Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.μηπως ξερετε πως μπορω να αλλαξω τον ηχο μηνυματων?επισης ειναι γνωστο αν θα παρει αναβαθμιση σε android 2.2?

κάνε αυτό που πρότεινα και στον φίλο μας. το πρόγραμμα αυτό επιλέγει και ήχο που θες.

Παιδιά πονουσε που πονούσε το κεφαλι μου,μετα από τόσο ψάξιμο κλαταρα..

Αυτο το λέω για να δικαιολογηθώ σε περίπτωση που εχει απαντηθεί η "θεόχαζη φοβάμαι" ερώτηση μου ήδη :O

Έχω ενσύρματο internet!! υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω αυτό για να σερφάρω απ'το κινητο??

Μου είπε ένας φίλος ότι στο δικό του κινητό, όταν το συνέδεε με τον υπολογιστή επί τόπου είχε Internet.... :O

ενσύρματο πως να γίνει ασύρματο; αυτό που σου είπε ο φίλος δεν ξέρω πως γίνεται.

πιο πριν σας ειπα οτι κατεβασα και εγω το handcent εκανα τις ρυθμισεις για ειδοποιηση αναφορας παραδοσης στα sms αλλα και παλι τιποτα....ενω το τηλεφωνο που στελνω sms ειναι απενεργοποιημενο μου δειχνει οτι εφυγε απο εμενα το sms μπαινω στις αναφορες αλλα δε μου δειχνει αν παραδοθηκε η αν εκκρεμει. εχει προβλημα η συσκευη μου? εσας ερχονται οι αναφορες στα sms?

 

το λοιπόν γιατί δεν διαβαζόμαστε. δεν είναι σαν κάτι παλιά νόκια που σου έκανε μπιπ μπιπ το κινητό και ερχόταν η αναφορά παράδοσης.

για τις αναφορές πας μέσα στην εφαρμογή και πατάς menu - περισσότερα - αναφορές παράδοσης.

 

δεν έρχονται ως εισερχόμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πονουσε που πονούσε το κεφαλι μου,μετα από τόσο ψάξιμο κλαταρα..

Αυτο το λέω για να δικαιολογηθώ σε περίπτωση που εχει απαντηθεί η "θεόχαζη φοβάμαι" ερώτηση μου ήδη :O

Έχω ενσύρματο internet!! υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω αυτό για να σερφάρω απ'το κινητο??

Μου είπε ένας φίλος ότι στο δικό του κινητό, όταν το συνέδεε με τον υπολογιστή επί τόπου είχε Internet.... :O

 

Αυτό που λες δεν γίνεται. Ο υπολογιστής σου μπορεί να πάρει ίντερνετ από το κινητό σου. Το αντίθετο δεν γίνεται (για σύνδεση μέσω usb πάντα)

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το handcent για τα μηνυματα μηπως μπορει να μου πει καποιος πως γινεται να μην μου ερχονται 2 μυνηματα μαζι και πως μπορω να βαλω ενα δικο μου ηχο για τα μηνυματα.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

κάνε αυτό που πρότεινα και στον φίλο μας. το πρόγραμμα αυτό επιλέγει και ήχο που θες.

 

οκ ευχαριστω.οσον αφορα την αναβαθμιση σε 2.2 ξερετε τιποτα?

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το handcent για τα μηνυματα μηπως μπορει να μου πει καποιος πως γινεται να μην μου ερχονται 2 μυνηματα μαζι και πως μπορω να βαλω ενα δικο μου ηχο για τα μηνυματα.ευχαριστω.

επιλέγεις ως αυτόματη χρήση και προεπιλογή το hancent για αποστολή και λήψη μηνυμάτων.

ok ευχαριστω.οσον αφορα την αναβαθμιση σε 2.2 ξερετε τιποτα?

 

 

τίποτα απολύτως. δυστυχώς ακόμα η ενημέρωση έχει παγώσει.

