Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως εδώ γύρω στο Μαρούσι περιμένουν να παραλάβουν μέχρι το τέλος της βδομάδας.Τουλάχιστον έτσι μου είπαν από το τηλέφωνο όταν πήρα το πρωί σε 3-4 για να μην τρέχω άδικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας ανεβασει καποιος την κανονικη rom !!!!!!

Λεω για αυτην που ειχε μεσα η vodafone στην ελλαδα.

Οχι αλλη !!!!!!

Ευχαριστω !!!!

 

P.S Εκανα φλασαρισμα σε custom αλλα δεν μου αρεσει γιατι λενε οτι ολες οι custom roms εχουν διαφορα προβληματα.

Και δεν κρατησα backup την γνησια Ελληνικη ROM :(

Link to comment
Share on other sites

περίπου καθε πόσο θελει φόρτισμα (έναν μ.ο. - το ξερω οτι εξαρτάται από την χρήση)?

πιστευω γυρω στις 2 μερες με μετρια χρηση

Παιδια ας ανεβασει καποιος την κανονικη rom !!!!!!

Λεω για αυτην που ειχε μεσα η vodafone στην ελλαδα.

Οχι αλλη !!!!!!

Ευχαριστω !!!!

 

P.S Εκανα φλασαρισμα σε custom αλλα δεν μου αρεσει γιατι λενε οτι ολες οι custom roms εχουν διαφορα προβληματα.

Και δεν κρατησα backup την γνησια Ελληνικη ROM :(

ποια εχεις βαλει

τι προβλημα αντιμετωπιζεις με cooked rom?

Link to comment
Share on other sites

πιστευω γυρω στις 2 μερες με μετρια χρηση

 

ποια εχεις βαλει

τι προβλημα αντιμετωπιζεις με cooked rom?

 

Επιτελους καποιος απαντησε :)

 

Φιλε μου δοκιμασα την Vodafone 845 Mr Edition v1.9

Δεν μου αρεσε που αν και ειχε ελληνικα , δεν ειχε ελληνικο android keyboard (μικρο το κακο) , ειχε καποια ξενα κειμενα ( σπαστικο να ειναι μισα αγγλικα μισα ελληνικα) και γενικα διαβασα για προβληματα wifi , android marker κλπ.

Ασε που δεν ειδα και καμια τεραστια διαφορα στην ταχυτητα του κινητου.....

Για αυτο ζηταω να βαλω την original vodafone greek παλι.....

 

p.s Αν εχεις εσυ καποια αλλη να προτηνεις , πολυ ευχαρίστως να την δοκιμασω.

Ειναι πολυ σπαστικα τα vodafone icons lol

Link to comment
Share on other sites

p.s Αν εχεις εσυ καποια αλλη να προτηνεις , πολυ ευχαρίστως να την δοκιμασω.

Ειναι πολυ σπαστικα τα vodafone icons lol

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος από flashing, για να καταλάβω, εάν έχεις την original rom της ελληνικής vodafone, τα εικονίδια της vodafone και άλλα ενοχλητικά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να τα σβήσεις; Δηλαδή δεν είναι απλά shortcuts που να μπορείς να τα σβήσεις; Είναι υποχρεωτικά εκεί κολλημένα στην οθόνη του κινητού ό,τι και να κάνεις;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους καποιος απαντησε :)

 

Φιλε μου δοκιμασα την Vodafone 845 Mr Edition v1.9

Δεν μου αρεσε που αν και ειχε ελληνικα , δεν ειχε ελληνικο android keyboard (μικρο το κακο) , ειχε καποια ξενα κειμενα ( σπαστικο να ειναι μισα αγγλικα μισα ελληνικα) και γενικα διαβασα για προβληματα wifi , android marker κλπ.

Ασε που δεν ειδα και καμια τεραστια διαφορα στην ταχυτητα του κινητου.....

Για αυτο ζηταω να βαλω την original vodafone greek παλι.....

 

p.s Αν εχεις εσυ καποια αλλη να προτηνεις , πολυ ευχαρίστως να την δοκιμασω.

