Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, χθες πειραματιστηκα λίγο με το κινητό μ και πέρασα αυτήν την ρομ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10634846#

καθώς είχα διαβάσει ότι είναι αρκετά σταθερή. παρατήρησα ότι δεν μπορούσα να "ανοίξω" την notification bar καθώς όσο και να έσερνα το δάχτυλό μ αυτη αρνούνταν να κατέβει...έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα?..νόμιζα ότι μόνο η 2.3.5 cryogen mod είχε ένα τετοιο θέμα και αυτό λύθηκε...

 

ευχαριστώ

 

υγ:μετά τα παράτησα κάπου κ ξαναέβαλα την μαμα ρομ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειναι slide το μενου με τις ειδοποιησεις! μπορεις να κρατησεις πατημενο το δαχτυλο καπου στην οθονη κ να κανεις προσθηκη στοιχειου (ειδοποιησεις) κ να το πατας μετα οπως πατας ολες τις εφαρμογες απο την οθονη!

δεν ξερω γιατι το χουν κανει αυτο :(

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι slide το μενου με τις ειδοποιησεις! μπορεις να κρατησεις πατημενο το δαχτυλο καπου στην οθονη κ να κανεις προσθηκη στοιχειου (ειδοποιησεις) κ να το πατας μετα οπως πατας ολες τις εφαρμογες απο την οθονη!

δεν ξερω γιατι το χουν κανει αυτο :(

 

κάνοντας αυτό ξεκολλά και μετά μπορείς να το δουλεύεις άνετα.

Link to comment
Share on other sites

για το htc_ime έχεις βρει και Ελληνικά?? γιατί αυτά που βρίσκω για froyo δεν έχουν...... βολεύτηκα με το GO Keyboard δωρεάν από το μάρκετ.

Από ότι διάβασα στους xda η cyanogen δεν είνια πολύ σταθερή στο 845, εγώ δοκίμασα μια ρομ στην CM7 αλλά δεν δούλευαν αρκετά πραγματάκια (π.χ. ράδιο, wifi hotspot κτλ), οπότε γύρισα σε μια 2.2 που παίζει απροβλημάτιστα!

Το a2sd και εμένα με παίδεψε, οπότε απλά ξαναφορμάρισα το ext3 και δουλέυω μόνο με το link2sd, μια χαρά είνια και αυτό και έχει και επιλογή για αυτόματη μεταφορά κατά την εγκατάσταση!

 

για ποια 2.2 μιλάμε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες πειραματιστηκα λίγο με το κινητό μ και πέρασα αυτήν την ρομ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10634846#

καθώς είχα διαβάσει ότι είναι αρκετά σταθερή. παρατήρησα ότι δεν μπορούσα να "ανοίξω" την notification bar καθώς όσο και να έσερνα το δάχτυλό μ αυτη αρνούνταν να κατέβει...έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα?..νόμιζα ότι μόνο η 2.3.5 cryogen mod είχε ένα τετοιο θέμα και αυτό λύθηκε...

 

ευχαριστώ

 

υγ:μετά τα παράτησα κάπου κ ξαναέβαλα την μαμα ρομ..

 

πρέπει να βάλεις κάποιον launcher στον οποίο θα ρυθμίσεις το swipe down/up να ανοίγει και να κλείνει τη notification bar (εγώ έβαλα τον Launcher Pro free version). Την ρομ την έχω τώρα 2η εβδομάδα, και εκτός της ανάγκης για επιπρόσθετο Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχω βρει άλλο πρόβλημα ή bug, δουλεύει πολύ καλά και το wifi hotspot που με ενδιέφερε άμεσα δουλεύει τέλεια! Βασικά την ελάφρυνα και από κάτι google+, google listen κτλ και το τηλεφωνάκι πετάει!! Σου προτείνω να ξαναδοκιμάσεις όταν έχεις χρόνο!

 

@notisjunior: μιλάμε για την 2.2 του cas_xp, στο λινκ που δίνει ο telembon

Link to comment
Share on other sites

πως θα μεγαλουσουμε τα γραμματα και αριθμους;;;

εχω βγαλει τα ματια μου καθε φορα για να δω τους αριθμους των αναπαντητων κλησεων!

και οχι μονο σε αυτο..

