Jump to content

Vodafone Full Σήμα


sportguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι λειτουργει μρ συγκεκριμενους αριθμους που τους δηλωνεις και μετα απο δυο μερες μπορουν να χρησημοποιησουν το φουλ σημα

 

Όχι ειναι πλέον άμεσα, όχι σε 2 μέρες

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτα τα σχόλια στο YouTube Είναι όλα τα λεφτά... Ακτινοβολίες, καρκίνοι και όλα τα κακά του κόσμου σε μια συσκευή.

 

Θα γράφουν μάλλον πολλοί απο τον Cosmote εκει :P

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

να καταλαβω ομως.. πως καταλαβαινει η συσκευη πως ο χρηστης εχει vodafone η αλλη εταιρια?

 

Δεν το καταλαβαίνει... Είναι Όμως συνδεδεμένη μόνο με την VODAFONE :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι ειναι πλέον άμεσα, όχι σε 2 μέρες

 

αμεσα;; δηλαδή ερχομαι εγω στο σπιτι σου, δηλωνεις το νουμερο μου και μιλαω;; υπαρχει περιορισμος στο ποσο συχνα μπορει να αλλαζει η λιστα;;

Link to comment
Share on other sites

σωστος... κριμα... μακαρι να βγαλουν και οι αλλες εταιριες γιατι το σημα στο σπιτι ειναι προβλημα αρκετες φορες..
Link to comment
Share on other sites

Έτσι χτυπάει η Wind,υπογείως...

 

Μακάρι να γίνει κανένα θαύμα Μιχάλη, γιατί τα τελευταία χρόνια η κάλυψή της κυρίως στο 3G έμεινε στα... υπόγεια και οι άλλες 2 έχουν καλύψει πάρα μα πάρα πολλές περισσότερες περιοχές :p

 

Όσον αφορά το VAG, ας μην το κουράζουμε ρε παιδιά! Δεν υπαινίχθη η VF ότι αποτελεί την επίσημη αντιμετώπιση της εταιρίας στα προβλήματα κάλυψης που υπάρχουν. Αποτελεί απλά τρόπο να σε κρατήσει στο δίκτυό της όταν η κάλυψη στον τόπο κατοικίας/εργασίας είναι σε χαμηλά επίπεδα ή λόγω μαύρων τρυπών ή εξαιτίας ξηλωμάτων! Τι repeaters, micro κλπ λέτε; :p Θέλω άμεση λύση στο πρόβλημα κάλυψης; Επιλέγω το VAG, σε 2 εργάσιμες το φέρνει κούριερ, δεν πληρώνω κάτι ή πληρώνω ένα πολύ μικρό ποσό και ησυχάζω μια και καλή απ'τα όποια προβλήματα.

 

Άλλωστε, αν αποτελούσε την απάντηση της εταιρίας σε όποια προβλήματα κάλυψης υπάρχουν δε θα επένδυαν τόσα χρήματα στην κάλυψη και στις υποδομές 2 χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

To ότι έχεις μια κεραία μέσα στο σπίτι σου , δίπλα στο κεφάλι σου , κοντά στα παιδιά σου ...κτλ , βλέπω εντέχνως το κάνουμε αβαββά το θεματάκι .

 

Αλλά ξέρω οι έρευνες και ο παγκόσμιος ιατρικός σύλλογος .....μπλα μπλα μπλα μπλα .....

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

To ότι έχεις μια κεραία μέσα στο σπίτι σου , δίπλα στο κεφάλι σου , κοντά στα παιδιά σου ...κτλ , βλέπω εντέχνως το κάνουμε αβαββά το θεματάκι .

 

Αλλά ξέρω οι έρευνες και ο παγκόσμιος ιατρικός σύλλογος .....μπλα μπλα μπλα μπλα .....

 

μακάρι να είχαμε τόσο πυκνά δίκτυα που να μη χρειαζόταν τα femtocell. Αλλά η ελληνική νομοθεσία παραμποδίζει το έργο των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας. Κάθε νόμος του ελληνικού κράτους αποτελεί τροχοπέδη για την ανάπτυξή του...

