Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως φιλε μου δεν προκειται να σου πει ΚΑΝΕΙΣ την ταυτοτητα του.. Η αρχη προστασιας βλεπεις..

Και σου ξαναλεω και να προσδιορισεις ταυτοτητα, αυτη πιθανοτατα θα ειναι αυτου που το αγορασε απο τον κλεπταποδοχο..

Αυτο που ειπε ενας αγενης πιο πανω εχει μια βαση.

 

Δεν θέλω να το προχωρήσω, αλλά αν έχεις γνωστό άτομο σε κατάστημα vodafone μπορούν να γίνουν πολλά ωραία πραγματάκια και ο νοών νοείτο. Έχω μάθει διάφορα πράγματα σε καταστήματα vodafone από "αφελείς" εργαζομένους προσποιούμενος ότι είμαι ο κάτοχος ενός (άλλου) αριθμού.

 

Δεύτερον, αν εγώ ξεχάσω κάπου το κινητό / ή το χάσω και το πάρει κάποιος άλλος και το "περιεργαστεί" βάζοντας τη δική του sim, ο αριθμός που θα μπορέσω εγώ να εκμαιεύσω θα αντιστοιχεί 99% στον ΚΛΕΦΤΗ. Εσύ μιλάς για την περίπτωση ο κλέφτης που θα βρει το κινητό μου να ΜΗΝ το χρησιμοποιήσει και να το πουλήσει, σωστά; Ε δεν θεωρώ ότι είναι πολύ πιθανό αυτό. Μια sim θα την βάλει, έστω και για λίγο για να τεστάρει το κινητό, και αυτή η sim θα αντιστοιχεί στα στοιχεία ταυτότητας του κλέφτη.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν κύριοι, δοκίμασα το προγραμματάκι SIM Checker.

Δανείστηκα μια κάρτα SIM από κάποιο φίλο. Έβγαλα την κάρτα μου SIM και έβαλα του φίλου, για να κάνω προσομοίωση κλοπής της συσκευής. Μετά από 2 λεπτά η συσκευή άρχισε να στέλνει SMS ανα δίλεπτο σε κάποιο 3ο τηλέφωνο (προκαθορισμένο νούμερο από τον χρήστη) από μόνη της, χωρίς εγώ ο υποτιθέμενος κλέφτης να καταλάβω τίποτα.

Τα δύο πρώτα SMS ανέφεραν φυσιολογικά το νούμερο του αποστολέα (του κλέφτη δηλαδή), όμως το στίγμα που απέστειλαν ήταν μηδενικό. Το τρίτο SMS, περιείχε και στίγμα (συντεταγμένες) αναφέροντας 75 μέτρα σαν περιθώριο λάθους. Έκλεισα το την συσκευή για να μη χρεώσω κι άλλο τον δανειστή της κάρτας (τον φίλο μου) .Μπήκα στο Google Earth, έβαλα τις συντεταγμένες που μου στάλθηκαν, και είδα ότι συνέπιπταν απόλυτα με το σπίτι μου, εκεί που ήταν η συσκευή δηλαδή. Το λάθος στο στίγμα, δεν ξεπερνούσε τα 7-8 μέτρα...

 

Δουλεύει απόλυτα το προγραμματάκι. Συστήνεται ανεπιφύλακτα...

Το ότι έστειλε στίγμα με την 3η, οφείλεται μάλλον στην καθυστέρηση ενεργοποίησης του GPS...

 

Τώρα ξέρω, ότι έτσι και κλαπεί, θα ξέρω ποιον θα κυνηγήσω.

Δυο κινητά μου έφαγαν στο παρελθόν, και το συναίσθημα μετά την κλοπή ήταν αρκετά δυσάρεστο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι, δοκίμασα το προγραμματάκι SIM Checker.

Δανείστηκα μια κάρτα SIM από κάποιο φίλο. Έβγαλα την κάρτα μου SIM και έβαλα του φίλου, για να κάνω προσομοίωση κλοπής της συσκευής. Μετά από 2 λεπτά η συσκευή άρχισε να στέλνει SMS ανα δίλεπτο σε κάποιο 3ο τηλέφωνο (προκαθορισμένο νούμερο από τον χρήστη) από μόνη της, χωρίς εγώ ο υποτιθέμενος κλέφτης να καταλάβω τίποτα.

