Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τράπεζα ειναι

 

Σε ρωτάω για να τσεκάρω άν υπάρχει στο Amazon app store .Να το κατεβάσεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζεται σε κάποια εφαρμογή στο playstore πώς υπάρχει ενημέρωση, γιατί μερικές δεν θέλω να τις ενημερώσω;

 

Ξαναρωτάω μήπως ξέρει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root το titanium back up έχει επιλογή να κάνεις detach μια εφαρμογή από το play store

 

Δεν παραμένει όμως. Μετά απο κάθε reboot ξαναεμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Για τράπεζα ειναι

 

Δοκίμασες να επικοινωνήσεις με την τράπεζα μήπως έχουν εκείνοι τρόπο να το παρακάμψεις? Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να συνδεθείς στο play μέσω VPN.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3-4 μέρες αγόρασα μια εφαρμογή από το Play Store. Σήμερα δε μου τη δέχεται την ίδια κάρτα (Visa από Πειραιώς). Δοκίμασα και από το κινητό να κάνω την αγορά αλλά και από το PC μου βγάζει card declined. Έχει κανείς άλλος πρόβλημα; Η κάρτα μου έχει έναν χρόνο ακόμα για να λήξει κι έχει μέσα χρήματα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3-4 μέρες αγόρασα μια εφαρμογή από το Play Store. Σήμερα δε μου τη δέχεται την ίδια κάρτα (Visa από Πειραιώς). Δοκίμασα και από το κινητό να κάνω την αγορά αλλά και από το PC μου βγάζει card declined. Έχει κανείς άλλος πρόβλημα; Η κάρτα μου έχει έναν χρόνο ακόμα για να λήξει κι έχει μέσα χρήματα.

 

Υπάρχουν πολλοί λόγοι. Μια φορά μου την ακύρωσε η τράπεζα γιατί κάποιος προσπάθησε πολλές φορές να τραβήξει 1€. Με μια επικοινωνία μου το εξήγησαν και έβγαλα νέα κάρτα. Μια άλλη φορά είχα αγοράσει κάτι και δεν είχε ολοκληρωθεί η συναλλαγή. Μετά από μερικές μέρες προσπάθησα πάλι μέσω Google checkout και έτρωγα άκυρο. Πήρα την τράπεζα τηλέφωνο και μου το εξήγησαν. Ύστερα από λίγες ώρες ολοκληρώθηκε η συναλλαγή και όλα καλά.

 

Πρώτα απ' όλα πάρε τηλέφωνο στην τράπεζά σου και δες τι παίζει. Αυτοί βλέπουν τα πάντα. Έλεγξε και το web banking σου για εκκρεμότητες όπως και το Google checkout.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί λόγοι. Μια φορά μου την ακύρωσε η τράπεζα γιατί κάποιος προσπάθησε πολλές φορές να τραβήξει 1€. Με μια επικοινωνία μου το εξήγησαν και έβγαλα νέα κάρτα. Μια άλλη φορά είχα αγοράσει κάτι και δεν είχε ολοκληρωθεί η συναλλαγή. Μετά από μερικές μέρες προσπάθησα πάλι μέσω Google checkout και έτρωγα άκυρο. Πήρα την τράπεζα τηλέφωνο και μου το εξήγησαν. Ύστερα από λίγες ώρες ολοκληρώθηκε η συναλλαγή και όλα καλά.

 

Πρώτα απ' όλα πάρε τηλέφωνο στην τράπεζά σου και δες τι παίζει. Αυτοί βλέπουν τα πάντα. Έλεγξε και το web banking σου για εκκρεμότητες όπως και το Google checkout.

Ευχαριστώ για την απάντηση, πράγματι επικοινώνησα με τη τράπεζα και μ'ενημέρωσαν πως κάποιο τεχνικό πρόβλημα είχε δημιουργηθεί από μέρος τους. Πλέον διορθώθηκε και η αγορά έγινε κανονικά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με την πειραιως χθες και εκανα το λαθος να βγαλω την καρτα απο το Google wallet και τωρα δεν μου την δεχεται να την ξαναβαλω παλι

Μου βγαζει Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα με την εξουσιοδότηση της κάρτας σας. Επικοινωνήστε με την τράπεζά σας εάν το πρόβλημα παραμένει.

Επικοινωνήσα με την τραπεζα και μου λεει οτι η καρτα ειναι ενταξει και οντως ειναι ενταξει γιατι πριν αγορασα κατι ακουστικα απο eBay μεσω paypal και ολα καλα

Τωρα τι κανουμε?Μαλλον πρεπει να βγαλω αλλη η παω για prepaid?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αγορασα αυτο το κινητο

http://www.pandawill.com/phicomm-k390w-smartphone-android-41-msm8225-dual-core-3g-gps-40-inch-white-p81737.html

Eχει εγκατεστημενο το Wo Store που εχει κινεζικες και αλλες εφαρμογες.Κατεβασα μεσω browser το Play Store και το εγκατεστησα αλλα δεν το ανοιγει.Τι να κανω?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τις προπληρωμένες κάρτες της Πειραιώς (Prepaid Virtual Card ή Prepaid Gift Card) για αγορές στο Play Store; Ειδικά η δεύτερη, δουλεύει κανονικά; Ρωτάω διότι έμαθα από την ίδια τη τράπεζα πως δεν εκδίδεται σε κάποιο όνομα και δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει την χρήση της στο store.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα προβληματακι

εχω μια ταμπλετα crypto novapad 70 s124 fc και ενω μπαινει κανονικα στο ιντερνετ στο μαρκετ δεν κατεβαζει τιποτα και δεν δειχνει και τισ εικονιτσες ξερει κανενας κατι?