Ειναι πολυ σπαστικα τα vodafone icons lol

εχω βαλει την The Celestial Teapot RLS1

την κατεβαζεις απο εδω

http://www.mediafire.com/?ykij4ma9ca35dwi

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη σταθεροτητα και τις δυνατοτητες (ετοιμη root κ.α.) και το σημαντικο ελληνικο και αγγλικο πληκτρολογιο

Επειδή είμαι λίγο άσχετος από flashing, για να καταλάβω, εάν έχεις την original rom της ελληνικής vodafone, τα εικονίδια της vodafone και άλλα ενοχλητικά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να τα σβήσεις; Δηλαδή δεν είναι απλά shortcuts που να μπορείς να τα σβήσεις; Είναι υποχρεωτικά εκεί κολλημένα στην οθόνη του κινητού ό,τι και να κάνεις;

ειναι μεσα στη ρομ και μαλλον δε φευγουν

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα το πάρω αν δεν ευδοκιμήσει το Android στο HD2:)

 

@mods: PLZ παιδιά ενώστε τα θρεντς για το 845

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την The Celestial Teapot RLS1

την κατεβαζεις απο εδω

http://www.mediafire.com/?ykij4ma9ca35dwi

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη σταθεροτητα και τις δυνατοτητες (ετοιμη root κ.α.) και το σημαντικο ελληνικο και αγγλικο πληκτρολογιο

 

ειναι μεσα στη ρομ και μαλλον δε φευγουν

 

 

Θα την δοκιμασω :)

Μην μου πεις οτι κρατησες backup την original vodafone v845 GREEK rom ?

Αν ειναι σε παρακαλω μπορεις να την ανεβασεις ????

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτή τη σελίδα είναι 0,68

http://www.4phones.de/besonderheiten/vodafone/845/1496.html

 

Τόσο είναι σε λογικά πλαίσια. Ελπίζω να ισχύει ο αριθμός. Αν και λογικά στο κουτί/manual θα πρέπει να το γράφει.

 

Κάποιος από τους κατόχους να μας διαφωτίσει;

Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμασω :)

Μην μου πεις οτι κρατησες backup την original vodafone v845 GREEK rom ?

Αν ειναι σε παρακαλω μπορεις να την ανεβασεις ????

 

οχι δεν κρατησα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα το πάρω αν δεν ευδοκιμήσει το Android στο HD2:)

 

@mods: PLZ παιδιά ενώστε τα θρεντς για το 845

 

Έχει γίνει ήδη η συνένωση από χθες! Υπάρχει κάποιο άλλο θέμα για το 845?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κρατησα

 

:(:(:(:(

Κριμα ....

Το κακο ειναι οτι ουτε στο site της huawei δεν την εχει πια ενω παλια την ειχε ετσι :

 

V845 V100R001GRCC02B 233(Vodafone Greece)

Εχεις δοκιμασει την : LR845 v1.8.1 synthesis for Vodafone 845

Λενε οτι ειναι πολυ καλη.....

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(:(

Κριμα ....

Το κακο ειναι οτι ουτε στο site της huawei δεν την εχει πια ενω παλια την ειχε ετσι :

 

V845 V100R001GRCC02B 233(Vodafone Greece)

Εχεις δοκιμασει την : LR845 v1.8.1 synthesis for Vodafone 845

Λενε οτι ειναι πολυ καλη.....

 

τις δοκιμασα ολες και εμεινα στην The Celestial Teapot RLS1

(μεχρι να βγει η froyo)

Link to comment
Share on other sites

τις δοκιμασα ολες και εμεινα στην The Celestial Teapot RLS1

(μεχρι να βγει η froyo)

 

Ok οποτε ειναι καλυτερη και απο αυτη που σου ειπα ....

Και στο android keyboard εχει ελληνικα ????

Κατι τελευταιο γιατι σε κουρασα ....

Μπορώ να βαλω την rom που μου λες με αυτον τον τροπο http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

 

γιατι λες ειναι root ready ( δεν ξερω τι ειναι αυτο ).......

 

P.S Με μια original rom που εχω απο το λινκ που σου εδωσα ποιο πανω απο την mr edition , εχω προβλημα με το android store .

Βαζω να κατεβει κατι και μου λεει οτι απετυχε....

Θελει να προσπαθησω πολλες φορες για να κατεβει.....

Το κανει και σε αλλους αυτο ????

