Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις προσθεσα μια χρεωστικη visa στον λογαριασμο μου, και με χρεωσε 1 ευρω. Οταν εβαλα το paypal δεν θυμαμαι να με ειχε χρεωσει. Για ποιον λογο με χρεωσε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις προσθεσα μια χρεωστικη visa στον λογαριασμο μου, και με χρεωσε 1 ευρω. Οταν εβαλα το paypal δεν θυμαμαι να με ειχε χρεωσει. Για ποιον λογο με χρεωσε?

 

για να δει ότι όντως σου ανήκει

Link to comment
Share on other sites

Και το paypal κάνει κάτι αντίστοιχο και τα επιστρέφει μετά από λίγο αν δεν κάνω λάθος ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το paypal ομως το κανει με την λογικη να μπεις να δεις στις λεπτομερειες της χρεωσης τον 4ψηφιο ωστε να κανεις verify. Εδω στις λεπτομερειες εχει μονο "googleplayservices". Τεσπα θα φανει..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα με το play store σε ενα Cube Talk 9X.Το ταμπλετ δουλευε μια χαρα για ενα χρονο και ξαφνικα δεν δεχεται τον λογαριασμο στο play store.Του εκανα factory reset αλλα τιποτα ,οποτε παω να βαλω τον λογαριασμο μου ,κανω τα βηματα και οταν κανει sign in μου πεταει το μηνυμα "couldn't sign in.Can't establish a reliable connection to the server".

Το γκουγκλαρα και δοκιμασα κατι λυσεις που υποτιθεται οτι βοηθανε αλλα τιποτα.Εκανε clear data παλι τιποτα.

Το ταμπλετ δεν ειναι ρουτ και δουλευει αψογα αλλα το ταμπλετ ειναι ενος ταριφα και χρειαζεται οπωσδηποτε το play store γιατι το χρησιμοποιη σαν GPS και για κατι υπηρεσιες του taxibeat.

 

Το εχει αντιμετωπισει κανεις?

Εχω 3 ωρες που παιδευομαι διαολε και ο ανθρωπος το θελει για την δουλεια.Οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και μέρες ζητάω ένα refound από το store και μου έρχεται μήνυμα ότι δεν υποστηριζεται η γλώσσα μου. Το γράφω αγγλικά, τίποτα. Σήμερα σε δεύτερη εφαρμογή τα ίδια. Τι γίνεται ;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γιατι μερικες εφαρμογες μου δινουν την δυνατοτητα "προσθηκης στην λιστα επιθυμιων" και αλλες οχι?

Υπαρχει δυνατοτητα να μου το βγαζει σε ολες?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Άν τις έχεις κατεβάσει κάποια στιγμή μετά δεν υπάρχει η δυνατότητα. Υπάρχουν στις εφαρμογές σού.
Link to comment
Share on other sites

Άν τις έχεις κατεβάσει κάποια στιγμή μετά δεν υπάρχει η δυνατότητα. Υπάρχουν στις εφαρμογές σού.

 

Μαλλον αυτο που λες ειναι, γιατι εχω 3 συσκευες με τον ιδιο λογαριασμο, οποτε τις κραταει στο μενου "ολες"

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

εκανα refund μια αγορα.

πληρωσα με Paypal.

ποτε θα επιστραφουν τα χρηματα;

Κοιτά μήπως έχουν ήδη επιστραφεί, αλλά βρίσκονται στο "πορτοφόλι" του PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νεότερο για RH-01 error; Έχω κάνει και clear data και clear cache σε play store και framework αλλα τίποτα.

 

 

UPDATE: Εβρέθη η λύση...clear cache και data σε playstore,framework και services,στιγμιαια απενεργοποίηση του framework και επανεκκίνηση...αλλιώς οτι και να έκανα δεν δούλεψε...έκανα πολλούς συνδυσμούς τμημάτων των παραπάνω αλλα τα ήθελε ΟΛΑ...

Edited by AccelDrag
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά μήπως έχουν ήδη επιστραφεί, αλλά βρίσκονται στο "πορτοφόλι" του PayPal.

Επιστραφηκαν λίγη ώρα αφού ποσταρα.

