Jump to content

[Symbian^3] Εφαρμογές πλοήγησης


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω στο n8 εγκαταστημένο το Garmin mobile xt version 5.00.50s60.9

Δουλεύει μια χαρά αλλά το σπαστικό είναι την ώρα που κάνει πλοηγήσει

μερικές φορές πετάει το μήνυμα ''Απαιτείται σύνδεση δικτύου. Ορισμός

σημείου πρόσβασης για σύνδεση?'' και πρέπει να πατήσεις όχι η ναι.

Αυτό είναι πολύ σπαστικό να σου κόβει την πλοηγησει για να σου πετάξει το

μήνυμα και ιδικά οταν εισαι σε μια άγνωστη πόλη.

Υπάρχει τρόπος να μην πετάει το μήνυμα?? έψαξα όλες της ρυθμίσεις και

από το κινητό και από το garmin αλλά μάταια,τίποτα.

 

Το Garmin το είχα και στο n95 άλλα εκεί μου το πέταγε το μήνυμα οταν

άνοιγα το πρόγραμμα αλλά μετα δεν το εμφάνιζε ποτέ,όσες ωρεσ και να το

ειχα ανοιχτό το garmin.Τώρα στο n8 γιατί το κάνει δεν μπορώ να καταλάβω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρίξε μια ματιά σε αυτόν τον οδηγό GPS, A-GPS, OVI Maps και η πρώτη χρήση

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση. Τελικά με βοήθησε. Έπρεπε να απενεργοποίησω το υποβοηθούμενο gps
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Eκτος οτι βγηκε κυκλοφορησε στο "μαγαζακι" πριν απο λιγες ωρες:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Eκτος οτι βγηκε κυκλοφορησε στο "μαγαζακι" πριν απο λιγες ωρες:)

 

Έχει τα κοληματάκια του πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα κοληματάκια του πάντως...

 

Eγω το δοκιμασα (κανοντας πορεια navigation) στο δικο μου παιζει αψογα δεν παρατηρησα κατι...:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

εμενα αργησε λιγο να κλειδωσει δορυφορους στην αρχη αλλα μετα οκ.Ενα μικρο τεσταρισμα δεν ειδα καποιο προβλημα αλλα δεν εκανα αρκετη χρηση για να εχω αποψη για κολληματα κτλ.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολείται κάποιος με χάρτες στο Sygic ας μου πει τη γνώμη του. Τεσταρα τον νέο TeleAtlas 2011.03 και μπορώ να πω οτι απογοητεύτικα έτσι όπως δουλεύει στην 8,24.

 

Αθήνα - Σελιανήτικα (λίγο μετά το Αίγιο) βγάζει την διαδρομή πως πρέπει να φτάσω Ρίο για να ξαναγυρίσω πίσω.

Αθήνα - Ερέτρια βγάζει οπωσδήποτε μέσω Ωρωπού με καραβάκι

Σε πολλές διαδρομές που έχω κάνει και ενώ βγάζει αρχικά τη σωστή διαδρομή, κατά τη διάρκειά της αρχίζει και αλλάζει στοιχεία και σε στέλνει αδιάβαστο.

 

Επανήλθα πίσω στον ταπεινό CIT NaviGreece 2011.03 o ο οποίος δουλεύει μια χαρά (αν και σίγουρα έχει ελλείψεις όσον αφορά δρόμους σε σχέση με τον TA)

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα - Σελιανήτικα (λίγο μετά το Αίγιο) βγάζει την διαδρομή πως πρέπει να φτάσω Ρίο για να ξαναγυρίσω πίσω.

Αυτο βασικα ειναι θεμα διαδρομης, δηλαδη πριν ξεκινησεις να κανεις περιληψη διαδρομης και αν δεν σου την βγαζει σωστα να αλλαζεις απο ταχυτερη, σε κοντινοτερη 'η οικονομικη μεχρι να βγεις την διαδρομη που θες.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν στέκει με κανένα χάρτη δεν μου βγάζει τόσο λάθος σε διαδρομή. Γι αυτό υποθέτω πως είναι λάθος του χάρτη κ όχι του προγράμματος. Αν τύχει κ πέσει στα χέρια σου δοκίμασε το
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα εγω εχω τον CIT NaviGreece 2011.03 και με εβγαλε κανονικα. Ισως ο αλλος χαρτης να εχει θεμα.

Bασικα τωρα το δοκιμασα και στον νεο sygic aura και με πηγε μεσα απο Ριο. Ειναι θεμα χαρτη τελικα.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

ποιος χάρτης σ έβαλε μέσω Ρίο ο τελε ατλας;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση?

τελικα ποιος ειναι ο καλυτερος χαρτης για το SMM10 8.24?

χρησιμοποιω τους ΤΑ 2011.03 και CIT 2011.03

αλλα προτιμω τον δευτερο μιας και τα speedcams ειναι ηδη εκει αντιθετα με τον Teleatlas

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση?

τελικα ποιος ειναι ο καλυτερος χαρτης για το SMM10 8.24?

χρησιμοποιω τους ΤΑ 2011.03 και CIT 2011.03

αλλα προτιμω τον δευτερο μιας και τα speedcams ειναι ηδη εκει αντιθετα με τον Teleatlas

 

Για μένα καλύτερα CIT 2011.03 και εξήγησα τους λόγους λίγα ποστ παραπάνω

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Σε SMM10 8.24 και γω τον CIT NaviGreece 2011.03 εχω ειναι καλυτερος απο τον Teleatlas και στα poi.