Τα δύο πρώτα SMS ανέφεραν φυσιολογικά το νούμερο του αποστολέα (του κλέφτη δηλαδή), όμως το στίγμα που απέστειλαν ήταν μηδενικό. Το τρίτο SMS, περιείχε και στίγμα (συντεταγμένες) αναφέροντας 75 μέτρα σαν περιθώριο λάθους. Έκλεισα το την συσκευή για να μη χρεώσω κι άλλο τον δανειστή της κάρτας (τον φίλο μου) .Μπήκα στο Google Earth, έβαλα τις συντεταγμένες που μου στάλθηκαν, και είδα ότι συνέπιπταν απόλυτα με το σπίτι μου, εκεί που ήταν η συσκευή δηλαδή. Το λάθος στο στίγμα, δεν ξεπερνούσε τα 7-8 μέτρα...

 

Δουλεύει απόλυτα το προγραμματάκι. Συστήνεται ανεπιφύλακτα...

Το ότι έστειλε στίγμα με την 3η, οφείλεται μάλλον στην καθυστέρηση ενεργοποίησης του GPS...

 

Τώρα ξέρω, ότι έτσι και κλαπεί, θα ξέρω ποιον θα κυνηγήσω.

Δυο κινητά μου έφαγαν στο παρελθόν, και το συναίσθημα μετά την κλοπή ήταν αρκετά δυσάρεστο...

 

Εντάξει... Vodafone joy είναι... δε θα χάσεις και πολλά...

ΌΠΩΣ και να χει ευχαριστούμε για το review...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι, δοκίμασα το προγραμματάκι SIM Checker.

Δανείστηκα μια κάρτα SIM από κάποιο φίλο. Έβγαλα την κάρτα μου SIM και έβαλα του φίλου, για να κάνω προσομοίωση κλοπής της συσκευής. Μετά από 2 λεπτά η συσκευή άρχισε να στέλνει SMS ανα δίλεπτο σε κάποιο 3ο τηλέφωνο (προκαθορισμένο νούμερο από τον χρήστη) από μόνη της, χωρίς εγώ ο υποτιθέμενος κλέφτης να καταλάβω τίποτα.

Τα δύο πρώτα SMS ανέφεραν φυσιολογικά το νούμερο του αποστολέα (του κλέφτη δηλαδή), όμως το στίγμα που απέστειλαν ήταν μηδενικό. Το τρίτο SMS, περιείχε και στίγμα (συντεταγμένες) αναφέροντας 75 μέτρα σαν περιθώριο λάθους. Έκλεισα το την συσκευή για να μη χρεώσω κι άλλο τον δανειστή της κάρτας (τον φίλο μου) .Μπήκα στο Google Earth, έβαλα τις συντεταγμένες που μου στάλθηκαν, και είδα ότι συνέπιπταν απόλυτα με το σπίτι μου, εκεί που ήταν η συσκευή δηλαδή. Το λάθος στο στίγμα, δεν ξεπερνούσε τα 7-8 μέτρα...

 

Δουλεύει απόλυτα το προγραμματάκι. Συστήνεται ανεπιφύλακτα...

Το ότι έστειλε στίγμα με την 3η, οφείλεται μάλλον στην καθυστέρηση ενεργοποίησης του GPS...

 

Τώρα ξέρω, ότι έτσι και κλαπεί, θα ξέρω ποιον θα κυνηγήσω.

Δυο κινητά μου έφαγαν στο παρελθόν, και το συναίσθημα μετά την κλοπή ήταν αρκετά δυσάρεστο...

 

και να πω και το ωραίο που καταρρίπτει τον μύθο;;;

το κλέβεις του σβήνεις τα πάντα περνάς νέα rom και τσουπ πάνε και τα προγράμματα πάνε και όλα. :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε αυτό 3 σελίδες πριν. Μάλιστα εγώ ήμουν που είχα ρωτήσει...

Όμως, σκέψου ότι τα κινητά των 109 ευρώ τα κλέβουν οι ερασιτέχνες χαζούληδες κλέφτες, αφού με τον ίδιο κίνδυνο μπορούν να "αποκτήσουν" ακριβότερο.

