Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα να παρω το 945 και ας ειχε και 250ε. Την οικονομικη ανεση να δωσω 700 να παρω iphone δεν την εχω. Αλλα με το ψαξιμο που εκανα η μονη διαφορα που βρηκα αναμεσα στο 945 και στο iphone ειναι 3.2'' το ενα 3.5'' το αλλο και 256k χρωματα το ενα 16m χρωματα το αλλο. Ολα τα αλλα ειναι ιδια. Δεν εχουν καμια αλλη ουσιαστικη διαφορα. Απο την αλλη το 845 με το 945 εχουν αρκετες διαφορες. Μακαρι να μη το καθιστερισουν παντως. Μεσα στις γιορτες οπως σχεδιαζετε να βγει

 

Και το joy 845 είχε βγει πολύ πριν να έρθει εδώ. Υπάρχει μια διαφορά φάσης ανάμεσα στην Ελλάδα και τις άλλες χώρες (πάντα ακολουθούμε :lol: )

 

Εδώ λέει τα specs του 945.

http://www.gsmarena.com/vodafone_945-3533.php

 

Δηλαδή θα πλήρωνες ΥΠΕΡδιπλάσια τιμή για να έχεις:

 

-ανάλυση 240x400 αντί 240x320 (80 pixel παραπάνω στο ύψος, όχι πλάτος, που θα ήταν πιο χρήσιμο κατά τη γνώμη μου)

 

-multitouch ==> αυτό αξίζει

 

-microsdhc μέχρι 32gb (αντί 16gb) ===> Τα 16gb δεν φτάνουν δηλαδή; Το multimedia περιεχόμενο μπορείς να το κάνεις streaming αντί να το έχεις μόνιμο αποθηκευμένο στο κινητό.

 

-κάμερα 5mp αντί 3.2mp (λες και θα βγάζουμε επαγγελματικές φωτο από το joy!!)

 

Σεβαστή η απόφασή σου, αλλά ξανασκέψου το. Εάν το 945 έκανε 169 ευρώ, το συζητάμε, αλλά με 229 ευρώ.... νομίζω όχι.

 

Πάντα φιλικά.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και το joy 845 είχε βγει πολύ πριν να έρθει εδώ. Υπάρχει μια διαφορά φάσης ανάμεσα στην Ελλάδα και τις άλλες χώρες (πάντα ακολουθούμε :lol: )

 

Εδώ λέει τα specs του 945.

http://www.gsmarena.com/vodafone_945-3533.php

 

Δηλαδή θα πλήρωνες ΥΠΕΡδιπλάσια τιμή για να έχεις:

 

-ανάλυση 240x400 αντί 240x320 (80 pixel παραπάνω στο ύψος, όχι πλάτος, που θα ήταν πιο χρήσιμο κατά τη γνώμη μου)

 

-multitouch ==> αυτό αξίζει

 

-microsdhc μέχρι 32gb (αντί 16gb) ===> Τα 16gb δεν φτάνουν δηλαδή; Το multimedia περιεχόμενο μπορείς να το κάνεις streaming αντί να το έχεις μόνιμο αποθηκευμένο στο κινητό.

 

-κάμερα 5mp αντί 3.2mp (λες και θα βγάζουμε επαγγελματικές φωτο από το joy!!)

 

Σεβαστή η απόφασή σου, αλλά ξανασκέψου το. Εάν το 945 έκανε 169 ευρώ, το συζητάμε, αλλά με 229 ευρώ.... νομίζω όχι.

 

Πάντα φιλικά.

 

-Η διαφορα της αναλυσης σου δινει την δυνατοτητα να τρεξεις ολες τις εφαρμογες που κυκλοφορουν μιας και το 845 δεν τις τρεχει ολες λογω μικρης αναλυσης

-Η οθονη του 945 ειναι capasitive ( τεραστια διαφορα)

-Το 945 εχει 512ΜΒ εσωτερικη μνημη

-Εχει edge που σημαινει Web Browsing σε ιδιαίτερα υψηλές ταχύτητες.

-Συν οι διαφορες που ειπες εσυ.

Το joy περα απο την πλακα ειναι ενα κινητο που το περνεις και του κανεις τα παντα χωρις να φοβασαι τιποτα. Το joy συγκρινεται με αλλα κινητα των 250-350ε ενω το 945 με κινητα των 500ε καθως εκτος απο τα χρωματα στην οθονη δεν εχει να ζηλεψει τιποτα αλλο απο τα αλλα

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Βασικα περιμενω το Ideos. Θα ειναι πιο φθηνο απο το 945 και θα εχει επίσης καλα χαρακτηριστικά.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικα περιμενω το Ideos. Θα ειναι πιο φθηνο απο το 945 και θα εχει επίσης καλα χαρακτηριστικά.