Αλλά αν δεν είχαν κεραίες να ξηλώσουν,τι θα παρουσίαζε άραγε ο Κ........ς για έργο;

 

Το femtocell μειώνει την Η/Μ ακτινοβολία που δέχεσαι.

 

 

@kotsianis,για ακόμη μια φορά σε θεωρώ υπερβολικό :p Ποιος ασχολείται τώρα με τη 3η γενιά, εδώ έχουμε περάσει στάδιο οικονομικής παρακμής. Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο που η WIND δεν επένδυσε μανιωδώς σε 3η γενιά αλλά όλο και κάποιο λόγο θα είχε (και δεν είναι τα οικονομικά προβλήματα που είχε η ίδια αλλά ποιοι; θα έκανε απόσβεση; μμμ. :O )

Η WIND έχει κάνει τρελή επίθεση στο απλό δίκτυο και γι'αυτό έχει αναστρέψει την εικόνα που είχε παλιότερα. Ρώτα κι εμάς που χρησιμοποιούμε what's up να σου πούμε για το σήμα μπανάνα,για τα προβληματικά κέντρα μηνυμάτων της Cosmote... Δεν είναι το παν η κάλυψη 3ης γενιάς,ξεκόλλα... Με το GSM ακόμη παίζει το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών.

 

Δεν ήθελα να πω ότι η Vodafone αντικατέστησε την επέκταση του δικτύου της με femtocell αλλά πλέον δε θα καθίσει να ασχοληθεί με το πρόβλημα σε περιοχές σοβαρά,θα σου στέλνει ένα huawei και δε θα μπορείς να πεις τίποτα...

Σε βάθος χρόνου αν το δεις,συμφέρει απίστευτα η κίνηση που έκανε :)

 

Επιπλέον,μη νομίζεις ότι το repeater θέλει υποδομή για να στηθεί. Απλά ειδικές γνώσεις εγκατάστασης. Είναι το πιο γρήγορο απ'όλα :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To ότι έχεις μια κεραία μέσα στο σπίτι σου , δίπλα στο κεφάλι σου , κοντά στα παιδιά σου ...κτλ , βλέπω εντέχνως το κάνουμε αβαββά το θεματάκι .

 

Αλλά ξέρω οι έρευνες και ο παγκόσμιος ιατρικός σύλλογος .....μπλα μπλα μπλα μπλα .....

 

Προφανώς είσαι από τους ανθρώπους που δε θα το πάρουν. Δεν είναι όλοι έτσι όμως, ο καθένας με τις ανάγκες του.

 

 

@kotsianis,για ακόμη μια φορά σε θεωρώ υπερβολικό Ποιος ασχολείται τώρα με τη 3η γενιά, εδώ έχουμε περάσει στάδιο οικονομικής παρακμής. Μπορεί να σου φαίνεται περίεργο που η WIND δεν επένδυσε μανιωδώς σε 3η γενιά αλλά όλο και κάποιο λόγο θα είχε (και δεν είναι τα οικονομικά προβλήματα που είχε η ίδια αλλά ποιοι; θα έκανε απόσβεση; μμμ. )

Η WIND έχει κάνει τρελή επίθεση στο απλό δίκτυο και γι'αυτό έχει αναστρέψει την εικόνα που είχε παλιότερα. Ρώτα κι εμάς που χρησιμοποιούμε what's up να σου πούμε για το σήμα μπανάνα,για τα προβληματικά κέντρα μηνυμάτων της Cosmote... Δεν είναι το παν η κάλυψη 3ης γενιάς,ξεκόλλα... Με το GSM ακόμη παίζει το μεγαλύτερο ποσοστό των χρηστών.

 

Δεν ήθελα να πω ότι η Vodafone αντικατέστησε την επέκταση του δικτύου της με femtocell αλλά πλέον δε θα καθίσει να ασχοληθεί με το πρόβλημα σε περιοχές σοβαρά,θα σου στέλνει ένα huawei και δε θα μπορείς να πεις τίποτα...

