Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α οκ. Ευχαριστω.

 

Δοκιμασα το τελευταιο nightly build απο cm7... δεν εχω δει πιο ωραιο και καλο το κινητο μου πριν απο αυτο.

 

Ξαναγυρισα στην leedroid οπως μεχρι να παρω σωστα backups για να περασω μονιμα εκει.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Δοκίμασε και το δικό μου build ντε να μου πεις εντυπώσεις! :p

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αυτες τις μερες θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο και το εχω βρει 505ευρω απο ΕΒW...ειναι αξιοπιστα τα e-shops ρε παιδια...επειδη δεν εχω ξαναπαρει! παιζει να ειναι ελλατωματικη η συσκευη η ανοιγμενη? πως δικαιολογηται δηλαδη αυτη η τιμη που ειναι σε διαφορα κοντα στα 100 ευρω απο ενα καταστημα? και απο θεμα εγγυησης τι γινετε? σορρυ μπορει να ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα μαζευω καιρο τα χρηματα αυτα κ δεν θελω να τα πεταξω! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια αυτες τις μερες θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο και το εχω βρει 505ευρω απο ΕΒW...ειναι αξιοπιστα τα e-shops ρε παιδια...επειδη δεν εχω ξαναπαρει! παιζει να ειναι ελλατωματικη η συσκευη η ανοιγμενη? πως δικαιολογηται δηλαδη αυτη η τιμη που ειναι σε διαφορα κοντα στα 100 ευρω απο ενα καταστημα? και απο θεμα εγγυησης τι γινετε? σορρυ μπορει να ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα μαζευω καιρο τα χρηματα αυτα κ δεν θελω να τα πεταξω! :)

 

Η διαφορά στην τιμή συνήθως προκύπτει από το αν πρόκειται για Ελληνική ή μη συσκευή. Ρώτησε τους για να το ξεκαθαρίσεις. Στο κουτί οι ελληνικές συσκευές έχουν ελληνικά γράμματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτες τις μερες θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο και το εχω βρει 505ευρω απο ΕΒW...ειναι αξιοπιστα τα e-shops ρε παιδια...επειδη δεν εχω ξαναπαρει! παιζει να ειναι ελλατωματικη η συσκευη η ανοιγμενη? πως δικαιολογηται δηλαδη αυτη η τιμη που ειναι σε διαφορα κοντα στα 100 ευρω απο ενα καταστημα? και απο θεμα εγγυησης τι γινετε? σορρυ μπορει να ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα μαζευω καιρο τα χρηματα αυτα κ δεν θελω να τα πεταξω! :)

 

Εγώ μια φορά που ψώνισα από το συγκεκριμένο κατάστημα δεν έμεινα ευχαριστημένος...

Edited by dimitriossara
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά.. το κινητό το κέρδισα από διαγωνισμό... δεν έχει απόδειξη ούτε και εγγύηση... εχω πρόβλημα με το gps... πηγα στην αντιπροσωπία και με είπαν είναι αγορασμένο από αμερική... πως μπορώ να καταλάβω αν φταίει η συσκευή η το λογισμικό????

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να κάνω εγώ μια ερώτηση; Αγόρασα μια θήκη πλαστική, case-mate συγκεκριμένα την ασημί. Όταν λοιπόν βάζω την θήκη στο κινητό παρατηρώ οτι το σήμα πέφτει. σίγουρο αυτό και τσεκαρισμένο πολλές φορές...είναι φυσιολογικό;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια θήκη έχω... :confused: Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και εάν όντως συμβαίνει , δε μου φαίνεται φυσιολογικό... :/
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια θήκη έχω... :confused: Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και εάν όντως συμβαίνει , δε μου φαίνεται φυσιολογικό... :/

 

Δεν ξέρω τι να πω. Εντάξει το σήμα στην περιοχή μου δεν είναι και τοκαλύτερο, όλοι έχουμε πρόβλημα, αλλά με την θήκη γίνεται ασθενέστερο...περίεργα πράγματα. οστόσο η θήκη είναι από πλαστικό να πεις οτι κάπως το επηρεάζει..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέμε τα ίδια συνέχεια , παρεισαγωγη από χώρα της ευρωπαϊκής ενωσης δεν υπάρχει

 

Την συσκευή η οποία δεν είναι της ace hellas δηλαδή πως την ονομάζουμε φίλε μου?:worry:

Και αν δεν την ονομάζουμε παραεισαγωγής τότε για ποιό λόγο δεν καλύπτεται από εγγύηση σε θέμα software από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία; :rolleyes:

 

Αυτός λοιπόν είναι ο λόγος που ονομάζεται παραεισαγωγής...επειδή δεν εισάγεται από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία και δεν καλύπτεται πλήρως από εγγύηση;)

 

Με ημιμάθειες καλό είναι να μην παραπλανούμε τον κόσμο που μας διαβάζει....

