Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν κάνεις το πρώτο boot της νέας συσκευής σε ρωτάει αν θες να κάνεις επαναφορά παλιών η να στήσεις ως νέα συσκευή.

 

Αν θυμαμαι καλα απλα ρωταει για επαναφορα απο αντιγραφα και αν θελεις το κλικαρεις .

 

http://imgur.com/hYFywOv

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι εγώ πρώτη φορά το χρησιμοποίησα και ήταν πολύ βολικό.έκανε βέβαια καμία ώρα να εγκαταστήσει 80 εφαρμογές αλλά από το να τις βρίσκω μια μια και να τις εγκαθιστώ.. μια χαρά! βέβαια στις πιο πολλές δεν κράτησε τις ρυθμίσεις τους αλλά κάτι είναι και η εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ πρώτη φορά το χρησιμοποίησα και ήταν πολύ βολικό.έκανε βέβαια καμία ώρα να εγκαταστήσει 80 εφαρμογές αλλά από το να τις βρίσκω μια μια και να τις εγκαθιστώ.. μια χαρά! βέβαια στις πιο πολλές δεν κράτησε τις ρυθμίσεις τους αλλά κάτι είναι και η εγκατάσταση

 

Ναι ρυθμισεις δεν κραταει αλλα οπως ειπες το να τις ψαχνεις μα μια θελει χρονο . Το "κακο" ειναι οτι εγκαθιστα και εφαρμογες που ειχαμε εγκαταστησει και απεγκαταστησει στο παλιο κινητο . Η λυση ειναι καθε φορα που απεγκαθιστουμε μια εφαρμογη να πηγαινουμε απο το κινητο στο play και εκει που εχει ολλες τις εφαρμογες σε αυτες που δεν εχουν εγκατασταθει αλλα ειχαν παλια να παταμε το μικο x επανω δεξια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρυθμισεις δεν κραταει αλλα οπως ειπες το να τις ψαχνεις μα μια θελει χρονο . Το "κακο" ειναι οτι εγκαθιστα και εφαρμογες που ειχαμε εγκαταστησει και απεγκαταστησει στο παλιο κινητο . Η λυση ειναι καθε φορα που απεγκαθιστουμε μια εφαρμογη να πηγαινουμε απο το κινητο στο play και εκει που εχει ολλες τις εφαρμογες σε αυτες που δεν εχουν εγκατασταθει αλλα ειχαν παλια να παταμε το μικο x επανω δεξια .

εμένα στο ίδιο κινητό μετά από ρεσετ μου εγκατέστησε μόνο αυτές που είχα εγκατεστημένες πριν το ρεσετ όχι κάποιες που είχα απεγκαταστησει παλαιότερα

Link to comment
Share on other sites

εμένα στο ίδιο κινητό μετά από ρεσετ μου εγκατέστησε μόνο αυτές που είχα εγκατεστημένες πριν το ρεσετ όχι κάποιες που είχα απεγκαταστησει παλαιότερα

 

Τωρα που το λες ισως να εχω κανει λαθος ...Θα το ....ελεγξω την επομενη φορα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το λες ισως να εχω κανει λαθος ...Θα το ....ελεγξω την επομενη φορα.

Μήπως ήταν κάποιο bug και τώρα που το έκανα εγώ το έχουν διορθώσει; Δεν ξέρω απλά λέω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν εχεις επιλεγξει στο κινητο να κραταει αντιγραφα ο λογαριασμος του play αυτοματα μπορουν να εγκατασταθουν σε αλλο κινητο οταν το συνδεσεις με τον ιδιο λογαριασμο.