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλεις κάποιον launcher στον οποίο θα ρυθμίσεις το swipe down/up να ανοίγει και να κλείνει τη notification bar (εγώ έβαλα τον Launcher Pro free version). Την ρομ την έχω τώρα 2η εβδομάδα, και εκτός της ανάγκης για επιπρόσθετο Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχω βρει άλλο πρόβλημα ή bug, δουλεύει πολύ καλά και το wifi hotspot που με ενδιέφερε άμεσα δουλεύει τέλεια! Βασικά την ελάφρυνα και από κάτι google+, google listen κτλ και το τηλεφωνάκι πετάει!! Σου προτείνω να ξαναδοκιμάσεις όταν έχεις χρόνο!

 

@notisjunior: μιλάμε για την 2.2 του cas_xp, στο λινκ που δίνει ο telembon

 

μια σημείωση. καλή φαίνεται έχει και ράδιο αλλάααααααα όπως όλες οι 2.2 βλέπε και του anryl CH based 2.6.32.9 FroYo ROM beta 5 έχουμε ένα θέμα πέρα από τα άλλα που δεν λύνουν (πέρα από τα άλλα). το bluetooth που δεν λύνει το ζήτημα ακόμα ο κατασκευαστής και λειτουργεί μόνο για 2 λεπτά... δυσκολεύοντας τις συνδέσεις. ;) στην 2.3 το έχουν λύσει και το θέμα μένει στο ράδιο... το οποίο υπάρχει ίσως εγώ ακόμα δεν έβγαλα άκρη με αυτό

Link to comment
Share on other sites

παιδια sorry αλλα συνεχεια μου ερχονται και αλλες αποριες καθοτι εχθες το πηρα και ειναι πρωτη φορα με android. ο ηχος κλησης εισερχομενων και μηνυματων πως αλλαζει? κατεβασα το handsent sms αλλα πως το εγκαθηστας? το zip εχει μεσα καμποσα αρχεια. Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

για να αλλάξεις ήχο κλήσης και sms θα πρεπει να δημιουργήσεις 2 φακέλους στον φάκελο media. ο ένας θα έχει ονομάσία audio(εδώ βάζεις tracks για ήχο κλήσης) και ο άλλος notifications(για sms, κλπ).
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλεις κάποιον launcher στον οποίο θα ρυθμίσεις το swipe down/up να ανοίγει και να κλείνει τη notification bar (εγώ έβαλα τον Launcher Pro free version). Την ρομ την έχω τώρα 2η εβδομάδα, και εκτός της ανάγκης για επιπρόσθετο Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχω βρει άλλο πρόβλημα ή bug, δουλεύει πολύ καλά και το wifi hotspot που με ενδιέφερε άμεσα δουλεύει τέλεια! Βασικά την ελάφρυνα και από κάτι google+, google listen κτλ και το τηλεφωνάκι πετάει!! Σου προτείνω να ξαναδοκιμάσεις όταν έχεις χρόνο!

 

@notisjunior: μιλάμε για την 2.2 του cas_xp, στο λινκ που δίνει ο telembon

απο που τα αφαιρεσες αυτα; μπορεις να δωσεις λιγες πληροφοριες για τον τροπο; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για να αλλάξεις ήχο κλήσης και sms θα πρεπει να δημιουργήσεις 2 φακέλους στον φάκελο media. ο ένας θα έχει ονομάσία audio(εδώ βάζεις tracks για ήχο κλήσης) και ο άλλος notifications(για sms, κλπ).

 

media ποιος φακελος ειναι αυτος που λεει συλλογη ή διαχειρηση? και πως δημιουργω φακελους?

Link to comment
Share on other sites

παιδια sorry αλλα συνεχεια μου ερχονται και αλλες αποριες καθοτι εχθες το πηρα και ειναι πρωτη φορα με android. ο ηχος κλησης εισερχομενων και μηνυματων πως αλλαζει? κατεβασα το handsent sms αλλα πως το εγκαθηστας? το zip εχει μεσα καμποσα αρχεια.

 

τι zip λες;;;;;;;;;;;;;;;;;:lol::p:p

http://services.handcent.com/services/hc_sms.apk

βαλτο στην sd και και πατα το να κανει εγκατασταση,αλλοιως απο market.

