Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βγάζει σε καθημερινή σχεδόν βάση update για το Alarmdroid, μάλλον όμως δεν ευθύνεται το Play γι'αυτό.. όσοι έχετε την εφαρμογή συμβαίνει και σε σας;:screwy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου βγάζει σε καθημερινή σχεδόν βάση update για το Alarmdroid, μάλλον όμως δεν ευθύνεται το Play γι'αυτό.. όσοι έχετε την εφαρμογή συμβαίνει και σε σας;:screwy:

 

Δεν είναι πρόβλημα του Google play, ο δημιουργός της εφαρμογής βγάζει καθημερινά updates.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

κανονικα μπενω ιντερνετ στο tablet.Ο λογαριασμος μου στο play μεσω κινητου και Pc λειτουργει μια χαρα, ενω στο tablet δεν μπορω να συγχρονιστω με την google και με εχει δεσμευσει σε πολλα πραγματα.εχω κανει και clear data στο google play services.δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει..

 

α να μην ξεχασω και οταν παω να κανω νεα συνδεση στο play store και δημιουργω νεο email moy μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο ενω στο pc για παραδειγμα που το δοκιμαζω ειναι διαθεσιμο..

 

Ιδιο ακριβως προβλημα με την ιδια συσκευη OMEGA MID7200 με αγορα απο το eshop.

Μηπως παιζουν τιποτε απληρωτα δικαιωματα προς τη Google;

 

νάτα νάτα...:blink: 2 ώρε πάλευα προχτές με ένα τέτοιο ενός φίλου και τελικά δεν έβγαλα άκρη...!!!

ακριβώς τα ίδια...ξαφνικά δεν τους έπαιζε play store και gmail...το gmail μάλιστα κράσαρε συνέχεια...τι έβγαλα το account και το ξαναέβαλα, τι καθάρισα data και cache, τι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα....τιποτα!

ακόμα και νέο λογαριασμό να φτιάξεις, βγάζει πρόβλημα σύνδεσης ή ότι δεν είναι διαθέσιμο το username, πράγμα το οποίο δεν παίζει αφού διάλεγα κάτι απίθανα.

Τελικά το πήγε πίσω στο eshop και αναμένει απάντηση...τώρα που ξέρω ότι είναι πολλά, και λογικά παίζει θέμα πληρωμής δικαιωμάτων, θα είμαι λίγο πιο αυστηρός:mad:

θα ενημερώσω για τις εξελίξεις.:!:

Link to comment
Share on other sites

νάτα νάτα...:blink: 2 ώρε πάλευα προχτές με ένα τέτοιο ενός φίλου και τελικά δεν έβγαλα άκρη...!!!

ακριβώς τα ίδια...ξαφνικά δεν τους έπαιζε play store και gmail...το gmail μάλιστα κράσαρε συνέχεια...τι έβγαλα το account και το ξαναέβαλα, τι καθάρισα data και cache, τι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα....τιποτα!

ακόμα και νέο λογαριασμό να φτιάξεις, βγάζει πρόβλημα σύνδεσης ή ότι δεν είναι διαθέσιμο το username, πράγμα το οποίο δεν παίζει αφού διάλεγα κάτι απίθανα.

Τελικά το πήγε πίσω στο eshop και αναμένει απάντηση...τώρα που ξέρω ότι είναι πολλά, και λογικά παίζει θέμα πληρωμής δικαιωμάτων, θα είμαι λίγο πιο αυστηρός:mad:

θα ενημερώσω για τις εξελίξεις.:!:

Αναμένουμε λοιπόν γιατί μάλλον είμαστε όλοι όσοι το αγοράσαμε, απλά τώρα αρχίσαμε να εκδηλωνόμαστε ένας -ένας όπως και στο http://www.avclub.gr, συγνώμη για το λινκ αν επιτρέπεται http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/103052-Πρόβλημα-σε-Τάμπλετ/page2

Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν του έστειλαν μήνυμα ότι ''επιδιορθώθηκε'' και θα σταλεί εντός των επόμενων ημερών στο κατάστημα που το παρέδωσε για να το παραλάβει...

κάτσε να δούμε τι σημαίνει επιδιόρθωση τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να έχω πρόσβαση σε όλο το περιεχόμενο του Google Play; Edited by cost3225
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να έχω πρόσβαση σε όλο το περιεχόμενο του Google Play;

 

Ή να μετακομίσεις Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία, USA, Καναδά ή να χρησιμοποιήσεις vpn.

 

Μπορείς να δεις το tunnel bear από το Play Store.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

Εχω ενα κινητο Android το οποιο δεν εχει προεγκατεστημενο το Android Market ή το Play Store.

Πως μπορω να το κανω εγκατασταση?Εχω δοκιμασει το SnapPea αλλα δεν το εχω καταφερει να λειτουργησει.