Πως το κάνουμε αυτό;; Θα με βολέψει κ εμένα αν ειναι Γιατι κάθε φορά που αλλάζω κινητό περνά η μια μια τις εφαρμογές που είχα πριν χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος κάνει login στο gmail λογ/σμό του και μετά πάει στο play store, μέσα στο tab "οι εφαρμογές" μου βλέπει όλες όσες έχει χρησιμοποιήσει και μπορεί εκείνη την ώρα να πατήσει "εγκατάσταση" η οποία είναι πιο εύκολη από το να το κάνει μέσω κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Οι κάρτες για το playstore έχουν κάποια ημερομηνία λήξης από τη στιγμή που βάζεις τα χρήματα στο play playstore account σου; υπάρχει δηλαδή κάποιο χρονικό περιθώριο στο οποίο πρέπει να τα ξοδέψεις;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Οι κάρτες για το playstore έχουν κάποια ημερομηνία λήξης από τη στιγμή που βάζεις τα χρήματα στο play playstore account σου; υπάρχει δηλαδή κάποιο χρονικό περιθώριο στο οποίο πρέπει να τα ξοδέψεις;

Όχι, δεν έχουν ημερομηνία λήξης.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Οι κάρτες για το playstore έχουν κάποια ημερομηνία λήξης από τη στιγμή που βάζεις τα χρήματα στο play playstore account σου; υπάρχει δηλαδή κάποιο χρονικό περιθώριο στο οποίο πρέπει να τα ξοδέψεις;

Όχι δεν έχουν..... Αυτό έλειπε :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες. Κάτι τελευταίο. Η αξία της κάρτας είναι ίδια με την ονομαστική της αξία; Δηλαδή αν πάρω μια κάρτα 15 ευρώ και βάλω τον κωδικό θα περάσουν 15 ευρώ στο account μου ή κρατάει κάποιου είδους προμήθεια;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες. Κάτι τελευταίο. Η αξία της κάρτας είναι ίδια με την ονομαστική της αξία; Δηλαδή αν πάρω μια κάρτα 15 ευρώ και βάλω τον κωδικό θα περάσουν 15 ευρώ στο account μου ή κρατάει κάποιου είδους προμήθεια;

Όχι δεν κρατάει καμία προμήθεια από όσο θυμάμαι.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όχι προμήθεια. Όσο λέει η κάρτα. Είχα πάρει 2 φορές στην αρχή των cc κι ήταν έτσι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Προσπαθώ να προσθέσω μια κάρτα τις τελευταίες μέρες στο playstore και ενώ τα στοιχεία είναι σωστά, και μου βγάζει το μήνυμα invalid card number. Η κάρτα είναι η καινουρια Mastercard της εθνικής.

 

Έχει κανείς εμπειρία με τη συγκεκριμένη κάρτα;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Προσπαθώ να προσθέσω μια κάρτα τις τελευταίες μέρες στο playstore και ενώ τα στοιχεία είναι σωστά, και μου βγάζει το μήνυμα invalid card number. Η κάρτα είναι η καινουρια Mastercard της εθνικής.

 

Έχει κανείς εμπειρία με τη συγκεκριμένη κάρτα;

Εγώ δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα. Ίσως κάποια επιλογή να μην έκανες σωστά.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Προσπαθώ να προσθέσω μια κάρτα τις τελευταίες μέρες στο playstore και ενώ τα στοιχεία είναι σωστά, και μου βγάζει το μήνυμα invalid card number. Η κάρτα είναι η καινουρια Mastercard της εθνικής.

 

Έχει κανείς εμπειρία με τη συγκεκριμένη κάρτα;

 

Mastercard της εθνικής και εμένα δεν την δέχεται ενώ με Κάρτα Πειραιώς είμαι μια χαρά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς και μένα. Πειραιώς τη δέχεται κανονικά ενώ εθνική με τίποτα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς και μένα. Πειραιώς τη δέχεται κανονικά ενώ εθνική με τίποτα.

Υπολοιπο εχει μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με υπόλοιπο ή με CC. Δεν επιτρέπει καν απόπειρα συναλλαγής. Λέει πως ειναι λάθος ο αριθμός της κάρτας, τη στιγμή που αυτό δεν ισχύει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Οι προπληρωμένες κάρτες για Play store που πουλάει το Public είναι καλές ή έχετε δει προβλήματα όταν πας να αγοράσεις εφαρμογές; Δεν έχω πιστωτική κάρτα και μου φαίνεται καλή εναλλακτική. Εντυπώσεις κανείς;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...