Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

B876_KALO_v1.9 απορία φίλε η ρομ είναι κατάλληλη για το κινητάκι μας ή μπα;;;

Φιλε μου εγω δεν εχω το Huawei Joy εχω το Huawei Ideos X5 Pro. Απλως χρειαστηκε να φλασαρω το κινητο της κοπελας μου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου εγω δεν εχω το Huawei Joy εχω το Huawei Ideos X5 Pro. Απλως χρειαστηκε να φλασαρω το κινητο της κοπελας μου.

 

οπότε δεν κάνει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει η δυνατοτητα στη συσκευη μας να δημιουργησουμε διαφορετικα προφιλ ηχου, αν ναι πως?
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν διάφορες εφαρμογές στο play store για αυτή την δουλειά π.χ. το quick profiles

από αυτονομία πάντως στην αναμονή τα πάει πολύ καλά το κινητάκι.Με κλειστά wifi και data και χρήση οθόνης περίπου 8-10 λεπτά ανα μέρα (για ξυπνητήρι) φτάνω γύρω στις 9.5 με 10 ημέρες αυτονομίας.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ρωτήσω κάτι....χθες "πειραματίστηκα" λιγάκι με το κινητό έκανα ροοτ με το z4root ανδ στην συνέχεια με τον rom manager έβαλα την ρομ του jolaroi. Στην συνέχεια επειδή ξεβολέυτηκα έβαλα πάλι την μαμά ρομ από το backup που είχα κάνει με το rom manager και αφαίρεσα το ρομ μανατζερ και το z4root αφού έκανα unroot. Τελικά σήμερα παρατηρώ ότι το κινητό στα μηνύματα αυτά που έρχονταν από την cosmote δεν είναι σε "νήμα" με το όνομα cosmote αλλά σε άλλο με όνομα μίας "παράταξης" που μου είχε στείλει προεκλογικό μήνυμα...είναι λογικό αυτό;...τα τίναξε η ρομ με το βάλε βγάλε ή είναι κάτι που θα γινόταν έτσι και αλλιώς;...

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

^ κι εμένα εδώ και καιρο και χωρίς να έχω πειράξει το κινητο, ούτε root, οταν κάνω ενημέρωση υπολοίπων απο την εφαρμογή mycu η απάντηση για το υπολοιπο έρχεται απο τον αριθμο 1252 αλλά στο ονομα απο πάνω αντί για vodafone γράφει... Τάσος (ένας φίλος μου)!!! λολ Με το gosmsproαυτά. Μετά ομως, οταν ξαναμπώ στο gosms έχει πλέον το σωστο ονομα, vodafone. Δεν ξέρω τι φταίει, ομως...
Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει μείνει μόνιμο...λολ...αστα τα πάνε...αν δεν είχα βολευτεί τόσο με ότι έχω βάλει στην εργοστασιακή ρομ θα την άλλαζα χωρίς σκέψη. Ξέρει μήπως κανένας καμία εφαρμογή που να μου επιτρέπει από image μιας ρομ να "τραβήξω" εφαρμογές με όλες τις ρυθμίσεις όπως τα είχα;
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα έχει ξαναγραφτεί αλλά δεν μπορώ να το βρώ....

έχω το εξής πρόβλημα....δεν μπορώ να συνδεθώ στο μάρκετ, βάζω κανονικά μειλ κωδικό και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι αξιόπιστη η σύνδεση κλπ κλπ κλπ....

στην βόνταφον που έχω πάει δεν γνωρίζουν τι και πως...