Σε βάθος χρόνου αν το δεις,συμφέρει απίστευτα η κίνηση που έκανε :)

 

Επιπλέον,μη νομίζεις ότι το repeater θέλει υποδομή για να στηθεί. Απλά ειδικές γνώσεις εγκατάστασης. Είναι το πιο γρήγορο απ'όλα :p

 

Καλά με την Cosmopote δεν κάθομαι πλέον ν'ασχοληθώ Μιχάλη, είναι αστείο το όλο θέμα με την απόδοση του δικτύου της :lol: Το θέμα είναι όμως να το καταλάβετε όσοι κάθεστε εκεί και της δίνετε έστω και 5 ευρώ το χρόνο :p Αφού έχεις Wind ρε άνθρωπε, τι την θες την Cote? :p Σου εξηγώ πάντως πως στην Θεσ/νίκη η Wind ακόμη και σε GSM έχει προβλήματα σε αρκετά σημεία που παραμένουν χρόνια τώρα! Όχι ότι οι άλλες δεν έχουν, απλά της Wind είναι περισσότερα συγκριτικά και δεν έχουν πάντα σχέση με αδειοδοτήσεις. Είναι και λίγο αστείο να ρίχνουμε τα πάντα στις αδειοδοτήσεις, ενώ οι άλλες 2 κάνουν κανονικά τις επεκτάσεις τους! Επίσης, ναι, θεωρώ το UMTS σημαντικό για διάφορους λόγους. Όχι για τις υψηλές ταχύτητες του HSPA+ (σιγά σε πόσες περιοχές υπάρχουν άλλωστε! ;) ). Αλλά και από θέμα ασφάλειας και από ποιότητας ομιλίας είναι εξ'ορισμού καλύτερο από το GSM και σαφώς πιο γρήγορο ακόμη και για απλή λήψη/αποστολή mails και απλή περιήγηση. Εκεί πέρα, η Wind πάσχει σε κάλυψη(δε μίλησα για ποιότητα, καθώς δεν αναφέρονται ιδιαίτερα παράπονα). Η Vf έχει καταφέρει να καλύψει σχεδόν όλα τα μέρη που κάλυπτε η Cosmote χρόνια τώρα με UMTS δίκτυο και η ποιότητα του δικτύου της πραγματικά είναι πολύ καλή, συγκριτικά με την Cote.

 

Για να μη βγαίνουμε ωστόσο εκτός θέματος και μας κυνηγάει ο Petros_the_Great :p επιστροφή στα του VAG:

1.5 χρόνο τώρα εγώ είδα επεκτάσεις UMTS και GSM σε μέρη με πρόβλημα, δεν είδα πουθενά την VF να βασίζεται στο VAG γι'αυτά τα μέρη. Το VAG είναι απλά λύση ανάγκης για μέρη με πραγματικό πρόβλημα πρωτίστως λόγω μορφολογικών δυσκολιών και δευτερευόντως λόγω αδειοδοτήσεων/αποξηλώσεων.

 

2ο π.χ.: Εμένα με καλύπτει η VF στην Θεσ/νίκη. Ok ως εδώ; Συνδυάζει τα καλά της κάλυψης της Cote και της ποιότητας της Wind. Έστω ότι στο σπίτι μου απενεργοποιείται ο σταθμός βάσης που με καλύπτει.* Γιατί να μην πάρω το VAG και να υποχρεωθώ να πάω σε άλλη εταιρία που δε θα καλύπτει γενικά τις ανάγκες μου; Να περιμένω να μπει micro στη γειτονιά μου; Δε θα το κάνει καμία εταιρία. Δεν είναι δρόμος στο κέντρο και υπάρχουν μορφολογικές δυσκολίες, το micro δε θα εξυπηρετήσει μεγάλη μερίδα ανθρώπων. Γιατί να μη λύσω το πρόβλημά μου με το μηχανάκι αυτό;