Το εμφανιζει σαν εικονιδιο με αφηνει να κανω 2-3 πραγματα αλλα μετα κλεινει με σφαλμα και υστερα αν παω να ξαναμπω μου πεταει αμεσως το μηνυμα χωρις να προλαβω να δω τα εικονιδια του Android Market.

 

Και ενα δευτερο ερωτημα.Γινεται σε κινητο Android που δεν εχει εγκατεστημενη γλωσσα τα Ελληνικα να κανουμε εγκατασταση την ελληνικη γλωσσα??Ιδου το ερωτημα.....Πιστευω οτι το συγκεκριμενο ερωτημα θα βοηθησει αρκετα παιδια....εαν καποιος γνωρισει ας μας δωσει τα φωτα του.

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό είναι αυτό που δεν έχει προ εγκατεστημένο το play?

Μήπως είναι καμιά περίεργη κινεζια?

Δοκίμασε μια να γουγκλαρεις Google play.apk και καντο εγκατάσταση μέσα από έναν file manager αφού έχεις ενεργοποίησει πρώτα την εγκατάσταση από άγνωστες πηγές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κινεζικο αλλα καλο φενετε.

Λοιπον το εγκατεστησα αλλα παλι προβλημα μου βγαζει.Συγκεριμενα αυτο ακριβως:"The application Google Play Store(processcpm.android.vending)has stopped inxpectedly.Please try again"

Edited by harrys1313
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κινεζικο αλλα καλο φενετε.

Λοιπον το εγκατεστησα και απλι προβλημ μου βγαζει.Συγκεριμενα αυτο ακριβως:"The application Google Play Store(processcpm.android.vending)has stopped inxpectedly.Please try again"

 

δεν είναι τόσο εύκολο να εγκαταστήσεις το play store.. πρώτα απ'όλα πρέπει να είσαι ροοτ.. έπειτα πρέπει να εγκαταστήσεις το apk του play store σαν system app αυτό γίνεται μέσω titanium back up (ή και με file manager απλά δεν ξέρω πως).. αν αυτός ο τρόπος δεν λειτουργήσει τότε πρέπει να ψάξεις στο ίντερνετ πως εγκαθιστάς το play συγκεκριμένα για το μοντέλο που έχεις στα χέρια σου.. τώρα αμα δεν βρείς καμία λύση υπάρχουν άλλα store που τα εγκαθιστάς και έχουν μεγάλη ποικιλία εφαρμογών.

 

ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα Xander,θα δοκιμαω και θα γραψω εδω τα αποτελεσματα που ειχα.

Αν καποιος αλλος εχει καποια αλλη λυση ευχαριστως να την γραψει.Αν υπαρχει και καποιος οδηγος για το πως κανουμε root ενα Android καλοδεχουμενο και αυτο.

Μηπως γνωριζει και καποιος για το πως εγκαθιστουμε γλωσσα σε Android κινητο εαν αυτη δεν υπαρχει στο κινητο.

Edited by harrys1313
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έκανε κανείς σήμερα αναβάθμισή στο hd widgets? Παρατηρήσατε τίποτα περίεργο? Εγώ έκανα και σε nexus 4 αλλά και σε nexus7 την αναβάθμιση, και στα δύο μου έκανε επανεκκίνηση...Το παρατήρησε κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι root το κινητο.Επειδη εψαξα πως γινεται root ενα κινητο και δεν εβγαλα ακρη με το δικο μου.

Σας στελνω την παρακατω φωτογραφια για να δειτε πως ειναι το μενου του οταν μπαινεις να το κανεις root.

Οποιος το εχει δουλεψει το συγκεκριμενο μενου ας μου απαντηση ή αν εχετε καμμια ιδεα αλλη.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έκανε κανείς σήμερα αναβάθμισή στο hd widgets? Παρατηρήσατε τίποτα περίεργο? Εγώ έκανα και σε nexus 4 αλλά και σε nexus7 την αναβάθμιση, και στα δύο μου έκανε επανεκκίνηση...Το παρατήρησε κανείς?

 

ναι και στο δικό μου έκανε επαννεκίνηση αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν απο αυτό γιατί άλλαξα και ρομ εκείνη την στιγμή... δεν μου το έχει ξανακάνει πάντως

 

Να εισαι καλα Xander,θα δοκιμαω και θα γραψω εδω τα αποτελεσματα που ειχα.

Αν καποιος αλλος εχει καποια αλλη λυση ευχαριστως να την γραψει.Αν υπαρχει και καποιος οδηγος για το πως κανουμε root ενα Android καλοδεχουμενο και αυτο.

Μηπως γνωριζει και καποιος για το πως εγκαθιστουμε γλωσσα σε Android κινητο εαν αυτη δεν υπαρχει στο κινητο.

 

Δυστυχως δεν ειναι root το κινητο.Επειδη εψαξα πως γινεται root ενα κινητο και δεν εβγαλα ακρη με το δικο μου.