μήπως κάποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω ???? αααα επίσης έχω κάνει και επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω...έβαλα την ρομ του jolaroi από το λινκ http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/#comment-201 και ενώ όλα δουλεύουν ρολόι παρατήρησα ότι όταν με καλούσαν ο ήχος κλήσης σταματούσε μετά από 3-4 δευτερόλεπτα ενώ η κλήση (και η δόνηση) δεν σταματούσε...είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα;;...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα διάβασα ότι το android market έχει γίνει πλέον google play store. Έχω μήνες να μπω στο μάρκετ (δεν ασχολούμαι με updates και νέες εφαρμογές, έχω αυτά που έχω και είμαι οκ προς το παρόν, και είμαι με μαμά ROM) και αναρωτιέμαι αν πρέπει να κάνω κάτι σχετικά με αυτό ή αν είναι οκ να μείνω με το το "κουμπάκι" - shortcut που λέει "Market" αν ποτέ το χρειαστώ...
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως εδώ και καιρό που έμπαινα με την εργοστασιακή ρομ στο μαρκετ δεν είχε κάνει τίποτα...κανένα update...μπορεί ίσως επειδή είναι android 2.1 η έκδοση λογισμικού να μην αναβαθμιστεί;
Link to comment
Share on other sites

^ πάτησα το κουμπί του market και άνοιξε οπως παλιά, έκανα επιτυχώς και ένα update σε μια εφαρμογή. Δεν έχει αλλάξει κάτι, λοιπον, σε εμένα που έχω τη 2.1.
Link to comment
Share on other sites

1. Επιβεβαιώνω αυτό που λέτε ότι στα sms δείχνει μερικές φορές ξεκάρφωτο όνομα. Είναι bug του κινητού και αν θυμάμαι καλά έχει αναφερθεί και από πολλούς άλλους χρήστες στο internet (για το huawei joy που είναι όμως το ίδιο με το vodafone joy). Κάποιοι κατά λάθος στείλανε μάλιστα μήνυμα σε λάθος παραλήπτη και προέκυψαν παρεξηγήσεις και προβλήματα λόγω αυτού του bug.

 

2. Εχω 2.1 android μαμά rom, και φαίνεται εικονίδιο MARKET. Η μάνα μου που έχει 2.2 android σε αυτήν έχει αλλάξει το εικονίδιο σε PLAY STORE, άρα μάλλον είναι θέμα έκδοσης η ενημέρωση (ή μη) του εικονιδίου.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι ξέρω για το fix permissions. Λέω να τις δοκιμάσω όλες και να βρω μόνος μου ποια είναι η καλύτερη;) Ήδη δοκίμασα την fresh zodiac, την gingerbread του lolo..., μια miui και σήμερα θα βάλω την cm7.2 του joilaroi. θα βάλω και την cm του slyking και μετά λέω να πάω σε ics και την Miui που ετοιμάζει ο slyking :)

Ευχαριστώ πάντως!

τελικά δοκίμασες ics? τρέχει καλά? σε σχέση με την cm7.2 ?

και κάτι άλλο, καθώς το home είναι μαζί με το back, πώς μπορούμε να βλέπουμε τις ανοιχτές εφαρμογές, αφου πατώντας το home συνεχομενα δεν το κάνει..?

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου άρχισε να τα φτύνει:

η οθονη έχει εμφανίσει κάτι οριζοντιες ρίγες που τρεμοσβήνουν και

έχει κολλήσει και νομίζει οτι είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά (ενώ δεν είναι), του έβγαλα μπαταρία και sim, διορθώθηκε για λίγο και μετά πάλι τα ίδια.

Είναι σε εγγύηση και μολις βρω άλλο smartphone -δεν θέλω να μείνω χωρίς ίντερνετ στο κινητο- θα το στείλω στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

τελικά δοκίμασες ics? τρέχει καλά? σε σχέση με την cm7.2 ?

και κάτι άλλο, καθώς το home είναι μαζί με το back, πώς μπορούμε να βλέπουμε τις ανοιχτές εφαρμογές, αφου πατώντας το home συνεχομενα δεν το κάνει..?