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τις προπληρωμένες κάρτες της Πειραιώς (Prepaid Virtual Card ή Prepaid Gift Card) για αγορές στο Play Store; Ειδικά η δεύτερη, δουλεύει κανονικά; Ρωτάω διότι έμαθα από την ίδια τη τράπεζα πως δεν εκδίδεται σε κάποιο όνομα και δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει την χρήση της στο store.

 

Εδώ και ένα χρόνο έχω την WEBUY ( MasterCard) από την Πειραιώς, την βγάζεις μόνος σου από το σπίτι αρκεί να έχεις ενα λογαριασμό της Πειραιώς..! την φορτώνεις όποτε θέλεις και όσα χρήματα θέλεις. Κανένα πρόβλημα στης συναλλαγές...!

 

http://s6.postimg.org/gofi17uwd/Picture0001.jpghttp://s6.postimg.org/755t7r7e5/Picture0002.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ xapos και mariodj, δυστυχώς δεν έχω λογαριασμό στην πειραιώς και μιας και το play δεν δέχεται paypal/paysafe αναζητώ μια «εύκολη» λύση χωρίς να χρειάζεται να ανοίξω νέο λογαριασμό. Αφού δουλεύουν οι prepaid θα χρησιμοποιήσω αυτές. :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Pre paid της Πειραιώς δεν την δέχεται ; δοκιμάζω αλλά δεν.

 

Εμένα μια χαρά την έχει δεχτεί.Ξαναδοκίμασε αργότερα μήπως και υπάρχει πρόβλημα αλλιώς επικοινώνησε με την τράπεζα.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Μου την έχει σπάσει το play store Τελευταία. Εχω πολλές φορές το φαινόμενο τις εικόνας. Τώρα δεν μπορώ να αναβαθμίσω το gosms

Γιατί έτσι? Αυτο που λέει το μήνυμα Δεν ισχύει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Μου την έχει σπάσει το play store Τελευταία. Εχω πολλές φορές το φαινόμενο τις εικόνας. Τώρα δεν μπορώ να αναβαθμίσω το gosms

Γιατί έτσι? Αυτο που λέει το μήνυμα Δεν ισχύει

 

εάν στην πραγματικότητα έχεις χώρο και το μήνυμα δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, δοκίμασε να κάνεις clear cache/ clear data στα google play store και google play services - μπορεί να σου ξαναζητήσει google log-in μετά, αν δεν τα έχεις πρόχειρα βρες τα πριν το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρελαβα ενα Newman K1B με Αndroid 4.2.1 το οποιο ειναι rooted αλλα δεν εχει Play Store.Εχει ενα αλλο μαρκετ που γραφει App Search (αυτο της εικονας) το οποιο ομως ειναι στα κινεζικα και δεν μπορω να του αλλαξω γλωσσα.Κατεβαζει κανονικα βεβαια ολες τις εφαρμογες.Κατεβασα απο εκει αλλα και απο τον browser το Play Store και ενω το εγκατεστησα κανονικα μολις παω να τον ανοιξω κρασαρει και κλεινει αμεσως.Επειδη ειναι για δωρο τι να κανω?

http://pic.pandawill.com/media/banner/2013-08-08_16_17_20Newman%20K1BA.jpg

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα ενα Newman K1B με Αndroid 4.2.1 το οποιο ειναι rooted αλλα δεν εχει Play Store.Εχει ενα αλλο μαρκετ που γραφει App Search (αυτο της εικονας) το οποιο ομως ειναι στα κινεζικα και δεν μπορω να του αλλαξω γλωσσα.Κατεβαζει κανονικα βεβαια ολες τις εφαρμογες.Κατεβασα απο εκει αλλα και απο τον browser το Play Store και ενω το εγκατεστησα κανονικα μολις παω να τον ανοιξω κρασαρει και κλεινει αμεσως.Επειδη ειναι για δωρο τι να κανω?

 

Μόνο με την εφαρμογή play δε γίνεται αφού χρειάζεσαι όλο το πακέτο των εφαρμογών της Google. Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή goomanager η οποία εγκαθιστά τις εφαρμογές της Google σε συσκευές που έχουν root. Δεν ξέρω όμως αν χρειάζεται και custom recovery.

Edited by Villis
Αφαίρεση εικόνων από παράθεση
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εδω και δυο ημερες ενω παω στις παραγγελιες μου στο play google δεν μπορω να βρω πουθενα το ιστορικο το μονο που βλεπω ειναι μονο δυο τις οποιες ειχα αγορασει ολες η αλλες η δωρεαν εχουν εξαφανιστει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...