Jump to content

Vodafone Full Σήμα


sportguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την μερα που το πηρα.Καποιες φορες που επεφτε το ιντερνετ αυτο δεν ξανασυγχρονιζε με τιποτα και επρεπε να παιρνω στη βονταφον να το κανουν απο κει τα κολπα τους. Μια δυο τρεις τεσσερις πεντε... οκ αν ειναι να πληρωνω 3 ευρω τον μηνα για τηλεφωνα στην εξ πελατων το χασαμε το τοπι.Ετσι πηρα τον αριθμο και εφυγα.Μονο ενα CU εμεινε πλεον στο σπιτι και αυτο το εχω στο ταμπλετ για ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχει καμιά βδομάδα που το πήρα το Full Σήμα (το καινούργιο το Sagem φυσικά) και μου ήταν πρακτικά άχρηστο γιατί με τα τόρρεντ ανοιχτά, ακόμη και με το upload κατεβασμένο στα 30kb/sec (upload bandwidth γραμμής 82kb/sec) και το global connections στο 10 από 100 στον torrent client, δε με ακούγανε με τίποτα. Έπρεπε να κλείσω τα πάντα όλα για να παίξει αξιοπρεπώς.

 

Το έλυσα ενεργοποιώντας τα QoS στο ρούτερ μου.

 

Είμαι στη cyta και έχω το zte zxv10 h201l. Θα γράψω τι έκανα μήπως χρειαστεί κανείς στο μέλλον.

 

Κατ΄αρχάς πρέπει να συνδεθείτε στο router με username "CytaAdmRes" και password "d5l_cyt@_Adm1n" αλλιώς, με "cytauser" το μενού QoS δε φαίνεται.

 

Έπειτα πάμε Application->QoS->Basic και τσεκάρουμε τα 3 παρακάτω:

Enable QoS

Enable Committed Access Rate

Enable Queue Management

 

Scheduler Algorithm->SP (αν δεν είναι ήδη)

 

Έπειτα πάμε Application->QoS->Classification

Τσεκάρουμε το Enable

Από κάτω διαλέγουμε DevIn LAN1

Τέρμα κάτω διαλέγουμε Queue Index=1

Και τέλος πατάμε Add

 

Θα εμφανιστεί μια νέα γραμμή τέρμα κάτω με Rule Description 1.

 

Συνδέουμε το Full Σήμα στην LAN1 στο ρούτερ και όλα τα υπόλοιπα (αν έχουμε) αλλού. Αν μας ενδιαφέρει μόνο το Full Σήμα ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!

 

Με αυτή την ρύθμιση η LAN1 έχει προτεραιότητα 1.

 

Σε ότι δε δίνουμε προτεραιότητα έχει προτεραιότητα 8 (τελευταία).

 

Αν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε άλλες προτεραιότητες πρέπει να πάμε στο Application->QoS->Queue Management, να πατήσουμε Modify στο αντίστοιχο νούμερο, να το κάνουμε Enable και έπειτα το κουμπί Modify για να πάρει την αλλαγή. Έπειτα πάμε ξανά στο Application->QoS->Classification και προσθέτουμε κι άλλους κανόνες.

 

Όσες συσκευές θέλουμε να τραβάνε σπάνια αλλά με υψηλή προτεραιότητα τις βάζουμε στα πρώτα νούμερα.

 

Εγώ έβαλα το

-Full Σήμα στη LAN1 με προτεραιότητα 1

-Cytavision (IPTV) στη LAN2 με προτεραιότητα 2

-Όρισα σε LAN3 και SSID1 προτεραιότητα 4 όπου και σύνδεσα όλο το υπόλοιπο οικιακό δίκτυο και τέλος

-Μόνα τους τα torrent στη LAN4 (default προτεραιότητα 8).

 

Έχω βγάλει όλα τα limits από τον torrent client, κατεβάζω και ανεβάζω full, και δε χρειάζεται τίποτα άλλο. Δουλεύουν άψογα και το Full Σήμα και το CytaVision και το σερφάρισμα.

 

Έχω πάθει πλάκα με το πόσο καλύτερα ανταποκρίνεται όλο το δίκτυο!

 

Απλά δοκιμάστε το!