 

Λοιπόν, όχι η οθόνη συνεχώς τρεμοπαιζει και έχει πολλά bugs. Του έβαλα την cm του joilaroi του πέρασα ένα tweak και κατέβασα το ram manager και τρέχει απίστευτα καλά. Και εγώ που νόμιζα ότι θα το χρησιμοποιώ μόνο για ξυπνητήρι:ρ τα κολλήματα είναι σπάνια αλλά δυστυχώς τα παιχνίδια κολλάνε πολύ. Για κάποιον που θέλει να μπει στο android και δεν θα ζητήσει πολλά από το κινητό είναι πολύ καλό:) για το δεύτερο ερώτημα σου δεν γνωρίζω να σου απαντήσω και εγώ το ψάχνω εδώ και μέρες. Αν θέλεις λινκ για το tweak ( και οδηγίες ) στείλτε π.μ.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,χτες πέρασα στο κινητο το cm7 του joilaroi,όμως είχα πρόβλημα με το calibration,συγκεκριμενα το δεν ανταποκρινεται καθολου το κάτω αριστερα μερος της οθονη,οταν το παταω κανει 'κλικ' λιγο πιο πανω απο κει που παταω,και ξαναγυρισα στο fresh zodiac fruits-froyo που είχα.Ομως και σε αυτήν την rom έχω το ιδιο προβλημα,μονο που φτιαχνει λιγο με ενα calibration app που εχει η rom απο μονη της.Μονο στο 2.1 δεν έχω προβλημα.Είχε κανεις το ιδιο προβλημα?Ειναι αρκετά ωραία η rom του joilaroi αλλα ουτε τον κωδικο του wifi δεν μπορουσα να βάλω...

 

 

Επίσης κατι άλλο που παρατήρησα είναι οτι δεν είχε(ή δεν το εβλεπα εγω) market.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά βρηκα το συγκεκριμένο κινητό με 30 μεταχειρισμένο τι λετε αξίζει να το πάρω;;;

να σημειωθεί οτι εχω ηδη ενα ανδροιδ κινητο ,το σαμσυνγκ γαλαξυ 3 ,και του αλλαζω ρομ αρκετα συχνα σχεδόν καθε μηνα οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε και μια καλη καστομ ρομ αν υπάρχει

ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όχι η οθόνη συνεχώς τρεμοπαιζει και έχει πολλά bugs. Του έβαλα την cm του joilaroi του πέρασα ένα tweak και κατέβασα το ram manager και τρέχει απίστευτα καλά. Και εγώ που νόμιζα ότι θα το χρησιμοποιώ μόνο για ξυπνητήρι:ρ τα κολλήματα είναι σπάνια αλλά δυστυχώς τα παιχνίδια κολλάνε πολύ. Για κάποιον που θέλει να μπει στο android και δεν θα ζητήσει πολλά από το κινητό είναι πολύ καλό:) για το δεύτερο ερώτημα σου δεν γνωρίζω να σου απαντήσω και εγώ το ψάχνω εδώ και μέρες. Αν θέλεις λινκ για το tweak ( και οδηγίες ) στείλτε π.μ.

οπότε κάθομαι με την 2.3.7 του joilaroi. καλα τι παιχνίδια θες κι εσυ να παιξεις με δάυτο:p

όσο για το δεύτερο ερώτημα, έβαλα το taskXP (στο quick mode) κι απ τις ρυθμίσεις της cyanogenmod το βαλα ν ανοίγει πατώντας το πλήκτρο menu συνεχόμενα

 

Λοιπόν,χτες πέρασα στο κινητο το cm7 του joilaroi,όμως είχα πρόβλημα με το calibration,συγκεκριμενα το δεν ανταποκρινεται καθολου το κάτω αριστερα μερος της οθονη,οταν το παταω κανει 'κλικ' λιγο πιο πανω απο κει που παταω,και ξαναγυρισα στο fresh zodiac fruits-froyo που είχα.Ομως και σε αυτήν την rom έχω το ιδιο προβλημα,μονο που φτιαχνει λιγο με ενα calibration app που εχει η rom απο μονη της.Μονο στο 2.1 δεν έχω προβλημα.Είχε κανεις το ιδιο προβλημα?Ειναι αρκετά ωραία η rom του joilaroi αλλα ουτε τον κωδικο του wifi δεν μπορουσα να βάλω...

