Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση αν μπορει καποιος να βοηθησει.Ξαφνικα χαθηκε το μαρκετ απο την συσκευη μου HTC WILDFIRE S . Πως μπορω να την βρω και να την εγκαταστησω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Εχετε παρατηρησει ποτε, με ενεργοποιημενο το auto update apps setting, καποιες εφαρμογες να αναβαθμιζονται αλλα να μην εμφανιζονται στη λιστα με τις recently updated??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει παίξει σήμερα το google play ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει παίξει σήμερα το google play ;

 

Σε μένα τα έπαιξε χθες, πάλι είχα προβλήματα με error 197 και τα σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εμένα προσπαθεί να κάνει αναβάθμιση το αμαζον, αλλά δεν...

 

Το amazon κι εμένα δεν έκανε, όλα τα άλλα όμως εντάξει. Γενικά αυτές τις μέρες, θα περίμενα να του φύγει (του play) ο λόξυγγας πριν αρχίσω να δίνω σημασία σε προβλήματα ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πιο πριν αλλά εδώ και μερικές μέρες όταν πάω να κάνω αναβάθμιση κάποια εφαρμογή, κλείνει το playstore κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης. Ο μόνος τρόπος να κάνω αναβάθμιση σε κάποια εφαρμογή είναι να την απεγκαταστήσω και μετά να την εγκαταστήσω από την αρχή. Το κάνει σε όλες τις εφαρμογές εδώ και δυο τρεις μέρες. Υπάρχει καμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πιο πριν αλλά εδώ και μερικές μέρες όταν πάω να κάνω αναβάθμιση κάποια εφαρμογή, κλείνει το playstore κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης. Ο μόνος τρόπος να κάνω αναβάθμιση σε κάποια εφαρμογή είναι να την απεγκαταστήσω και μετά να την εγκαταστήσω από την αρχή. Το κάνει σε όλες τις εφαρμογές εδώ και δυο τρεις μέρες. Υπάρχει καμιά λύση;

 

Δοκίμασε να κάνεις μια εκκαθάριση στο play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια εκκαθάριση στο play .

 

Χρειάζεται Και στα Google services ή όχ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται Και στα Google services ή όχ;

 

Δεν χάνεις κάτι αν κάνεις και εκεί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα τρελά του άρχισε το play, απ' το πρωί προσπαθώ να αναβαθμίσω το foursquare και όλο σταματάει πετώντας το μήνυμα περί σφαλματος 491.. έκανα clear cache στο play και στα services αλλά και στο foursquare μα το πρόβλημα παραμένει. Έχει αρχίσει να γίνεται ιδιαίτερα σπαστικό όλο αυτό.. Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το Galaxy S4 και κάποιες φορές μου βγάζει πως υπαρχει προβλημα με το Play store και τα Apps και κλείνουν τα πάντα..Επίσης σήμερα εχει αρχίσει και δν μπορώ να μπω καν στο Play store.Μόλις πατάω με πετάει μονο του.

Ευχαριστώ Πολύ.

Edited by kosk
[KOSK
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια , sos!! Έχω πάρει το Lenovo k860i απο minideal , ήρθε , όλα μια χαρά με εγκατεστημένο το play store. Εδώ και μια ημέρα , ο,τι εφαρμογή πάω να κατεβάσω μου την παρουσιάζει ως σφάλμα και δεν την εμφανίζει πουθενά...Είναι σαν να μην έχω google play. ¨Εχω εγκατεστημένο το SU , το οποίο δεν ξέρω πως δουλεύει ,απλά το είχε μέσα. ϊσως να έκανα καμιά βλακεία με τις ρυθμίσεις , απλά φωτίστε με!!!!!! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα τρελά του άρχισε το play, απ' το πρωί προσπαθώ να αναβαθμίσω το foursquare και όλο σταματάει πετώντας το μήνυμα περί σφαλματος 491.. έκανα clear cache στο play και στα services αλλά και στο foursquare μα το πρόβλημα παραμένει. Έχει αρχίσει να γίνεται ιδιαίτερα σπαστικό όλο αυτό..

Uninstall - Install 4square έκανες;

Καλησπέρα.Εχω το Galaxy S4 και κάποιες φορές μου βγάζει πως υπαρχει προβλημα με το Play store και τα Apps και κλείνουν τα πάντα..Επίσης σήμερα εχει αρχίσει και δν μπορώ να μπω καν στο Play store.Μόλις πατάω με πετάει μονο του.

Ευχαριστώ Πολύ.