Στο μπαλανς, κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να περάσω την κάρτα μου στο play και μου βγάζει λάθος Αριθμός,ενώ όλα είναι σωστά.Αυτό συμβαίνει ακόμη και στην κάρτα του revolut.είτε μέσα απο την εφαρμογή είτε απο την σελίδα.τι να κάνω;;εντωμεταξύ τελευταία αγορά είχα κάνει πριν 20μέρες και πριν 10 που πηγα να αγοράσω μια άλλη εφαρμογή ,συνέχεια είχα θέμα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Θέλω να κάνω εγκατάσταση 3 εφαρμογές που δεν τις εμφανίζει στο play store λόγω χώρας. Είναι από Αμερική και μάλλον μόνο για το αμερικάνικο store.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να με βλέπει Αμερική για να τις περάσω?

 

ΥΓ: Δοκίμασα να μπω με το tunnelbear αλλα συνεχίζει να με βλέπει από Ελλάδα..

Επίσης σκέφτηκα και την λύση να κατεβάσω το apk από τα γνωστά site αλλά η ιδέα απορρίπτετε επειδή οι εφαρμογές έχουν να κάνουν με αγορές και χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα

 

σε μεταβαση σε νεο κινητο

πρεπει να απενεργοποιησω απο το παλιο κινητο τον λογαριαμο play store?

και μολις τον ενεργοποιησω στο νεο κινητο πεφτουν οι εφαρμογες?

η πρεπει να κανω και τιποτε αλλο?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

σε μεταβαση σε νεο κινητο

πρεπει να απενεργοποιησω απο το παλιο κινητο τον λογαριαμο play store?

και μολις τον ενεργοποιησω στο νεο κινητο πεφτουν οι εφαρμογες?

η πρεπει να κανω και τιποτε αλλο?

 

Μπορεις να τους εχεις και στα δυο κινητα αν θελεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

σε μεταβαση σε νεο κινητο

πρεπει να απενεργοποιησω απο το παλιο κινητο τον λογαριαμο play store?

και μολις τον ενεργοποιησω στο νεο κινητο πεφτουν οι εφαρμογες?

η πρεπει να κανω και τιποτε αλλο?

Αν εννοείς να εγκατασταθούν μόνες τους οι εφαρμογές που είχες στο προηγούμενο... Δεν θα γίνει έτσι. Απλά θα υπάρχουν στο play στις εφαρμογές σού.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να εγκατασταθούν μόνες τους οι εφαρμογές που είχες στο προηγούμενο... Δεν θα γίνει έτσι. Απλά θα υπάρχουν στο play στις εφαρμογές σού.

 

Ναι αλλα αν εχεις επιλεγξει στο κινητο να κραταει αντιγραφα ο λογαριασμος του play αυτοματα μπορουν να εγκατασταθουν σε αλλο κινητο οταν το συνδεσεις με τον ιδιο λογαριασμο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να εγκατασταθούν μόνες τους οι εφαρμογές που είχες στο προηγούμενο... Δεν θα γίνει έτσι. Απλά θα υπάρχουν στο play στις εφαρμογές σού.

 

Και πώς γίνεται να εγκατασταθούν μόνες τους;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν εχεις επιλεγξει στο κινητο να κραταει αντιγραφα ο λογαριασμος του play αυτοματα μπορουν να εγκατασταθουν σε αλλο κινητο οταν το συνδεσεις με τον ιδιο λογαριασμο.

Έχει συμβεί σε σένα αυτό; Εμένα δεν έχει λειτουργήσει ποτέ έτσι.

Και πώς γίνεται να εγκατασταθούν μόνες τους;

Σύμφωνα με την δικιά μου εμπειρία... δεν γίνεται.

Τώρα άν σε κάποιον έχει λειτουργήσει έτσι... δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητα samsung τουλαχιστον υπαρχει η επιλογη να κρατιουντε αντιγραφα των εφαρμοφων .

 

Οταν αλλαζω κινητο συνδεομαι με τον λογαριασμο gmail επιλεγω να κρατηθουν αντιγραφα και γινεται εγκατασταση ολων των εφαρμογων του παλιου .

 

Το δοκιμασα και πετυχε και σε κινητο mls και σε table mls της γυναικας μου αυτοματη εγκατασταση απο το samsung που ειχε .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις το πρώτο boot της νέας συσκευής σε ρωτάει αν θες να κάνεις επαναφορά παλιών η να στήσεις ως νέα συσκευή.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...