Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Εχεις χρήματα στον λογαριασμό;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα χρήματα! Αλλά μου ειπαν απο την εθνική ότι το συστημα της για αγορές απο ίντερνετ χρησιμοποιεί την μέθοδο secure code , και πως μάλλον η google δεν το δεχετε αυτό! Απο την άλλη όμως και άλλη καρτα που πήγα να καταχωρήσω τα ιδια μου έβγαζε!

Σου παίρνει 1 ευρώ την 1η φορά?

Και την κάρτα μου την παρέλαβα εχθές το πρωί και αμέσως την ενεργοποίησα και μετά πήγα να την περάσω και στο play store!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις πηρα ενα καινουριο κινητο και οταν παω να συνδεθωμε το PLAYSTORE μου πεταει ενα ''Προέκυψε πρόβλημα επικοινωνίας με τους διακομιστές Google'' μπορει να με βοηθησει καποιος?? το κινητο ειναι ροοτ αλλα δεν εχω ιδεα τι να κανω και πως.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις πηρα ενα καινουριο κινητο και οταν παω να συνδεθωμε το PLAYSTORE μου πεταει ενα ''Προέκυψε πρόβλημα επικοινωνίας με τους διακομιστές Google'' μπορει να με βοηθησει καποιος?? το κινητο ειναι ροοτ αλλα δεν εχω ιδεα τι να κανω και πως.

 

Eχεις σύνδεση στο internet?

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω κανονικα wifi. μπαινω κανονικα απο το ταμπλετ στο λογαριασμο.δεν ξερω το κινητο γιατι δεν μπαινει. και μολις σημερα το πηρα jiayu s3 advanced 4.4 android
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το google play Δεν πάει καθόλου καλά τον τελευταίο καιρό..... εδώ κ ένα μήνα πάνω κάτω μου βγαίνει η πίστη να κατεβάσω εφαρμογές Η Να ενημερώσω αυτές που έχω ίδι κατεβασμένες.....

Αργεί παραπολυ. Μπορεί να κάνει και 20 λεπτά να κατεβάσει εφαρμογή η να ενημερώσει κάποια. Όλο φορτώνει κ φορτώνει κ πολλές φορές μου βγάζει error 404. Ελπίζω να το φτιάξουν γιατί δεν παλεύεται......

Είμαι με android kitkat 4.4.2 Χωρίς root.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το google play Δεν πάει καθόλου καλά τον τελευταίο καιρό..... εδώ κ ένα μήνα πάνω κάτω μου βγαίνει η πίστη να κατεβάσω εφαρμογές Η Να ενημερώσω αυτές που έχω ίδι κατεβασμένες.....

Αργεί παραπολυ. Μπορεί να κάνει και 20 λεπτά να κατεβάσει εφαρμογή η να ενημερώσει κάποια. Όλο φορτώνει κ φορτώνει κ πολλές φορές μου βγάζει error 404. Ελπίζω να το φτιάξουν γιατί δεν παλεύεται......

Είμαι με android kitkat 4.4.2 Χωρίς root.

 

σε βλέπω για "φορμάτ", αν δεν βρεις τι ακριβώς σου κάνει την ζημιά, γιατί το play store σίγουρα δεν είναι...:rolleyes::)

Link to comment
Share on other sites

σε βλέπω για "φορμάτ", αν δεν βρεις τι ακριβώς σου κάνει την ζημιά, γιατί το play store σίγουρα δεν είναι...:rolleyes::)

Το θέμα είναι ότι δεν έχω βάλει κάποια εφαρμογή πρόσφατα για να πω ότι αυτή κάνει την ζημία..... κ αν έχω βάλει 1-2 τις έχω διαγραψει. Μπορώ με κάποιο τρόπο να δω Ποια εφαρμογή υπολυτουργει Στο κινητό μου? Με κανένα app Ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις, εκεί που βλέπεις όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές της συσκευής σου, θα βρεις και το "Υπηρεσίες Google play". Κάνε αναγκαστική διακοπή σε αυτό και στο play store, εκκαθάριση δεδομένων και στα δύο και επανεκκίνηση της συσκευής.

Συνεχίζει να έχει το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις, εκεί που βλέπεις όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές της συσκευής σου, θα βρεις και το "Υπηρεσίες Google play". Κάνε αναγκαστική διακοπή σε αυτό και στο play store, εκκαθάριση δεδομένων και στα δύο και επανεκκίνηση της συσκευής.