 

δες κι εδώ βέβαια επίσημη απάντηση από ξένους της VODA http://forum.vodafone.co.uk/t5/Other-Manufacturers/Vodafone-845-Android-2-2/m-p/447444/highlight/true#M43861.

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το handcent για τα μηνυματα μηπως μπορει να μου πει καποιος πως γινεται να μην μου ερχονται 2 μυνηματα μαζι και πως μπορω να βαλω ενα δικο μου ηχο για τα μηνυματα.ευχαριστω.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων της εφαρμογής του κινητού και απενεργοποίησε την ειδοποίηση..

 

Κάτι άλλο τώρα: έβαλα χθες το Handcent SMS. Καλό και ΠΛΗΡΩΣ παραμετροποιήσιμο, αλλά ένα θεματάκι με την αποστολή..

Έχω κάνει την εφαρμογή default σε όλα, αλλά έχω την εντύπωση ότι όταν πάω να στείλω sms μου ανοίγει κανονικά η εφαρμογή του τηλεφώνου και όχι το Handcent.. Στην λήψη μηνυμάτων δουλεύει κανονικά όμως..

Edited by matsoupa
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πονουσε που πονούσε το κεφαλι μου,μετα από τόσο ψάξιμο κλαταρα..

Αυτο το λέω για να δικαιολογηθώ σε περίπτωση που εχει απαντηθεί η "θεόχαζη φοβάμαι" ερώτηση μου ήδη :O

Έχω ενσύρματο internet!! υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω αυτό για να σερφάρω απ'το κινητο??

Μου είπε ένας φίλος ότι στο δικό του κινητό, όταν το συνέδεε με τον υπολογιστή επί τόπου είχε Internet.... :O

 

Μπορεις να αγορασεις ενα modem/router που θα εχει και wi-fi πανω. Ετσι θα εχεις και τα καλωδια σου αν σε βολευουν και θα συνδεεσαι απο το Joy σου η καποιο laptop στο internet. Μια καλη και φθηνη λυση ειναι αυτο. http://www.e-shop.gr/s/PER.614924/ASUS-RT-G32-WIRELESS-G-ROUTER.html

 

Αν εισαι αρχαρια ομως μην το επιχειρησεις μονη σου γιατι θελει καποιες ρυθμισεις.

Πριν απ'ολα ομως βεβαιωσου οτι to modem που εχεις δεν εχει wifi πανω. Αν δεν εχει απο πισω μια μικρη κεραιουλα τοτε μια λυση ειναι αυτη που ανεφερα παραπανω. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και ένα μήνα και θέλω να δοκιμάσω τις custom rom...

 

Αν κάνω backup με το MyBackupPro θα μπορέσω στην νέα rom (πχ την 4d) να φέρω το κινητό στην κατάσταση που είναι τώρα ή θα πρέπει να εγκαταστήσω τις έξτρα εφαρμογές από την αρχή και να το ξαναπαραμετροποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

επιλέγεις ως αυτόματη χρήση και προεπιλογή το hancent για αποστολή και λήψη μηνυμάτων.

 

 

 

τίποτα απολύτως. δυστυχώς ακόμα η ενημέρωση έχει παγώσει.

 

δες κι εδώ βέβαια επίσημη απάντηση από ξένους της VODA http://forum.vodafone.co.uk/t5/Other-Manufacturers/Vodafone-845-Android-2-2/m-p/447444/highlight/true#M43861.

ελπιζω συντομα να βγει.ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση τι Bluetooth Headset ταιριάζει στο τηλέφωνο, θεωρητικά υποθέτω όλα αλλά ήθελα να κάνω μια ερώτηση πριν κάνω οποιαδήποτε αγορά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

εχω το vodafone joy 845. ξερει κανεις πως μπορει να βαλει wallpaper χωρις να τη κανει τεραστια και σε χαλια αναλυση? επισης, πως μπορω να ορισω καποιο απο τα τραγουδια που εχω περασει ως ηχο κλησης? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι απο μένα .