περίεργο. κι η rom του joilaroi εχει calibration app πάντως

Επίσης κατι άλλο που παρατήρησα είναι οτι δεν είχε(ή δεν το εβλεπα εγω) market.
μετα τη ρομ, φλασαρες το google apps?

 

γεια σας παιδιά βρηκα το συγκεκριμένο κινητό με 30 μεταχειρισμένο τι λετε αξίζει να το πάρω;;;

να σημειωθεί οτι εχω ηδη ενα ανδροιδ κινητο ,το σαμσυνγκ γαλαξυ 3 ,και του αλλαζω ρομ αρκετα συχνα σχεδόν καθε μηνα οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε και μια καλη καστομ ρομ αν υπάρχει

ευχαριστώ πολύ!!!!!!

αν το χρειάζεσαι, μια χαρά ειναι, εγώ με 40€ το πήρα. εγώ δοκίμασα τρεις rom, και προτίμησα την cm-7.2.0-RC1-u8120-UNOFFICIAL-signed-update28 του joilaroi
Link to comment
Share on other sites

οπότε κάθομαι με την 2.3.7 του joilaroi. καλα τι παιχνίδια θες κι εσυ να παιξεις με δάυτο:p

όσο για το δεύτερο ερώτημα, έβαλα το taskXP (στο quick mode) κι απ τις ρυθμίσεις της cyanogenmod το βαλα ν ανοίγει πατώντας το πλήκτρο menu συνεχόμενα

Εύκολο είναι απλά φλασαρεις ένα zip από την sd. Όσο για το δεύτερο θα δοκιμάσω και εγώ τώρα να το κάνω...

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν φταίει το calibration,το κινητο τα εχει παίξει,με την pro celestial που καποτε δουλευε μια χαρά μου κανει τα ίδια τώρα:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν φταίει το calibration,το κινητο τα εχει παίξει,με την pro celestial που καποτε δουλευε μια χαρά μου κανει τα ίδια τώρα:ninja:

 

Αλλαγή οθόνης θέλεις. Αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα και όταν μου έσπασε η οθόνη και πήγα να μου την αλλάξουν διορθώθηκε το πρόβλημα μάλλον φταίει η υγρασία που έχει πάρει...

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης θέλεις. Αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα και όταν μου έσπασε η οθόνη και πήγα να μου την αλλάξουν διορθώθηκε το πρόβλημα μάλλον φταίει η υγρασία που έχει πάρει...

 

είναι τόσο συχνό πια το φαινόμενο ανάγκης για αλλαγή οθόνης που υποψιάζομαι οτι έχουν "ημερομηνίες λήξης" οι οθόνες των 845.... πριν απο κανένα μήνα τα έπαιξε και η οθόνη του 845 του αδελφού μου (κάποιες φορές δεν ανταποκρινόταν καθόλου), ευτχώς το πήγα στη voda στο τσακ πριν λήξει η εγγύηση και με λίγο σου-ξου-μου-ξου μου το καλύψανε... αλλιώς θα ήθελε 42.98 ευρώ χωρίς ΦΠΑ - δηλαδή 52+... Ηθικό δίδαγμα, κρατάμε πάντα αποδείξεις και κουτιά!

Link to comment
Share on other sites

είναι τόσο συχνό πια το φαινόμενο ανάγκης για αλλαγή οθόνης που υποψιάζομαι οτι έχουν "ημερομηνίες λήξης" οι οθόνες των 845.... πριν απο κανένα μήνα τα έπαιξε και η οθόνη του 845 του αδελφού μου (κάποιες φορές δεν ανταποκρινόταν καθόλου), ευτχώς το πήγα στη voda στο τσακ πριν λήξει η εγγύηση και με λίγο σου-ξου-μου-ξου μου το καλύψανε... αλλιώς θα ήθελε 42.98 ευρώ χωρίς ΦΠΑ - δηλαδή 52+... Ηθικό δίδαγμα, κρατάμε πάντα αποδείξεις και κουτιά!

 

Και δηλαδη το καλυψε η εγγυηση; :eek: μπραβο την βοντα, μπραβο και σε εσενα που τους καταφερες:p

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...