 

 

* Ο σταθμός βάσης με UMTS στην περιοχή μου είχε βλάβη 1.5 χρόνο τώρα. Οι μηχανικοί δεν μπορούσαν να πλησιάσουν. Το UMTS ανύπαρκτο. Τώρα που αποκαταστάθηκε το πρόβλημα βρήκαν να φέρουν το VAG! Άχρηστο μου είναι τώρα! :p

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

To ότι έχεις μια κεραία μέσα στο σπίτι σου , δίπλα στο κεφάλι σου , κοντά στα παιδιά σου ...κτλ , βλέπω εντέχνως το κάνουμε αβαββά το θεματάκι

 

Δεν είναι μόνο κεραία. Προκαλεί καρκίνο, AIDS, γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση, κωλικούς και πλατυποδία. Επίσης, είναι αγαπημένη φωλιά μυθικών τεράτων τα οποία το βράδυ βγαίνουν και κυκλοφορούν στο σπίτι. Έχω κουραστεί να διαβάζω προλήψεις και δεισιδαιμονίες για την κινητή τηλεφωνία που μας κρατούνε στον τεχνολογικό μεσαίωνα.

 

Πρόκειται, με απλά λόγια, για έναν πολύ ασθενή WiFi router (γι αυτούς δεν παραπονιέται κανείς, γιατί άραγε;)...

 

Το περιβάλλον μας, καλώς ή κακώς, είναι γεμάτο ραδιοκύματα. CB, ραδιόφωνα, τηλεόραση, ραδιόφωνο, δορυφορικά, κοσμική ακτινοβολία, μικροκύματα, DECT, ενδοεπικοινωνίες μωρών.

 

Αν χρησιμοποιούμε έστω κι ένα από τα παραπάνω, το Full Σήμα θα αυξήσει την ακτινοβολία κατά ένα απειροελάχιστο ποσό, είναι πρακτικά μηδενικό. Σε αντίθεση, θα μειωθεί δραστικά η ακτινοβολία του κινητού στο κεφάλι μας, που είναι πολύ πιο σημαντικό.

 

Στην εποχή που βάζουμε στο 1μ από τα μωρά μας ενδοεπικοινωνίες αρχαίας τεχνολογίας (αναλογικές), που χρησιμοποιούμε DECT σχεδόν όλοι, το να μιλάμε για το Full Σήμα είναι σχεδόν γραφικό.

 

Επίσης μπορούμε να κάνουμε την ακόλουθη απλή σκέψη. Αφού έχουμε δεχτεί ότι όλες οι πηγές ακτινοβολίας είναι ακίνδυνες (εκτός και αν έχουμε διαμαρτυρίες για τις εκπομπές τηλεόρασης) δεν είναι λογικό να νομίζουμε ότι ό,τι καβαλάει αποκλειστικά και μόνο τα 2.1GHz είναι επιβλαβές!

 

Μια συχότητα δεν είναι επιβλαβής. Επιβλαβής μπορεί να γίνει σε ψηλά επίπεδα ισχύος, δισεκατομμύρια φορές πάνω από αυτά που ισχύουν στο Full Σήμα.

Edited by damokles

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

ο Damokles έχει απόλυτο δίκιο, δεν μπορεί όλες οι άλλες ασύρματες τεχνολογίες (DECT, WiFi, TV κτλ.) να μην μας ενοχλούν και ξαφνικά το VAG που μειώνει δραματικά την ισχύ εκπομπής του κινητού, ενώ το ίδιο εκπέμπει λιγότερο από οποιοδήποτε DECT και αρκετά λιγότερο από τα περισσότερα WiFi, να μας κάνει να σκεφτόμαστε ξαφνικά την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία και να τα ισοπεδώνουμε όλα!

