Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα καλησπερα, μια γρηγορη ερωτηση.μπορει να ειναι πολυ χαζη η ερωτηση μου αλλα το εχω απορια. οταν αποσυνδεομαι απο το wifi διπλα απο την ενδειξη με το ποσο σημα εχω μου βγαζει ενα σηματακι το οποιο ειναι ενα H και 2 βελακια το ενα πανω το αλλο κατω:) ειναι οπως η ενδειξη του 3G απλα εχει ενα Η στη θεση του 3G. ξερετε τι ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα καλησπερα, μια γρηγορη ερωτηση.μπορει να ειναι πολυ χαζη η ερωτηση μου αλλα το εχω απορια. οταν αποσυνδεομαι απο το wifi διπλα απο την ενδειξη με το ποσο σημα εχω μου βγαζει ενα σηματακι το οποιο ειναι ενα H και 2 βελακια το ενα πανω το αλλο κατω:) ειναι οπως η ενδειξη του 3G απλα εχει ενα Η στη θεση του 3G. ξερετε τι ειναι αυτο?

 

Οτι εχεις ενεργοποιησει την προσβαση σου στο διαδίκτυο μεσω του παροχέα σου . Μπορεις να το απενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις δικτυου βεβαια , μη σε χρεωνει αν μπεις καταλαθος στον browser....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να παρω ενα κινητο και σκεφτομοθνα το vodafone joy αλλα με φοβιζει που ενω εχει τοσα πολλα πραγματα ειναι τοσο φθηνο.Αυτο που βασικα θελω ειναι να κρατησει μην το παρω τωρα και μετα απο 1-2 χρονια να ειναι για πεταμα τι λετε να το παρω;
Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να παρω ενα κινητο και σκεφτομοθνα το vodafone joy αλλα με φοβιζει που ενω εχει τοσα πολλα πραγματα ειναι τοσο φθηνο.Αυτο που βασικα θελω ειναι να κρατησει μην το παρω τωρα και μετα απο 1-2 χρονια να ειναι για πεταμα τι λετε να το παρω;

 

Οχι δεν νομιζω δεν ειναι η καταλληλη αγορα τσαμπα λεφτα θα σου συνιστουσα wildfire htc

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω δεν ειναι η καταλληλη αγορα τσαμπα λεφτα θα σου συνιστουσα wildfire htc

 

ξεχασα να πω οτι μεχρι τα 110 ευρω που κανει το vodafone τα δινω παραπανω οχι γιατι το eriscon που ειχα επεσα μια φορα κατω .ουτε καν ανοιξε,και μου καηκε η μιση οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω να παρω ενα κινητο και σκεφτομοθνα το vodafone joy αλλα με φοβιζει που ενω εχει τοσα πολλα πραγματα ειναι τοσο φθηνο.Αυτο που βασικα θελω ειναι να κρατησει μην το παρω τωρα και μετα απο 1-2 χρονια να ειναι για πεταμα τι λετε να το παρω

μεχρι δυο χρονια με την εγγυηση ειναι οκ,μετα τα δυο χρονια, τα καινουρια θα ειναι με το κιλο στην λαικη.

εαν θα κρατησει τοσο θα το δουμε στην πραξη,τωρα οτι και να πουμε ειναι νωρις ακομα.

και μια παρατηρηση:ειναι κινητο με ευκολιες,δεν ειναι pc.

μην τα μπερδευουμε.

προς το παρον και για την χρηση που το θελω ειναι αψογο.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

To vodafone joy ειναι το 1ο μου κινητο android οποτε αν πω καμια βλακια συγνωμη :D

Θα ήθελα να ξερω αν χρεωνομαι με το vodafone 360, και αν ναι ποτε(γιατι εχω συνδεση και δεν θελω να δω κανεναν παραφουσκομενο λογαριασμο).Το μονο που εχω κανει ειναι να φτιαξω ενα accout που μου ζητουταν??

Edited by Meni0s
Link to comment
Share on other sites

To vodafone joy ειναι το 1ο μου κινητο android οποτε αν πω καμια βλακια συγνωμη :D

Θα ήθελα να ξερω αν χρεωνομαι με το vodafone 360, και αν ναι ποτε(γιατι εχω συνδεση και δεν θελω να δω κανεναν παραφουσκομενο λογαριασμο).Το μονο που εχω κανει ειναι να φτιαξω ενα accout που μου ζητουταν??