Η βλακεια ειναι οτι στον aura πρεπει να εχει teleatlas και το καταλαβα χθες.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ανακαιφαλαίωση για το aura μετά από μια εβδομάδα χρήσης. Πολύ καλό γενικά σαν πρόγραμμα, αλλά όπως είπα από την πρώτη στιγμή, έχει κοληματάκια και crashάρει τακτικά. Το δοκιμάζω σε Ν8 με πρόσφατο format, και χωρίς προβλήματα με επανεκκινήσεις ή τίποτα άλλο τέτοιο. Επίσης να σημειώσω ότι το sygic 8.24 παίζει απροβλημάτιστα χωρίς το παραμικρό κόλημα, καθώς και το ovi maps εννοείται. Ίσως να φταίει η συγκεκριμένη "έκδοση" που έβαλα.... (greek-english only)

 

EDIT: Παιδιά, τελικά δουλέυει κανονικά χωρίς κολήματα αν το έχετε μόνο offline.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν ασχολείται κάποιος με χάρτες στο Sygic ας μου πει τη γνώμη του. Τεσταρα τον νέο TeleAtlas 2011.03 και μπορώ να πω οτι απογοητεύτικα έτσι όπως δουλεύει στην 8,24.

 

Αθήνα - Σελιανήτικα (λίγο μετά το Αίγιο) βγάζει την διαδρομή πως πρέπει να φτάσω Ρίο για να ξαναγυρίσω πίσω.

Αθήνα - Ερέτρια βγάζει οπωσδήποτε μέσω Ωρωπού με καραβάκι

Σε πολλές διαδρομές που έχω κάνει και ενώ βγάζει αρχικά τη σωστή διαδρομή, κατά τη διάρκειά της αρχίζει και αλλάζει στοιχεία και σε στέλνει αδιάβαστο.

 

Επανήλθα πίσω στον ταπεινό CIT NaviGreece 2011.03 o ο οποίος δουλεύει μια χαρά (αν και σίγουρα έχει ελλείψεις όσον αφορά δρόμους σε σχέση με τον TA)

Το ιδιο κάνει και σε διαδρομές Αθήνα -Δρέπανο (δίπλα στο Ρίο) οπυ σε παέι πάτρα και σε ξαναγυρνάει πίσω,

Παρόμοιο πρόβλημα εχω βρει απο Σητεία προς Ηράκλειο κρήτης που σε πάει με πλοίο σε όλες τις διαδρομές (οικονομικότερη / ταχύτερη κτλ)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ανακαιφαλαίωση για το aura μετά από μια εβδομάδα χρήσης. Πολύ καλό γενικά σαν πρόγραμμα, αλλά όπως είπα από την πρώτη στιγμή, έχει κοληματάκια και crashάρει τακτικά. Το δοκιμάζω σε Ν8 με πρόσφατο format, και χωρίς προβλήματα με επανεκκινήσεις ή τίποτα άλλο τέτοιο. Επίσης να σημειώσω ότι το sygic 8.24 παίζει απροβλημάτιστα χωρίς το παραμικρό κόλημα, καθώς και το ovi maps εννοείται. Ίσως να φταίει η συγκεκριμένη "έκδοση" που έβαλα.... (greek-english only)

 

EDIT: Παιδιά, τελικά δουλέυει κανονικά χωρίς κολήματα αν το έχετε μόνο offline.

 

Εχεις κανεις αλλος προβλημα στον υπολογισμο των διαδρομων ακομα και μεσα στην Αθηνα?!

Για παραδειγμα ενω ειμαι σε διασταυρωση (δεξια αριστερα) και πρεπει να παω αριστερα, μου βγαζει πορεια δεξια και στην συνέχεια αναστροφη(!!) για να ακολουθησω την πορεια που θα εκανα αν εστριβα κατευθειαν αριστερα!!!! Αυτα δεν τα εκανε η παλια version...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχεις κανεις αλλος προβλημα στον υπολογισμο των διαδρομων ακομα και μεσα στην Αθηνα?!

Για παραδειγμα ενω ειμαι σε διασταυρωση (δεξια αριστερα) και πρεπει να παω αριστερα, μου βγαζει πορεια δεξια και στην συνέχεια αναστροφη(!!) για να ακολουθησω την πορεια που θα εκανα αν εστριβα κατευθειαν αριστερα!!!! Αυτα δεν τα εκανε η παλια version...

 

Το πρόβλημα που έχω είναι το ίδιο με το προηγούμενο sygic, όταν βάζω πλοήγηση από φάληρο προς γαλατά τροιζήνας (για πόρο) μου το βγάζει μονίμως μέσω θάλασσας ότι και να κάνω....

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει περασει την ΑΝΝΑ, στην πλοηγηση, οταν η συσκευη ειναι συνδεμενη μεσω bluetooth με ακουστικα η ηχεια, ακουγονται οι φωνητικες οδηγιες απο εκει, η παλι μονο απο το ηχειο της συσκευης???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σε SMM10 8.24 και γω τον CIT NaviGreece 2011.03 εχω ειναι καλυτερος απο τον Teleatlas και στα poi.

Η βλακεια ειναι οτι στον aura πρεπει να εχει teleatlas και το καταλαβα χθες.

Τρισαθλιος ο teleatlas στον aura, πρεπει να γυρισεις ολη την Ελλαδα για να σε βγαλει σωστα. Απο τους παλιους sygic εχει βγει μια εκδοση sygic 7.71 για belle αλλα κολλαει με το παραμικρο αρα ειναι δωρο αδωρον. Υπαρχει καποια λυση να εχουμε sygic με την belle?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...