Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Θελω τη βοηθεια σας! Πως θα κανω τα συμβαντα απο το ημερολογιο να μενουν μονιμα στην κεντρικη οθονη; σε ενα tytn2 που ειχα τα οριζα σαν ραντεβου κ τα εβλεπα ολη μερα. Υπαρχει καποιο προγραμα απο το market;

 

https://market.android.com/details?id=se.catharsis.android.calendar&feature=order_history

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μιλαω γενικα ,και παντα για OTA official αναβαθμιση rom.πρεπει να ξαναστηθει το κινητο?

Μέχρι τώρα σε όσες OTA αναβαθμίσεις έχω κάνει σε HTC, τα δεδομένα μένουν άθικτα. Πιθανόν να συμβεί και με την 2.3...

 

Βέβαια καλό είναι να γίνεται ένα factory reset, ειδικά δε, για τόσο σημαντικές αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γενικού περιεχομένου. Βλέπω ότι κάτι μαγαζάκια το έχουν 420ε. Είναι ασφαλές να το πάρω; Θα έχει Ελληνικά; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες επειδη με το ροοτ ειμαι κομματι ασχετος ....με το visionary μπορω να κανω ροοτ την συσκευη ωστε να βαζω εφαρμογες που απαιτουν ροοτ αλλα οχι να βαζω custom roms ? σωστα το εχω καταλαβει ?

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-root-htc-desire-hd-with-visionary-one-click-root/

χαζευα αυτο τον οδηγο

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μια ερώτηση γενικού περιεχομένου. Βλέπω ότι κάτι μαγαζάκια το έχουν 420ε. Είναι ασφαλές να το πάρω; Θα έχει Ελληνικά; Ευχαριστώ πολύ.

 

Ελληνικά θα έχει. Μάλλον όμως δεν θα είναι ελληνικές συσκευές και θα έχεις πρόβλημα με την κάλυψη του service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες επειδη με το ροοτ ειμαι κομματι ασχετος ....με το visionary μπορω να κανω ροοτ την συσκευη ωστε να βαζω εφαρμογες που απαιτουν ροοτ αλλα οχι να βαζω custom roms ? σωστα το εχω καταλαβει ?

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-root-htc-desire-hd-with-visionary-one-click-root/

χαζευα αυτο τον οδηγο

 

Καλά το έχεις καταλάβει φίλε μου. Δες και το λινκ στην υπογραφή μου. Για να βάζεις roms θα χρειαστείς ένα νέο recovery που θα περάσεις μετά από μια διαδικασία μέσω του rom manager.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχει να προτεινει κανεις καμια καλη θηκη ??

 

σας ευχαριστω

 

Φίλε μου έχω αυτή:

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=45970

και είμαι ευχαριστημένος. Σταθερή και καλή μου γλύτωσε και το κινητό σε ένα ελαφρύ πέσιμο που έκανε. Έχει μαζι'και ένα screen protector που αν εφαρμόσει καλά είσαι τζετ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχει να προτεινει κανεις καμια καλη θηκη ??

 

σας ευχαριστω

 

Από μένα αυτή (με κλειστά μάτια). ;)

Link to comment
Share on other sites

Άψογη λειτουργικά, γιατί εμφανισιακά... :ninja:

 

Αυτό είναι υποκειμενικό. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ που δεν κρύβει τη συσκευή, αφήνει ανοιχτό πίσω το καπάκι για λειτουργικούς λόγους μεν, αλλά φαίνονται και τα λογότυπα. Για μένα είναι κορυφή όχι επειδή την έχω, αλλά επειδή κάτι τέτοιο έψαχνα πριν καν βγει. ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη στο μαρκετ που να καθαριζει τα σκουπιδια στη ραμ?cookies και λοιπα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει καποια εφαρμογη στο μαρκετ που να καθαριζει τα σκουπιδια στη ραμ?cookies και λοιπα

 

https://market.android.com/details?id=org.lsartory.cachecleaner.ng&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχει να προτεινει κανεις καμια καλη θηκη ??

 

σας ευχαριστω

 

Εγω προσωπικα προτιμω τις 15αρο30αρες που δινουν οι υπολοιποι να τις κρατησω στη τσεπη μου :lol:

Εγω προτεινω κατι πολυ προσιτο σε τιμη , θεωρω αστειο να δωσω τοσα λευτα για ενα κομματι λαστιχο

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110660566028&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1417wt_934

 

Τελεια εφαρμογη επανω στο κινητο , βρισκεις αμεσως και χρησιμοποιεις χωρις προβλημα τα κουμπια και δεν κοβει καθολου απο το σημα της κεραιας, ισως επειδη το υλικο ειναι ημιδιαφανες.

Link to comment
Share on other sites

Αν την έχεις δοκιμάσει και όντως δεν έχεις δει στη διαφορά στο σήμα του GPS, είναι καλή επισήμανση.

 

Εχει τεραστια διαφορα με αλλες 2 που εχω που το υλικο ειναι μαυρο.

Μια απλη noname και την s-curve

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα,

 

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του HD, έχω πάθει πλάκα λέμε.

Εχω μια απορία όμως, αν μπορεί να βοηθήσει κανείς, εφαρμογές πως μπορώ να σβήσω;

Εχω κάποιες εγκατεστημένες αλλά όταν δεν μου δίνει δυνατότητα διαγραφής.

Πως μπορώ να κάνω απεγκατάσταση εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μένα,

 

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του HD, έχω πάθει πλάκα λέμε.

Εχω μια απορία όμως, αν μπορεί να βοηθήσει κανείς, εφαρμογές πως μπορώ να σβήσω;

Εχω κάποιες εγκατεστημένες αλλά όταν δεν μου δίνει δυνατότητα διαγραφής.

Πως μπορώ να κάνω απεγκατάσταση εφαρμογών;

 

Μenu-εφαρμογες-διαχειρηση εφαρμογων.Εκει επιλεγεις οποια θες να απεγκαταστησεις και επιλεγεις ''καταργηση εγκαταστασης''...;)

Αν εννοεις οτι πηγαινεις εκει και δε σε αφηνει να τικαρεις αυτη την επιλογη,σημαινει οτι ειναι stock εφαρμογες που αν δεν εισαι root δε μπορεις να τις απεγκαταστησεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Αν κατάλαβα καλά το να γίνω Root σημαίνει να αποκτήσω δικαιώματα διαχειριστή, σωστά;

 

Α, και κάτι ακόμη, ξέκίνησα να διαβάζω το φόρουμ από την αρχή και είδα τα περί custom rom και λοιπά, αν θέλω να βάλω άλλη Rom, μπορώ να χρησιμοποιήσω μια καινούργια Μιcrosd κάρτα και αν θέλω να γυρίσω στην παλιά μου Rom απλά να εισάγω την άλλη Microsd; (αν και ψιλοαπίθανω μου φαίνεται, αλλά επειδή κι εγώ άσχετος είμαι είπα να το ρωτήσω).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...