Πρόβλημα... Κάτι δεν έχει κάτσει καλά. Κάποια εφαρμογή που ίσως έβαλες, ή ακόμα και κάποια από τις υπάρχουσες. Αν δεν βρεις τι φταίει, η λύση είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Γεια παιδια , sos!! Έχω πάρει το Lenovo k860i απο minideal , ήρθε , όλα μια χαρά με εγκατεστημένο το play store. Εδώ και μια ημέρα , ο,τι εφαρμογή πάω να κατεβάσω μου την παρουσιάζει ως σφάλμα και δεν την εμφανίζει πουθενά...Είναι σαν να μην έχω google play. ¨Εχω εγκατεστημένο το SU , το οποίο δεν ξέρω πως δουλεύει ,απλά το είχε μέσα. ϊσως να έκανα καμιά βλακεία με τις ρυθμίσεις , απλά φωτίστε με!!!!!! Ευχαριστώ

Αυτό το πρόβλημα μάλλον πρέπει να το δεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Uninstall - Install 4square έκανες;

 

Δεν χρειάστηκε τελικά, μετά από μερικές ώρες που προσπάθησα ξανά αναβαθμίστηκε χωρίς πρόβλημα. Πολλά παρόμοια θεματάκια όμως το play τον τελευταίο καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μου γεννήθηκε μια απορία σχετικά με το πώς διαγράφουμε συσκευές από το μενού των ρυθμίσεων του Play Store.

Όπως φαίνεται στο παρακάτω συννημένο, επί του παρόντος έχω στην κατοχή μου μόνο τις 2 τικαρισμένες συσκευές,

όλες οι υπόλοιπες είτε έχουν πουληθεί, είτε δεν διαθέτουν πλέον το Store.

Έχει ιδέα κανείς πώς μπορώ να τις απομακρύνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μου γεννήθηκε μια απορία σχετικά με το πώς διαγράφουμε συσκευές από το μενού των ρυθμίσεων του Play Store.

Όπως φαίνεται στο παρακάτω συννημένο, επί του παρόντος έχω στην κατοχή μου μόνο τις 2 τικαρισμένες συσκευές,

όλες οι υπόλοιπες είτε έχουν πουληθεί, είτε δεν διαθέτουν πλέον το Store.

Έχει ιδέα κανείς πώς μπορώ να τις απομακρύνω;

 

Απο οτι εχω διαβασει εδω δεν γινεται και διαγραφοντε μονες τους μετα απα καποιους μηνες αδρανειας αλλα δεν ισχυει παντα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα να αγοράσει εφαρμογές με κάρτα ΑΜΕΧ (Alpha Bank); Μέχρι προχτές αγόραζα κανονικά -εκτός από βιβλία- αλλά ξαφνικά οι 9 στις 10 που δοκίμασα μου βγάζουν unsupported payment method...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αγόραζες κανονικά?...από την αρχή του playstore, η αγορά με ΑΜΕΧ είναι λίγο "μανίκι", μιας και υποστηρίζει μόνο εφαρμογές σε νόμισμα usd. Γενικά δεν είναι και η καλύτερη κάρτα για να συνδέσεις στο playstore.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. είχα χρεωστική (δεν ξέρω αν είχε σημασία) ΑΜΕΧ η οποία αντικατέστησε την VISA Electron που είχα τον χειμώνα του '12. Από τότε είχα αγοράσει τουλάχιστον 40 εφαρμογές, με μοναδικά προβλήματα τώρα τελευταία σε κάποια in-app purchases και στα google books. Μέχρι σήμερα, όπου βλέπω πως δεν μπορώ να αγοράσω σχεδόν τίποτε. :cry:

 

Με βλέπω για έκδοση χρεωστικής Visa από Δευτέρα. Ευχαριστώ!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα λίγο, είναι περιορισμός της ίδιας της google για αγορές από χώρες με συνάλλαγμα εκτός δολαρίου όπως είπε και ο Νίκος. Πραγματικά περίεργο, μόλις προχτές αγόρασα 5 εφαρμογές... oh well, φαντάζομαι πως με την απλή χρεωστική Enter Visa της Alpha δεν θα έχω πρόβλημα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά δεν είναι "κόλημα" της google, αλλά της ίδιας της ΑΜΕΧ, όπου και ζητάει πολύ μεγαλύτερη προμήθεια για ξένα νομίσματα απ'ότι η visa/mastercard...

προσωπικά βαρέθηκα/ξενέρωσα να περιμένω να αλλάξει κάτι σε αυτό, οπότε έβαλα και μια mastercard και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά δεν είναι "κόλημα" της google, αλλά της ίδιας της ΑΜΕΧ, όπου και ζητάει πολύ μεγαλύτερη προμήθεια για ξένα νομίσματα απ'ότι η visa/mastercard...

προσωπικά βαρέθηκα/ξενέρωσα να περιμένω να αλλάξει κάτι σε αυτό, οπότε έβαλα και μια mastercard και ησύχασα.

 

Ψιλοάσχετο αλλά σχετικό... για αυτό και πολλά μαγαζιά στην Ελλάδα δεν συνεργάζονται με την ΑΜΕΧ, ακριβώς λόγω της αυξημένης προμήθειας.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...