Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις πως βαζουμε απορρητο τον αριθμο μας.οταν καλουμε?

 

Μενου-Ρυθμισεις-ρυθμισεις κλησης-προσθετες ρυθμισεις-αναγνωριση κλησης. Εκεί.

 

Συγχνώμη βιάστηκα πιο πάνω, ήθελα να φανώ και εγώ λίγο χρήσιμος και όχι μόνο να ρωτάω.

Και τώρα η ερώτησή μου.

Εβαλα το πληκτρολόγιο της HTC, αλλά δεν χωράει στην οθόνη, το μισό εμφανίζετε. Μπορούμε να κάνουμε κάτι ή μένουμε με αυτά που έχουμε. Ελληνικά πάντως έχει.

Ευχαριστώ.

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Efstala
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει το κινητό αυτό ένας φίλος μου και δεν ειναι καθόλου ευχαριστημένος, γιατι εχει ενα σημαντικο προβλημα. Οταν κλειδώνει το κινητό απ το κουμπάκι που βρίσκεται στο πάνω μερος της συσκευής, και το βάζει στη τσέπη του, δυστυχώς ξεκλειδώνει πανεύκολα με τρόπο που προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω, και κάνει κατα λάθος κλήσεις...

Εχει συμβεί πολλές φορές να το εχει στη τσέπη του και να βλέπω στο κινητό μου οτι με παίρνει τηλέφωνο (!) Υπάρχει καποια ρύθμιση/ κάτι που δεν κάνουμε καλά για να το κοιτάξουμε?

Και το δεύτερο που ήθελα να ρωτήσω, απ οτι διαβάζω στο φορουμ μαλλον βγαίνουν αναβαθμίσεις λογισμικού για το κινητάκι, αλλά πως τις κάνουμε? Γινεται μέσω της συσκευής μεσω wifi?

Αν μπορεί καποιος να με βοηθήσει και στα 2 τον ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω εναν ηχο ως ηχο κλησης..;; Το εχω προσπαθησει αλλα μου βγαζει σαν επιλογες τους ηχους του κινητου..!! Οποιος μπορει ας με βοηθησει.. Ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

Εχει το κινητό αυτό ένας φίλος μου και δεν ειναι καθόλου ευχαριστημένος, γιατι εχει ενα σημαντικο προβλημα. Οταν κλειδώνει το κινητό απ το κουμπάκι που βρίσκεται στο πάνω μερος της συσκευής, και το βάζει στη τσέπη του, δυστυχώς ξεκλειδώνει πανεύκολα με τρόπο που προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω, και κάνει κατα λάθος κλήσεις...

Εχει συμβεί πολλές φορές να το εχει στη τσέπη του και να βλέπω στο κινητό μου οτι με παίρνει τηλέφωνο (!) Υπάρχει καποια ρύθμιση/ κάτι που δεν κάνουμε καλά για να το κοιτάξουμε?

Και το δεύτερο που ήθελα να ρωτήσω, απ οτι διαβάζω στο φορουμ μαλλον βγαίνουν αναβαθμίσεις λογισμικού για το κινητάκι, αλλά πως τις κάνουμε? Γινεται μέσω της συσκευής μεσω wifi?

Αν μπορεί καποιος να με βοηθήσει και στα 2 τον ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να βαλω εναν ηχο ως ηχο κλησης..;; Το εχω προσπαθησει αλλα μου βγαζει σαν επιλογες τους ηχους του κινητου..!! Οποιος μπορει ας με βοηθησει.. Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

αν διαβαζες τα ποστ ολα μπορεις να βρεις τις απαντησεις

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

αν διαβαζες τα ποστ ολα μπορεις να βρεις τις απαντησεις

Δεν εχω το χρόνο να διαβάσω 84 σελίδες. Και δεν ζήτησα ντε και καλα να μου πεις εσυ συγκεκριμένα αν δεν θέλεις, αλλά όποιος θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το χρόνο να διαβάσω 84 σελίδες. Και δεν ζήτησα ντε και καλα να μου πεις εσυ συγκεκριμένα αν δεν θέλεις, αλλά όποιος θέλει.

 

μμουσικη κοινη χρηση χρηση σαν ηχο κλησεως

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..πηρα και εγω αυτο το κινητο..

μια χαρα μου φανηκε..αν και η μπαταρια δεν κραταει παραπανω απο 2 ημερες!

το εχω ηδη μια βδομαδα

αλλα δεν σας καταλαβαινω..

ποιος ο λογος να το κανεις περετερω modifications..?

καλα και εμενα μου την δινει το λογοτυπο της βονταφονε..

και βρηκα οτι το start up screen ..ειναι ενας ολοκληρος φακελος με εικονες..γιαυτο και ψηλοκωλλαει η εικονα οταν αναβει..