 

όχι απλά χρεώνεσαι παρα-χρεώνεσαι είναι το καλό. ας πούμε εγώ που στο σπίτι μου έχουμε 2 και είχαμε μέσα κάρτες CU άδειασε σε λίγες ώρες κάρτα 10€. αν κατάλαβες κατάλαβες. το λοιπόν. το κινητό πρέπει να γίνει root και να αφαιρέσεις αυτές τις εφαρμογές. αν θέλεις βέβαια δεν κάνεις αυτην την διαδικασία και αλλάζεις τις οδηγίες Internet ώστε να μην συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό πρέπει να γίνει root και να αφαιρέσεις αυτές τις εφαρμογές. αν θέλεις βέβαια δεν κάνεις αυτην την διαδικασία και αλλάζεις τις οδηγίες Internet ώστε να μην συνδέεται.

 

πως γινεται root?

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα, πριν μια ωρα και σας γραφω απο αυτο!

used as new 80€ με κατι εξτραδακια, (καρτα sd4gb, membranes). εχω διαβασμα σημερα γιατι δεν βρισκω τιποτα... Μα καλα, ετσι χωρις τονους θα πρεπει μα γραφω τωρα; :-(

ftou! kati patisa k exasa ta ellinika... sorry gia ta greeklish...

Link to comment
Share on other sites

τελικα σαν συσκευη αξιζει τα λεφτα της για αυτα που προσφερει?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα σαν συσκευη αξιζει τα λεφτα της για αυτα που προσφερει?

 

Κατ'΄εμε , φυσικα. Μολις 100 € ενα smartphone . Βεβαια, αν διαθετεις ενα πενηνταρικο παραπανω πηγαινε για wildfire η για galaxy 3...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

το ****το ειναι οτι ανα 50 ευρω αλλαζεις συσκευη..οποτε στα 100ευρω και εγω πιστευω οτι ειναι best αγορα!
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σημερα και δεν μου εχει μεσα user manual και παιδεύομαι να το μαθω μονος πφφφφ εντωμεταξύ παω να μπω στο μαρκετ αλλα δεν μπορει να κανει συνδεση στο google account μου ενώ έχω συνδεση σε wi-fi και επισης δεν μπορω να βαλω δικο μου ηχο κλησης …..

Τελικα πολύ χρήσιμο το user manual αν δεν το εχεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σημερα και δεν μου εχει μεσα user manual και παιδεύομαι να το μαθω μονος πφφφφ εντωμεταξύ παω να μπω στο μαρκετ αλλα δεν μπορει να κανει συνδεση στο google account μου ενώ έχω συνδεση σε wi-fi και επισης δεν μπορω να βαλω δικο μου ηχο κλησης …..

Τελικα πολύ χρήσιμο το user manual αν δεν το εχεις

 

Το user manual είναι μέσα στο κινητό. Απλά σύνδεσέ του με το pc σου και θα καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

παιδεύομαι να το μαθω μονος πφφφφ

 

μαλλον δεν εισαι συνηθησμενος στο like-unix οπως και εγω και θελεις καποιον να σε κανει στρατα ...στρατουλα:p:lol:

windows 7 δεν μπορουμε να βαλουμε αραγε;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εδω και ενα μηνα εχω το joy ......

Αφου μεσω του φορουμ σας καταφερα να το δουλεψω και να καταλαβω τις δυνατοτητες του (οχι οτι ειμαι νεος σε αυτου του ειδους τα κινητα :O )

κατεβασα και καποιες εφαρμογες που μου αρεσαν.

Επειδη στο σπιτι δεν εχω wifi τις πιο πολλες τις κατεβασα μεσω του υπολογιστη μεσω usb . Στην αρχη οι εφαρμογες κατεβαιανα μια χαρα....

Τις δυο τελευταιες μερες ομως μου κανει καποια προβλημματακια.

Ενω στον υπολογιστη η εφαρμογη δειχνει οτι εχει φορτωθει στο κινητο, στην συσκευη δεν φαινετε καθολου.......

Καποια στιγμη εκανε μονο του το κινητο επανακινηση και αρχισε να φορτωνει κανονικα τις εφαρμογες.......

Μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη μνημη :!: στην συσκευη και εφοσον διεγραψα καποιες εφαρμογες που δεν ηθελα περασε τις υπολοιπες......

