Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το <waiting for device> σημαίνει ότι η συσκευή δεν έχει αναγνωριστεί ακόμη από το pc.Οσο έχεις την κλεψίδρα στο κινητό και το συνδέσεις με το καλώδιο θα δεις ότι το pc να το αναγνωρίσει ως νέο υλικό και να πάει να βάλει drivers για android 1.0 συσκευή.

Εγκατέστησε το pc suite http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3374985#post3374985 σύνδεσε το κινητό ανοιχτό με το pc suite ώστε το pc να το αναγνωρίσει σωστά και μετά ξαναδοκίμασε την διαδικασία για το amonra recovery

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω φιλε ββββ για την απαντηση σου, το pcsuite το εχω εγκατεστιμενο στο pc μου, ο υπολογιστης μου το προσδιοριζει στα μοναδες CD/DVD rom σαν USB storage device , αυτο μου δειχνει αν μπορει να σε διαφοτισει, προσπα8ισα παλι αλλα κολαει στο waiting for devices.. ιλικρινα δεν κσερω τι αλλο 8α μπορουσα να κανω για να αλλακσω τη ρομ που το 8ελω τοσο πολυ :cry:
Link to comment
Share on other sites

@brutus85 τελικα ειμαι και εγω stable στα 729Mhz μπορεις να κανεις ενα cp ta info απο το set cpu? ισως καποια στιγμη να ζητησω απο τον kallt_kaffe να compilarei patch για 750 mhz

 

CPU

Frequency: 729600

Load Average: 5.06 5.18 5.31 1/327 4126 (αυτα ondemand)

5.36 5.23 5.29 1/327 4187 (σε perfomance)

Processor: ARMv6-compatible processor rev 2 (v6l)

BogoMIPS: 723.20

Features: swp half thumb fastmult edsp java

CPU implementer: 0x41

CPU architecture: 6TEJ

CPU variant: 0x1

CPU part: 0xb36

CPU revision: 2

 

Bλεπεις διαφορες??

Επισης τι πιστευεις για Compcache??Αξιζει??

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

@ NDls

 

Σε εμένα δούλευε και το αρχικό megaupload link, και κάποια παλικάρια έχουν ποστάρει και mirrors στις επόμενες σελίδες από αυτήν που έστειλα. Απλά προφανώς τα -περισσότερα- credits πάνε στον πρώτο χρήστη που το βρήκε και το ανέβασε, γι αυτό linkara σ αυτόν. :)

 

Όπως και να έχει, αν έχετε πρόβλημα μπορείτε να μου στείλετε πμ και θα σας το ανεβάσω στο hosting της αρεσκείας σας :P

 

Την TST_RLS3 δεν την έχω δοκιμάσει (την RLS2 έχω testarei), απ ότι βλέπω δουλεύει και αυτή με την εφαρμογή APPS2SD. Για την χρήση του A2SD, π.χ. το πώς μεταφέρεις εφαρμογές από την internal μνήμη στην sd, τι partitions χρειάζεται να φτιάξεις κοίτα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8518149&postcount=5

και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7021609&postcount=5

 

Σευχαριστω φιλε ββββ για την απαντηση σου, το pcsuite το εχω εγκατεστιμενο στο pc μου, ο υπολογιστης μου το προσδιοριζει στα μοναδες CD/DVD rom σαν USB storage device , αυτο μου δειχνει αν μπορει να σε διαφοτισει, προσπα8ισα παλι αλλα κολαει στο waiting for devices.. ιλικρινα δεν κσερω τι αλλο 8α μπορουσα να κανω για να αλλακσω τη ρομ που το 8ελω τοσο πολυ :cry:

 

Κάτι με μπερδεύει σ αυτό που περιγράφεις, κάνε μία πάλι αυτό π είπε και ο bbbb, έχε πατημένο το volume down, to end call, και μετά πάτα το power. Όταν σου βγάλει την κλεψύδρα συνέδεσέ το με το πι-σι. Θα πρέπει τότε να ψάξει για drivers και να τους κατευάσει/εγκαταστήσει..