Link to comment
Share on other sites

το Link που λες οδηγει σε ενα zip. αν το βαλω οπως ειναι στην sd δεν το ανοιγει, αν το ξεzipαρω εχει καποια αρχεια μεσα, ποιο επιλεγω για εγκατασταση? πχ στα νοκια ειναι αυτο με την καταληξη sis.εδω?σορρυ αν γινομαι σπαστικος αλλα με μπερδευει πολυ αυτο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

το Link που λες οδηγει σε ενα zip. αν το βαλω οπως ειναι στην sd δεν το ανοιγει, αν το ξεzipαρω εχει καποια αρχεια μεσα, ποιο επιλεγω για εγκατασταση? πχ στα νοκια ειναι αυτο με την καταληξη sis.εδω?σορρυ αν γινομαι σπαστικος αλλα με μπερδευει πολυ αυτο το κινητο.

 

δεν το ξεζιπαρεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οπως ειναι,πηγαινε στην διαχειριση,πατα δεξια ΕΠΑΝΩ να δεις τα αρχεια της SD,βρες το,(hc_sms) και πατα το να εγκατασταθει!

και εγω ασχετος ειμαι,αλλα αυτα ειναι απλα,μην τρομαζεις,εδω παλεουμε windows τοσα χρονια....το Android θα μας τρομαξει...πφ

υποψιαζομαι και κατι αλλο

ρυθμισεις>εφαρμογες>αγνωστες πηγες και τικαρε το κουτακι του.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

απο που τα αφαιρεσες αυτα; μπορεις να δωσεις λιγες πληροφοριες για τον τροπο; ευχαριστω

 

εγκαθιστάς την 2.2 του cas_xp, εγκαθιστάς titanium bkp και αρχίζεις να βγάζεις ότι πιστεύεις οτι δεν θα σου χρειαστεί.... επειδή κάποια google services μπορεί και να χρειάζονται, και δεδομένου οτι με το clockwork recovery είνια πανεύκολο να κρατήσεις προηγούμενα versions, σχεδόν μετά από κάθε αφαίρεση έκανα και ένα bkp, δούλευα το τηλέφωνο 1-2 μέρες και μετά έκανα την επόμενη αφαίρεση, νέο bkp, νέα δοκιμή 1-2 μέρες κτλ....

Βόλεψε επίσης πάρα πολύ η δυνατότητα που σου δίνει το launcher pro να "κρυβεις" εικονίδια που δεν θα χρησιμοποιήσεις αλλά δεν θες ή δεν μπορείς να αφαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν το ξεζιπαρεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οπως ειναι,πηγαινε στην διαχειριση,πατα δεξια ΕΠΑΝΩ να δεις τα αρχεια της SD,βρες το,(hc_sms) και πατα το να εγκατασταθει!

και εγω ασχετος ειμαι,αλλα αυτα ειναι απλα,μην τρομαζεις,εδω παλεουμε windows τοσα χρονια....το Android θα μας τρομαξει...πφ

υποψιαζομαι και κατι αλλο

ρυθμισεις>εφαρμογες>αγνωστες πηγες και τικαρε το κουτακι του.

 

λοιπον το στελνω με blue tooth στην sd μου εμφανιζει ενα εικονιδιο με ερωτηματικο και την ονομασια του hc_sms.zip.παταω πανω του και μου λεει δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα. το κουτακι αυτο το εχω τικαρει το ειδα και πριν και λεω μηπως φταιει αυτο αλλα τπτ

@mol οχι στο μαρκετ δεν το εχω ψαξει.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το στελνω με blue tooth στην sd μου εμφανιζει ενα εικονιδιο με ερωτηματικο και την ονομασια του hc_sms.zip.παταω πανω του και μου λεει δεν ειναι δυνατο το ανοιγμα. το κουτακι αυτο το εχω τικαρει το ειδα και πριν και λεω μηπως φταιει αυτο αλλα τπτ

.

 

ειπαμε hc_sms.apk πρεπει να λεει

δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο κατεβαζει με καταληξη .zip

συνδεσε το pc σου με το κινητο,αστο να κανει τα δικα του,ανοιξε pc suite>μεταφορα αρχειων

μετα πας δεξι κλικ στο αρχειο και μεταφορα στην SD.

