε μπερδεύω;

Μιλάω για την δυνατότητα να προσθέσεις τα μέλη της οικογένειας στο play και να μοιράζεσαι τις αγορασμένες εφαρμογές σου. Σωστά;

Μια χαρά δουλεύει και γίνεται με ένα δύο κλικ

 

737d037f842aebd11de415bb8f77cd65.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Επειδή ακούγεται ενδιαφέρουσα αυτή η δυνατότητα, μπορείς να μας πεις τα βήματα που φτάνεις μέχρι σ' αυτό;

Έψαξα στη Library αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με την προσθήκη μελών.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούγεται ενδιαφέρουσα αυτή η δυνατότητα, μπορείς να μας πεις τα βήματα που φτάνεις μέχρι σ' αυτό;

Έψαξα στη Library αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με την προσθήκη μελών.

 

https://support.google.com/families/answer/7007852

Link to comment
Share on other sites

Super είναι αυτό. Τη βιβλιοθήκη του Google Music ακόμα δεν μπορούμε να το μοιραζόμαστε ή δεν κατάφερα να το βρω;
Link to comment
Share on other sites

 

Πολλά ευχαριστώ. Όσο μεγαλώνουμε, μαθαίνουμε.

Μπήκα στο Library settings και είδα ότι σε προωθεί στο Google Pay. Αυτό σημαίνει ότι έχει χρέωση αυτή η υπηρεσία;

Link to comment
Share on other sites

Πολλά ευχαριστώ. Όσο μεγαλώνουμε, μαθαίνουμε.

Μπήκα στο Library settings και είδα ότι σε προωθεί στο Google Pay. Αυτό σημαίνει ότι έχει χρέωση αυτή η υπηρεσία;

 

Όχι. Μάλλον θα πρέπει να δηλώσεις τρόπο πληρωμής για αποφυγή ανεπιθύμητων χρεώσεων.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πριν χρόνια από το store την εφαρμογή weather timeline forecast. Υπάρχει στη βιβλιοθήκη αλλά όταν την κάνω αναζήτηση στο store δεν την εμφανίζει. Υπάρχει εξήγηση;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει πριν χρόνια από το store την εφαρμογή weather timeline forecast. Υπάρχει στη βιβλιοθήκη αλλά όταν την κάνω αναζήτηση στο store δεν την εμφανίζει. Υπάρχει εξήγηση;
Την έχει αφαιρέσει ο developer, έχει πουληθεί σε καινούριο developer και περιμένουμε να ξανά ανέβει

 

https://www.androidpolice.com/2018/11/21/sam-rustons-weather-timeline-new-developer-listed-play-store/

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Την έχει αφαιρέσει ο developer, έχει πουληθεί σε καινούριο developer και περιμένουμε να ξανά ανέβει

 

https://www.androidpolice.com/2018/11/21/sam-rustons-weather-timeline-new-developer-listed-play-store/

 

Φαντάστηκα πως κάτι τέτοιο θα είναι αλλά μου κάνει εντύπωση που είναι ακόμα στη βιβλιοθήκη. Από που τη βλέπει αφού δεν υπάρχει στο store; Επίσης κατεβαίνει κανονικά από τη βιβλιοθήκη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από χθες να φτιάξω και εγώ οικογενειακή βιβλιοθήκη αλλά παίρνω το ίδιο μήνυμα συνεχώς.

 

http://i68.tinypic.com/2ic1es1.jpg

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα ειχα δωσει διευθυνση Ινδιας στο play store επειδη οι προσφορες του εκει ηταν φθηνοτερες, αλλα εδω και καποιο διαστημα που η τραπεζα με χρεωνει 1€ :cry: προμηθεια μετατροπης συναλλαγματος για αγωρες σε αλλο νομισμα δεν συμφερει. Επ'αφορμη την οικογενειακη βιβλιοθηκη προσπαθησα σημερα να αλλαξω χωρα και μου εβγαλε μηνημα οτι δεν θα μπορω να αλλαξω ξανα την χωρα για 365 ημερες :(

Θα πρεπει να αρχισουμε να συμαζευομαστε σιγα-σιγα?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Τι γίνεται με τα κινητά που δεν έχουν αρχικά google play store?

 

Μπορείς να το βάλεις υποθέτω κατεβάζοντας το επίσημο .apk αρχείο και το εγκαθιστάς σαν απλή εφαρμογή αλλά τι ακριβώς γίνεται με τα προγράμματα που κατεβάζεις από το google play store που θα κατεβάσεις?

 

Θα μπορείς να τα κάνεις αναβάθμιση μέσω του google play store.apk που θα κατεβάσεις ή όχι?

 

Τι ακριβώς γίνεται με αυτού του είδους των κινητών όπως π.χ. είναι το huawei mate 30 & 30 pro.

 

Συγνώμη αν έκανα αυτό το ποστ σε λάθος τοπικ.

Επειδή μου είπαν ότι είναι καλύτερο να κάνω αυτό το ποστ σε αυτό το τοπικ έκανα μια παράθεση αυτού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του play store η τού chrome, εδώ και πέντε μέρες έχει ενημερώσει 291 KB το πατάω να κάνει ενημέρωση και δεν την κάνει.

Το έχει κανείς άλλος??a50a527c497b6dbd22b4376b4183145d.jpg

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του play store η τού chrome, εδώ και πέντε μέρες έχει ενημερώσει 291 KB το πατάω να κάνει ενημέρωση και δεν την κάνει.

Το έχει κανείς άλλος??a50a527c497b6dbd22b4376b4183145d.jpg

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Το εχω και εγω εδω και καιρο αυτο .. με chrome και fb. Δεν ξερω τι φταίει.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update στο Play Store τ' οποίο ακολουθεί το dark mode της συσκευής. Αν και θα το προτιμούσα μαύρο από σκούρο γκρι.

Συσκευή, Note 10+.1ec0ae90b784b7d643d356e726981fbd.jpga87a5956f171cbadf4e3328a9f62b61f.jpgd0b400b8b22b22aae51edfc80f939131.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

κλικαροντας πολλες φορες την εκδοση του Play Store μου βγαζει και εκει οτι πλεον ειμαι developer..πρωτη φορα βλεπω αυτο το easter egg :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ίδια έκδοση έχω αλλά δε βλέπω που το αλλάζω σε dark

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

δεν κάνεις κάτι, αυτόματα αλλάζει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτόματα άλλαξε σε dark mode. Αλλά όταν πατάς το βελάκι δίπλα στην εφαρμογή για να δεις τι βελτίωσαν, δεν ανοίγει το κείμενο! Το παρατήρησε κανείς; Ενώ στο λευκό άνοιγε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτόματα άλλαξε σε dark mode. Αλλά όταν πατάς το βελάκι δίπλα στην εφαρμογή για να δεις τι βελτίωσαν, δεν ανοίγει το κείμενο! Το παρατήρησε κανείς; Ενώ στο λευκό άνοιγε...
Η τελευταία ενημέρωση του play store το χάλασε. Περιμένουμε το fix

 

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...