Δηλαδή είναι διαφορετιό το "drive" ή το mass-storage που σου βγάζει όταν έχεις ανοιχτό το κινητό, και διαφορετικά όταν είναι με την "κλεψύδρα" όταν κάνεις το vol down, end call κ power.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΝΑΙ Ο ΝΑΙ τα καταφερα να περασω το TCT RLS3 τελικα εφταιγε που δεν ειχε εγκαταστισει τα Android 1.0 drivers ειμαι παρα μα παρα πολυ χαρουμενος που κσεφορτο8ικα τα βονταφον εικονιδια και γενικα το κινητο λειτουργει ποιο γριγορα και ειναι αισθιτο, λοιπον αλλακσαμε λογισμικο με επυτιχια και το επομενο μου βημα ειναι το overclock της cpu που αυτη τη στιγμη τρεχει στα 528 , λογικα χρειαζομαι καποιο προγραμμα απο το μαρκετ για να το πετυχω αυτο? δεν 8α υπερβαλο με την ταχητυτα, αποψη μου ειναι οτι στα 652 ειναι υπερ αρκετα για μενα. Ξερει κανεις τροπο για υπεργχρονιση της cpu? ευχαριστω και παλι για τη βοη8εια αναβαθμισης της Rom.
Link to comment
Share on other sites

Το linkβεβαια δεν δουλευει:mad::mad::(:mad:Τι γινεται ρε παιδια υπαρχει κατι παραξενο με αυτην την μανησια ρομ.Δεν βρισκεται πουθενα και αν εμφανιστει καποια στιγμη, αμμεσως μετα καπνος παλι:ninja:

η ρομ υπαρχει και εδω

http://www.mediafire.com/?31amqqsxo0mg4mu

(ανεβηκε απο renault19)

Link to comment
Share on other sites

CPU

Frequency: 729600

Load Average: 5.06 5.18 5.31 1/327 4126 (αυτα ondemand)

5.36 5.23 5.29 1/327 4187 (σε perfomance)

Processor: ARMv6-compatible processor rev 2 (v6l)

BogoMIPS: 723.20

Features: swp half thumb fastmult edsp java

CPU implementer: 0x41

CPU architecture: 6TEJ

CPU variant: 0x1

CPU part: 0xb36

CPU revision: 2

 

Bλεπεις διαφορες??

Επισης τι πιστευεις για Compcache??Αξιζει??

 

οχι δεν βλεπω διαφορες και εμενα revizion 2 ειναι

για compache πιστευω οτι δεν αξιζει γτ ουσιαστικα αυτο που κανει ειναι να συμπιεζει την cahce και αυτο απαιτει παραπανω πορους απο το cpu

Link to comment
Share on other sites

Μετεφρασα τον οδηγο (root και φλασαρισματος νεας ρομ) στα ελληνικα

οτι κανετε γινεται με δικη σας ευθυνη (αν δεν ειστε σιγουροι μεινετε οπως ειστε)

 

-πρωτα κατεβαζουμε τη επισημη vodafone

http://www.mediafire.com/?31amqqsxo0mg4mu

-αντιγραφω οπως τα εχω βρει

εγατασταση Superboot (μεσω Windows PC)

 

* κατεβαζουμε το Superboot:

http://www.mediafire.com/download.php?omdqymgnoej

και το βαζουμε στο pc ξεζιπαροντας το

με κλειστο το κινητο το συνδεουμε μεσω καλωδιου usb με τον υπολογιστη

* βαζουμε το κινητο σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το 'κατω κουμπι του ηχου' και το 'κλεισιμο τηλ.επικοινωνιας' (κοκκινο κουμπι) και μετα παταμε το κουμπι επανω που ανοιγει η συσκευη.

-η κλεψυδρα μενει στην οθονη

 

* παμε στο φακελο που εχουμε στον υπολογιστη και παταμε διπλο κλικ στο 'superboot-windows.bat'

 

* περιμενουμε και το τηλ. θα κανει μονο του επανεκκινηση

τοτε το βγαζουμε απο το καλωδιο με τον υπολογιστη

μετα το κανουμε root Root the V845 (via Windows PC)

 

*κατεβαζουμε το AmonRA Recovery 1.6.2:

http://www.mediafire.com/download.php?wmwmjwwbecj

και ξεζιπαρουμε το αρχειο στον υπολογιστη

 

* βαζουμε το κινητο σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το 'κατω κουμπι του ηχου' και το 'κλεισιμο τηλ.επικοινωνιας' (κοκκινο κουμπι) και μετα παταμε το κουμπι επανω που ανοιγει η συσκευη.

