Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Αν κατάλαβα καλά το να γίνω Root σημαίνει να αποκτήσω δικαιώματα διαχειριστή, σωστά;

 

Α, και κάτι ακόμη, ξέκίνησα να διαβάζω το φόρουμ από την αρχή και είδα τα περί custom rom και λοιπά, αν θέλω να βάλω άλλη Rom, μπορώ να χρησιμοποιήσω μια καινούργια Μιcrosd κάρτα και αν θέλω να γυρίσω στην παλιά μου Rom απλά να εισάγω την άλλη Microsd; (αν και ψιλοαπίθανω μου φαίνεται, αλλά επειδή κι εγώ άσχετος είμαι είπα να το ρωτήσω).

 

Για να βαλεις custom rom πρεπει πρωτα να εισαι root, να αποκτησεις δηλαδη δικαιωματα superuser.

Απο εκει και περα μεσω μιας εφαρμογης (Rom Manager) μπορεις να φλασαρεις ενα custom recovery στην συσκευη σου μεσω του οποιου θα κανεις ενα backup της rom σου.

Ειναι σαν να παιρνεις ενα image του τηλεφωνου, το οποιο θα αποθηκευτει στην καρτα μνημης. Περνας μετα την rom της επιλογης σου, βλεπεις αμα σου αρεσει και εαν επιθυμεις να επανελθεις, φλασαρεις το backup που ειχες κρατησει.

Εναλλακτικα φλασαρεις μια official rom και το κινητο επανερχεται στην αρχικη εργοστασιακη κατασταση.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω 1η φορα φλασαρα απο ROM MANAGER την cyanogen gingerbread 2.3 .3 / Mod 7.0. Πολυ καλη. Εκανα και back up. Τωρα εαν θελω να βαλω μια αλλη ROM απο την ιδια εφαρμογη (π.χ. την Τeam RC (mix HD v 5.9.1) ή CoreDroid DHD 5.1 , κανω download , wipe και μετα install ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικα φλασαρεις μια official rom και το κινητο επανερχεται στην αρχικη εργοστασιακη κατασταση.

 

Δεν επανέρχεται στην αρχική εργοστασιακή κατάσταση. Θα παραμείνει το S-OFF. Πρέπει να βγάλει το S-OFF αφού πρώτα φλασάρει official Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες, ευχαριστώ.

Αυτές τις εφαρμογές στο market τις βρίσκω; Είναι δωρεάν;

Η rom αυτή είναι ελληνική ή δεν έχει σημασία;

Σας εχω βομβαρδίσει, το ξέρω, αλλα οι γνώσεις σας..... ούτε η δομή δε σας φτάνει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι υποκειμενικό. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ που δεν κρύβει τη συσκευή, αφήνει ανοιχτό πίσω το καπάκι για λειτουργικούς λόγους μεν, αλλά φαίνονται και τα λογότυπα. Για μένα είναι κορυφή όχι επειδή την έχω, αλλά επειδή κάτι τέτοιο έψαχνα πριν καν βγει. ;)

 

Tην πήρα κι εγώ σήμερα, πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες, ευχαριστώ.

Αυτές τις εφαρμογές στο market τις βρίσκω; Είναι δωρεάν;

Η rom αυτή είναι ελληνική ή δεν έχει σημασία;

Σας εχω βομβαρδίσει, το ξέρω, αλλα οι γνώσεις σας..... ούτε η δομή δε σας φτάνει.:rolleyes:

 

Ειναι δωρεαν και εχει Ελληνικα...Δεν εχω αλλωστε ακουσει καποια rom που να μη τα υποστηριζει...Ακομα και για τη miui εχουμε τον finn εδω που μας προσφερει το Ελληνικο πακετο...;)

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση εχω την miui και εχω βάλει το πληκτρολόγιο HTC IME αλλά στα sms γράφω μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες. Γιατί? Μπορώ να κάνω κάτι γιαυτό? Το πληκτρολόγιο που έχει η ρομ δεν έχει ελληνικα

Thanks

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Η native εφαρμοφή όπως και της htc δεν υποστηρίζει ελληνικά οπότε τα στέλνει σαν special characters=70 max

 

Με handcent δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από μένα αυτή (με κλειστά μάτια). ;)

 

αυτή είναι ???

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/HTC-Hard-Case-TP-C550-for-Desire-HD-99H10174-00.htm

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Nαι

 

αυτή με τα ιδια λεφτά δεν είναι καλύτερη που μπαίνει και όλο μέσα ?

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/HTC-Case-Pouch-PO-S550-Desire-HD-HD7-P-HTC-PO-S550.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατά τη γνώμη μου αυτές δεν είναι καθόλου εξυπηρετικές αλλά και το βάλε/βγάλε... είναι επικίνδυνο, πίστεψέ με.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου αυτές δεν είναι καθόλου εξυπηρετικές αλλά και το βάλε/βγάλε... είναι επικίνδυνο, πίστεψέ με.