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά είμαι φανατικά ΕΝΑΝΤΙΟΝ των roms που κυκλοφορούν από δω και από εκεί. Έχουμε ένα ωραίο κινητάκι με το λογισμικό του, με επίσημη υποστήριξη και δοκιμασμένο, με την εγγύησή του και κάποιοι παίζουν με τη φωτιά πειράζοντας την καρδιά του κινητού (με ρίσκο) για να εξαφανίσουν τα 3 shortcuts της vodafone ή για να έχουν ανούσια εφέ / φρουφρού και λοιπές papareees. Σε λίγο θα μου πείτε να βρούμε και ειδική μπογιά για να μην φαίνεται η λέξη vodafone στο πίσω μέρος της συσκευής. Αφήστε το κινητάκι όπως είναι και απολαύστε την πληθώρα εφαρμογών που μας δικτυώνει με αγαπημένα μας άτομα, μας γλιτώνει χρήματα και μας αυξάνει την παραγωγικότητα. Είμαι υπέρ της κατάργησης της εγγύησης σε όσους πειράζουν την original rom, και αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να γίνομαι ανεπιθύμητος με αυτές τις δηλώσεις, αλλά αυτή είναι η άποψή μου.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά είμαι φανατικά ΕΝΑΝΤΙΟΝ των roms που κυκλοφορούν από δω και από εκεί. Έχουμε ένα ωραίο κινητάκι με το λογισμικό του, με επίσημη υποστήριξη και δοκιμασμένο, με την εγγύησή του και κάποιοι παίζουν με τη φωτιά πειράζοντας την καρδιά του κινητού (με ρίσκο) για να εξαφανίσουν τα 3 shortcuts της vodafone ή για να έχουν ανούσια εφέ / φρουφρού και λοιπές papareees. Σε λίγο θα μου πείτε να βρούμε και ειδική μπογιά για να μην φαίνεται η λέξη vodafone στο πίσω μέρος της συσκευής. Αφήστε το κινητάκι όπως είναι και απολαύστε την πληθώρα εφαρμογών που μας δικτυώνει με αγαπημένα μας άτομα, μας γλιτώνει χρήματα και μας αυξάνει την παραγωγικότητα. Είμαι υπέρ της κατάργησης της εγγύησης σε όσους πειράζουν την original rom, και αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να γίνομαι ανεπιθύμητος με αυτές τις δηλώσεις, αλλά αυτή είναι η άποψή μου.

 

Φιλε μου μαλλον δεν τα ξερεις καλα

τα πραγματα.....

 

Δεν μιλαμε για τα εικονιδια μονο......

 

Εκτος απο αυτα τα κοκκινα απαισια εικονιδια , το κινητο επιδη ειναι branded , ειναι ποιο αργο απο οταν δεν ειναι branded ......

 

Εχω πιασει πολλες φορες να τρεχουν (χωρις να το ξερω) εφαρμογες της βοντα.....

Καταλαβαινεις οτι πεφτει πολυ η αποδοση του κινητου.

 

p.s

Αν μπορουσα να το κανω χωρις να φαίνεται ασχημο , ΝΑΙ θα εβγαζα και την λεξη βονταφον........ lol :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ της κατάργησης της εγγύησης σε όσους πειράζουν την original rom, και αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να γίνομαι ανεπιθύμητος με αυτές τις δηλώσεις, αλλά αυτή είναι η άποψή μου.

και γω υπερ ειμαι

(οπως εχω ξανατονισει για καποιον που δεν ξερει ειναι μεγαλο το ρισκο και γιαυτον τον χρηστη δεν υπαρχει λογος

Ok οποτε ειναι καλυτερη και απο αυτη που σου ειπα ....

Και στο android keyboard εχει ελληνικα ????

Κατι τελευταιο γιατι σε κουρασα ....

Μπορώ να βαλω την rom που μου λες με αυτον τον τροπο http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

 

γιατι λες ειναι root ready ( δεν ξερω τι ειναι αυτο ).......

 

P.S Με μια original rom που εχω απο το λινκ που σου εδωσα ποιο πανω απο την mr edition , εχω προβλημα με το android store .

Βαζω να κατεβει κατι και μου λεει οτι απετυχε....

Θελει να προσπαθησω πολλες φορες για να κατεβει.....

Το κανει και σε αλλους αυτο ????

-με αυτο τον τροπο φλασαρω και γω

-οταν σε android εισαι root σημαινει οτι εισαι superuser και μπορεις να εχεις

περισσοτερες δυνατοτητες (κατι αντιστοιχο ειναι στο iphone το jailbreak

κοιτα και εδω

http://www.addictivetips.com/mobile/top-10-reasons-to-root-your-android-phone-2/

Link to comment
Share on other sites

Εχω πιασει πολλες φορες να τρεχουν (χωρις να το ξερω) εφαρμογες της βοντα.....