-η κλεψυδρα μενει στην οθονη

 

* πηγαινουμε στο PC - (εχουμε συνδεσει το V845 μεσω USB) διπλο κλικ στο αρχειο 'install-recovery-windows.bat'

 

* βγαζουμε την μπαταρια και την ξαναβαζουμε (για να ξεκινησει το κινητο)

και μετα παιρναμε οποια ρομ θελουμε

εγκατασταση οχι επισημης ROM

 

* κατεβαζουμε τη ROM που θελουμε

* μεσω ενος card reader αντιγραφουμε τη ROM (το αρχειο με καταληξη zip στην καρτα (καλο θα ειναι να εχουμε κανει φορματ στην καρτα FAT32).

 

* μπαινουμε σε recovery mode πατωντας και κρατωντας πατημενο το κουμπι 'αυξηση ηχου στα πλαινα' and 'εναρξη τηλ. επικοινωνιας' (πρασινο) και μετα παταμε το πανω κουμπι που ανοιγει το κινητο.

 

* πηγανουμε στο “wipe” και επιλεγουμε

-> Wipe data/factory reset μετα

-> Wipe Dalvik-cache μετα

-> Wipe SD:ext partition μετα

καθε φορα παμε παρακατω πατωντας το DPAD (μαυρο μεσαιο κουμπι)

-> παταμε το κουμπι μειωση ηχου στα πλαινα για να μας βγαλει στο κεντρικο μενου

 

* επιλεγουμε “Flash zip from sdcard” και αν ολα εχουν παει καλα διαλεγουτμε τη ROM (αρχειο που τελεινει σε zip .επιβεβαιωση πατωντας το DPAD δυο φορες για να αρχισει η εγκατασταση και περιμενουμε κανα διλεπτο να ολοκληρωθει (γραφει στην οθονη οτι η εγκατασταση ολοκληρωθηκε

διαλεγουμε το "power off"

ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις γιατι δεν μπορει να εκκινισει το wi-fi ???

Αγορασα το κινιτο προχτες και δοθλεπσε για 10 λεπτα το wi-fi και το GPS !!!

Απο τοτε και μετα δεν ξαναδοθλεψε:cry::cry::cry:

Μπορει καποιος να βοηθηση !!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις γιατι δεν μπορει να εκκινισει το wi-fi ???

Αγορασα το κινιτο προχτες και δοθλεπσε για 10 λεπτα το wi-fi και το GPS !!!

Απο τοτε και μετα δεν ξαναδοθλεψε:cry::cry::cry:

Μπορει καποιος να βοηθηση !!

 

στα δεκα λεπτα που δουλεψε τι εκανες (τι κατεβασες)?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε hellas200 καταπλικτικες οι οδιγιες ειμαι χαρουμενος οσο δεν μπορεις να καταλαβεις που αλλακσα ρομ ειμαι fun της τεχνολγιας και το κινητο ειναι 8εοσταλτο χορις να υπερβαλο, φιλε hellas200 τροπο για υπεργχρονιση της cpu εχεις η 8α μπορουσες να τις μοιραστεις να το ανεβασω καμια εκατοστη mhz?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε hellas200 καταπλικτικες οι οδιγιες ειμαι χαρουμενος οσο δεν μπορεις να καταλαβεις που αλλακσα ρομ ειμαι fun της τεχνολγιας και το κινητο ειναι 8εοσταλτο χορις να υπερβαλο, φιλε hellas200 τροπο για υπεργχρονιση της cpu εχεις η 8α μπορουσες να τις μοιραστεις να το ανεβασω καμια εκατοστη mhz?

 

εχεις εγκαταστησει την RLS3?