 

Είναι (γι' ακόμη μια φορά) υποκειμενικό αλλά νομίζω θα συμφωνίσω πως κατ' εμέ δεν είναι πρακτικό και ολίγον τι πιο επικίνδυνο. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Nαι

 

αυτή με τα ιδια λεφτά δεν είναι καλύτερη που μπαίνει και όλο μέσα ?

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/HTC-Case-Pouch-PO-S550-Desire-HD-HD7-P-HTC-PO-S550.htm

 

Tην έχω πάρει και αυτή αλλά δεν ήταν τόσο καλή όσο η αντίστοιχη του Hero που είχα. Έχει και αυτή τη χαζομάρα για να το τραβάς έξω, είναι και πολύ σφιχτή στο κινητό....

 

Καλύτερα κάποια silicon να το περιβάλλει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλύτερα κάποια silicon να το περιβάλλει.

 

Καλύτερα κάποια διάφανη gel για να μην έχει πρόβλημα και με το σήμα του GPS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτηhttp://www.mobilefun.co.uk/advanced-flexishield-skin-for-htc-desire-hd-clear-p26556.htm σκληρη ανθεκτκη και πολυ ελαφρια σκληρο πλαστικο ειναι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει αυτη εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-Desire-hd-THiki-Silikonis-NEW-Premium-Hydrosilicrilic-J-P.335964.html πιανει τελεια πανω στο κινητο και εχει εξογκοματα στα κουμπια και βολευει πολυ αυτο.
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να βαλω αλλη ROM με ROM MANAGER και εγινα bricked. Εκανε επανεκκινηση μετα το κατεβασμα και εγκακασταση και οταν πηγε να ξεκινησει εχει μεινει στο ''HTC'' κανα 20λεπτο. Εκανα hard reset αλλα δεν ανοιγει παλι..... Μου βγαζει τις επιλογες του clockworkmod recovery v. 3.0.2.5 αλλα τι κανω απο εδω και περα ??
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που έχεις πρόσβαση στο clockwork τότε μπες,επέλεξε Mounts and Storage και μετά mount usb.Αντιγράφεις στην SD μια άλλη ρομ,κάνεις unmount usb και φλασάρεις!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου αυτές δεν είναι καθόλου εξυπηρετικές αλλά και το βάλε/βγάλε... είναι επικίνδυνο, πίστεψέ με.

 

γιατί ρε φίλε είναι επικύνδινο το βάλε βγάλε εγώ είχα ακριβώς την ίδια θήκη στο ντιζαιρ το απλό και με εξυπηρέτησε πάρα πολύ .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατί ρε φίλε είναι επικύνδινο το βάλε βγάλε εγώ είχα ακριβώς την ίδια θήκη στο ντιζαιρ το απλό και με εξυπηρέτησε πάρα πολύ .

 

Ότι τον βολεύει τον καθένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε φίλε είναι επικύνδινο το βάλε βγάλε εγώ είχα ακριβώς την ίδια θήκη στο ντιζαιρ το απλό και με εξυπηρέτησε πάρα πολύ .

 

Ε εντάξει ρε άνθρωπε - την άποψή του είπε. Που συμφωνώ κιόλας. Αλλά όπως προείπα, είναι κι υποκειμενικό το θέμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα restore την προηγουμενη (που ειχα κανει backup) . Κατεβασα την Coredroid ROM v5.4 (HTC Sense - Gingerbread 2.3.3) & απο clockworkmod (install zip file) ... Eιναι τέλεια ROM
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα restore την προηγουμενη (που ειχα κανει backup) . Κατεβασα την Coredroid ROM v5.4 (HTC Sense - Gingerbread 2.3.3) & απο clockworkmod (install zip file) ... Eιναι τέλεια ROM

 

Eιναι οντως πολυ καλη...Παντως απο προσωπικη αποψη και μετα απο δοκιμη σχεδον ολων των rom για τη συσκευη μας,πιστευω οτι η καλυτερη,ταχυτερη,πιο ολοκληρωμενη sense gingerbread μεχρι στιγμης ειναι η port απο το S...Δε λεω οτι οι υπολοιπες υστερουν δραματικα,αλλα patch στο patch για να διορθωσουν διαφορα θεματα, δεν ειναι οτι καλυτερο..

Να σας πω την αληθεια παντως,σκεφτομαι να γυρισω μετα απο πολυ καιρο σε froyo που εκτος οτι εχουν βελτιωθει τα μεγιστα οι custom rom, μου λειπει πολυ η διαρκεια της μπαταριας που ειχα επι εποχης Lee's kernel...Οσο και να μου πειτε οτι κραταει η μπαταρια τωρα με την custom 2.3, δεν εχει καμια σχεση με τους kernels της froyo...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...