 

Χίλιες φορές το VAG που είναι και ελεγχόμενο από τον χρήστη, δημιουργεί προσωπικό δίκτυο σου δίνει 3G σήμα ΠΑΝΤΟΥ και εκπέμπει και λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάτε παιδιά... όλος ο κόσμος μπορεί να βασίζεται σε επιστημονικές έρευνες, αλλά ΜΟΝΟ οι Έλληνες ξέρουν την πραγματική αλήθεια... Γι αυτό και πουθενά αλλού δεν έχουν τέτοιο προβλημα με την κινητή και τις κεραίες. Είναι που ΔΕΝ ξέρουν!!

 

Η συσκευή είναι καταπληκτική! Αν δεν είχα τέλειο σήμα ήδη ούτε καν θα το σκεφτόμουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάτε παιδιά... όλος ο κόσμος μπορεί να βασίζεται σε επιστημονικές έρευνες, αλλά ΜΟΝΟ οι Έλληνες ξέρουν την πραγματική αλήθεια... Γι αυτό και πουθενά αλλού δεν έχουν τέτοιο προβλημα με την κινητή και τις κεραίες. Είναι που ΔΕΝ ξέρουν!!

 

Η συσκευή είναι καταπληκτική! Αν δεν είχα τέλειο σήμα ήδη ούτε καν θα το σκεφτόμουν. ;)

 

Η αξιοπιστία μιας έρευνας Είναι τελείως άσχετη με την επιστημονική μέθοδο που ακολουθήθηκε. Το μόνο κριτήριο είναι ο βαθμός συμμόρφωσής της με το Αλάνθαστο Πανεπιστημονικό Κριτήριο του ´Ελληνα, το οποίο εξ αρχής έχει υποδείξει το Ένα και Μοναδικό συμπέρασμα.

 

Χωρίς πλάκα τώρα, η συσκευή θεωρώ ότι είναι επαναστατική και θα λύσει τα χέρια πολλών, ειδικά αυτών που έχουν ελάχιστο ως καθόλου σήμα στους χώρους που κινούνται καθημερινά και δεν μπορούν/θέλουν να αλλάξουν εταιρεία για τον οποιονδήποτε λόγο.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

O damokles τα είπε ΟΛΑ! :)

 

@kotsianis,είδες που δεν έχεις what's up; Καθόμαστε και γράφουμε στο forum αντί να τα λέμε τηλεφωνικώς :lol::lol::lol:

Cosmote έχω γιατί όλοι έχουν what's up. Ξέρεις,δε θα καθίσω να μαλώσω να αλλάξουν όλοι σε CU ή F2G.-

Εξάλλου,έχω και μια κακή εναλλακτική στο δίκτυο έτσι :p

Δε θα συνεχίσω τη συζήτηση,off topic είμαστε.

 

Θα κλείσω με το εξής: μπράβο στη vodafone που προσφέρει αυτή την τεχνολογία στους συνδρομητές της. Έτσι δίνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ κάλυψη σε εσωτερικούς χώρους (κάθε εξωτερική πηγή υπόκειται σε φαινόμενα fading μακροσκοπικά εκτός από της...μικρής κλίμακας διαλλείψεις...).

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος,εφόσον έχεις adsl να μη το βάλεις στο σπίτι σου. Πολύ καλή τεχνολογία,πολύ έξυπνη υλοποίηση. Ένα βήμα μπροστά για mobile IP :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@kotsianis,είδες που δεν έχεις what's up; Καθόμαστε και γράφουμε στο forum αντί να τα λέμε τηλεφωνικώς :lol::lol::lol:

Cosmote έχω γιατί όλοι έχουν what's up. Ξέρεις,δε θα καθίσω να μαλώσω να αλλάξουν όλοι σε CU ή F2G.-

Εξάλλου,έχω και μια κακή εναλλακτική στο δίκτυο έτσι :p

Δε θα συνεχίσω τη συζήτηση,off topic είμαστε.