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια καθαρή ρομ για να περάσω χωρίς επιμέλεια της vodafone . Επίσης, αν υφίσταται κάποιο guide για να μην εκτελώ αόριστα....

 

 

Ευχαριστώ !:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι απο μένα .

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια καθαρή ρομ για να περάσω χωρίς επιμέλεια της vodafone . Επίσης, αν υφίσταται κάποιο guide για να μην εκτελώ αόριστα....

 

 

Ευχαριστώ !:)

 

Εδώ είναι ότι χρειάζεσε, http://rapidshare.com/files/443390939/Joy845.rar,

το ανέβασε κάποιος άλλος και για να μην ξάχνεις στο παραθέτω.

Μην φοβάσαι, άλλαξε του τα φώτα, δεν παθαίνει τίποτε.

Τα λέμε.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

ok

kατεβασα και διαβασα τις οδηγιες υπαρχει και youtube να δει καποιος

 

απο το αρχειο αυτο που ειδα να λειπει (η δεν ειναι προφανες) ειναι η ελληνικη γλωσσα

πως μπαινει? η ελληνικη γλωσσα (κατι touchpal αρχεια ειδα)1) αλλα πως μπαινουν

υπαρχουν στο xda καποιες ρομ οι πιο δημοφιλεις ειναι η mr edition και teapot (στο rapid αυτη ειναι)

 

2)και αν καποιος εχει ετοιμη καποια με ελληνικα ?

3) OC εχει δοκιμασει καποιος ? και ποσο ειναι stable ?

4)απο μπαταρια πως παει αντεχει?

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

ok

kατεβασα και διαβασα τις οδηγιες υπαρχει και youtube να δει καποιος

 

απο το αρχειο αυτο που ειδα να λειπει (η δεν ειναι προφανες) ειναι η ελληνικη γλωσσα

πως μπαινει? η ελληνικη γλωσσα (κατι touchpal αρχεια ειδα)1) αλλα πως μπαινουν

υπαρχουν στο xda καποιες ρομ οι πιο δημοφιλεις ειναι η mr edition και teapot (στο rapid αυτη ειναι)

 

2)και αν καποιος εχει ετοιμη καποια με ελληνικα ?

3) OC εχει δοκιμασει καποιος ? και ποσο ειναι stable ?

4)απο μπαταρια πως παει αντεχει?

 

2)αυτές που λες στο 1 έχουν.

4)ανάλογα με την χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλοί εδώ μέσα κατέχουν καλά το άθλημα, οπότε παίρνω κι εγώ το θάρρος να κάνω την ερώτησή μου...

 

Επειδή ο όρος "έξυπνο κινητό" σημαίνει πολλά και υπονοεί ίσως ακόμα περισσότερα, μετά από πολύ ψάξιμο στο market, μου φάνηκαν μερικές εφαρμογές πραγματικά έξυπνες, εξωπραγματικές θα έλεγα συγκρινόμενες με τα όσα ίσχυαν πριν μερικά χρόνια.

Μεγαλύτερη εντύπωση μου έκαναν οι εφαρμογές που χρειάζονται όταν χάσεις ή όταν κλαπεί το τηλέφωνό σου. Μετά από αρκετές δοκιμές κατέληξα σε δύο από αυτές, τις οποίες έχω εγκατεστημένες τώρα στο τηλέφωνο. Η μία είναι η Lookout, και η άλλη η SIM Checker. Η πρώτη με λίγα λόγια -εκτός των άλλων- έχει την δυνατότητα να σου στείλει email πληροφορώντας σε μέσω χάρτη που βρίσκεται το τηλέφωνό σου, και η δεύτερη έχει την δυνατότητα αν βγει η κάρτα SIM και μπει άλλη, να σου στείλει email και SMS μέσω της νέας SIM σε προκαθορισμένο λογαριασμό και τηλεφωνικό αριθμό αντίστοιχα, αναφέροντας τον νέο αριθμό τηλεφώνου και τις συντεταγμένες για να ξέρεις που βρίσκεται την συγκεκριμένη στιγμή.