Κομματάκι απίθανο κάποιος να είναι ταυτοχρόνως κλέφτης, γνώστης περάσματος νέας ROM, και χαζούλης ερασιτέχνης...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους χρειάζομαι τα φώτα σας καθώς η προηγούμενη αγορά έπεσε έξω (lg km900 arena):mad: πιο από τα 2 προτείνετε η διαφορά τους περίπου 20€ οπότε δεν θα ήθελα να είχα άλλη μια λανθασμένη επιλογή.:cry:

απο πιοτητα εικονας βιντεο στο youtube ειναι οκ γιατι στο lg δεν βλέπεις τπτ.

ευχαριστώ εκ των προτέρων αναμένω τις συμβουλές σας:worry:

Υ.Γ αν είμαι off topic συγχωρείστε με πρώτη φορά ποσταρω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας . Έκανα root το τηλέφωνο αλλά όταν ξεκινάει μου βγάζει ότι έχει 60 και κάτι διεργασίες και κολλάει. Αφου περιμένω αρκετά και κατορθώσω να τις σταματήσω (μένουν περίπου 21) μετά είναι όλα μια χαρά . Υπάρχει εφαρμογή για το ποιές διεργασίες θα φορτώνει ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινετε με αφτο το flash player παιζει στο κινητο η οχι? επισης πως μπορουμε να βαλουμε περισοτερο αποθεματικο χωρο εκτος απο τα 512mb που εχει μεσα;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους χρειάζομαι τα φώτα σας καθώς η προηγούμενη αγορά έπεσε έξω (lg km900 arena):mad: πιο από τα 2 προτείνετε η διαφορά τους περίπου 20€ οπότε δεν θα ήθελα να είχα άλλη μια λανθασμένη επιλογή.:cry:

απο πιοτητα εικονας βιντεο στο youtube ειναι οκ γιατι στο lg δεν βλέπεις τπτ.

ευχαριστώ εκ των προτέρων αναμένω τις συμβουλές σας:worry:

Υ.Γ αν είμαι off topic συγχωρείστε με πρώτη φορά ποσταρω εδώ.

 

εγω θα διαλεγα το ideos μονο και μονο γιατι εχει 2.2 frogo απο τη μανα του και η οθονη του ειναι carpative σαφως πιο καλο απο το joy που εχω και γω αλλα για 20 euro περισωτερα ειναι πολυ καλα να παρεις το ideos 2.2 frogo-carpative.....

 

παιδια τι γινετε με αφτο το flash player παιζει στο κινητο η οχι? επισης πως μπορουμε να βαλουμε περισοτερο αποθεματικο χωρο εκτος απο τα 512mb που εχει μεσα;:wacko:

 

δεν παιζει ο flash player στο joy λογο αναλυσης μικρης που εχει η οθονη:(

 

Την βοήθεια σας . Έκανα root το τηλέφωνο αλλά όταν ξεκινάει μου βγάζει ότι έχει 60 και κάτι διεργασίες και κολλάει. Αφου περιμένω αρκετά και κατορθώσω να τις σταματήσω (μένουν περίπου 21) μετά είναι όλα μια χαρά . Υπάρχει εφαρμογή για το ποιές διεργασίες θα φορτώνει ;

Ευχαριστώ

 

κατεβασε απο το market to osmonitor νομιζω ειναι αυτο που θελεις:)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε από Wi-fi ούτε από 3G στο 360 People και το 360 Shop.

 

Μου βγάζει στο Shop "Invalid Session and MSISDN authentication"

 

Όχι ότι τα χρειάζομαι απαραίτητα, αλλά θέλω να το λύσω. Βγαίνει συνέχεια και το εικονίδιο για update του 360 People.