 

 

Και να είχα, 2 καταστάσεις θα συνέβαιναν:

 

α)Δε θα μπορούσαμε να βγάλουμε γραμμή

β)Δε θα ακούγαμε ο ένας τον άλλον

 

Διάλεξε και πάρε :p

 

Όσον αφορά το VAG, πέραν της κάλυψης των ήδη υπαρχόντων πελατών ενδεχομένως να αποτελεί και μια προσπάθεια της VF να πιάσει νέους πελάτες που έχουν προβληματικό σήμα στο χώρο τους απ'όλες τις εταιρίες κινητής. Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι, οπότε αν έχουν ADSL σύνδεση στο χώρο τους πιστεύω θα τους κεντρίσει το ενδιαφέρον αυτό το μηχανάκι! ;)

 

Και μακάρι να υπήρχε τέτοιο μηχανάκι και στις ανταγωνίστριες, με ανάλογη επένδυση στο δίκτυο φυσικά! Αν υπήρχε π.χ. στην Wind νομίζεις θα παρέμενα στην VF να πληρώνω 2 φορές περισσότερο για τις μισές υπηρεσίες; :rolleyes:(Ναι, μπηχτή για τις χρεώσεις της Βόδιφον ήταν :X )

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραγγειλω αυριο κιολας! Λογικα δωρεαν θα το παρω αφου εχω παγιο 50+30€.

Ειναι πολυ σπαστικο να εισαι ξαπλωμενος και να χρειαζεται να βγεις στο μπαλκονι για να απαντησεις στο τηλεφωνο ή να στειλεις ενα σμσ...

Αφου οπως λετε η ακτινοβολια ειναι πολυ μικρη πιστευω οτι ειναι τελεια λυση.

Link to comment
Share on other sites

Η ακτινοβολία της συσκευής είναι μικρότερη ενός ασύρματου router.

 

Το πλεονέκτημα απ'την χρήση της συσκευής, πέραν του 100% άριστου σήματος, είναι ότι και ο πομποδέκτης του κινητού εκπέμπει μικρότερη ακτινοβολία, επειδή δε χρειάζεται να ζοριστεί ώστε να διατηρήσει το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ και κανονισα να ερθει σπιτι μου με κουριερ εντελως δωρεαν! Μπραβο στη βονταφον σε πρωτη φαση απο μενα!
Link to comment
Share on other sites

ωραια παιζει με οποιοδηποτε παροχο. η ερωτηση μου ειναι εξης αφου το συνδεω στην συνδεση μου το ιντερνετ φανταζομε οταν μπαινω 3g μεσω αυτης της συσκευης εννοειται θα μου χρεωνουνε και οτι συνεπαγεται με χρηση 3g?

 

Aν ειναι ετσι εγω πιστευω αυτο ειναι εντελως αχρηστο και γιατι να μην μπω για παραδειγμα μεσω wifi στο ρουτερ μου να μην χρεωνομε?

Link to comment
Share on other sites

ωραια παιζει με οποιοδηποτε παροχο. η ερωτηση μου ειναι εξης αφου το συνδεω στην συνδεση μου το ιντερνετ φανταζομε οταν μπαινω 3g μεσω αυτης της συσκευης εννοειται θα μου χρεωνουνε και οτι συνεπαγεται με χρηση 3g?

 

Aν ειναι ετσι εγω πιστευω αυτο ειναι εντελως αχρηστο και γιατι να μην μπω για παραδειγμα μεσω wifi στο ρουτερ μου να μην χρεωνομε?

δεν ειναι μονο φιλε για το ιντερνετ..σκεψου καποιος που δεν εχει σημα δεν θα μπορει να μιλησει στο κινητο ουτε να στειλει μυνηματα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο κεραία. Προκαλεί καρκίνο, AIDS, γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση, κωλικούς και πλατυποδία. Επίσης, είναι αγαπημένη φωλιά μυθικών τεράτων τα οποία το βράδυ βγαίνουν και κυκλοφορούν στο σπίτι. Έχω κουραστεί να διαβάζω προλήψεις και δεισιδαιμονίες για την κινητή τηλεφωνία που μας κρατούνε στον τεχνολογικό μεσαίωνα.