Πως γινετε να βγαζει οτι η μνημη ειναι πληρης εφοσον -υποτιθετε- οτι ολα αυτα περνανε στην καρτα μνημης (2gb ελευθερο χωρο) ??????

Αυτη την στιγμη ολες οι εφαρμογες που εχω μεσα ειναι γυρω στα 70mb....

Οταν μου εβγαλε το μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη μνημη οι εφαρμογες που ειχα μεσα ηταν γυρω στα 63mb και προσπαθουσα να κατεβασω 2 εφαρμογες απο 2 mb η καθε μια !!!!!!!!!!!!!!

Επισης εχω παρατηρησει οτι αργει πολυ να σαρωσει τα wifi δικτυα και εχει πολυ χαμηλο σημα ακομα και αν εισαι σε μαγαζι που εχει ελευθερο ασυρματο δικτυο (συνηθως καφετεριες).......

Σας ζαλισα με τα προβλημματα μου........αλλα αν τα εχει αντιμετωπισει και καποιος αλλος θα με βοηθουσε πολυ αν ελεγε καποια λυση.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εδω και ενα μηνα εχω το joy ......

Αφου μεσω του φορουμ σας καταφερα να το δουλεψω και να καταλαβω τις δυνατοτητες του (οχι οτι ειμαι νεος σε αυτου του ειδους τα κινητα :O )

κατεβασα και καποιες εφαρμογες που μου αρεσαν.

Επειδη στο σπιτι δεν εχω wifi τις πιο πολλες τις κατεβασα μεσω του υπολογιστη μεσω usb . Στην αρχη οι εφαρμογες κατεβαιανα μια χαρα....

Τις δυο τελευταιες μερες ομως μου κανει καποια προβλημματακια.

Ενω στον υπολογιστη η εφαρμογη δειχνει οτι εχει φορτωθει στο κινητο, στην συσκευη δεν φαινετε καθολου.......

Καποια στιγμη εκανε μονο του το κινητο επανακινηση και αρχισε να φορτωνει κανονικα τις εφαρμογες.......

Μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη μνημη :!: στην συσκευη και εφοσον διεγραψα καποιες εφαρμογες που δεν ηθελα περασε τις υπολοιπες......

Πως γινετε να βγαζει οτι η μνημη ειναι πληρης εφοσον -υποτιθετε- οτι ολα αυτα περνανε στην καρτα μνημης (2gb ελευθερο χωρο) ??????

Αυτη την στιγμη ολες οι εφαρμογες που εχω μεσα ειναι γυρω στα 70mb....

Οταν μου εβγαλε το μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη μνημη οι εφαρμογες που ειχα μεσα ηταν γυρω στα 63mb και προσπαθουσα να κατεβασω 2 εφαρμογες απο 2 mb η καθε μια !!!!!!!!!!!!!!

Επισης εχω παρατηρησει οτι αργει πολυ να σαρωσει τα wifi δικτυα και εχει πολυ χαμηλο σημα ακομα και αν εισαι σε μαγαζι που εχει ελευθερο ασυρματο δικτυο (συνηθως καφετεριες).......

Σας ζαλισα με τα προβλημματα μου........αλλα αν τα εχει αντιμετωπισει και καποιος αλλος θα με βοηθουσε πολυ αν ελεγε καποια λυση.......

 

οι εφαρμογες δεν περνανε στην sd αυτο γινεται μονο σε 2.2 frogo οταν βαλεις πολλες εφαρμογες θα γεμισει η μνημη ram στο joy και η interial memory ειναι περιπου 256 οι εφαρμογες καταλαμβανουνε αυτες τις μνημες τα δεδομενα των εφαρμογων πανε στην sd . κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη android system info σου λεει τα παντα ποση μνημη εχεις free ποσο πι:)ανουνε οι εφαρμογες πιες δουλευουν σε πραγματικο χρονο live κ.λ.π ..οσο για το wifi ειναι μια χαρα σε μενα δουλευει πολυ καλα με σημα καμπανα σαρωνει γρηγορα δυκτυα παζει ρολο και το σημα που εχει το καθε δυκτυο

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλος προβλημα ; η μονο εγώ δεν μπορώ να συνδεθω με το google account μου; Μου λεει ότι ή δεν είναι διαθέσιμο τορα η η συσκευη μου δεν το υποστηρίζει ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...