 

Στις προηγούμενες σελίδες, αναφέρθηκα στο iDEOS και οι πηγές λένε για τιμολόγηση 100-200 ευρώ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω το μικρο....:D........απο το καταστημα του πλαισιο στην λαρισα.....για αλλη δουλεια πηγα και βγηκα με καινουριο κινητο

πρωτο μου κινητο με android και σκεφτομαι να πειραματιστω πανω του....:lol:

 

 

υ.γ.μου ειπε αυτος στο μαγαζι 10 με 12 ωρες πρωτη φορτιση??..........ισχυει?.....ή κανονικα μολις βγαλει την ενδειξη φορτισμενο σταματαμε??

 

υ.γ. (2)....μιας και νεοπας στα smartphone συγχωρηστε πιθανον χαζες ερωτησεις....:worry:

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω το μικρο....:D........απο το καταστημα του πλαισιο στην λαρισα.....για αλλη δουλεια πηγα και βγηκα με καινουριο κινητο

πρωτο μου κινητο με android και σκεφτομαι να πειραματιστω πανω του....:lol:

 

 

υ.γ.μου ειπε αυτος στο μαγαζι 10 με 12 ωρες πρωτη φορτιση??..........ισχυει?.....ή κανονικα μολις βγαλει την ενδειξη φορτισμενο σταματαμε??

 

υ.γ. (2)....μιας και νεοπας στα smartphone συγχωρηστε πιθανον χαζες ερωτησεις....:worry:

 

Εμένα στην vodafone από εκεί που το πήρα μου είπαν 5 ώρες φόρτιση.

Άρα το συμπέρασμα είναι ότι δεν ξέρουν την τύφλα τους.

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες σελίδες, αναφέρθηκα στο iDEOS και οι πηγές λένε για τιμολόγηση 100-200 ευρώ.

 

$9.9 @ T-mobile USA με συμβολαιο και συμφωνα με δημοσίευμα

It launches on November 3 -- and you'll be able to get it in prepaid guise through some third-party retailers for "less than $200."

 

 

κανα 100αρικο στο ebay σε ενα διμηνακι δεν ειναι κακο....

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

$9.9 @ T-mobile USA με συμβολαιο και συμφωνα με δημοσίευμα

 

 

κανα 100αρικο στο ebay σε ενα διμηνακι δεν ειναι κακο....

 

Εντάξει, και το samsung i9000 (600 ευρώ) το έδινε το πλαίσιο δωρεάν με συμβόλαιο unlimited με internet 45. Εμείς λέμε για σκέτη συσκευή.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση θα θέσω και μια γνώμη...

α) η συσκευή δέχεται java εφαρμογές;

β) Κάπου διάβαζα κάτι και ήθελα να το σχολιάσω. Κάποιος έλεγε πως πόσο καλύτερα θα ήταν να σβήναμε με κάτι και το σήμα της Vodafone. Άντε και μας ενόχλησε, όταν λέει Nokia, Sony, LG σε κινητά γιατί δεν διαμαρτυρόμαστε; εκεί δεν ενοχλεί;

Το ίδιο ισχύει για όλα τα προϊόντα... βλέπε και στα delivery.

Link to comment
Share on other sites

 

It launches on November 3 -- and you'll be able to get it in prepaid guise through some third-party retailers for "less than $200."

 

 

κανα 100αρικο στο ebay σε ενα διμηνακι δεν ειναι κακο....

 

:cool::cool::cool::cool::cool:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρωτη επαφη με android ειναι σωστη η φαση του και το κινητο για τα λεφτα του κανει παρα πολλα!

μια ερωτηση το γοογλε εαρτη δεν παιζει στο 2,1?

απο αυριο λεω να κανω το πρωτο φλασαρισμα!

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω το μικρο....:D........απο το καταστημα του πλαισιο στην λαρισα.....για αλλη δουλεια πηγα και βγηκα με καινουριο κινητο

πρωτο μου κινητο με android και σκεφτομαι να πειραματιστω πανω του....:lol:

 

 

υ.γ.μου ειπε αυτος στο μαγαζι 10 με 12 ωρες πρωτη φορτιση??..........ισχυει?.....ή κανονικα μολις βγαλει την ενδειξη φορτισμενο σταματαμε??