Σας στελνω την παρακατω φωτογραφια για να δειτε πως ειναι το μενου του οταν μπαινεις να το κανεις root.

Οποιος το εχει δουλεψει το συγκεκριμενο μενου ας μου απαντηση ή αν εχετε καμμια ιδεα αλλη.

 

Ευχαριστω.

 

τι γλώσσα θες να εγκαταστήσεις? το android έχει απο μόνο του σχεδόν όλες τις γλώσσες (και ελληνικά).. αν εννοείς για το πληκτρολόγιο πρέπει να κατεβάσεις απο το μαρκετ κάποιο που να υποστηρίζει ελληνικά..

 

για το root τώρα.. τι μοντέλο έχεις? τι έκδοση android φοράει? απάντα σε αυτά με πμ για να μην χαλάμε το θέμα εδώ για να δούμε πως θα προχωρήσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα Xander,θα δοκιμαω και θα γραψω εδω τα αποτελεσματα που ειχα.

Αν καποιος αλλος εχει καποια αλλη λυση ευχαριστως να την γραψει.Αν υπαρχει και καποιος οδηγος για το πως κανουμε root ενα Android καλοδεχουμενο και αυτο.

Μηπως γνωριζει και καποιος για το πως εγκαθιστουμε γλωσσα σε Android κινητο εαν αυτη δεν υπαρχει στο κινητο.

 

για μετάφραση στα ελληνικά δοκίμασε στο (android market, google play) την εφαρμογή MoreLocale 2! ελπίζω να σε εξυπηρετήσει!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν εχει καν μεσα το android market ή το play store και ετσι δεν μπορω να κατεβασω κατι.

Την εφαρμογη morelocale 2 την ξερω κανει ελληνικα μονο το play store(εννοω το μενου του και οτι αλλο περιλαμβανει).

Εγω θελω να κανω το κινητο να ειναι στα ελληνικα γιατι δεν υπαρχει διαθεσιμο ετσι οπως ειναι.

Να σε καλα παντως..

Link to comment
Share on other sites

νάτα νάτα...:blink: 2 ώρε πάλευα προχτές με ένα τέτοιο ενός φίλου και τελικά δεν έβγαλα άκρη...!!!

ακριβώς τα ίδια...ξαφνικά δεν τους έπαιζε play store και gmail...το gmail μάλιστα κράσαρε συνέχεια...τι έβγαλα το account και το ξαναέβαλα, τι καθάρισα data και cache, τι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα....τιποτα!

ακόμα και νέο λογαριασμό να φτιάξεις, βγάζει πρόβλημα σύνδεσης ή ότι δεν είναι διαθέσιμο το username, πράγμα το οποίο δεν παίζει αφού διάλεγα κάτι απίθανα.

Τελικά το πήγε πίσω στο eshop και αναμένει απάντηση...τώρα που ξέρω ότι είναι πολλά, και λογικά παίζει θέμα πληρωμής δικαιωμάτων, θα είμαι λίγο πιο αυστηρός:mad:

θα ενημερώσω για τις εξελίξεις.:!:

 

ο φίλος το παρέλαβε το τάμπλετ...του είπαν ότι έκαναν αναβάθμιση (είναι πάλι στην 4.0.3) και δείχνει να δουλεύει πλέον...θα δείξει ..:):shifty:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ποστάρει πριν λίγο καιρό για πρόβλημα με την προπληρωμένη της τράπεζας Κύπρου. Δοκίμαζα επί μέρες και δεν μου την δεχόταν το

play. Σήμερα έκανα μια δοκιμή ακόμα και την δέχτηκε κανονικά. Καμία αλλαγή σε ότι έκανα τις προηγούμενες φορές.

 

Δεν ξέρω που ήταν το θέμα αλλά τέλος καλό ,όλα καλά :).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τραπεζα πειραιως και eurobank

 

Με Πειραιώς αγοράζω τα τελευταία 7 χρόνια από το Internet, δεν είχα πουθενά πρόβλημα. Αυτήν έχω βάλει και στο play.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια απο οποιον ξερει,αγορασα το Neo N002i απο Κινα,πολυ καλο για αρχικη εντυπωση,ειχαν εγκαταστησει το google play το ανοιξα αλλα εγραφε οτι εχει σταματησει,παλι και παλι αλλα τιποτα,το απεγκατεστησα και κατεβασα ενα αλλο,οτι ειμαι αρχαριος το ξερω μην πειτε τιποτα,το αλλο εγκατασταθηκε αλλα οποτε το ανοιγω λλεει οτι σταματησε να λειτουργει το συστημα ανδροιδ,κατι κανω λαθος,καποια ιδεα?-Πως μπορω να κατεβασω την εφαρμογη και να λειτουργει,το τηλεφωνο το εχουν κανει ρουτ οπως λενε απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκαταστήσει μια rom που έχει το παλιό play store

Πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση

Στην τελευταία έκδοση του;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...