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά δε μου συγχρόνιζε και μένα. Την έβγαζα από το ρεύμα, την ξαναέβαζα και με το που πήγαινε να ξεκινήσει ο συγχρονισμός (να αρχίσει να αναβοσβήνει το πρώτο λαμπάκι) σταματούσε και άναβε το τρίτο κίτρινο σταθερά. Είδα που έλεγε φίλος πιο πάνω ότι καλούσε το τεχνικό τμήμα και του το στρώνανε οπότε δοκίμασα κάτι που δούλεψε και το μοιράζομαι κι αυτό μαζί σας:

 

Συνδέθηκα στο My Vodafone

Πήγα "Οι υπηρεσίες μου"

Βγαίνει μια λίστα με τις συσκευές Full Σήμα

Πάτησα "Διαχείριση" δίπλα στο Full Σήμα μου

Πάτησα στη μεσαία καρτέλα που λέει "Ενέργειες για προχωρημένους"

Στην επιλογή "Φραγή Full Σήμα συσκευής" επέλεξα από τη λίστα "Ελαττωματικό"

Πάτησα "Υποβολή".

Με ρώτησε αν είμαι σίγουρος κλπ, πάτησα ναι, και ήρθε sms στο κινητό μου.

Ξαναπήγα στην καρτέλα "Ενέργειες για προχωρημένους" και τώρα η μόνη επιλογή ήταν "Αρση φραγής"

Επέλεξα "Αρση φραγής" και πάτησα και πάλι "Υποβολή".

Ξαναρώτησε κλπ. Ήρθε νέο sms.

Εβγαλα και ξαναέβαλα το full σήμα στη πρίζα.

Κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Άλλαξα από συμβόλαιο σε CU και τώρα δε δουλεύει με το κινητό μου. Μόνο με συμβόλαιο δουλεύει; ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να φέρει το wifi calling γιατί το φουλ σήμα όλο προβλήματα έχει βλέπω...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα από συμβόλαιο σε CU και τώρα δε δουλεύει με το κινητό μου. Μόνο με συμβόλαιο δουλεύει; ξέρει κανείς;

 

Οχι μια χαρα δουλευει και με τα καρτοκινητα.Αν Αλλαξες σιμ καρτα τοτε πρεπει να δηλωσεις την καινουργια.Καρτοκινητο η συμβολαιο δεν παιζει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχει καμιά βδομάδα που το πήρα το Full Σήμα (το καινούργιο το Sagem φυσικά) και μου ήταν πρακτικά άχρηστο γιατί με τα τόρρεντ ανοιχτά, ακόμη και με το upload κατεβασμένο στα 30kb/sec (upload bandwidth γραμμής 82kb/sec) και το global connections στο 10 από 100 στον torrent client, δε με ακούγανε με τίποτα. Έπρεπε να κλείσω τα πάντα όλα για να παίξει αξιοπρεπώς.

 

Το έλυσα ενεργοποιώντας τα QoS στο ρούτερ μου.

 

Είμαι στη cyta και έχω το zte zxv10 h201l. Θα γράψω τι έκανα μήπως χρειαστεί κανείς στο μέλλον.

 

Κατ΄αρχάς πρέπει να συνδεθείτε στο router με username "CytaAdmRes" και password "d5l_cyt@_Adm1n" αλλιώς, με "cytauser" το μενού QoS δε φαίνεται.

 

Έπειτα πάμε Application->QoS->Basic και τσεκάρουμε τα 3 παρακάτω:

Enable QoS

Enable Committed Access Rate

Enable Queue Management

 

Scheduler Algorithm->SP (αν δεν είναι ήδη)

 

Έπειτα πάμε Application->QoS->Classification

Τσεκάρουμε το Enable

Από κάτω διαλέγουμε DevIn LAN1

Τέρμα κάτω διαλέγουμε Queue Index=1

Και τέλος πατάμε Add

 

Θα εμφανιστεί μια νέα γραμμή τέρμα κάτω με Rule Description 1.

 

Συνδέουμε το Full Σήμα στην LAN1 στο ρούτερ και όλα τα υπόλοιπα (αν έχουμε) αλλού. Αν μας ενδιαφέρει μόνο το Full Σήμα ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!

 

Με αυτή την ρύθμιση η LAN1 έχει προτεραιότητα 1.

 

Σε ότι δε δίνουμε προτεραιότητα έχει προτεραιότητα 8 (τελευταία).

 

Αν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε άλλες προτεραιότητες πρέπει να πάμε στο Application->QoS->Queue Management, να πατήσουμε Modify στο αντίστοιχο νούμερο, να το κάνουμε Enable και έπειτα το κουμπί Modify για να πάρει την αλλαγή. Έπειτα πάμε ξανά στο Application->QoS->Classification και προσθέτουμε κι άλλους κανόνες.

 

Όσες συσκευές θέλουμε να τραβάνε σπάνια αλλά με υψηλή προτεραιότητα τις βάζουμε στα πρώτα νούμερα.