 

υ.γ. (2)....μιας και νεοπας στα smartphone συγχωρηστε πιθανον χαζες ερωτησεις....:worry:

 

Ας τους να λένε, εσύ τελείωσε την μπαταρία που έχει απο το εργοστάσιο και μετα βάλτο να φορτίσει. Όταν φορτίσει πλήρως βγάλτο απο την πρίζα και βγάλτου τα μάτια:)

Καλό θα ήταν τις πρώτες 5 φορτίσεις να αδειάζει τελείως και μετα να το φορτίζεις

Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκα ενα προσπεκτους σε σελιδα της βονταφον που λεει οτι το 945 θα κυκλοφορησει τον οκτωμβριο του 2010. Οποτε λογικα απο στιγμη σε στιγμη το περιμενουμε. Αντε και δεν κρατιεμαι. Σε 8 μερες βγαινει η επιδοτηση μου.

 

 

Σε κανα 6μηνο περιμενε το Ελλαδα.

Ετσι εγινε και με το 845.

 

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα να παρω το 945 και ας ειχε και 250ε. Την οικονομικη ανεση να δωσω 700 να παρω iphone δεν την εχω. Αλλα με το ψαξιμο που εκανα η μονη διαφορα που βρηκα αναμεσα στο 945 και στο iphone ειναι 3.2'' το ενα 3.5'' το αλλο και 256k χρωματα το ενα 16m χρωματα το αλλο. Ολα τα αλλα ειναι ιδια. Δεν εχουν καμια αλλη ουσιαστικη διαφορα. Απο την αλλη το 845 με το 945 εχουν αρκετες διαφορες. Μακαρι να μη το καθιστερισουν παντως. Μεσα στις γιορτες οπως σχεδιαζετε να βγει

 

Αν ειναι να δωσεις 250 τοτε παρε το LG OPTIMUS ONE.

Απλα δεν συγκρινεται με το 945......

Μερα με την νυχτα.

 

Ας τους να λένε, εσύ τελείωσε την μπαταρία που έχει απο το εργοστάσιο και μετα βάλτο να φορτίσει. Όταν φορτίσει πλήρως βγάλτο απο την πρίζα και βγάλτου τα μάτια:)

Καλό θα ήταν τις πρώτες 5 φορτίσεις να αδειάζει τελείως και μετα να το φορτίζεις

 

 

 

Αυτο ισχύει για μπαταριες κινητων προ δεκαετιας και βαλε.

Τωρα οχι.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση:

Vodafone joy 845,LG OPTIMUS ONE η Samsung Apollo κ γιατι???

 

μιλάμε γι' αυτό http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=54999&selectedCategoryId=93

 

και αυτό http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42101,6969.action

 

μήπως παίζουν ρόλο τα λεφτά που διαθέτεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση:

Vodafone joy 845,LG OPTIMUS ONE η Samsung Apollo κ γιατι???

 

Aν και εντελως ακυρη η ερωτηση οσο αφορα το joy 845(χρηματικη διαφορα παντα)....εαν εχεις τα λεφτα πας στο LG OPTIMUS ONE δεν τιθεται καν θεμα.Μονο και μονο η εκδοση 2.2 που φοραει φτανει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να δωσεις 250 τοτε παρε το LG OPTIMUS ONE.

Απλα δεν συγκρινεται με το 945......

Μερα με την νυχτα.

 

εκτος απο το froyo δεν βλεπω καμια μα καμια διαφορα. Ολα ειναι ιδια. Ετσι και αλλιως και το 845 περνει 2.2 ποσο μαλλον το 945

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησουλες εχω......

1ον) εχω συνδιασει το σκαιπ στο pc με βιντεο κλησεις......στο κινητο εφοσον δν εχει καμερα μπροστα τι χρηση θα εχει??.....

 

2ον)εχει δοκιμασει κανεις μνημη 8gb??........αντιμετωπισε κανενα προβλημα??........

 

ειπαμε ειμαι νεοπας..........:lol:

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησουλες εχω......

1ον) εχω συνδιασει το σκαιπ στο pc με βιντεο κλησεις......στο κινητο εφοσον δν εχει καμερα μπροστα τι χρηση θα εχει??.....

 

2ον)εχει δοκιμασει κανεις μνημη 8gb??........αντιμετωπισε κανενα προβλημα??........