δηλαδη εσεις που εχετε custom..τι παραπανω θα κανεις απο εμενα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει το κινητό αυτό ένας φίλος μου και δεν ειναι καθόλου ευχαριστημένος, γιατι εχει ενα σημαντικο προβλημα. Οταν κλειδώνει το κινητό απ το κουμπάκι που βρίσκεται στο πάνω μερος της συσκευής, και το βάζει στη τσέπη του, δυστυχώς ξεκλειδώνει πανεύκολα με τρόπο που προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω, και κάνει κατα λάθος κλήσεις...

Εχει συμβεί πολλές φορές να το εχει στη τσέπη του και να βλέπω στο κινητό μου οτι με παίρνει τηλέφωνο (!) Υπάρχει καποια ρύθμιση/ κάτι που δεν κάνουμε καλά για να το κοιτάξουμε?

 

Ρυθμισεις-Τοποθεσια και ασφαλεια-ορισμος μοτιβου ξεκλειδωματος...

Αν καταφερει να ξεκλειδωσει και ετσι το κινητο 8α ειναι μαγος :P

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το ιδιο προβλημα με το κλειδωμα του joy απο το πανω κουμπι,και δεν εχω βρει λυση.να καθησω να διαβασω τοσες σελιδες δεν νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Τοποθεσια και ασφαλεια-ορισμος μοτιβου ξεκλειδωματος...

Αν καταφερει να ξεκλειδωσει και ετσι το κινητο 8α ειναι μαγος :P

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθειά σου φίλε μου, του το είπα και επιτελους λύθηκε το προβλημα του! Μιας και γνωρίζεις απο αυτά, μηπως ξέρεις να μου πεις αν μπορώ να του κάνω καμια αναβάθμιση λογισμικού μεσω wifi ? Εκείνος δεν έχει ιντερνετ σπίτι του και θα πρέπει να το φέρει σε μένα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει το κινητό αυτό ένας φίλος μου και δεν ειναι καθόλου ευχαριστημένος, γιατι εχει ενα σημαντικο προβλημα. Οταν κλειδώνει το κινητό απ το κουμπάκι που βρίσκεται στο πάνω μερος της συσκευής, και το βάζει στη τσέπη του, δυστυχώς ξεκλειδώνει πανεύκολα με τρόπο που προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω, και κάνει κατα λάθος κλήσεις...

Εχει συμβεί πολλές φορές να το εχει στη τσέπη του και να βλέπω στο κινητό μου οτι με παίρνει τηλέφωνο (!) Υπάρχει καποια ρύθμιση/ κάτι που δεν κάνουμε καλά για να το κοιτάξουμε?

Και το δεύτερο που ήθελα να ρωτήσω, απ οτι διαβάζω στο φορουμ μαλλον βγαίνουν αναβαθμίσεις λογισμικού για το κινητάκι, αλλά πως τις κάνουμε? Γινεται μέσω της συσκευής μεσω wifi?

Αν μπορεί καποιος να με βοηθήσει και στα 2 τον ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

το είχα κι εγώ... κλειδωσέ το και τελειώνεις με μοτίβο.......

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! εχω το vodafone joy 845 και αντιμετωπιζω ενα θεμα. προσπαθω να βαλω καποια απο τις εικονες που χω περασει στην καρτα sd ως wallpaper και ενω της κανω crop κτλ, μου τη βγαζει τεραστια οταν. ξερει κανεις πως μπορω να το αντιμετωπισω? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως να φταίει, ότι δεν σέταρες σωστά το google account. Σε μένα λειτουργεί real time και άψογα.

 

προσπαθω να βαλω καποια απο τις εικονες που χω περασει στην καρτα sd ως wallpaper και ενω της κανω crop κτλ, μου τη βγαζει τεραστια οταν. ξερει κανεις πως μπορω να το αντιμετωπισω? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το .apk του firefox απο την σελιδα του αλλα δεν λειτουργει.δεν τον υποστηριζει το joy?
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το .apk του firefox απο την σελιδα του αλλα δεν λειτουργει.δεν τον υποστηριζει το joy?

 

δεν είμαι βέβαιος αλλά δοκίμασε το Opera ή βρες το από αλλού...

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι βέβαιος αλλά δοκίμασε το Opera ή βρες το από αλλού...

 

κσι οι δυο ειναι χαλια και ειναι 10MB βαλε το skyfire. αν και θερμος υποστηρικτης του firefox ειναι σε βετα και εχει πολλα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα, έχω πάρει και εγώ το joy εδώ και 3 μέρες.

Μιας και έχει android 2.1 και το app 2 sd θέλει 2.2 πρέπει να κάνω κάτι γιατί η μνήμη είδη γεμίζει. Θα διαβάσω όλες τις σελίδες anyway γιατί όλα μου φαίνονται καινούρια, αλλά μήπως υπάρχει κανείς να μου γλιτώσει λίγο χρόνο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Tελικά ρε παιδιά υπάρχει κανένα rom για το joy που να είναι 2.2 (να υποστηρίζει δλδ app 2 sd) και να μην έχει προβλήματα με wifi κτλ?