 

Φιλικά πάντα...χωρίς παρεξήγηση:)

Edited by dimitriossara
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την συσκευή η οποία δεν είναι της ace hellas δηλαδή πως την ονομάζουμε φίλε μου?:worry:

Και αν δεν την ονομάζουμε παραεισαγωγής τότε για ποιό λόγο δεν καλύπτεται από εγγύηση σε θέμα software από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία; :rolleyes:

 

Αυτός λοιπόν είναι ο λόγος που ονομάζεται παραεισαγωγής...επειδή δεν εισάγεται από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπεία και δεν καλύπτεται πλήρως από εγγύηση;)

 

Με ημιμάθειες καλό είναι να μην παραπλανούμε τον κόσμο που μας διαβάζει....

 

Φιλικά πάντα...χωρίς παρεξήγηση:)

 

Δυστυχώς Δημήτρη επέτρεψε μου να σου πω ότι είσαι λάθος σε αυτό. Ο όρος παραεισαγωγή απευθύνεται σε συσκευές που έρχονται από χώρες που δεν καλύπτονται σε εγγύηση. Μια συσκευή που θα έρθει στην Ελλάδα από οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης δεν λέγεται συσκευή παραεισαγωγής και δεν απαγορεύεται. Γιαυτό και ισχύει κανονικά η εγγύησή της σε οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης. Μια συσκευή όμως που θα την φέρει κάποιος από την Ασία, δεν έχει ισχύς η εγγύησή της στην Ευρώπη και θεωρείται επίσημα ως παραεισαγωγής.

 

Επίσης... πλέον δεν υπάρχει η διαφοροποίηση software/hardware υποστήριξη όπως είχαμε παλιά με την ACE Hellas στα Windows Mobile. H ACE Hellas εξακολουθεί να είναι υπεύθυνη για το service των συσκευών της HTC (και όχι μόνο) ενώ η HTC Hellas είναι υπεύθυνη για το distribution των συσκευών και το software support, για οποιαδήποτε συσκευή εντός Ευρώπης όπως προείπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Δημήτρη επέτρεψε μου να σου πω ότι είσαι λάθος σε αυτό. Ο όρος παραεισαγωγή απευθύνεται σε συσκευές που έρχονται από χώρες που δεν καλύπτονται σε εγγύηση. Μια συσκευή που θα έρθει στην Ελλάδα από οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης δεν λέγεται συσκευή παραεισαγωγής και δεν απαγορεύεται. Γιαυτό και ισχύει κανονικά η εγγύησή της σε οποιαδήποτε χώρα της Ευρώπης. Μια συσκευή όμως που θα την φέρει κάποιος από την Ασία, δεν έχει ισχύς η εγγύησή της στην Ευρώπη και θεωρείται επίσημα ως παραεισαγωγής.

 

Επίσης... πλέον δεν υπάρχει η διαφοροποίηση software/hardware υποστήριξη όπως είχαμε παλιά με την ACE Hellas στα Windows Mobile. H ACE Hellas εξακολουθεί να είναι υπεύθυνη για το service των συσκευών της HTC (και όχι μόνο) ενώ η HTC Hellas είναι υπεύθυνη για το distribution των συσκευών και το software support, για οποιαδήποτε συσκευή εντός Ευρώπης όπως προείπα.

 

 

Οταν ειχα παρει το Galaxy S απο Αγγλια, η Samsung Ελλαδας, ελεγε οτι δεν μπορουμε να υποστηρίξουμε την συσκευη, να την πας Αγγλια. (παρανομο, ξεπαρανομο αυτο ελεγε :mad: )

 

Και κατι σχετικο με την HTC Hellas. Μετα απο επικοινωνια με την Htc Αγγλιας γιατι το κινητο δεν παιρνει την τελευταια αναβαθμιση (1,72) μου ειπε οτι το κινητο μου ειναι Ελληνικο, και οτι την υποστηριξη την εχει η HTC Hellas εξ' ολοκληρου. Συνεπως ειναι στο χερι της για να δωσει σε ολα τα Ελληνικα ΙΜΕΙ το Update και δεν γνωριζουν τον λογο που το εχει δωσει σε μερικα... :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν κάποιοι νόμοι και κανονισμοί. Το τι κάνει η κάθε εταιρία στην Ελλάδα αυτό είναι άλλο θέμα το οποίο προφανώς δεν μπορούμε να συζητήσουμε εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει μπεί στη διαδικασία downgrade κλπ.. http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=HTC_Desire_HD:_Full_Update_Guide#Rooting_the_HTC_Desire_HD Θα ακολουθήσω αυτό τον οδηγό -μου φαίνεται πιο αναλυτικός- .Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? :)
Link to comment
Share on other sites

Αν βρω ενα .apk αρχειο μπορω να το περασω στην συσκευη και να γινει κανονικα εγκατασταση ή πρεπει η συσκευη να ειναι root? Ακομα και σε προγραμματα δια της πλαγιας οδου?