Link to comment
Share on other sites

α ευχαριστώ!! αλλα την μνημη πως την κανουμε επεκταση απο 512 να βαλουμε και αλλες εφαρμογες απο την sd? επισης γιατι καποιες εφαρμογες δεν κατεβενουνε απο το androit market?:)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αναζητηση στο xda βρηκα χρησιμα λινκς εδω ο τυπος εχει βγαλει καινουργια ρομ για 2,1

 

FRESH ZODIAC FRUIT ROM||HUAWEI U8120 u8110 u8100||vodafone 845||Pulse Mini

 

και εχει βγαλει βετα την 2,2

 

FROYO ROM FROZEN ZODIAC FRUIT HUAWEI U8100 / u8120 / u8110 |VODAFONE 845|PULSE MINI|

 

[ROM] tahahawa's U81XX Froyo Mod V1.2

 

και βιντεο :Froyo Vodafone 845 - Android 2.2 with wifi

 

οποιος γνωριζει ας πει την γνωμη του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θελω να ρωτησω κατι.

Επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα του joy ξερει κανεις να μου πει αν εχει κανει μεσω skype

βιντεοκληση?

ειτε να εβλεπε τον συνομηλητη του ειτε να εβλεπε και ο ενας και ο αλος?

ευχαριστω.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από αρχές Νοεμβρίου που πήρα το κινητό τώρα μου παρουσίασε ένα πρόβλημα στο ακουστικό με αποτέλεσμα όλοι οι συνομιλητές μου να ακούγονται με ένα πολύ έντονο "τριγμό" οπότε και η συσκευή πήγε για RMA στο κατάστημα που το αγόρασα....

Θα ενημερώσω για όποιες εξελίξεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια root-αρα κι εγω. Δεν το έχω ψάξει ακόμα . Ευελπιστώ να μη με κάνει κάτι να γυρίσω στη μαμίσια της vodafone, που οταν ξεκίναγε "περιέστρεφε σε 3D" το λογότυπο της Vodafone ! E, ξεφτίλα !

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αναζητηση στο xda βρηκα χρησιμα λινκς εδω ο τυπος εχει βγαλει καινουργια ρομ για 2,1

 

FRESH ZODIAC FRUIT ROM||HUAWEI U8120 u8110 u8100||vodafone 845||Pulse Mini

 

και εχει βγαλει βετα την 2,2

 

FROYO ROM FROZEN ZODIAC FRUIT HUAWEI U8100 / u8120 / u8110 |VODAFONE 845|PULSE MINI|

 

[ROM] tahahawa's U81XX Froyo Mod V1.2

 

και βιντεο :Froyo Vodafone 845 - Android 2.2 with wifi

 

οποιος γνωριζει ας πει την γνωμη του

 

Μακάρι να δουλεύει η 2.2!!! Όποιος την δοκίμασε ας μας κάνει ενα review, να την βάλουμε κ εμείς!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, υπαρχει περιπτωση να σηκωσει froyo ?

 

Σημειωση : πέρασα την καθαρη ρομ , και κατι φορες μου κολλαει αρκετα.... Μηπως μου βάρυνε ; Ειχα και εγκαταστημενο το cpu tuner και σερνοταν !

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι froyo που έχω δεί έχουν πρόβλημα με το d-pad. κρασάρει αν το ακουμπήσει (που θα το ακουμπήσεις και λόγω συνήθειας κάποια στιγμή) και γενικά φαίνονται κάπως. τις νέες δεν τις κοίταξα ακόμα αλλά θα τις δοκιμάσω να δω τι λένε.
Link to comment
Share on other sites

επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει το εικονιδιο του δορυφόρου αφου απο μονο του δεν δουλεύει αν δεν ανοίξεις το δίκτυο wifi για να δουλεψουνε οι χαρτες.:wacko:

 

πιο ειναι αυτο το script για το java; και γιατι δεν κατεβενουν ολα τα προγραματα απο το adroit market; δεν κανουν ολα για αυτο το τηλεφωνο;

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

πιο ειναι αυτο το script για το java;

 

αυτό για παράδειγμα...

http://www.umnet.com/download-software/14406-Jbed_120_android_21_java_emulator

 

επίσης το script http://www.umnet.com/download-software/12778-Jbed_Java_Midlet_Manager_for_android

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

 

τα κατεβασα αλλα δεν ανοιγουνε

Link to comment
Share on other sites

τα κατεβασα αλλα δεν ανοιγουνε

 

ψάχτο λίγο στο ίδιο site... θα βρεις ποια εφαρμογή το κάνει. εμένα μια το έκανε από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...