Συνεχίζει να έχει το ίδιο πρόβλημα;

[ATTACH]60047[/ATTACH] Δεν γίνεται υποχρεωτική διακοπή....

Ούτε εκκαθάριση δεδομένων γίνεται να κάνω. Είναι κ εκείνο το κουμπί γκρι.....

 

Σε αντίθεση με το Google play που τα έκανα αυτά που είπες...

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Στη "διαχείριση χώρου" τότε, πάτα και θα σου βγάλει εκεί για διαγραφή δεδομένων. Μετά κάνε επανεκκίνηση της συσκευής και δοκίμασε ξανά αν συνεχίζει το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Στη "διαχείριση χώρου" τότε, πάτα και θα σου βγάλει εκεί για διαγραφή δεδομένων. Μετά κάνε επανεκκίνηση της συσκευής και δοκίμασε ξανά αν συνεχίζει το πρόβλημα.

Τα ίδια.....

Link to comment
Share on other sites

ενω εχω αρκετο ελευθερο χωρο δεν μπορω να κανω ενημερωση το clash of kings

βγαζει error " δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης usb or sd card "

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα αυτά που λέει αλλά τίποτα... Τελικά αναβαθμισα το κινητό μου σε λολιποπ κ αυτό έλυσε το πρόβλημα.

Προσωρινά? Μόνιμα? Θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Μια λίγο τα φώτα σας ρε παιδιά.

Έχω εγκατεστημένη στο κινητό την cloud εφαρμογή MEGA.

Απ' ό,τι φαίνεται έχω την MEGA v1. Σε χθεσινή ενημέρωση της στα release notes με προέτρεπε να μεταβώ στη διεύθυνση (https://play.google.com/store/apps/details?id=nz.mega.android) για να κατεβάσω "the new MEGA app" όπως έλεγε.

Τι να κάνω? Να απεγκαταστήσω την ν1 και να περάσω την ν2 ή να το αφήσω ως έχει?

Link to comment
Share on other sites

Μια λίγο τα φώτα σας ρε παιδιά.

Έχω εγκατεστημένη στο κινητό την cloud εφαρμογή MEGA.

Απ' ό,τι φαίνεται έχω την MEGA v1. Σε χθεσινή ενημέρωση της στα release notes με προέτρεπε να μεταβώ στη διεύθυνση (https://play.google.com/store/apps/details?id=nz.mega.android) για να κατεβάσω "the new MEGA app" όπως έλεγε.

Τι να κάνω? Να απεγκαταστήσω την ν1 και να περάσω την ν2 ή να το αφήσω ως έχει?

Ναι...απεγκατασταση .την v2 εχω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εδω και καιρο η εφαρμογες δεν κανουν update μονες τους ενω εχω τικαρη την επιλογη να κανουν update μονες τους μονο μεσω wifi.Ξερει κανεις τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα από εχτές όταν πάω να κάνω εγκατάσταση από το play store κυρίως μεγάλες εφαρμογές σε mb μου πετάει αυτό το μήνυμα? Ξέρει κανείς τι φταίει?ευχαριστώ!!!

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα από εχτές όταν πάω να κάνω εγκατάσταση από το play store κυρίως μεγάλες εφαρμογές σε mb μου πετάει αυτό το μήνυμα? Ξέρει κανείς τι φταίει?ευχαριστώ!!!

Έχεις πάνω από 500μβ διαθέσιμα στη μνήμη του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάνω από 500μβ διαθέσιμα στη μνήμη του τηλεφώνου;

 

Ναι....δεν έχω πρόβλημα μνήμης.

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Ναι....δεν έχω πρόβλημα μνήμης.

κανε απεγκατασταση το update του playstore ..https://youtu.be/rvqVe0EXlVA

κανε και μια εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνήμης cache (υπαρχουν αρκετά video στο YouTube με error 905..

Link to comment
Share on other sites

κανε απεγκατασταση το update του playstore ..https://youtu.be/rvqVe0EXlVA

κανε και μια εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνήμης cache (υπαρχουν αρκετά video στο YouTube με error 905..

 

Φίλος σε ευχαριστώ για το χρόνο σού...έκανα ότι μού είπες και Όλα μία χαρά....:D:D:D

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...