 

Πρόκειται, με απλά λόγια, για έναν πολύ ασθενή WiFi router (γι αυτούς δεν παραπονιέται κανείς, γιατί άραγε;)...

 

Το περιβάλλον μας, καλώς ή κακώς, είναι γεμάτο ραδιοκύματα. CB, ραδιόφωνα, τηλεόραση, ραδιόφωνο, δορυφορικά, κοσμική ακτινοβολία, μικροκύματα, DECT, ενδοεπικοινωνίες μωρών.

 

Αν χρησιμοποιούμε έστω κι ένα από τα παραπάνω, το Full Σήμα θα αυξήσει την ακτινοβολία κατά ένα απειροελάχιστο ποσό, είναι πρακτικά μηδενικό. Σε αντίθεση, θα μειωθεί δραστικά η ακτινοβολία του κινητού στο κεφάλι μας, που είναι πολύ πιο σημαντικό.

 

Στην εποχή που βάζουμε στο 1μ από τα μωρά μας ενδοεπικοινωνίες αρχαίας τεχνολογίας (αναλογικές), που χρησιμοποιούμε DECT σχεδόν όλοι, το να μιλάμε για το Full Σήμα είναι σχεδόν γραφικό.

 

Επίσης μπορούμε να κάνουμε την ακόλουθη απλή σκέψη. Αφού έχουμε δεχτεί ότι όλες οι πηγές ακτινοβολίας είναι ακίνδυνες (εκτός και αν έχουμε διαμαρτυρίες για τις εκπομπές τηλεόρασης) δεν είναι λογικό να νομίζουμε ότι ό,τι καβαλάει αποκλειστικά και μόνο τα 2.1GHz είναι επιβλαβές!

 

Μια συχότητα δεν είναι επιβλαβής. Επιβλαβής μπορεί να γίνει σε ψηλά επίπεδα ισχύος, δισεκατομμύρια φορές πάνω από αυτά που ισχύουν στο Full Σήμα.

 

Άρα αφού το περιβάλλον είναι ήδη πηγμένο από ραδιοκύματα , τι να μας κάνει και αυτό που απλά τα αυξάνει στο απειροελάχιστο???

 

Α ρε , πανεπιστήμονες που είστε τόσα χρόνια για να σώσετε τη χώρα μας από το μεσαίωνα !!!

 

Αλλά το έχουμε καναπεί ο βλάκας είναι ανίκητος !!!!

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

Αλλά το έχουμε καναπεί ο βλάκας είναι ανίκητος !!!!

 

 

Από τους βλάκες προσπαθούμε να γλυτώσουμε τον κόσμο, αλλά όπως φαίνεται είναι εγχείρημα δύσκολο.

 

Ο κάθε πικραμένος έχει γνώμη και επηρεάζει όλους τους άλλους.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλεύουν καθόλου μερικοί... είναι εμφανές βέβαια ότι υπάρχει χολή και από άλλα threads, οπότε δε νομίζω να επηρρεάζεται και κανείς πλέον...

 

Και στο θέμα μας... μπορεί να σκεφτεί κάποιος ότι αν υπάρχει ήδη ADSL στο σπίτι δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει και καλό σήμα 3g για internet γιατί μπορεί κάποιος να μπει μέσω wi-fi. Όντως είναι αναγκαίο περισσότερο για τις κλήσεις, αλλά μαζί με αυτό εξυπηρετείσαι άνετα και για internet. Παράδειγμα εγώ: έχω ενεργοποιημένο πακέτο mobile internet, και επειδή έχω τέλειο σήμα 3g στο σπίτι, δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να αλλάζω τις ρυθμίσεις για να μπω μέσω wi-fi. Οπότε αν κάποιος είναι όπως εγώ και έχει πρόβλημα με το σήμα στο σπίτι, με το VAG θα έχει λύσει το πρόβλημα του και για κλήσεις και για mobile internet. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...