Link to comment
Share on other sites

Ναι την RLS3 εγκατεστιμενη, οπως επισης κατεβασα το app OverclockWidget, αλλα μου γραφει κατι οδιγιες κατα την εκκινηση του app και δεν μπορω να προχορισω παρακατω, επισης μου λεει οτι λειτουργει σε rooted ανδροιδσ , οστοσο για να ειμαι ιλικρινεις ακολου8ισα πιστα τις οδιγιες που προανεφερες και κανοντας τα ολα σωστα λεω πος ειναι rooted το 845 χορις να γνοριζω σε βα8ος τι το rooted.
Link to comment
Share on other sites

@ NDls

 

Σε εμένα δούλευε και το αρχικό megaupload link, και κάποια παλικάρια έχουν ποστάρει και mirrors στις επόμενες σελίδες από αυτήν που έστειλα. Απλά προφανώς τα -περισσότερα- credits πάνε στον πρώτο χρήστη που το βρήκε και το ανέβασε, γι αυτό linkara σ αυτόν. :)

 

Όπως και να έχει, αν έχετε πρόβλημα μπορείτε να μου στείλετε πμ και θα σας το ανεβάσω στο hosting της αρεσκείας σας :P

 

Την TST_RLS3 δεν την έχω δοκιμάσει (την RLS2 έχω testarei), απ ότι βλέπω δουλεύει και αυτή με την εφαρμογή APPS2SD. Για την χρήση του A2SD, π.χ. το πώς μεταφέρεις εφαρμογές από την internal μνήμη στην sd, τι partitions χρειάζεται να φτιάξεις κοίτα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8518149&postcount=5

και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7021609&postcount=

 

Μα και το λινκ που εδωσα μεσα απο το φορουμ ειναι. +1

Εσυ τι ρομ εχεις στο κινητο σου?

 

 

Και κατι αλλο ρε παιδια το 845 υπαρχει τροπος να λειτουργησει voice aps με το 2.1 η αυτα γινονται με 2.2+ μονο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι την RLS3 εγκατεστιμενη, οπως επισης κατεβασα το app OverclockWidget, αλλα μου γραφει κατι οδιγιες κατα την εκκινηση του app και δεν μπορω να προχορισω παρακατω, επισης μου λεει οτι λειτουργει σε rooted ανδροιδσ , οστοσο για να ειμαι ιλικρινεις ακολου8ισα πιστα τις οδιγιες που προανεφερες και κανοντας τα ολα σωστα λεω πος ειναι rooted το 845 χορις να γνοριζω σε βα8ος τι το rooted.

 

πηγαινε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505419

και κατεβασε το set cpu 2.03

μετα βαλτο στην καρτα και μετα

τρεχτο να δεις στα ποσα mhz τρεχει το δικο σου

εγω που εχω την RLS2 εχει ηδη overlock στα 600 MHZ

Link to comment
Share on other sites

στα δεκα λεπτα που δουλεψε τι εκανες (τι κατεβασες)?

 

τιποτα !!! το μονο που ειδα ειναι στο email μου κατεβικε 1 προγραμμα που λεει κατι για excel και word !!! απο αυτα που εδινε το τηλεφωνο.!!!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα !!! το μονο που ειδα ειναι στο email μου κατεβικε 1 προγραμμα που λεει κατι για excel και word !!! απο αυτα που εδινε το τηλεφωνο.!!!

 

κανε αυτο (θα χασεις οτι πληροφοριες ειχες βαλει και το κινητο θα γινει οπως οταν το αγορασες)

ρυθμισεις/ρυθμισεις απορρητου/επαναφορα εργοστασιακων

να ερθει το κινητο οπως το αγορασες ,μην βαλεις καρτα μεσα (ουτε sim ουτε micro sd) ,μετα βαλε τη sim και τσεκαρε αν δουλευουν τα παντα αν οχι πηγαινετο για αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505419

και κατεβασε το set cpu 2.03

μετα βαλτο στην καρτα και μετα

τρεχτο να δεις στα ποσα mhz τρεχει το δικο σου

εγω που εχω την RLS2 εχει ηδη overlock στα 600 MHZ

 

Στην RLS2-3 στο 845 υπαρχει τροπος να λειτουργησει voice aps η αυτα γινονται με 2.2+ μονο?