Καταλαβαινεις οτι πεφτει πολυ η αποδοση του κινητου.

 

Δεν έχω εμπειρία από android. Κακό αυτό που λες. Όταν αναβαθμιστεί το κινητό σε froyo android 2.2 τα φρου φρου της vodafone φεύγουν ή παραμένουν;

 

 

Φίλε πολύ καλό το άρθρο μου έλυσες πολλές αποριες.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

και γω υπερ ειμαι

(οπως εχω ξανατονισει για καποιον που δεν ξερει ειναι μεγαλο το ρισκο και γιαυτον τον χρηστη δεν υπαρχει λογος

 

-με αυτο τον τροπο φλασαρω και γω

-οταν σε android εισαι root σημαινει οτι εισαι superuser και μπορεις να εχεις

περισσοτερες δυνατοτητες (κατι αντιστοιχο ειναι στο iphone το jailbreak

κοιτα και εδω

http://www.addictivetips.com/mobile/top-10-reasons-to-root-your-android-phone-2/

 

 

Ok φιλε μου σε υπερ-ευχαριστω για ολα :)

 

Δεν έχω εμπειρία από android. Κακό αυτό που λες. Όταν αναβαθμιστεί το κινητό σε froyo android 2.2 τα φρου φρου της vodafone φεύγουν ή παραμένουν;

 

Lol αυτο θα ελειπε να μενουν :lol::lol:

Αφου μονο προβλημα δημιουργουν και πιανουν και χωρο ποιος ο λογος να τις εχεις ???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πολύ καλό το άρθρο μου έλυσες πολλές αποριες.

 

Ok φιλε μου σε υπερ-ευχαριστω για ολα :)

 

δεν κανει τιποτα,αυτος ειναι αλλωστε και ο σκοπος του forum

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί, νομίζω όχι, αλλά εδώ βρήκα το καλύτερο video review του vodafone joy 845 διάρκειας 20 λεπτών και είναι και στα αγγλικά!

 

ΥΓ. Ρε παιδιά όλοι ξύπνιοι είμαστε; Δεν πιστεύω να βλέπουμε και Αλέφαντο όλοι μαζί; χαχα

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά είμαι φανατικά ΕΝΑΝΤΙΟΝ των roms που κυκλοφορούν από δω και από εκεί. Έχουμε ένα ωραίο κινητάκι με το λογισμικό του, με επίσημη υποστήριξη και δοκιμασμένο, με την εγγύησή του και κάποιοι παίζουν με τη φωτιά πειράζοντας την καρδιά του κινητού (με ρίσκο) για να εξαφανίσουν τα 3 shortcuts της vodafone ή για να έχουν ανούσια εφέ / φρουφρού και λοιπές papareees. Σε λίγο θα μου πείτε να βρούμε και ειδική μπογιά για να μην φαίνεται η λέξη vodafone στο πίσω μέρος της συσκευής. Αφήστε το κινητάκι όπως είναι και απολαύστε την πληθώρα εφαρμογών που μας δικτυώνει με αγαπημένα μας άτομα, μας γλιτώνει χρήματα και μας αυξάνει την παραγωγικότητα. Είμαι υπέρ της κατάργησης της εγγύησης σε όσους πειράζουν την original rom, και αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να γίνομαι ανεπιθύμητος με αυτές τις δηλώσεις, αλλά αυτή είναι η άποψή μου.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Κάποιες φορές μάλιστα γίνομαι πολύ κακός, όταν βλέπω κάποιους που "πειράζουν" τα κινητά τους και τα brickάρουν, να χτυπιούνται με μηνύματα του τύπου "Βοήθεια, δεν ξέρω τι να κάνω" "πάει το κινητάκι μου" και άλλα παρόμοια.

Την άποψή μου για το κινητό την έχω πει, πολύ καλό το κινητάκι, φθηνό κλπ, αλλά επειδή με χαλάει το Vodafone menu, δεν θα το αγοράσω.

Αν όμως ποτέ το μετανιώσω και τελικά μπω στον πειρασμό να το πάρω, δεν θα το πειράξω.

Άρα φίλε, δεν γίνεσαι κακός όταν υποστηρίζεις την κατάργηση της εγγύησης.

Μάλλον ζεις στην πραγματικότητα θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...