 

ειπαμε ειμαι νεοπας..........:lol:

 

1. Το skype είναι πιο πολύ για να μιλάς (και να γλιτώνεις euro), οι βιντεοκλήσεις όπως και να το κάνουμε είναι extra χαρακτηριστικό που δεν είναι απολύτως απαραίτητο για την επικοινωνία, μην τρελαθούμε. Θα κάνεις βιντεοκλήση μπροστά από καθρέφτη ή δεν θα κάνεις βιντεοκλήση και θα μιλάς μόνο.

 

2. Μέχρι 16gb microsdhc υποστηρίζει το joy 845 άρα είσαι οκ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

έχω κι εγώ μια ερώτηση/πρόβλημα.

χθες το συνδεσα με το pc και μου έβγαλε επιλογές αν θέλω να το χρησιμοποιήσω ως μόντεμ, αν θέλω να ανταλλάξω αρχεία και 1-2 επιλογές ακόμα.

σήμερα που το συνδέω δε μου βγάζει αυτές τις επιλογές. βγάζει σφάλμα το pc.

θέλω να κάνω επεξεργασία των επαφών μου στο pc γιατί τις πέρασα από ένα NOKIA και τα μισά γράμματα είναι κινέζικα. υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

έχω κι εγώ μια ερώτηση/πρόβλημα.

χθες το συνδεσα με το pc και μου έβγαλε επιλογές αν θέλω να το χρησιμοποιήσω ως μόντεμ, αν θέλω να ανταλλάξω αρχεία και 1-2 επιλογές ακόμα.

 

Ναι, σε όλους βγάζει αυτό το ασπρόμαυρο παραλληλόγραμμο στο κέντρο της οθόνης με τις 4 επιλογές (χρήση ως modem, μεταφορά αρχείων κλπ.) όταν το συνδέεις με usb. Σε αντίθεση με σένα όμως, εμένα ΚΑΘΕ φορά που το συνδέω μου βγάζει αυτές τις επιλογές και δεν βγάζει ΚΑΝΕΝΑ απολύτως σφάλμα. Όλα λειτουργούν ρολόι σε μένα. Κάθε φορά μου δίνει τη δυνατότητα τι ακριβώς χρήση θέλω να κάνω με το τηλέφωνό μου.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την καρτα μνημης απ το παλιο και θελω να διαγραψω καποια αρχεια και μου βγαζει σφαλμα??.........υπαρχει καποια εφαρμογη για να διαχειριζομαι απο εκει την καρτα μνημης??
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε όλους βγάζει αυτό το ασπρόμαυρο παραλληλόγραμμο στο κέντρο της οθόνης με τις 4 επιλογές (χρήση ως modem, μεταφορά αρχείων κλπ.) όταν το συνδέεις με usb. Σε αντίθεση με σένα όμως, εμένα ΚΑΘΕ φορά που το συνδέω μου βγάζει αυτές τις επιλογές και δεν βγάζει ΚΑΝΕΝΑ απολύτως σφάλμα. Όλα λειτουργούν ρολόι σε μένα. Κάθε φορά μου δίνει τη δυνατότητα τι ακριβώς χρήση θέλω να κάνω με το τηλέφωνό μου.

 

σχετικά με αυτό που ρώτησα ξέρεις τίποτα;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

έχω κι εγώ μια ερώτηση/πρόβλημα.

χθες το συνδεσα με το pc και μου έβγαλε επιλογές αν θέλω να το χρησιμοποιήσω ως μόντεμ, αν θέλω να ανταλλάξω αρχεία και 1-2 επιλογές ακόμα.

σήμερα που το συνδέω δε μου βγάζει αυτές τις επιλογές. βγάζει σφάλμα το pc.

θέλω να κάνω επεξεργασία των επαφών μου στο pc γιατί τις πέρασα από ένα NOKIA και τα μισά γράμματα είναι κινέζικα. υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει αυτό;

 

Δώσε πληροφορίες. Τι σφάλμα βγάζει; Το συνδέεις στην ίδια usb θύρα; Το τηλέφωνο το συνδέεις ανοιχτό ή κλειστό στον υπολογιστή; Έχεις την επίσημη rom; Δώσε πληροφορίες.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πως αλλά άρχισε να τις βγάζει πάλι τις επιλογές.

όταν πατάω όμως την δεύτερη που μπορείς να κάνεις επεξεργασία τις επαφές και τα μηνύματα λέει ότι δεν υπάρχει το pcsuite.exe .

που μπορώ να βρω suite συμβατό με το joy;

 

επίσημη rom έχω και το κινητό το έβαζα και κλειστό και ανοιχτό και μου έβγαζε κάθε φορά πρόβλημα.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...