πιο λιανα δεν μπορω να το πω.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

και γω περασα δοκιμαστικα την cm7 αλλα εχει αρκετα προβληματα ακομα και την ξηλωσα αμεσως.

εχω ξαναπερασει την pro celestial v2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

μια ερωτηση μονο...καποιες εφαρμογες,ειδικα ελληνικες,δεν μου εμφανιζονται στο μαρκετ.εχω δοκιμασει market enabler και τα λοιπα,χωρις κανενα αποτελεσμα.

υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να τα δειχνει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

και γω περασα δοκιμαστικα την cm7 αλλα εχει αρκετα προβληματα ακομα και την ξηλωσα αμεσως.

εχω ξαναπερασει την pro celestial v2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

μια ερωτηση μονο...καποιες εφαρμογες,ειδικα ελληνικες,δεν μου εμφανιζονται στο μαρκετ.εχω δοκιμασει market enabler και τα λοιπα,χωρις κανενα αποτελεσμα.

υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να τα δειχνει?

 

απόψεις είναι αυτές. εγώ πχ βρίσκω προβληματικές τις 2.2 σε θέμα bluetooth Και wifi... ενώ στις 2.3 κανένα πρόβλημα. γενικά αφού τις αναβαθμίζουν πάμε καλώς. στην 2.3 αν λύσουν το θέμα με το ράδιο θα είναι άριστη.

 

όσο για τις εφαρμογές τις αναζητείς και δεν τις βρίσκεις;;;

 

εγώ βασικά μέσω εφαρμογής βάζω και επί πληρωμή τσάμπα...

Link to comment
Share on other sites

απόψεις είναι αυτές. εγώ πχ βρίσκω προβληματικές τις 2.2 σε θέμα bluetooth Και wifi... ενώ στις 2.3 κανένα πρόβλημα. γενικά αφού τις αναβαθμίζουν πάμε καλώς. στην 2.3 αν λύσουν το θέμα με το ράδιο θα είναι άριστη.

 

όσο για τις εφαρμογές τις αναζητείς και δεν τις βρίσκεις;;;

 

εγώ βασικά μέσω εφαρμογής βάζω και επί πληρωμή τσάμπα...

 

ποια ρομ ακριβως εχεις βαλει?

τις εφαρμογες τις ψαχνω αλλα δεν μου τις εμφανιζει...

στην cm7 τις εβλεπα κανονικα...πρεπει να ειχε αλλο αρχειο market.

ποια εφαρμογη χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε hc_sms.apk πρεπει να λεει

δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο κατεβαζει με καταληξη .zip

συνδεσε το pc σου με το κινητο,αστο να κανει τα δικα του,ανοιξε pc suite>μεταφορα αρχειων

μετα πας δεξι κλικ στο αρχειο και μεταφορα στην SD.

πιο λιανα δεν μπορω να το πω.

 

τελικα το κατεβασα απο αλλου κ το περασα μια χαρα. μαλον καποιο προβλημα υπηρχε με το λινκ

να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που την εβαλα την εφαρμογη το μηνυμα εμφανιζεται 2 φορες, μια σαν να μην την ειχα την εφαρμογη και απο την εφαρμογη.δε μπορω να ορισω μονο την εφαργη να εμφανιζει τα μηνηματα?χτυπα και 2 φορες αν αλλαξω τον ηχο

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο εμενα.εχω στην κατωχη μου ενα joy 845 και επειδη το νημα ειναι απλα τεραστιο (155 σελιδες) και διαβασα τις 60 περιπου και μετα απο ψαξιμο μηπως και υπαρχει οδηγος με οτι μπορει να παρει το κινητο (απο rom,theme,gps) και καποιες περιγραφες για να εχουμε μια ολοκληρωμενη εικονα του τι δουλευει και απο που θα το προμηθευτουμε,δεν βρηκα κατι τετοιο ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει η αν εχει σκοπο καποιος να φτιαξει διοτι με τοσες πληροφοριες στο κεφαλι μου και μη εχωντας πανω απο 50% σχεση με android (αχετος και απογοητευμενος απο mobile 6.5 pro και αθλια συσκευη htc touch diamond 2) θελω να ψαξω τι μπορω να κανω με το joy.συγνωμη αν σας κουρασα και αν ειμαι off topic ζητω απο τους mod να το μεταφερουν η να το σβησουν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...