Ευχαριστω

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικά..Αποθηκεύεις το apk στην sd , ανοίγεις file explorer (πχ astro) , επιλέγεις το apk και το ανοίγεις με app installer :) Απλά στις ρυθμίσεις εφαρμογών να είναι checkαρισμένο το πεδίο Άγνωστες Πηγές..
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις και μετα στις Εφαρμογές και τικαρε την τελευταία επιλογη

 

το εκανα φιλε μου

παλι το ιδιο

η το επιλεξω η οχι παλι τον ιδιο χρονο κανει να ανοιξει

να εισαι καλα

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΏΤΗΣΗ... : το κινητό το κέρδισα από διαγωνισμό... δεν έχει απόδειξη ούτε και εγγύηση... εχω πρόβλημα με το gps... πηγα στην αντιπροσωπία και με είπαν είναι αγορασμένο από αμερική... πως μπορώ να καταλάβω αν φταίει η συσκευή η το λογισμικό????

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΕΡΏΤΗΣΗ... : το κινητό το κέρδισα από διαγωνισμό... δεν έχει απόδειξη ούτε και εγγύηση... εχω πρόβλημα με το gps... πηγα στην αντιπροσωπία και με είπαν είναι αγορασμένο από αμερική... πως μπορώ να καταλάβω αν φταίει η συσκευή η το λογισμικό????

 

Δοκιμάζοντας άλλο λογισμικό ίσως;

 

Ρίξε μια ματιά στις πίσω σελίδες για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

έχει δοκιμάσει κάποιος, κάποια Μπαταρία με μεγαλύτερη χωριτηκότητα;

Θα με ενδιέφερε η άποψη σας.

 

ευχαριστώ προκαβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω ανακεφαλαιώνω τα προβλήματα:

1) Μπαταρία,

2) Χαμηλός ήχος κλήσης, ακουστικό,

3) Πιθανό πρόβλημα με καπάκια.

4) Κάπου διάβασα ότι είναι δύσκολο να ψάξεις ελληνικές

επαφές από το κατάλογο με scroll.

 

Αυτά είναι όλα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω ανακεφαλαιώνω τα προβλήματα:

1) Μπαταρία,

2) Χαμηλός ήχος κλήσης, ακουστικό,

3) Πιθανό πρόβλημα με καπάκια.

4) Κάπου διάβασα ότι είναι δύσκολο να ψάξεις ελληνικές

επαφές από το κατάλογο με scroll.

 

Αυτά είναι όλα;

Ευχαριστώ.

 

1) Μετά απο 5-6 φορτίσεις μια χαρά είναι, ειδικά εαν βάλεις καμια custom ROM

 

2) Οντως, αν και μπορεις να βαλεις κανενα mp3 που να το επεξεργαστης και να ανεβασεις την ενταση του

 

3) :shifty:

 

4) Δεν ειναι σαν το IPhone που έχει ελληνικα στα πλαγια, αλλά για εμένα εναν καλύτερο τρόπο που πατας τα γραμματα και σου εμφανιζει τις επαφες (smart dial νομιζω οτι λεγεται... θα σε γελασω)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω ανακεφαλαιώνω τα προβλήματα:

1) Μπαταρία,

2) Χαμηλός ήχος κλήσης, ακουστικό,

3) Πιθανό πρόβλημα με καπάκια.

4) Κάπου διάβασα ότι είναι δύσκολο να ψάξεις ελληνικές

επαφές από το κατάλογο με scroll.

 

Αυτά είναι όλα;

Ευχαριστώ.

 

1) Μπορώ να πω φορτώνοντας CM7 ότι έχει αλλάξει όλο το κινητό. Καμία σχέση η διαχείρηση ενέργειας.

2) Ανάλογα απο ποιο κινητό προέρχεσαι. Εγώ που είχα iPhone (το 1ο και το 4) δεν με ενόχλησε. Αν είσαι απο SE ... θα έχεις πρόβλημα. :lol:

3) Όντως, αρχίζουν και τρίζουν πάνω στον μήνα.

4) Κανένα πρόβλημα, πάλι στην CM7.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω ανακεφαλαιώνω τα προβλήματα:

1) Μπαταρία,

2) Χαμηλός ήχος κλήσης, ακουστικό,

3) Πιθανό πρόβλημα με καπάκια.

4) Κάπου διάβασα ότι είναι δύσκολο να ψάξεις ελληνικές

επαφές από το κατάλογο με scroll.

 

Αυτά είναι όλα;

Ευχαριστώ.

 

Αν θες τη γνώμη μου που το χρησιμοποιώ και είμαι και ψείρας σ' αυτά, είναι η εξής:

 

1. Μια μέρα εύκολα (νορμάλ για smartphone)

2. Πολύ κουβέντα για το τίποτα, ο ήχος είναι μια χαρά.

3. Τα καπάκια θα σου φερθούν όπως τους φερθείς, κατα τα άλλα είναι οκ.

4. Για να καλέσεις από τον κατάλογο, απλά χρειάζεται ένα επιπλέον tap στην οθόνη σε σχέση με άλλα τηλέφωνα. Αν το θεωρείς υπερβολικό, σηκώνω τα χέρια ψηλά...

 

Αυτά από μένα, προχώρα χωρίς σκέψη και δεν θα το μετανιώσεις (P.S. είμαι unrooted).

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...