 

Εγώ έβαλα το

-Full Σήμα στη LAN1 με προτεραιότητα 1

-Cytavision (IPTV) στη LAN2 με προτεραιότητα 2

-Όρισα σε LAN3 και SSID1 προτεραιότητα 4 όπου και σύνδεσα όλο το υπόλοιπο οικιακό δίκτυο και τέλος

-Μόνα τους τα torrent στη LAN4 (default προτεραιότητα 8).

 

Έχω βγάλει όλα τα limits από τον torrent client, κατεβάζω και ανεβάζω full, και δε χρειάζεται τίποτα άλλο. Δουλεύουν άψογα και το Full Σήμα και το CytaVision και το σερφάρισμα.

 

Έχω πάθει πλάκα με το πόσο καλύτερα ανταποκρίνεται όλο το δίκτυο!

 

Απλά δοκιμάστε το!

 

 

τέλειο δείχνει, πχ εάν κάποιος έχει μαγαζί και έχει Wi-Fi μπορεί να δίνει προτεραιότητα στο lan με όλη την ταχύτητα και στο Wi-Fi που μπαίνουν οι πελάτες του να δίνει πχ κάτω από την μισή ταχύτητα? . όσο για το φουλ σήμα άμα έχει την πρώτη προτεραιότητα και κάποιος μπαίνει στο ίντερνετ μέσω Wi-Fi θα δει πρώτα εάν η πρώτη προτεραιότητα τραβάει ίντερνετ και μετά το lan και μετά θα δώσω στο ασύρματο ? δεν καθυστερεί αυτό? . μπορούμε να το κάνουμε αυτό στο zte που δίνει ό ότε για τις συνδέσεις double play?.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το θέμα μου. Πείραξα λίγο τους server για 3g/4g στο κινητό και το ξαναβρήκε. Παιδιά είναι τέλειο το εργαλείο μη λέμε χαζά. Το έχω ένα χρόνο και πότε δε παρουσίασε κάτι. Είναι ο λόγος που έχω Vodafone!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα :) μήπως γνωρίζεται από την έγκριση της συσκευής σε πόσες εβδομάδες το φέρνει ο κουριερ; Μπήκα στην δεύτερη εβδομάδα και μέχρι στιγμής τίποτα :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) μήπως γνωρίζεται από την έγκριση της συσκευής σε πόσες εβδομάδες το φέρνει ο κουριερ; Μπήκα στην δεύτερη εβδομάδα και μέχρι στιγμής τίποτα :(

 

Σου ειπαν οτι θα στο στειλουν σπιτι?Και αν ναι απο ποιο καταστημα?Εγω περιμενα μια βδομαδα γιατι απο εκει που θα το επαιρνα στο καταστημα βονταφον δηλαδη που διαλεξα δεν υπηρχε διαθεσιμο και περιμενα μια βδομαδα περιπου να ερθει.

Μαλλον sold out η συσκευη γιαυτο και λογικα σε καθυστερουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λύθηκε το θέμα μου. Πείραξα λίγο τους server για 3g/4g στο κινητό και το ξαναβρήκε. Παιδιά είναι τέλειο το εργαλείο μη λέμε χαζά. Το έχω ένα χρόνο και πότε δε παρουσίασε κάτι. Είναι ο λόγος που έχω Vodafone!

 

Αν ο λογος που εχεις βονταφον οπου στο σπιτι σου εχεις σημα μπανανα και αναγκαστικα (γιατι μονο οταν εισαι σε τραγικο σημειο παιρνεις την συσκευη ) πηρες μια φουλ σημα συσκευη και εισαι ευχαριστημενος εμεις οι υπολοιποι της βονταφον παμε πασο.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :) την περασμένη Δευτέρα κάλεσα την εξυπηρέτηση και σε πέντε λεπτά με πήραν ότι έχει εγκριθεί, η παράδοση στην διεύθυνση κατοικίας δηλωθηκε με acs, πήρα τηλέφωνο και μου είπαν για την απεργία την περασμένη εβδομάδα :( είναι πολλές ημέρες πάντως και έχει σφιξει και ο καιρός, μια ώρα μιλούσα στον κήπο, παγωσα :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω σύνδεση HOL αλλά χρησιμοποιώ παλιό modem της WIND γιατί έχω εγκατεστημένες ip κάμερες επάνω και ήταν μπέρδεμα να αλλάξω το router. Η συσκευή για κάποιο λόγω με το μόντεμ της wind δεν μου συγχρονίζει με το FULL σήμα. Αν βάλω το modem της HOL όμως λειτουργεί κομπλέ. Έχω απενεργοποιήσει firewall και λοιπά. Τι άλλο μπορεί να παίζει φίλοι μου; Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση; Από την vodafone δεν έχουν ιδέα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε το μεσημέρι :) το έβαλα, πήρα τηλέφωνο και σε δύο λεπτά έτοιμος :happy: μία χαρά, επιτέλους σήμα, τέλος τα παράθυρα και οι βόλτες στον κήπο :lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε το μεσημέρι :) το έβαλα, πήρα τηλέφωνο και σε δύο λεπτά έτοιμος :happy: μία χαρά, επιτέλους σήμα, τέλος τα παράθυρα και οι βόλτες στον κήπο :lol::lol:

 

καλοδουλευτο...και τωρα θα έχεις τρεξιμο με τις αποσυνδέσεις...χαχαχαχα(θα δεις στην πορεια,αλλα κατα τα αλλα κανει δουλεια...)

Link to comment
Share on other sites

καλοδουλευτο...και τωρα θα έχεις τρεξιμο με τις αποσυνδέσεις...χαχαχαχα(θα δεις στην πορεια,αλλα κατα τα αλλα κανει δουλεια...)

 

Καλησπέρα φίλε μου :) Σε ευχαριστώ, βασικά λόγω vdsl όταν μίλησα με την εξυπηρέτηση έφαγα μια απογοήτευση :( δεν μου τα είπαν καλά, αλλά ενεργοποιηθηκε άμεσα και πραγματικά κάνει δουλειά, τώρα ότι εμφανιστεί στην πορεία μαθημενα τα βουνά από τα χιόνια :lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :) Σε ευχαριστώ, βασικά λόγω vdsl όταν μίλησα με την εξυπηρέτηση έφαγα μια απογοήτευση :( δεν μου τα είπαν καλά, αλλά ενεργοποιηθηκε άμεσα και πραγματικά κάνει δουλειά, τώρα ότι εμφανιστεί στην πορεία μαθημενα τα βουνά από τα χιόνια :lol::lol:

 

στο λεω γιατί το εχω κανα 2μηνο αλλα συχνα πυκνα τρωει κολλήματα και μετα κανει πανω απο 10-15 λεπτα να επανελθει και να επανεργοποιηθεί...οσον αφορα οταν εισαι εξω και έχεις το κινητο σε 4G και γυρίσεις σπίτι δεν το βρίσκει αυτόματα αλλα θα πρεπει να το γυρίσεις 3G...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) μπορεί να είναι εξαιρετικά νωρίς αλλά μέχρι στιγμής και παει άψογα η συσκευή αλλά κάνει πραγματικά δουλειά, είχα αυξημένα τηλέφωνα στο σπίτι και η ποιότητα και επιτέλους η άνεση εντός σπιτιού είναι πρωτόγνωρα :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Αν ο λογος που εχεις βονταφον οπου στο σπιτι σου εχεις σημα μπανανα και αναγκαστικα (γιατι μονο οταν εισαι σε τραγικο σημειο παιρνεις την συσκευη ) πηρες μια φουλ σημα συσκευη και εισαι ευχαριστημενος εμεις οι υπολοιποι της βονταφον παμε πασο.

 

Δε σε έπιασα 100% τι θες να πεις και αν ειρωνεύεσαι άλλα εδώ που μενω δεν έχει καμία εταιρία δεν έχει αξιοπρέπη σήμα. Έιχα σύνδεση Vodafone και τώρα που το έκανα κάρτα δε σκέφτηκα καν να αλλάξω εταιρία. Γιαυτό λέω μπράβο στη Vodafone που παρέχει αυτή τη συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο λεω γιατί το εχω κανα 2μηνο αλλα συχνα πυκνα τρωει κολλήματα και μετα κανει πανω απο 10-15 λεπτα να επανελθει και να επανεργοποιηθεί...οσον αφορα οταν εισαι εξω και έχεις το κινητο σε 4G και γυρίσεις σπίτι δεν το βρίσκει αυτόματα αλλα θα πρεπει να το γυρίσεις 3G...

Αυτό σε μένα δε το κάνει . Το έχω 4g και όταν μπαίνω σπίτι πέφτει 3 g αυτόματα. Μάλλον είναι θέμα του κινητού σου.