Edited by Ellessar_GR
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που δουλευει το joy 845 με συνδεση wind ας μου πει αν του δουλευουν σωστα τα mms. Μεχρι σημερα δεν εχω καταφερει να στειλω mms παροτι εχω δοκιμασει πολλες φορες. Τελος παντων αν υπαρχει καποιος ας βοηθησει. Υπαρχει περιπτωση η USIM να θελει αλλες ρυθμισεις; Ακομα και το internet μεσω gprs ποτε δουλευει και ποτε κολλαει! Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια....

Το κινητάκι φοράει την ΤRLS3 είναι "superuser" και είναι εγκατεστημένο και το "market enabler".

Σκανάρω το QRcode μιας paid εφαρμογής(beautiful widgets) κι όταν του δίνω να την ανοίξει με το market μου αναφέρει πως δεν βρέθηκε η εφαρμογή.

Έχω δοκιμάσει το QRcode από διάφορα σημεία στο internet ακόμη και από το official site της αφαρμογής αλλά το αποτέλεσμα είναι πάντα ίδιο. Εννοείται πως έχω δώσει το δικαίωμα του superuser στο market enabler.

Αν έχει κάποια ιδέα κάποιος τι πάει στραβά ή τι κanω λάθος ας με διφωτίσει....επίσης όταν ανοίγω το market εξακολουθώ να μην βλέπω paid εφαρμογές.

Edited by J_K
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει πριν ανοιξεις το market να ανοιξεις το market enabler και να επιλεξεις ενα ξενο provider.π.χ. t mobile

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βαλει κανεις Teapot RLS4d στο Joy του? Αν ναι ας μου πει, το bug με την camera ειναι οκ?

 

και επισης αλλη μια ερωτηση....., χρησημοποιω στο Joy μου Teapot RLS2 και εχω την ιστορια με το partition sdcard απο το amonra recovery, αν βαλω καινουριο ROM θα πρεπει να ξανακανω partition sdcard ή θα ειναι οπως το αφησα απο τη προηγουμενη ROM?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει πως βαζουμε ηχο μηνυματος, δικο μας ηχο..!! Οποιος μπορει και θελει ας μου απαντησει, εχω ψαξει ολο το κινητο και δεν μπορεσα να το κανω μαλλον δεν το εψαξα καλα.. Εχω διαβασει και τις 84 σελιδες αλλα δεν θυμαμαι αν εχει αναφερθει αυτο και θα μου παρει καμποσο χρονο να τις ξαναδιαβασω απο την αρχη.. Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει πως βαζουμε ηχο μηνυματος, δικο μας ηχο..!! Οποιος μπορει και θελει ας μου απαντησει, εχω ψαξει ολο το κινητο και δεν μπορεσα να το κανω μαλλον δεν το εψαξα καλα.. Εχω διαβασει και τις 84 σελιδες αλλα δεν θυμαμαι αν εχει αναφερθει αυτο και θα μου παρει καμποσο χρονο να τις ξαναδιαβασω απο την αρχη.. Ευχαριστω..

 

φιλε μου απο το market κατεβασε το mabilo ή το MP3 ringtone maker και απο εκει μπορεις να κατεβασεις ετοιμα songs απο αλλους users ή μπορεις με το mp3 ringtone maker να κοψεις τα τραγουδια που εχεις στην SD καρτα σου και να τα κανεις ηχο κλησης! απο μονο του το κινητο δεν εχει κατι τετοιο, δηλαδη να μπορεις να βαλεις songs με τη μια για ηχο κλησης η' για ηχο sms! ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει βαλει κανεις Teapot RLS4d στο Joy του? Αν ναι ας μου πει, το bug με την camera ειναι οκ?

 

Εγω εχω την RLS4b και δεν εχει κανενα προβλημα στο κιν μου.Και η καμερα και το gps δουλευουν τελεια.

Μαλιστα τωρα τρεχω το κιν στα 748 mhz και κραταει η μπαταρια 2 μερες με σχετικα βαρια χρηση την ωρα που με την RLS3 στα 729 Mhz κραταγε 1 μερα...

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την RLS4b και δεν εχει κανενα προβλημα στο κιν μου.Και η καμερα και το gps δουλευουν τελεια.

Μαλιστα τωρα τρεχω το κιν στα 748 mhz και κραταει η μπαταρια 2 μερες με σχετικα βαρια χρηση την ωρα που με την RLS3 στα 729 Mhz κραταγε 1 μερα...

 

πως μπορεις να ριθμυσεις τα ΜΗΖ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...