 

Η ερώτησή μου τώρα:

Αν ο νέος "κάτοχος" (πιθανόν και κλέφτης) της συσκευής έχει γνώσεις περί εγκατάστασης νέου λειτουργικού στην συσκευή (όπως περιγράφετε αναλυτικά εδώ μέσα), μπορεί να παρακάμψει ή και να σβήσει τα προγράμματα αυτά, ή να ξεκλειδώσει τους κωδικούς που έχουν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις.

Edited by kronios
Link to comment
Share on other sites

Αν ο νέος κάτοχος ξέρει να περάσει μια νέα ρόμ στο κινητό ή έστω να κάνει wipe όλα τα δεδομένα από το recovery menu τότε όλα χάνονται και εννοείται ότι κανένα απολύτως πρόγραμμα τέτοιου είδους δεν θα κάνει δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,ενας γνωστος μου εχει το joy αλλα το δουλευει με καρτα cosmote,πως μπορει να κανει τις ρυθμισεις για να μπαινει internet με data,με manual apn cosmote γινεται δουλεια? Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,ενας γνωστος μου εχει το joy αλλα το δουλευει με καρτα cosmote,πως μπορει να κανει τις ρυθμισεις για να μπαινει internet με data,με manual apn cosmote γινεται δουλεια?

 

Κανονικά και με το νόμο. Ρυθμίσεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αν ο νέος κάτοχος ξέρει να περάσει μια νέα ρόμ στο κινητό ή έστω να κάνει wipe όλα τα δεδομένα από το recovery menu τότε όλα χάνονται και εννοείται ότι κανένα απολύτως πρόγραμμα τέτοιου είδους δεν θα κάνει δουλειά.

 

Στην original rom της vodafone λειτουργούν αυτού του είδους οι εφαρμογές (π.χ. εφαρμογή prey === και συγκεκριμένα αν ο κλέφτης βάλει νέα sim να σου στείλει με sms το νούμερο της νέας sim);; Σε εμένα λέει "μήνυμα σφάλματος". Μήπως θέλει root access για να λειτουργήσει η αποστολή του sms χωρίς να το καταλάβει ο κλέφτης του κινητού; thanks

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Τρέχουν κανονικά στην original. Δεν νομίζω να χρειάζεται root δεν αναφέρει κάτι τέτοιο το συγκεκριμένο πρόγραμμα που αναφέρεις, αλλά υπάρχει ασυμβατότητα με κάποια κινητά από ότι είδα. Δοκίμασε κάποιο άλλο ανάλογο πρόγραμμα. Αλλά και να χρειάζεται root είναι το μόνο εύκολο.
Link to comment
Share on other sites

Στην original rom της vodafone λειτουργούν αυτού του είδους οι εφαρμογές (π.χ. εφαρμογή prey === και συγκεκριμένα αν ο κλέφτης βάλει νέα sim να σου στείλει με sms το νούμερο της νέας sim);; Σε εμένα λέει "μήνυμα σφάλματος". Μήπως θέλει root access για να λειτουργήσει η αποστολή του sms χωρίς να το καταλάβει ο κλέφτης του κινητού; thanks

Κι εγώ την μανίσια ρομ έχω.

 

Κυκλοφοράνε διάφορα προγράματα στο μάρκετ, που λένε ότι μέσω SMS και αναλόγως προκαθορισμένης φράσης κλειδί που θα στείλεις στο χαμένο κινητό σου, μπορείς να κλειδώσεις, να διαγράψεις ευαίσθητα δεδομένα, να τσιρίζει μια σειρήνα, να, να, να... Αυτό όμως προϋποθέτει ότι δεν θα βγάλει την SIM ο νέος "κάτοχος". Υπό αυτή την προϋπόθεση, δοκίμασα αυτά τα προγράμματα, όμως κανένα δεν στάθηκε ικανό να πραγματοποιήσει τις υποσχέσεις του. Το (υποτιθέμενα) χαμένο κινητό μου, λάμβανε τα "συνθηματικά" SMS, αλλά δεν έκανε απολύτως τίποτα...