Link to comment
Share on other sites

Μα ολες οι εταιριες παρεχουν την συσκευη και την συγκεκριμενη υπηρεσια.Και γω νομιζα οτι ειχε λυθει το προβλημα με το φουλ σημα και μετα ηρθαν αλλα με την συσκευη της sagemcom την οποια και την "διαιρεσα" στα 2 αλλαξα παροχο και ησυχασα.
Link to comment
Share on other sites

Μα ολες οι εταιριες παρεχουν την συσκευη και την συγκεκριμενη υπηρεσια.Και γω νομιζα οτι ειχε λυθει το προβλημα με το φουλ σημα και μετα ηρθαν αλλα με την συσκευη της sagemcom την οποια και την "διαιρεσα" στα 2 αλλαξα παροχο και ησυχασα.

 

Μόνο η Cosmote εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια εμεις το εχουμε στο σπιτι λιγες μερες τωρα και μας εχει σπασει, ενω ειναι τα λαμπακια του σωστα αναμενα εμεις ποτε εχουμε σημα και ποτε οχι... 2 διαφορετικες συσκευες lg g3 και lenovo a5000 και πιανουν φουλ οποτε τους ερθει και για οσο τους ερθει... Η vodafone λεει πως η συσκευη δουλευει καλα και ειναι ολα οκ και απο την hol μας διαβεβαιωσαν οτι δεν υπαρχει θεμα ρουτερ... Υπαρχει περιπτωση να ξερει καποιος κατι; Α και καποιες φορες ενω δειχνει οτι εχουμε φουλ σημα, ειναι σαν να μην εχουμε, περνεις τηλ και σου λεει οτι ειναι κλειστο...
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9065

 

Εγώ αυτή τη συσκευή έχω. Δηλώνεις και όποια συσκευή (κινητό) θες μέσα από τη σελίδα της vodafone και το αναγνωρίζει αμέσως. Όταν συσκευή χρησημοποιητε από κάποιο τηλέφωνο ανάβει το λαμπάκι που δείχνει ένα κινητό; με παραξενεύει γιατί έχεις και hol που υποτίθεται είναι ίδια εταιρία. Εγώ έχω Forthnet και είναι μια χαρά.στειλε κάνα παράπονό στο facebook κυρίως και πες ότι δε δουλεύει η συσκευή σου μήπως και ασχοληθουΝ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να κάνω μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει;

Ξέρω ότι η συσκευή εκπέμπει το 1/10 της ακτινοβολίας που εκπέμπει το router.

Αυτό που με απασχολεί, αφορά τα κινητά. Όσο δεν είχαμε σήμα σπίτι (0-1 γραμμές) φυσικά το κινητό εξέπεμπε τρελή ακτινοβολία εξαιτίας αυτού.

Τώρα που το κινητό συνδέεται στη συσκευή αυτή καθε αυτή και όχι στα έξω δίκτυα, εκπέμπει την ίδια ακτινοβολία που θα εξέπεμπε εάν συνδεόταν τέλεια στο έξω δίκτυο; Θέλω να πω ότι στη μία περίπτωση πομπός και δέκτης είναι το vodafone full σήμα και το κινητό και στην άλλη περίπτωση οι κεραίες κινητής και το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει;

Ξέρω ότι η συσκευή εκπέμπει το 1/10 της ακτινοβολίας που εκπέμπει το router.

Αυτό που με απασχολεί, αφορά τα κινητά. Όσο δεν είχαμε σήμα σπίτι (0-1 γραμμές) φυσικά το κινητό εξέπεμπε τρελή ακτινοβολία εξαιτίας αυτού.

Τώρα που το κινητό συνδέεται στη συσκευή αυτή καθε αυτή και όχι στα έξω δίκτυα, εκπέμπει την ίδια ακτινοβολία που θα εξέπεμπε εάν συνδεόταν τέλεια στο έξω δίκτυο; Θέλω να πω ότι στη μία περίπτωση πομπός και δέκτης είναι το vodafone full σήμα και το κινητό και στην άλλη περίπτωση οι κεραίες κινητής και το κινητό...

 

νομιζω μικροτερη ακτινοβολια

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το κινητό συνδέεται στη συσκευή αυτή καθε αυτή και όχι στα έξω δίκτυα, εκπέμπει την ίδια ακτινοβολία που θα εξέπεμπε εάν συνδεόταν τέλεια στο έξω δίκτυο; Θέλω να πω ότι στη μία περίπτωση πομπός και δέκτης είναι το vodafone full σήμα και το κινητό και στην άλλη περίπτωση οι κεραίες κινητής και το κινητό...

 

προφανέστατα λιγότερη ακτινοβολία, "διαβάζει" την καλή ένταση του σήματος και μειώνει την ισχύ εκπομπής - αυτό επιβεβαιώνεται και από την καλύτερη διάρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...