Κατεβασα κατι aps απο το market για voice to text και ..............:X:mad::(

:lol::lol::lol::lol::lol: πλακα εχει το ολο θεμα.Τι παιζεται?Γ@@ω τα λεφτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε hellas200 σευχαριστω 8ερμα για την υποστιρικση σου, το set cpu το βρηκα στο site που εγραψες και το κατεβασα, η αλη8εια ειναι οτι ξαφνιαστικα που εχεις την RSL2 αλλα ειμαι σιγουρος οτι η γνωση σου πανο στο 8εμα ειναι μεγαλη και διαβασα οτι εχεις δοκιμασει ολες τις rom που υπαρχουν γιαυτο 8ελω να σε παρακαλεσω να να βαλεις ενα λινκ οπου μπορω να κατεβασω την RSL2 να flasharo αυτην αντι για την 3, υπο8ετο 8α ειναι ποιο stable version η ποιο compatible για να προτειμας την 2, 8α περασω το set cpu αφτερ το φλασαρισμα της RLS2 αν την ανεβασεις. Σε ευχαριστω 8ερμα και παλι για την γρηγορη υποστιριξη σου. :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε hellas200 σευχαριστω 8ερμα για την υποστιρικση σου, το set cpu το βρηκα στο site που εγραψες και το κατεβασα, η αλη8εια ειναι οτι ξαφνιαστικα που εχεις την RSL2 αλλα ειμαι σιγουρος οτι η γνωση σου πανο στο 8εμα ειναι μεγαλη και διαβασα οτι εχεις δοκιμασει ολες τις rom που υπαρχουν γιαυτο 8ελω να σε παρακαλεσω να να βαλεις ενα λινκ οπου μπορω να κατεβασω την RSL2 να flasharo αυτην αντι για την 3, υπο8ετο 8α ειναι ποιο stable version η ποιο compatible για να προτειμας την 2, 8α περασω το set cpu αφτερ το φλασαρισμα της RLS2 αν την ανεβασεις. Σε ευχαριστω 8ερμα και παλι για την γρηγορη υποστιριξη σου. :)

 

την rls3 δεν την εχω δοκιμασει γιατι ειμαι ευχαριστημενος με την rls2 αν σου δουλευουν ολα(τσεκαρε αν δουλευει το barcode scanner γιατι αναφερθηκε πιο πανω οτι στην rls3 δε δουλευει) δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις ρομ ,αν παλι θελεις κατεβασε την απο εδω

http://www.mediafire.com/?bq0pj5ecepw4w2f

 

Στην RLS2-3 στο 845 υπαρχει τροπος να λειτουργησει voice aps η αυτα γινονται με 2.2+ μονο?

Κατεβασα κατι aps απο το market για voice to text και ..............πλακα εχει το ολο θεμα.Τι παιζεται?Γ@@ω τα λεφτα τους.

απο το λιγο που ειδα δεν εχει προβλημα και η 2.1 eclair με τα voice (αλλα δεν εχω βαλει κατι )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το παλληκάρι που έγραψε για το MyPhoneExplorer.....

Με εσωσες..... Άπαιχτη εφαρμογή και πάει και V με το WiFi.

Το συστήνω ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ.

 

V for V E N T O U Z A :)

Link to comment
Share on other sites

κανε αυτο (θα χασεις οτι πληροφοριες ειχες βαλει και το κινητο θα γινει οπως οταν το αγορασες)

ρυθμισεις/ρυθμισεις απορρητου/επαναφορα εργοστασιακων

να ερθει το κινητο οπως το αγορασες ,μην βαλεις καρτα μεσα (ουτε sim ουτε micro sd) ,μετα βαλε τη sim και τσεκαρε αν δουλευουν τα παντα αν οχι πηγαινετο για αλλαγη

 

σε ευχαριστω φιλε αλλα τιποτα :cry::cry::cry: παει για αλλαγη :mad::mad:

μου γραφει παλι οτι δεν μπορει να εκκινισει

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε hellas200 μια ερωτησουλα:)

Φοραω καρτα 8g οποτε πριν την εγκατασταση την χωριζω σε 512ex3,64swap,rest FAT32.

H zipαρισμενη ρομ για το φλασαρισμα αποθηκευεται στο ex3 η στο FAT 32?:rolleyes:

Ευχαριστουμε ολοι οι νιουμπις για την πολυτιμη βοηθεια σας:D

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε αλλα τιποτα :cry::cry::cry: παει για αλλαγη :mad::mad:

μου γραφει παλι οτι δεν μπορει να εκκινισει

 

ποσα gb sd σιστινετε για το τιλεφωνο αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...