 

Το πρόγραμμα Lookout δούλεψε, κατά το ήμισυ... Δηλαδή δούλεψε το κομμάτι της εφαρμογής που βασίζεται ιντερνετικά στον σερβερ της Lookout. Δήλωσα ιντερνετικά χάσιμο της συσκευής, και μετά από μερικές ώρες μου ήρθε email, που μου προσδιόριζε με ακρίβεια 15 μέτρων, που βρισκόταν η συσκευή. Και βεβαίως έδειχνε το σπίτι μου, αφού εκεί βρισκόταν...

Δεν δούλεψε όμως το κομμάτι του SMS, δεν ξέρω γιατί...

 

Το άλλο πρόγραμμα που προανέφερα (SIM Checker) δεν το δοκίμασα, γιατί δεν είχα πρόχειρη τρίτη SIM. (Μία που υποτίθεται ότι αφαιρείται, 2η που χρειάζεται για ειδοποίηση, και 3η η του υποτιθέμενου κλέφτη). Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω.

Φαντάζομαι πάντως ότι τουλάχιστον θα δουλέψει και σ' αυτήν την εταιρία το ιντερνετικό της κομμάτι, και θα πάρω email, έστω κι αν δεν δουλέψει η ειδοποίηση μέσω SMS.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω και εγώ το vodafone joy και αντιμετωπίζω 2 προβλήματα.

1ον δεν μου ανοίγει την εφαρμογή widget συναισθημάτων και γραφικά στοιχεία

και

2ον ενώ έχω 3G δεν μπορώ να μπω στο internet από αυτό (Vodafone χρησιμοποιώ). Μπαίνει μόνο με Wi-Fi. ]Μήπως ξέρει κάποιος τι παίζει;;;

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Για το θέμα του κλεψίματος, χρησιμοποιώ το NetQin Anti-virus, το οποίον έχει μια εντολή που λέγετε Anti-lost. Δίνοντας του ένα κωδικό και το νούμερο ενός άλλου κινητου, σε ειδοποιεί για αλλαγή sim κάρτας και μπορείς απο το άλλο πάντα κινητό να το κλειδώσεις ή να σβήσεις τα προσωπικά σου δεδομένα κ.λ.π Όταν άλλαξα πάροχο και έβαλα την καινούργια sim στο κινητάκι, λειτούργησε το κομμάτι για αλλαγή κάρτας sim. Τα υπόλοιπα, κλείδωμα, σβήσιμο.....κλπ, ευελπιστώ ότι θα λειτουργήσουν όταν τα χρειαστώ............-αχρείαστα να είναι!!!!!

Τα λέμε.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω και εγώ το vodafone joy και αντιμετωπίζω 2 προβλήματα.

1ον δεν μου ανοίγει την εφαρμογή widget συναισθημάτων και γραφικά στοιχεία

και

2ον ενώ έχω 3G δεν μπορώ να μπω στο internet από αυτό (Vodafone χρησιμοποιώ). Μπαίνει μόνο με Wi-Fi. ]Μήπως ξέρει κάποιος τι παίζει;;;

Ευχαριστώ πολύ!!

 

για το δευτερο η υπηρεσια δεδομενων πρεπει να ειναι ενεργοποιημενη >ρυθμησεις>ρυθμησεις-ασυρματων δικτυων>δικτυα κινητης τηλεφονιας μαρκαρης το τετραγωνακι οταν θες ιντερνετ απο vodafon και οταν δεν θελεις να χρεωνεσαι το ξεμαρκαρεις και μπαινεις με wi-fi ..:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...